Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 25.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Моето мнениенови [re: dexter_sum]  
Автор D. (...)
Публикувано14.08.02 10:10



И аз мисля , че двама модератора е добре - BOIAN и badjo



Тема Re: Елия,нови [re: bad jo]  
Автор eлия ()
Публикувано14.08.02 18:28



Първо... мисля че лятото - август... време за почивки... не е удачно време за избори... това обективно казано... доста от посетителите блуждаят по кафенета и паркове или са на почивка в заслужена отпуска... Доколкото знам една седмица е максимален срок в така създадената ситуация, ако решите изборите все пак да са сега
Трябва да се обяви краен срок и така...



Тема Re: Moderatorнови [re: Common Sense]  
Автор eлия ()
Публикувано14.08.02 18:29



Прав си абсолютно...



Тема Re: Моето мнениенови [re: eлия]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.08.02 01:24



моето мнение е пък, че може жена да е модератор тук, стига клубарите да са съгласни.

и повеже пет три жени гласуваха дотук, ще си дам гласа и аз - за bad jo и BOIAN.

и бъдещият модератор да знае, че е много вероятно каквото и да прави да го ще го подгонят, че не модерира правилно, че е авторитарен и че си превишава властта. да не изброявам в колко клуба досега съм виждала подобна ситуация - преврати срещу модератори, оставки на модератори и прочие. ако бъдещият модератор има нужда, може да му обясня на бележка какви са възможностите му и други общи неща за модерирането.

Джейн,
бивш модератор на "Ева и Ева" и настоящ модератор на "Споделено"

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 17.08.02 01:54.



Тема Бояннови [re: BOlAN]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.08.02 01:42



има такова място, където могат да се съхраняват изтрити теми, така че при възникнала дискусия да могат да се върнат или да се цитират. ще го обясня на бъдещия модератор.

идеята за повече от един модератор е много добра, приложена е в доста клубове. така има възможност за по-голям контрол, тъй като двамата/тримата са сумарно повече време в нета, отколкото един.

модератор извън БГ не е бил проблем в други клубове. сещам се за "Психология", където много успешният модератор ВИ живееше в Лондон. или за "Бъдещи майки" (които наскоро избраха модератори) - умишлено избраха едното момиче да е от САЩ, за да има по-широко "покритие", тъй като с колежките си (там са общо 3) покриват повече часови зони.

възможността за отстраняване е нож с две остриета. в други клубове това е било използвано от малки, но агресивни групички за преврат срещу свестен модератор или смият модератор си е подавал оставката заради такива. в "Споделено" (който има уникален статут в дир-а) въпросът е уреден така: модераторите са двойка, която се избира на ротационен принцип за срок от три месеца от Съвета на клуба. техните действия не се коментират и обсъждат и те не могат да бъдат сменяни, освен ако сами не подадат оставка.

ако има други въпроси за модерирането, ще отговоря с удоволствие.

Джейн,
бивш модератор на "Ева и Ева" и настоящ модератор на "Споделено"

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 17.08.02 01:45.



Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.08.02 01:52



да, бе, една седмица е достатъчна... като си спомня, че една групичка ме нападахте непрекъснато заради тази една седмица, в която се проведе избора в "Ева и Ева"...

и още в тази връзка - защо пусна идеята тук да има модератор точно през август, след като пак същата групичка ме атакувахте за изборите през август? щом не е удачно време, да беше си пуснала идеята през есента.

тези две съвпадения ме навеждат на мисълта, че подлагаш динена кора на бъдещия модератор. и понеже си интелигента, не мисля, че е случайно. освен ако не е израз на присъщата ти склонност към двойни стандарти.

Джейн,
бивш модератор на "Ева и Ева" и настоящ модератор на "Споделено"

IMAGINE...


Тема Re: Елия,нови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано17.08.02 04:53



Джейнче... ама без пагонче ми е тъпо да те чета - честно... както и да е...
Сега.. в този клуб аз няма да бъда деен посетител... тук съм писала и пиша, когато трябва да защитя хомосексуализма като цяло от някоя нападка... и така ще бъде и занапред...
А какви интриги ще си въртят или няма да си въртят тук момчетата, нито ме интересува нито искам да ги знам...
Така... сега... "ме нападахте" е грешен израз, защото така казано ме включва и мен в групичката, която те нападаше тогава... аз не те нападах, защото не нападам хора за нещо, на което даже не съм присъствала... през време на тези прословути избори, аз все още не посещавах клуба... така че от мен няма и намек...загатване... нищичко относно тези ви избори... даже те подкрепих... Това не е оправдание... а обяснение... и приканване към точност...
За справка относно тези мои твърдения - архива на Ева и Ева...
А предложението за модератор го направих инерционно.. прочитайки поредния гнусен постинг тук... Разбира се ти може и да ме подозираш в каквото си искаш... може даже да ги убедиш, че страшни интриги им готвя... и каквото там ти хрумне... но знаеш също така.. че на мен изобщо не ми пука кой ме харесва и кой не ме харесва... аз се държа винаги така... че да не се срамувам сама от себе си... и ако това е за сметка или от полза за някои... проблема не е мой... нъл тъй... знаем се...
Двойните стандарти предполагам споменаваш...защото в объркването ти, си мислиш, че и аз бях сред тези, които те упрекваха за изборите през август...
Грешиш... но както и да е...

Елия....
Отказала да бъде модератор на "Ева и Ева"
Отказала да бъде модератор на "Културизъм"
Отказала да бъде модератор на "Аеробика и фитнес"
Бъдещ администратор
Понастоящем - User



Тема Re: Моето мнениенови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано17.08.02 05:03



Мдам... права си... много клубове го преболедуват това...
Аз лично се надявам в Ева и Ева да не се стига до преврати дълго... за да има спокойствие и добра среда за момичетата... Виждам, че и ти се справяш добре в Споделено... Вярвам, че и момчетата тук ще се справят... те може и да са гей... но в много отношения са повече мъже от много мъже...
Хубавото тук, е че никой не гори от желание да се окичи с пагонче, и трябва да ги подтиква човек... а като се сблъскат и с проблемите на модерирането съвсем ще им се охлади ентусиазма... така че преврати тук не очаквам... а че някой хомофоб ще се разкрещи за правата си - много важно... аз се надявам да не му обръщат внимание...
Във всички случаи съм съгласна, че твоята помощ би била много полезна за бъдещите модератори и ги съветвам да вземат предложението ти насериозно... защото можеш да им кажеш ценни неща и да им вдъхнеш увереност...
Елия



Тема Re: Елия,нови [re: eлия]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.08.02 05:22



оки. значи съм сбъркала. не помня поименно всички, които ме нападаха нееднократно за това. извинявам ти се

и знаеш, че те харесвам

IMAGINE...


Тема Re: Моето мнениенови [re: Джeйн]  
Автор BOlAN (ентусиаст)
Публикувано17.08.02 22:06



Blagodarya na vsichki za glasovete i doverieto. Vizhdam, che nyama mnogo hora, koito biha iskali da stanat moderatori i zatova bih se nael za, primerno, 6 meseca ili neshto podobno. Shte se radvam bad jo i az da sme moderatori zaedno. Samo neka izchakame dokato se vurna ot vakanciya i da se napravyat oficialni izbori prez purvata sedmica na septemvri.

A inache vakanciyata tuk vurvi mnogo dobre. Byah za tri dena vyv Vermont i sega za 5 dena shte sym v Boston i rayona. Za edin den dori shte hodya na karnaval v Provincetown. Yay! I posle LA.

Do skoro, Boian




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.