Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:41 25.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Izbori za moderator  
Автор BOlAN (ентусиаст)
Публикувано08.08.02 21:19



V temata za moderatorite se poyaviha nominacii za moderator. Zasega ima nominacii za Boian, Martyr i D. Az i Martyr mai shte sme zaeti sled lyatoto i nyama da mozhem da sme dobri moderatori togava. Vse pak daite nyakolko drugi moderatori. Za kakuv srok se izbirat i prochie. Aide porazmurdaite se malko. I da izbirame.

Boian



Тема Re: Izbori za moderatorнови [re: BOlAN]  
Автор bad jo (с махмурлук)
Публикувано08.08.02 22:20



За D.



Тема Re: Izbori za moderatorнови [re: BOlAN]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано09.08.02 00:26



Аз също съм за D.

Ръката, която люлее люлката, управлява света...


Тема май не ме разбрахте :))нови [re: BOlAN]  
Автор D. (...)
Публикувано09.08.02 14:08



Аз съм модератор на "Ева и Ева" . Предложих да помогна с издействането на модераторските права на избраният от Вас .
Благодаря за доверието , наистина , но ми се струва леко неудачно жена да е модератор тук



Тема Re: Izbori za moderatorнови [re: BOlAN]  
Автор bad jo (с махмурлук)
Публикувано09.08.02 18:15



ми да се самопредложа ли тогава , какво ?



Тема Re: Izbori za moderatorнови [re: bad jo]  
Автор duende ()
Публикувано09.08.02 20:05



da, az glasuvam za tebe ......da vi kaja, badjo e mnogo svesten 4ovek i ste se

otnasja 4estno kam horata tuk...taka 4e glasuvaite za nego!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Izbori za moderatorнови [re: bad jo]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано10.08.02 13:43



az sa6to glasuvam za badjo...tozi klub prilicha na absoluten bardak(ne iskam da vi obijdam, no si e to4no taka) i mislya 4e badjo moje da se spravi s gadnite postingi i vaob6te s moderiraneto tuk.

When you are born to do something and you do it, you're truly alive.


Тема Re: Izbori za moderatorнови [re: bad jo]  
Автор dexter_sum (Мързелив)
Публикувано11.08.02 10:42



i az sym za badjo.

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Моето мнениенови [re: BOlAN]  
Автор eлия ()
Публикувано12.08.02 06:56



Първо мисля, че не може жена да е Модератор тук... това трябва да е мъж. Особено пък D., която много дълго ще бъде модератор в Ева и Ева... Не си я давам...
Второ този мъж да е гей... за да може правилно да усеща атмосферата в Клуба... но и да е свестен човек.
Трето - мисля, че не е много правилно жени да гласуват и избират модератор в мъжки клуб... но ще дам глас и аз... за да има избори... защото подозирам, че ако се ограничим до мъжете, активността ще е символична...

Не познавам посетителите тук... но бих дала гласа си за BOlAN
Ако той си направи отвод и не иска да се занимава, тогава ще гласувам пак...
Искам само да кажа на бъдещия Модератор... че това наистина е полезна... но неблагодарна , отговорна и тежка длъжност... та мислете преди да ви изберат...

Патриция Василева - Елия



Тема Re: Izbori za moderatorнови [re: bad jo]  
Автор izdatel (непознат )
Публикувано12.08.02 16:58



i az sym za badjo



Тема Елия,нови [re: eлия]  
Автор bad jo (с махмурлук)
Публикувано12.08.02 17:48



моля те помисли за някакъв срок за гласуване и сподели с нас идеята си
питам теб, защото мисля че ще си достатъчно обективна
благодаря предварително



Тема Moderatorнови [re: bad jo]  
Автор Common Sense (непознат)
Публикувано12.08.02 18:33



Sledya temata i ne se vklu4vam, 6toto ne6to ne mi e yasno ... ili sum propusnal.
Ne e li po-vajno ot personata na moderatora da se znae nai-napred kakvi pravila 6te ima tozi forum (kakvo moje i kakvo ne) i kakvi prava 6te budat dadeni na moderatora. Ne sum nayasno s tehni4eskata strana na vuprosa. Vuzmojno li e naprimer da bude smenen moderatorut 4rez nyakakvo glasuvane, i t.n.
Izvinyavam se, ako sum propusnal, no mi se struva, 4e purvo nyakoi tryabva da sustavi ne6to kato ustav, koito da obsudim, da priemem i da vuzlojim na moderatora za izpulnenie :-)
A po princip nai-prostoto i efikasno protivodeistvie na prosta6tinata e mul4anieto... pone v tazi virtualna sreda.



