Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 25.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема съвест?  
Автор odolam ()
Публикувано12.11.01 14:24



Затова, според страстите на сърцата им, Бог ги предаде на нечистота, за да се обезчестят телата им между сами тях, – те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта... Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено. Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздеяние на своето нечестие.

просто исках да споделя какво мисли Библията за вас. Ако случайно има все още някой който да не е херметизирал разсъжденията си... може би ще се замисли. Никога не е късно, освен когато стане твърде късно.



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор lOROS (Tyrsesht)
Публикувано12.11.01 16:38



Ama sled kato Bog nipozvolqva da sme na toq svqt... kakvo poveche! A i men me e sram poveche ot drugi neshta, deto "istinskite" myzhe gi vyrshat... Aide vseki da si gleda panichkata! Sled kato ne ti prechim, kakvo iskash ot nas?
A v Bibliqta se kazvat i drugi neshta!



Koito tyrsi... namira!


Тема Re: съвест? а имаш ли смелост...нови [re: odolam]  
Автор BearsHunter (The Trapper)
Публикувано13.11.01 03:22



...Като ми се правиш на праведен хетеросексуален МЪЖ.
Ще издържи ли твоята мъжка душичка на един разговор очи в очи?
Докажи с нещо, че като не си лягаш с мъже, се смяташ за по мъж от тези, които го правят???


**___**--->>>
И ловец съм,
и рибар съм
и на някои...



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор knownfight (непознат)
Публикувано13.11.01 10:49



Вече веднъж имах възможност да го кажа, но специално заради теб ще повторя една мисъл на Волтер (по памет). Може много да те мразя,но до смърт ще се боря да имаш правото свободно да си кажеш мисълта. Темата за сексуалната ориентация е много обширна за да я решим тук и сега. Мразя обаче, когато някой се явява мой морален съдник и проповедник. Достатъчно съм учил за да знам, че никой не може да бъде съдия на другите, защото с нищо не е по-добър от другите. Хайде остави на мира библията и нашите морални ценности и си гледай твоя живот и твоите грехове. За нашите ние си плащаме. Уверявам те.



Тема малко отговори до всичкинови [re: knownfight]  
Автор odolam ()
Публикувано13.11.01 13:42



A v Bibliqta se kazvat i drugi neshta! lOROS

какви ? ... а да сетих се - в стария завет пише доста неща за хомосексуалните. но не вярвам точно тия неща да ми цитираш.

Като ми се правиш на праведен хетеросексуален МЪЖ. BearsHunter

уточнение - да си хетеросексуален не значи да си праведен, но ако си хомосексуален е очевидно че не си. поне така казва Бог.

Ще издържи ли твоята мъжка душичка на един разговор очи в очи?
BearsHunter
Да, ще издържи. много си страшен бе

Докажи с нещо, че като не си лягаш с мъже, се смяташ за по мъж от тези, които го правят??? BearsHunter

изместваш темата. тук не търся доказване на моята мъжественост. това не е сериозно. аз говорех за съвест, не за мъжественост. учудващо е, че отклоняваш разговора натам. защо ли?

Сега за knownfight и Волтер. хубава мисъл. знаеш ли също, че в романа Кандид на Волтер българите са човекоядци? Откога волтер стана мярка? ако приемаш тази негова мисъл сигурно приемаш и другите (за българите например)? волтер е бил самоотвержен противник на библията и след смъртта му, домът му става склад за ... библии. bitter irony.

Мразя обаче, когато някой се явява мой морален съдник и проповедник. knownfight

кой те осъди? аз просто цитирах един обикновен и ясен текст от най-четената и превеждана книга в света. ако цитатът те осъжда спори с него, не с мен.

Хайде остави на мира библията knownfight

по-добре кажи на библията да те остави на мира. и това става лесно - като не я отваряш.

и си гледай твоя живот и твоите грехове. За нашите ние си плащаме. Уверявам те.

ок няма проблем. но и аз те уверявам, че още нищо не сте платили. засега само консумирате. сметката идва след смъртта

който иска да задълбочи "неприятната" тема за съвестта си нека ми пише на мейла.



