Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 25.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема съвест?  
Автор odolam ()
Публикувано12.11.01 14:24



Затова, според страстите на сърцата им, Бог ги предаде на нечистота, за да се обезчестят телата им между сами тях, – те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта... Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено. Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздеяние на своето нечестие.

просто исках да споделя какво мисли Библията за вас. Ако случайно има все още някой който да не е херметизирал разсъжденията си... може би ще се замисли. Никога не е късно, освен когато стане твърде късно.



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор lOROS (Tyrsesht)
Публикувано12.11.01 16:38



Ama sled kato Bog nipozvolqva da sme na toq svqt... kakvo poveche! A i men me e sram poveche ot drugi neshta, deto "istinskite" myzhe gi vyrshat... Aide vseki da si gleda panichkata! Sled kato ne ti prechim, kakvo iskash ot nas?
A v Bibliqta se kazvat i drugi neshta!



Koito tyrsi... namira!


Тема Re: съвест? а имаш ли смелост...нови [re: odolam]  
Автор BearsHunter (The Trapper)
Публикувано13.11.01 03:22



...Като ми се правиш на праведен хетеросексуален МЪЖ.
Ще издържи ли твоята мъжка душичка на един разговор очи в очи?
Докажи с нещо, че като не си лягаш с мъже, се смяташ за по мъж от тези, които го правят???


**___**--->>>
И ловец съм,
и рибар съм
и на някои...



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор knownfight (непознат)
Публикувано13.11.01 10:49



Вече веднъж имах възможност да го кажа, но специално заради теб ще повторя една мисъл на Волтер (по памет). Може много да те мразя,но до смърт ще се боря да имаш правото свободно да си кажеш мисълта. Темата за сексуалната ориентация е много обширна за да я решим тук и сега. Мразя обаче, когато някой се явява мой морален съдник и проповедник. Достатъчно съм учил за да знам, че никой не може да бъде съдия на другите, защото с нищо не е по-добър от другите. Хайде остави на мира библията и нашите морални ценности и си гледай твоя живот и твоите грехове. За нашите ние си плащаме. Уверявам те.



Тема малко отговори до всичкинови [re: knownfight]  
Автор odolam ()
Публикувано13.11.01 13:42



A v Bibliqta se kazvat i drugi neshta! lOROS

какви ? ... а да сетих се - в стария завет пише доста неща за хомосексуалните. но не вярвам точно тия неща да ми цитираш.

Като ми се правиш на праведен хетеросексуален МЪЖ. BearsHunter

уточнение - да си хетеросексуален не значи да си праведен, но ако си хомосексуален е очевидно че не си. поне така казва Бог.

Ще издържи ли твоята мъжка душичка на един разговор очи в очи?
BearsHunter
Да, ще издържи. много си страшен бе

Докажи с нещо, че като не си лягаш с мъже, се смяташ за по мъж от тези, които го правят??? BearsHunter

изместваш темата. тук не търся доказване на моята мъжественост. това не е сериозно. аз говорех за съвест, не за мъжественост. учудващо е, че отклоняваш разговора натам. защо ли?

Сега за knownfight и Волтер. хубава мисъл. знаеш ли също, че в романа Кандид на Волтер българите са човекоядци? Откога волтер стана мярка? ако приемаш тази негова мисъл сигурно приемаш и другите (за българите например)? волтер е бил самоотвержен противник на библията и след смъртта му, домът му става склад за ... библии. bitter irony.

Мразя обаче, когато някой се явява мой морален съдник и проповедник. knownfight

кой те осъди? аз просто цитирах един обикновен и ясен текст от най-четената и превеждана книга в света. ако цитатът те осъжда спори с него, не с мен.

Хайде остави на мира библията knownfight

по-добре кажи на библията да те остави на мира. и това става лесно - като не я отваряш.

и си гледай твоя живот и твоите грехове. За нашите ние си плащаме. Уверявам те.

ок няма проблем. но и аз те уверявам, че още нищо не сте платили. засега само консумирате. сметката идва след смъртта

който иска да задълбочи "неприятната" тема за съвестта си нека ми пише на мейла.



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор HotPush (непознат)
Публикувано13.11.01 15:41



Принципно не отговарям на подобни изказвания ,но не се стърпях пред простотата на Българския хетерик!
Та значи почитаеми
немога да разбера защо ти и точно ти реши да говориш за съвест и да представляваш Божието слово.
За да съм ясен за по-горното ще те осветля

Това че цитираш Библията не те прави по съвестен от който и да е било ,та да съдиш по съвест нас "грешните" ХОМОсексуални (позволих си да видя -писал си само в Ева и Ева и Адам и Адам),защо ??? Ти Бог ли си ??????