Тема Re: Елия,нови [re: BOlAN]  
Автор BOlAN (ентусиаст)
Публикувано12.08.02 22:36



Zabravih da dopulnya--

Koi mislite mogat da glasuvat. Samo registrirali se hora? Ili vseki?

Boian Popunkiov



Тема Re: Елия,нови [re: BOlAN]  
Автор Common Sense (непознат)
Публикувано12.08.02 22:54



vuprosite sa pove4e ot otgovorite, no az sum za :)



Тема лично мнение за модериранетонови [re: BOlAN]  
Автор D. (...)
Публикувано12.08.02 23:57



Това за колко време ще се избира модератор е въпрос , който самите Вие ще трябва да обсъдите и решите.

Считам , че е добре да има двама модератора. Освен , че ще се допълват във времето , което се "грижат" за клуба и ще са си един на друг коректив. Aко клубарите са основателно и обосновано недоволни винаги могат да напишат бележка до администраторите на dir.bg . Те са тези от които пряко зависят модераторските права.

Модераторът може да редактира мнения , забранява достъп до клуба / в изключителни случаи , които е добре да обмислите / . За темите , които са в разрез с правилата има няколко варианта - триене , местене в специална директория , но това са чисто технически въпроси и на избрания модератор ще се обясни допълнително това , както и доста други неща като заключване на теми / възможност да се четат , но не и да се дискутира по тях/ , статичност / за важните теми , които е добре да не изпадат назад/ и прочие. Не се безпокойте , никой не се е родил научен . Колегите модератори са хора отзивчиви и на тях може да се разчита за помощ

Относно къде живее модератора - ами това си е лично инфо и няма значение .

Имайте предвид , че модерирането далеч не е толкова сложно и ключът към успеха е баланса. Това не е привилегия даваща възможност за контрол над чуждите мнения , а просто начин да се създаде среда в която клубарите да се чувстват уютно и дискусиите да са в рамките , които самите те са си поставили.

Доста дълго стана и се надявам да не съм досадила...ако има още нещо с радост би помогнала.



Тема относно самото гласуване и гласоветенови [re: BOlAN]  
Автор D. (...)
Публикувано13.08.02 00:12



които се считат за валидни :
1. не мисля , че е удачно да гласуват само регистрирани. В тематични клубове като "Адам и Адам" и "Ева и Ева" доста хора пичат нерегистрирани поради лични си съображение , но това не ги прави по-малко клубари и тяхното мнение тежи колкото на останалите. При изборите при нас беше поставено условието да са "познати" никове от клуба или от лафче . Като се има предвид , че тепърва ще организирате клуба нека могат да гласуват всички.

2. възможните спекулации от рода на няколко гласа от един и същи човек са почти сведени до минимум. Админите виждат IP aдресите . А и едва ли някой от гласуващите ще изпадне чак дотам



Тема Re: лично мнение за модериранетонови [re: D.]  
Автор BOlAN (ентусиаст)
Публикувано13.08.02 03:10



Neka da produlzhi dialogut. Az otivam na pochivka za dve sedmici i nyama da moga da vlizam chesto ili dori izobshto. Do skoro.

Boian



Тема Re:нови [re: bad jo]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано13.08.02 11:37



badjuuu имаш и от мен един глас:)

Ръката, която люлее люлката, управлява света...


Тема Re: Моето мнениенови [re: eлия]  
Автор dete (копеле)
Публикувано13.08.02 12:08



и аз съм за BOIAN...момиче съм, но както се вижда ви посещавам, дане стане добро място.

Аз знам какво е да изпиташ вурху себе си "празен поглед приятелски"...тя ми го показа


Тема Re: Моето мнениенови [re: dete]  
Автор dexter_sum (Мързелив)
Публикувано13.08.02 12:50



BOIAN ne kaza li,che nqma da moje,ili az sym razbrala greshno?
nai-dobre e badjo i boian, vse pak dvama e po-dobre ot edin:))))

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Моето мнениенови [re: dexter_sum]  
Автор D. (...)
Публикувано14.08.02 10:10



И аз мисля , че двама модератора е добре - BOIAN и badjo



Тема Re: Елия,нови [re: bad jo]  
Автор eлия ()
Публикувано14.08.02 18:28



Първо... мисля че лятото - август... време за почивки... не е удачно време за избори... това обективно казано... доста от посетителите блуждаят по кафенета и паркове или са на почивка в заслужена отпуска... Доколкото знам една седмица е максимален срок в така създадената ситуация, ако решите изборите все пак да са сега
Трябва да се обяви краен срок и така...