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор HotPush (непознат)
Публикувано13.11.01 15:41



Принципно не отговарям на подобни изказвания ,но не се стърпях пред простотата на Българския хетерик!
Та значи почитаеми
немога да разбера защо ти и точно ти реши да говориш за съвест и да представляваш Божието слово.
За да съм ясен за по-горното ще те осветля

Това че цитираш Библията не те прави по съвестен от който и да е било ,та да съдиш по съвест нас "грешните" ХОМОсексуални (позволих си да видя -писал си само в Ева и Ева и Адам и Адам),защо ??? Ти Бог ли си ??????

А и Библията е писана от хора а не от Бог ,да знам че ще кажеш те са негови ученици ит.н ,но ти беше ли там при нейното писане ,видя ли как Бог диктува това което пишат неее ...... съмнявам се да си присъствал
Бог е написал 10-те заповеди а там за хомосексуалноста нищо не пише за хомосексуалноста,
така че не ми се прави на СЪВЕСТЕН
Нещо да ми кажеш за тези които убиват ,изнасилват и т.н на тях им говори за съвест не на нас -на нас не ни липсва
Ти неможеш да определяш коя Съвест е правилна ,твоята или моята
А що се касае до Бог -той прощава греховете наши ,но ти не си Бог така че иди и вразумявай други (ако има кой да те слуша) не хомосексуалните мъже и жени!
И Бог да те пази
между другото иди на психоаналитик там ще те изслушват докрай за налудничавите ти идеи за Греха и Съвеста, срещу заплащане и ще те излекуват
надявам се........



Тема Re: съвест?нови [re: HotPush]  
Автор odolam ()
Публикувано13.11.01 17:09



1. Не съм писал само в Ева и Ева и Адам и Адам - това откъде го измисли?? Иди в клуб християнство и се убеди.
2. защо ти и точно ти реши да говориш за съвест а защо не? не е от значение кой говори, стига той да е съвестен човек. а аз съм такъв. слушам съвестта си и затова имам смелостта да задавам въпроси. какъв е проблемът? че задавам въпроси за съвестта ли? има нещо жалко в човека, който се ядосва щом му се заговори за съвест. жалко и гнило.
3. Това че цитираш Библията не те прави по съвестен от който и да е било ,та да съдиш по съвест нас "грешните" ХОМОсексуални аз не само я цитирам казах. аз я живея.
поправка - грешни са не само ХОМОсексуалните, но и всички ние. това може ли да е успокоение и извинение обаче? или мислиш, че не сте грешни? защо се подразнихте на един стих от библията? вие само сладки ли ядете бе хора? горчивите истини май не са ви по вкуса?
4. Ти Бог ли си ?????? пффф, това че цитирах библията това ли предполага? че съм Бог и се правя на Бог? един от вас ми цитира волтер, това прави ли го французин? а ТИ БОГ ЛИ СИ ? та не обръщаш внимание на библията?
5. видя ли как Бог диктува това което пишат неее ...... съмнявам се да си присъствал а ти виждаш ли мозъка си в огледалото? Не? значи естествено след като НЕ ГО ВИЖДАШ ... нямаш такъв нали? Трябва ли да видим нещо за да го вярваме? хехе.
6. Бог е написал 10-те заповеди а там за хомосексуалноста нищо не пише то и за педофилията нищо не пише там и за наркотиците и за атомните бомби и .. и ... и какво от това? пише го другаде в библията, но изглежда приемаш само 10 заповеди а ? Добре какво значи според теб първата заповед - да обикнеш Бога с цялото си сърце и сили? със сигурност не значи да нарушаваш словото му.
7. Нещо да ми кажеш за тези които убиват ,изнасилват и т.н казах
8. Ти неможеш да определяш коя Съвест е правилна ,твоята или моята

пак да кажа, че аз не съдя просто ви цитирах един стих от библията и се нахвърлихте върху мен. нахвърляйте се върху библията и Бога (ако смеете) не върху мен.