А и Библията е писана от хора а не от Бог ,да знам че ще кажеш те са негови ученици ит.н ,но ти беше ли там при нейното писане ,видя ли как Бог диктува това което пишат неее ...... съмнявам се да си присъствал
Бог е написал 10-те заповеди а там за хомосексуалноста нищо не пише за хомосексуалноста,
така че не ми се прави на СЪВЕСТЕН
Нещо да ми кажеш за тези които убиват ,изнасилват и т.н на тях им говори за съвест не на нас -на нас не ни липсва
Ти неможеш да определяш коя Съвест е правилна ,твоята или моята
А що се касае до Бог -той прощава греховете наши ,но ти не си Бог така че иди и вразумявай други (ако има кой да те слуша) не хомосексуалните мъже и жени!
И Бог да те пази
между другото иди на психоаналитик там ще те изслушват докрай за налудничавите ти идеи за Греха и Съвеста, срещу заплащане и ще те излекуват
надявам се........



Тема Re: съвест?нови [re: HotPush]  
Автор odolam ()
Публикувано13.11.01 17:09



1. Не съм писал само в Ева и Ева и Адам и Адам - това откъде го измисли?? Иди в клуб християнство и се убеди.
2. защо ти и точно ти реши да говориш за съвест а защо не? не е от значение кой говори, стига той да е съвестен човек. а аз съм такъв. слушам съвестта си и затова имам смелостта да задавам въпроси. какъв е проблемът? че задавам въпроси за съвестта ли? има нещо жалко в човека, който се ядосва щом му се заговори за съвест. жалко и гнило.
3. Това че цитираш Библията не те прави по съвестен от който и да е било ,та да съдиш по съвест нас "грешните" ХОМОсексуални аз не само я цитирам казах. аз я живея.
поправка - грешни са не само ХОМОсексуалните, но и всички ние. това може ли да е успокоение и извинение обаче? или мислиш, че не сте грешни? защо се подразнихте на един стих от библията? вие само сладки ли ядете бе хора? горчивите истини май не са ви по вкуса?
4. Ти Бог ли си ?????? пффф, това че цитирах библията това ли предполага? че съм Бог и се правя на Бог? един от вас ми цитира волтер, това прави ли го французин? а ТИ БОГ ЛИ СИ ? та не обръщаш внимание на библията?
5. видя ли как Бог диктува това което пишат неее ...... съмнявам се да си присъствал а ти виждаш ли мозъка си в огледалото? Не? значи естествено след като НЕ ГО ВИЖДАШ ... нямаш такъв нали? Трябва ли да видим нещо за да го вярваме? хехе.
6. Бог е написал 10-те заповеди а там за хомосексуалноста нищо не пише то и за педофилията нищо не пише там и за наркотиците и за атомните бомби и .. и ... и какво от това? пише го другаде в библията, но изглежда приемаш само 10 заповеди а ? Добре какво значи според теб първата заповед - да обикнеш Бога с цялото си сърце и сили? със сигурност не значи да нарушаваш словото му.
7. Нещо да ми кажеш за тези които убиват ,изнасилват и т.н казах
8. Ти неможеш да определяш коя Съвест е правилна ,твоята или моята

пак да кажа, че аз не съдя просто ви цитирах един стих от библията и се нахвърлихте върху мен. нахвърляйте се върху библията и Бога (ако смеете) не върху мен.

колкото до съвета за психоаналитик - ще трябва да чакам на опашка пред вратата докато минат всички хомосексуални, за да бъдат убедени (противно на съвестта, която ги терзае) колко "невинни" са те, колко "чисти и непорочни", колко "нормално е всичко това" после евентуално да бъдат препратени на други сеанси и т.н. за което психото гушка добри пари.

В обобщение -

нито един от вас не влезе в пряк спор с библията, защото няма какво да оспори там. и няма как най-вече. не оспорихте идеята на библията, а пренасочихте спора в друга насока - дали аз имам правото да цитирам и задавам такива въпроси. това е или лицемерие и страх и бягане от отговорите или глупост. мисля че не е второто обаче.