Тема Re: Moderatorнови [re: Common Sense]  
Автор eлия ()
Публикувано14.08.02 18:29



Прав си абсолютно...



Тема Re: Моето мнениенови [re: eлия]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.08.02 01:24



моето мнение е пък, че може жена да е модератор тук, стига клубарите да са съгласни.

и повеже пет три жени гласуваха дотук, ще си дам гласа и аз - за bad jo и BOIAN.

и бъдещият модератор да знае, че е много вероятно каквото и да прави да го ще го подгонят, че не модерира правилно, че е авторитарен и че си превишава властта. да не изброявам в колко клуба досега съм виждала подобна ситуация - преврати срещу модератори, оставки на модератори и прочие. ако бъдещият модератор има нужда, може да му обясня на бележка какви са възможностите му и други общи неща за модерирането.

Джейн,
бивш модератор на "Ева и Ева" и настоящ модератор на "Споделено"

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 17.08.02 01:54.



Тема Бояннови [re: BOlAN]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.08.02 01:42



има такова място, където могат да се съхраняват изтрити теми, така че при възникнала дискусия да могат да се върнат или да се цитират. ще го обясня на бъдещия модератор.

идеята за повече от един модератор е много добра, приложена е в доста клубове. така има възможност за по-голям контрол, тъй като двамата/тримата са сумарно повече време в нета, отколкото един.

модератор извън БГ не е бил проблем в други клубове. сещам се за "Психология", където много успешният модератор ВИ живееше в Лондон. или за "Бъдещи майки" (които наскоро избраха модератори) - умишлено избраха едното момиче да е от САЩ, за да има по-широко "покритие", тъй като с колежките си (там са общо 3) покриват повече часови зони.

възможността за отстраняване е нож с две остриета. в други клубове това е било използвано от малки, но агресивни групички за преврат срещу свестен модератор или смият модератор си е подавал оставката заради такива. в "Споделено" (който има уникален статут в дир-а) въпросът е уреден така: модераторите са двойка, която се избира на ротационен принцип за срок от три месеца от Съвета на клуба. техните действия не се коментират и обсъждат и те не могат да бъдат сменяни, освен ако сами не подадат оставка.

ако има други въпроси за модерирането, ще отговоря с удоволствие.

Джейн,
бивш модератор на "Ева и Ева" и настоящ модератор на "Споделено"

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 17.08.02 01:45.



Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.08.02 01:52



да, бе, една седмица е достатъчна... като си спомня, че една групичка ме нападахте непрекъснато заради тази една седмица, в която се проведе избора в "Ева и Ева"...

и още в тази връзка - защо пусна идеята тук да има модератор точно през август, след като пак същата групичка ме атакувахте за изборите през август? щом не е удачно време, да беше си пуснала идеята през есента.

тези две съвпадения ме навеждат на мисълта, че подлагаш динена кора на бъдещия модератор. и понеже си интелигента, не мисля, че е случайно. освен ако не е израз на присъщата ти склонност към двойни стандарти.

Джейн,
бивш модератор на "Ева и Ева" и настоящ модератор на "Споделено"

IMAGINE...


Тема Re: Елия,нови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано17.08.02 04:53



Джейнче... ама без пагонче ми е тъпо да те чета - честно... както и да е...
Сега.. в този клуб аз няма да бъда деен посетител... тук съм писала и пиша, когато трябва да защитя хомосексуализма като цяло от някоя нападка... и така ще бъде и занапред...
А какви интриги ще си въртят или няма да си въртят тук момчетата, нито ме интересува нито искам да ги знам...
Така... сега... "ме нападахте" е грешен израз, защото така казано ме включва и мен в групичката, която те нападаше тогава... аз не те нападах, защото не нападам хора за нещо, на което даже не съм присъствала... през време на тези прословути избори, аз все още не посещавах клуба... така че от мен няма и намек...загатване... нищичко относно тези ви избори... даже те подкрепих... Това не е оправдание... а обяснение... и приканване към точност...
За справка относно тези мои твърдения - архива на Ева и Ева...
А предложението за модератор го направих инерционно.. прочитайки поредния гнусен постинг тук... Разбира се ти може и да ме подозираш в каквото си искаш... може даже да ги убедиш, че страшни интриги им готвя... и каквото там ти хрумне... но знаеш също така.. че на мен изобщо не ми пука кой ме харесва и кой не ме харесва... аз се държа винаги така... че да не се срамувам сама от себе си... и ако това е за сметка или от полза за някои... проблема не е мой... нъл тъй... знаем се...
Двойните стандарти предполагам споменаваш...защото в объркването ти, си мислиш, че и аз бях сред тези, които те упрекваха за изборите през август...
Грешиш... но както и да е...