колкото до съвета за психоаналитик - ще трябва да чакам на опашка пред вратата докато минат всички хомосексуални, за да бъдат убедени (противно на съвестта, която ги терзае) колко "невинни" са те, колко "чисти и непорочни", колко "нормално е всичко това" после евентуално да бъдат препратени на други сеанси и т.н. за което психото гушка добри пари.

В обобщение -

нито един от вас не влезе в пряк спор с библията, защото няма какво да оспори там. и няма как най-вече. не оспорихте идеята на библията, а пренасочихте спора в друга насока - дали аз имам правото да цитирам и задавам такива въпроси. това е или лицемерие и страх и бягане от отговорите или глупост. мисля че не е второто обаче.

призовавам онзи от вас, който го човърка съвестта все пак да бъде откровен с мен. момче не се поддавай на порока. бъди разумен. има спасение. има изход



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор HotPush (непознат)
Публикувано13.11.01 22:23



Hahaaa
Мили ми Смехурко,
това че не виждам мозъка си в огледалото не значи че го нямам ,не го виждам щото имам череп и коса!
А ти Бог видя ли го ?
Аз вярвам в него (сигурно не колкото теб ,но вярвам)- и това не ме прави човек без съвест .Но от къде на къде ти ще казваш че хомосексуалноста е заболяване на психиката ,това значи че ти самия си латентен гей и не ти стиска да си го признаеш сам пред себе се може би те е страх от Него .
Не се притеснявай ще ти прости и този грях(както просщава всички) -признай си го!
А ако искаш да не те нападат не пиши повече тук !
Аз лично спирам да споря с теб тъй като нямам време и нерви (от липсващия ми мозък)
А между другото знаеш ли колко Божи служители от Рилската обител и други манастири и църкви са хомосексуални ,а?! Иди да вразумяваш тях щом се чувстваш за призван да го правиш ,щом това е твойта мисия,върви там не тук .Ние сами сме си избрали този път по който да вървим и нито ти нито някой друг слабоумник ще определя начина ми на живот.А Бог ще ни прости греховете -той всичко прощава
Мисля че има и по големи грехове от това да спиш със себеподобния пол!
Ако искаш да те приемат и теб за нормален човек -научи се да приемаш различното около себе си -само тогава можеш да кажеш че имаш чиста съвест!
Повече и думичка няма да пиша по тази тема -мисля че на такива като теб не трябва да им се обръща внимание!



Тема и за двамцатанови [re: El]  
Автор odolam ()
Публикувано14.11.01 18:13



както и да е... вие си знаете ... и за хромозомите може много да се говори, но аз исках да видя дали е останала съвест в тая част на дир-а. вие сами ще си отговорите на този въпрос. знам, че не съм бил некоректен и надут нито пък агресивен, за разлика от някои от вас. както и да е. само едно последно нещо бих ви помолил.
можете ли да ми дадете конкретни доказателства, че в българските манастири има хомосексуализъм?

аз самият не паля свещи и не постя както пише в календара, а както пише в библията. просто за мен православието е задръстена религия.
лицето на измамата е многолико. има един верен пътводител към Бога - книгата на Бога - библията.



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор wawel (непознат )
Публикувано15.11.01 10:09



Уважаеми Господине,

Искам да Ви изясня, че нашето повезение е ХОМОСЕКСУАЛНО, защото нашата сексуална енергия е привлечена от собствения ни пол.
Именно енергията е тази която ни кара да се влюбваме и правим секс с мъже. При което чувствата са като при хетеросексуална двойка. Не се чувствам нито грешен, нито омърсен от това. По-добре да намирам реализация на сексуалната си енергия, отколкото да я подтискам и унищожавам заради нещо си написано в някаква книга.
Интересно ми е Вие как реализирате Вашата сексуална енергия и дали се чувствате щастлив тук на земята?
Опита ми е показал, че упованието в задгробния живот е присъщо на хора, които се чувстват непълноценни и комплексирани тук и сега.

С уважетие

Wawel




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.