призовавам онзи от вас, който го човърка съвестта все пак да бъде откровен с мен. момче не се поддавай на порока. бъди разумен. има спасение. има изход



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор HotPush (непознат)
Публикувано13.11.01 22:23



Hahaaa
Мили ми Смехурко,
това че не виждам мозъка си в огледалото не значи че го нямам ,не го виждам щото имам череп и коса!
А ти Бог видя ли го ?
Аз вярвам в него (сигурно не колкото теб ,но вярвам)- и това не ме прави човек без съвест .Но от къде на къде ти ще казваш че хомосексуалноста е заболяване на психиката ,това значи че ти самия си латентен гей и не ти стиска да си го признаеш сам пред себе се може би те е страх от Него .
Не се притеснявай ще ти прости и този грях(както просщава всички) -признай си го!
А ако искаш да не те нападат не пиши повече тук !
Аз лично спирам да споря с теб тъй като нямам време и нерви (от липсващия ми мозък)
А между другото знаеш ли колко Божи служители от Рилската обител и други манастири и църкви са хомосексуални ,а?! Иди да вразумяваш тях щом се чувстваш за призван да го правиш ,щом това е твойта мисия,върви там не тук .Ние сами сме си избрали този път по който да вървим и нито ти нито някой друг слабоумник ще определя начина ми на живот.А Бог ще ни прости греховете -той всичко прощава
Мисля че има и по големи грехове от това да спиш със себеподобния пол!
Ако искаш да те приемат и теб за нормален човек -научи се да приемаш различното около себе си -само тогава можеш да кажеш че имаш чиста съвест!
Повече и думичка няма да пиша по тази тема -мисля че на такива като теб не трябва да им се обръща внимание!



Тема и за двамцатанови [re: El]  
Автор odolam ()
Публикувано14.11.01 18:13



както и да е... вие си знаете ... и за хромозомите може много да се говори, но аз исках да видя дали е останала съвест в тая част на дир-а. вие сами ще си отговорите на този въпрос. знам, че не съм бил некоректен и надут нито пък агресивен, за разлика от някои от вас. както и да е. само едно последно нещо бих ви помолил.
можете ли да ми дадете конкретни доказателства, че в българските манастири има хомосексуализъм?

аз самият не паля свещи и не постя както пише в календара, а както пише в библията. просто за мен православието е задръстена религия.
лицето на измамата е многолико. има един верен пътводител към Бога - книгата на Бога - библията.



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор wawel (непознат )
Публикувано15.11.01 10:09



Уважаеми Господине,

Искам да Ви изясня, че нашето повезение е ХОМОСЕКСУАЛНО, защото нашата сексуална енергия е привлечена от собствения ни пол.
Именно енергията е тази която ни кара да се влюбваме и правим секс с мъже. При което чувствата са като при хетеросексуална двойка. Не се чувствам нито грешен, нито омърсен от това. По-добре да намирам реализация на сексуалната си енергия, отколкото да я подтискам и унищожавам заради нещо си написано в някаква книга.
Интересно ми е Вие как реализирате Вашата сексуална енергия и дали се чувствате щастлив тук на земята?
Опита ми е показал, че упованието в задгробния живот е присъщо на хора, които се чувстват непълноценни и комплексирани тук и сега.

С уважетие

Wawel



Тема повърхностнонови [re: wawel]  
Автор odolam ()
Публикувано15.11.01 10:55



аз съм си съвсем нормален човек. имам жена и дете. направо си смешен.

Исус е имал и има последователки Ел. Просто не си чел библията. За какво ли ти е. Да Исус пиеше вино....но не се напиваше. хахаха.

повърхностно.

вие си знаете де. така е по-лесно - няма да четем и няма да се интересуваме, защото може и сериозно да стане нали?

не уча в семинарията и никога няма да уча - там са ненормални. всяка религия прави човека ненормален. вярата в Бога на библията е обаче друго нещо. Бог не е роб на богословите с дълги мазни бради. такива като тях Го убиха, когато слезе сред хората. така че, моля не ме бъркайте с ония дето говорят а не вършат.

дано Бог просветли съвестта ви.