Елия....
Отказала да бъде модератор на "Ева и Ева"
Отказала да бъде модератор на "Културизъм"
Отказала да бъде модератор на "Аеробика и фитнес"
Бъдещ администратор
Понастоящем - User



Тема Re: Моето мнениенови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано17.08.02 05:03



Мдам... права си... много клубове го преболедуват това...
Аз лично се надявам в Ева и Ева да не се стига до преврати дълго... за да има спокойствие и добра среда за момичетата... Виждам, че и ти се справяш добре в Споделено... Вярвам, че и момчетата тук ще се справят... те може и да са гей... но в много отношения са повече мъже от много мъже...
Хубавото тук, е че никой не гори от желание да се окичи с пагонче, и трябва да ги подтиква човек... а като се сблъскат и с проблемите на модерирането съвсем ще им се охлади ентусиазма... така че преврати тук не очаквам... а че някой хомофоб ще се разкрещи за правата си - много важно... аз се надявам да не му обръщат внимание...
Във всички случаи съм съгласна, че твоята помощ би била много полезна за бъдещите модератори и ги съветвам да вземат предложението ти насериозно... защото можеш да им кажеш ценни неща и да им вдъхнеш увереност...
Елия



Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.08.02 05:22



оки. значи съм сбъркала. не помня поименно всички, които ме нападаха нееднократно за това. извинявам ти се

и знаеш, че те харесвам

IMAGINE...


Тема Re: Моето мнениенови [re: Джeйн]  
Автор BOlAN (ентусиаст)
Публикувано17.08.02 22:06



Blagodarya na vsichki za glasovete i doverieto. Vizhdam, che nyama mnogo hora, koito biha iskali da stanat moderatori i zatova bih se nael za, primerno, 6 meseca ili neshto podobno. Shte se radvam bad jo i az da sme moderatori zaedno. Samo neka izchakame dokato se vurna ot vakanciya i da se napravyat oficialni izbori prez purvata sedmica na septemvri.

A inache vakanciyata tuk vurvi mnogo dobre. Byah za tri dena vyv Vermont i sega za 5 dena shte sym v Boston i rayona. Za edin den dori shte hodya na karnaval v Provincetown. Yay! I posle LA.

Do skoro, Boian



Тема Re: Моето мнениенови [re: BOlAN]  
Автор bad jo (с махмурлук)
Публикувано18.08.02 10:16



fuk fuk teleni kop4eta ima6e edna prikazka :P

i az mislq 4e pyrvata sedmica ot septemvri e dobre kato ideq za izborite



Тема Re: Моето мнениенови [re: bad jo]  
Автор dete (копеле)
Публикувано18.08.02 13:49



e pa, az ne vidiah tuka edin chovek ot tozi club da glasuva za moderator, ili sa bili malko hora, ili naistina taka sum vidiala....a inache za moderatori da budat BOIAN i bad jo...dosta glasuvaha za dvamata, az bad jo ne go poznavam kato mnenia, ne sum go chela prosto, no vijdam, che mai samo dvamata imat interes....dano ne si moderirat cluba, v koito da pishat samo dvamata, a drugite da sme jenite

Аз знам какво е да изпиташ вурху себе си "празен поглед приятелски"...тя ми го показа


Тема Бояннови [re: BOlAN]  
Автор Stormwitch (Патето на Чопър)
Публикувано19.08.02 07:47



Доклкото успяхме да се преборим с Dobriak-a навремето след "нашествието" на Владко в този клуб насетне могат да пишат само регистрирани никове, така че практически само регистрирани ще могат да гласуват...въпроса е колко от тях са редовни посетители на този клуб обаче...
Практически тук освен теб, Одолам, Гей-Видеото и момичетата от Ева и Ева абсолютно никой друг редовно пишещ не ми е известен . Гей-Видеото едва ли ще гласува, защото модератора по задължение ще трябва да му трие темите, така че оставаш само ти като легитимен кандидат.