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор JOCK (непознат )
Публикувано15.11.01 13:18



Това е вече прекалено, за да е смешно. От време на време това лице одолам идва тук и пуска някаква реплика, разлайва кучетата, почват се едни полемики, едни спорове, едни плюнки... При което това лице си остава някъде отгоре, над тези неща, в позата на всезнаещ съдия и гледа сеира.
Пуританите /имам предвид тясно религиозния смисъл на думата/ не срещат моето одобрение, но това не значи, че сядам да се заяждам и да ги провокирам. Оставям ги да си живеят свободно, дори приемам спокойно това, че ценностната им система е белязала цялата западна цивилизация. И когато някой такъв ми се изпречи с оцъклен поглед и със Светото писание в едната ръка и бич в другата започне да ме насочва към своя правилен път, просто му се изсмивам.
Това, което правиш, драги одолам, дори и да е добронамерено, не върши работа тук! Ние, педерастите, не можем да се върнем обратно и да поемем по другия път, независимо дали го искаме или не! И противно на това, което изглежда ти мислиш, не става дума нито за съвест, нито за воля, нито за спазване на нечии божии правила. Това е природа /или ако предпочиташ, Бог/. Веднъж създала нещо по определен начин, тя не позволява промяната му произволно, а само закономерно. Което значи, че ако нещо се измени в една посока, то губи равновесието си и става неустойчиво. Затова предпочитам да съм психически здрав педераст, който се справя с ежедневните компромиси, които е принуден да прави поради общественото отрицание, отколкото да се превърна в невротизиран полухетеро, който лъже или съсипва живота и на други хора със своите лъжи.
Ако съм роден такъв, какъвто съм, как мога да се променя? Не мога да стана по-висок или по-нисък, да променя цвета на очите си с усилие на волята. Ако пък съм станал такъв, в каква степен вината е моя? Станал съм обратен във възраст, когато волята ми е била неоформена, значи не аз, а всички около мен, всички онези възрастни и други невръстни са били причина за това. Тогава какво, да им потърся сметка ли? Не. Мога само да поискам разбирането им. Не съм страшен, не убивам, не насилвам деца, не правя нищо по-лошо от всеки друг човек.
Не мисли, че ако нещо е авторитетно за теб, то задължително става авторитетно за всички останали. Без вяра Библията е четиво с оскъден филологически и етнографски интерес. Щом аз не споделям вярата ти, не можеш да ме стреснеш с цитати, които още повече не идват от волята Му, а от самозванци пророци! Ти ще ми цитираш това, аз ще ти цитирам друго и така ще си крещим от двата бряга. Ако това е целта ти, постигаш я. Ако пък искаш да промениш света около себе си, по-лесно ще го постигнеш, ако направиш промяна в себе си, отколкото у всички останали. И ако имаш смелост за тази промяна, потърси опора в любимата ти книга. Там има всичко, от което се нуждаеш.



Тема Re:Ники, Ники много повърхностно..нови [re: odolam]  
Автор BearsHunter (The Trapper)
Публикувано15.11.01 13:22



До сега не съм срещал нормални евангелисти, ама щом ти харесва да се смяташ за такъв-то си е твое право...
Само не ми е ясно, защо не си махнеш капаците и да прочетеш и някои други неща, или смяташ че могат да те направят по-нормален...
Предполагам, че си ми чел темата лично до теб-защо нищо не казваш за това, а може би някои евангелисти предпочитат да се крият зад собсвената си псевдосъвест, обвинявайки другите за липса на такава...
BTW, немога да призная, че внесе малко разнообразие в това малко позабравено клубче, ама не усещаш ли, че вече се повтаряш?
Мога да те уверя, че всички, които ти отговориха са по съвестни от теб, защото да приемеш за даденост, това което си -е по трудно, отколкото да го прочетеш някаде, да ти хареса и да се криеш зад него, понеже собственото ти его се страхува да се извиси...
А сега, искам да ти кажа че аз съм груб и винаги ще бъда такъв с хора като теб, кажи ми че нямам съвест...
Та, мога да те уверя, че съм чукал няколко евангелисти, защото не знаеха кои са и какво искат..Е, аз им дадох това, което търсеха, помогнах им да се почувстват желани-кажи ми сега, че нямам съвест, помагайки на ближния си

А за цитатите, понеже много ги обичаш(питам се, защо ли?)бих искал да ти цитирам Ла Вей(ако не знаеш кой е?

вие си знаете де. така е по-лесно - няма да четем и няма да се интересуваме, защото може и сериозно да стане нали?

твоя бог ще ти прости)
"Най-високото ниво на човешкото развитие е осъзнаването на плътта"
In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi!



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор morningside (непознат)
Публикувано15.11.01 15:30



Това вече ме накара да се смея
Одоламе чедо божие (като всичката жива и нежива твар на Земята),кой бе Одоламе кой ти даде права ти да определяш кое е нормално и кое ненормално!?
Кой бе чадо ти каза че в семинарията учат ненормални бе кой -познавам много хора които са завършили и които още учат там и повярвай ми много нормални са
Нормалноста не се определя от това какво си дали си гей ,лесбийка,хетеро дали си без око ,ухо ,ръка и ...т.н
нормалноста се определя по начина по който мислиш и управляваш живота си
то като те слушам то ти си куку-то в нета
И знаеш ли на мен ми е писнало такива слабоумници като теб да ми показват "правилния път "
Правилния път е този който човек сам си избере
кой си ти че да ме водиш
изживей си нормално животеца който сам си си избрал с жената и детето(горкото с къв баща расте) и недей да се вживявяш в роли неприсъщи за психическото ти и душевно равновесие
Прочетох това което си писал в Ева и Ева -същите глупости като тук
прочетох също и Елия как ти е отговорила а и също така как по начина по който тя пише после си писал ти тук -пак си крал идеи и цитати щото нямаш собствено мислене
спри да цитираш хората от клубчетата и твоята Библия
Съмнявам се че каквото и да напишеш вече - ще го е родило мозъка ти
Не си ти този който цитирайки нещо си ще накараш хората да съществуват по твойте правила а и няма такъв който да го стори

Грубо (неприсъщо за личноста ми ,но...) :
Вземи се изчукай с някой мъж и мирясай ,а ако още се срамуваш да го направиш купи си вибратор !



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: morningside]  
Автор odolam ()
Публикувано16.11.01 12:51



както и да е. аз не мога да оборя всичките глупости дето ги изливате. идва момент в който вече не се спори с идеи а с настроения.

аз съм филолог по образование, но понякога не ми достигат думи за да опиша цинизма, глупостта и безхаберието с които се срещам.

в действителност постигнах онова, което исках - да видите сами дали имате съвест. не отговаряйте пред мен. отговорете на себе си. и на Бога.

доказахте обаче още веднъж, че зад псевдоинтелектуалната аура на хомосексуализма, стои дървена простащина, поръсена с посредствен цинизъм и духовен далтонизъм.

живейте си така... мен оборихте, но книгата дето цитирах не можахте.

Колкото до това, че съм крал от елия от клуб ева и ева ... ще кажа само, че човек вижда това, което иска да види на всяка цена. смешник. чакай скоро отговора ми на елия, имах работа тия дни и затова не можах да отговоря на ерзацинтелигентните и твърдения. но ще има отговор. за последно обаче, защото както казах аз постигнах целта си - да попитам за съвест тук.

колкото до гнусните ви предложения, човек онемява докъде може да стигне Хомо "Сапиенс". Вие сте титани на мисълта. Такива висоти на калта сте достигнали, че и очите сте си засрали.

приятно живуркане subhuman entities.



Тема Re: съвест?нови [re: JOCK]  
Автор odolam ()
Публикувано16.11.01 12:55



http://www.stonewallrevisited.com/index.html

да видиш дали не е възможна промяна. и такива има хиляди.

Бог те обича. попитай го как.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор morningside (непознат)
Публикувано16.11.01 18:47



Да прав си за това че се отнасяме грубо и просташки ,но не си ли задаваш въпроса защо го правим !?
Неможе да си позволяваш да напътстваш хората в техния живот нито да цитираш книги и ръсиш обиди по повод сексуалната ориентация която не се определя по книги
аз не се смятам за ненормален
както не смятам че хетеросексуалните са ненормални
докато ти смяташ хомосексуалноста за нещо ненормално -това че го правиш не е нормално нещо не си наред с психиката
и прикривайки мисленето си зад някаква книга та била тя и Библия не те прави герой в очите на света
отвори си очите не отхвърляй нещо което съществува за да не бъде отхвърлян и твоят начин на съществуване
неможе ти да определяш цитирайки нещо си кое е нормално и кое не е
Избрал си начин да съществуваш и никой не ти пречи дори и да го намира за ненормално -недей да пречиш и ти на другите които иската така да живеят



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор JOCK (непознат )
Публикувано19.11.01 11:09



стига глупости! колко думи се изххабиха покрай този смешен сайт! Стегни се и си гледай жената и децата!



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано19.11.01 16:55



Лелееееее, да не чуваш какво Допсог мисли за мен, чееее........

Не ми се връзвай.


Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор nuHokuo (Буратино)
Публикувано20.11.01 13:40



Пич, ти си като халеевата комета - мине се не мине известно време и се навъртиш тук като мачка на погачка.
Тоя път гледам не си ни дак още линка към "истината" бла-бла wall.com нещо си беше помня .