Питам се само дали наистина има смисъл от модератор тук...

Редактирано от Stormwitch на 19.08.02 07:53.



Тема Re: Бояннови [re: Stormwitch]  
Автор eлия ()
Публикувано19.08.02 19:02



Донякъде си прав.. не съм забелязвала, че само регистрирани пишат тук... поздравления... това е предимство според мен...
Сега...идеята ми, когато повдигнах въпроса беше именно тази... Хомосексуалистите сме чистички същества... не търпим воня на урина и помия около себе си... И може би ако тук спре да се носи воня, доста ще пропишат... Това ми беше тайната мисъл. И надежда де...



Тема Re: Бояннови [re: BOlAN]  
Автор bad jo (с махмурлук)
Публикувано20.08.02 08:46



съгласен



Тема Re: Бояннови [re: eлия]  
Автор Stormwitch (Патето на Чопър)
Публикувано20.08.02 11:26



Нямам нищо напротив, само си разсъждавах гласно

Малвина гледаше с едно око към Луната, тръпнейки от спомена за целувката на Пинокио


Тема Re: Бояннови [re: BOlAN]  
Автор Stormwitch (Патето на Чопър)
Публикувано20.08.02 11:31



Да, отдавна не съм наминавал насам и гледам, че са се появили нови и интересни хора, което много ме радва.
Според мен обаче забраната на нерегистрираните е по-скоро предимство и малко от малко спира най-напористите гамени, които като видят че трябва да положат минимални усилия преди да се изкензат на пейзажа и се отказват .
Доста по-чистичко е, отколкото преди - и от самолет се забелязва.

Освен това самата регистрация е безплатна и анонимна, а предимствата на регистрирания потребител са безспорни (лични бележки, настройки, промяна на изглед, възможност за лесно виждане на нови съобщения, възможност за редактиране на постинги...), така че по никакъв начин не ущетяваме никой според мен.

Редактирано от Stormwitch на 20.08.02 11:37.



Тема Браво момчета / 10x момичетанови [re: BOlAN]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано20.08.02 17:31



Отдавна не бях влизал в този клуб - причините са приблизително тези, породили настоящите дискусии...
Сега, донякъде благодарение на момичетата от Ева и Ева (специални благодарности на Джейн, D., и елия) виждам един доста променен клуб, с истински дискусии. Радвам се да се върна...

Очевидно сме узрели за един по-градивен, уютен и интересен клуб!

И накрая за гласуването - едва ли съм "легитимен" след дългото непоявяване, но добросъвестно прочетох "модераторските" теми и подкрепям BOIAN i bad jo... Ще го отразя формално в началото на септември

Да си пожелаем успех и приятно място за виртуално общуване

Life is what you make it - come on and take it

Редактирано от WebMister на 20.08.02 17:30.



Тема Re: Бояннови [re: Stormwitch]  
Автор BOlAN (ентусиаст)
Публикувано22.08.02 18:24



Pak sudya po sebe si. Mnogo mi e nepriyatno, kogato prosto iskam da pusna neshto kratko nyakyde, vednyzh, i da tryabva da se registriram. Ne pomnya kolko dosadno beshe v dir. bg. Beshe otdavna, i opredeleno tova, che sym tuk ot dosta vreme ima predimstva.

Mozhe da opitame s moderatori i da vidim kakvo shte se poluchi.

B



Тема Re: Бояннови [re: BOlAN]  
Автор Stormwitch (Патето на Чопър)
Публикувано23.08.02 07:30



Хмм, е то ако става дума за "нещо кратко, някъде и веднъж" едва ли говорим за нещо по-различно от реклама или секс обява, т.е. нещата, заради които искаме да има модератор ...

В същност нямам нищо на против, ако имаш желание да опиташ и успееш да се разбереш с дирниците по въпроса...

Малвина гледаше с едно око Луната, тръпнейки от спомена за целувката на Пинокио

Редактирано от Stormwitch на 23.08.02 07:36.



Тема Re: Izbori za moderatorнови [re: BOlAN]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано02.09.02 16:26



Току що влизам и гледам - вече имате "назначени" модератори.
Честито и успех! Желая това да ви донесе един още по-приличен клуб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.