Как е дъщерята? Да знаеш, че все още и съчувствувам ужасно за бащата, който и се е паднал без да си го избира .

Аре, дерзай, аз тоя път ще се въздържа и няма да се впускам в безсмислени теософски спорове с твойта милост .

И все пак един ден ще си признаеш че си гей, ...или поне би - голям нюх имам за такива кат теб, а ти просто ми смърдиш на наш човек

Have fun

а Малвина обича да гледа с едно око луната и да си спомня за целувката на Буратино


Тема Re: и за двамцатанови [re: odolam]  
Автор lOROS (Tyrsesht)
Публикувано21.11.01 13:23



АМА ТИ КУДЕ ЖИВЕЕШ, та задаваш такива глупави въпроси!!!
Я се осъзнай - просто бъди реалист! Айде стига лицемерие и то от тези, дето говорят за праведност! Писна ми!

P.S. Аз съм вярващ и това че съм гей НИКАК, ама НИКАК не ми пречи!!!

Koito tyrsi... namira!


Тема Re: съвест?нови [re: nuHokuo]  
Автор odolam ()
Публикувано21.11.01 13:30



бъркаш за всичко. а линка към бившите педераси вече го дадох, толкова и четеш. добре казах и добре прочете - бивши!



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: morningside]  
Автор odolam ()
Публикувано21.11.01 13:36



май въобще не се разбираме ???
неможе ти да определяш цитирайки нещо си кое е нормално и кое не е


къде аз определих нещо си? не е ли текстът който пуснах от начало съвсем ясен сам по себе си? елия от Ева и Ева се опита да обори текста (не мен) и си получи заслужения отговор.

къде аз осъдих някого момчета?

друг е въпросът ако самият текст ви осъжда (това май вече го казах?). спорете с него. но работата е там, че тоя текст не се променя, от това че вие не го приемате. Както и полът не се променя (колко психопроблеми имат сменилите си пола? В името на това да се прекрати раздвоението се прави операция, но се оказва, че след това има мноооооогоооооооо сееееееаааааааансссииииииии за да започне да си мисли човека за себе си като за индивид от дригия пол!) от това, че някой се мисли за индивид от другия пол. Просто Бог направи мъж и жена. простичко бе хора, простичко.

Отворете си очите. Бог ви обича.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор outandproud (непознат )
Публикувано21.11.01 16:16



Ех, Одолам, да ти имам самочувствието... Хвалиш се, че си разгромил Елия, а според мен тя простичко и същевременно интелигентно ти е доказала как фриволно може да се тълкува Библията. Виж, за Мечо Пух не се хвалиш. Там не ти стиска. Просто момичето ти е изнесло няколко истини за Библията, познати на всяко съвременно дете. Доста ще трябва да си изкривиш душата, за да я обориш и да си "получи и тя заслуженото". (Да ти имам изразите)
Погледнах ти сайта с "бившите педераси". Знаеш ли какво ми направи впечатление. Част от техния разказ, там където разказват за детството си и гай периода си е на нормален, човешки език. Там говорят искрено. След това, когато заговарят за "проглеждането" си, започват да употребяват сектантски клишета. Твоят вид език. Моето лично убеждение, че тези хора са страдали и продължават да страдат заради нетолерантното общество, в което са израснали, и което от малки им е насаждало чувство за вина. Общество, което не приема различията и се опитва да ги изличи. Стаден инстинкт, с една дума. Трудно е да живееш в хармония в себе си, когато отвсякъде те гледат враждебно. По-слабите просто мимикрират.
Проблемите на хората, сменили пола си, започват след опирацията??? Ха ха! Наистина ли го вярваш? Нямали са си проблеми, когато са били нестандартни деца и всички около тях са ги гледали като извънземни, нямали са проблеми, когато са се чувствали момичета и са очаквали да се развият по един начин, объркани от онзи израстък между краката? О не! Проблемите им взели, че започнали след операцията, защото Господ бил създал мъж и жена и толкоз по въпроса. Ама Пух е права, време ти е да престанеш да виждаш света в черно и бяло. Филолог по образование? Предполага се, че си прехвърлил 23? Ама наистина ти е време!
Та като става дума за това, че си филолог по образование. Би трябвало да знаеш, че думите нямат обективни значения, не отговарят на обективната реалност, а на начина, по който я отразява съзнанието ни. Прост пример: ескимосите имат десетки думи за сняг, снежинка, шейна, белота и т.н., които отсъстват от нашия речник, просто защото ние живеем в друга среда. Чувал ли си, че мисионерите в Южна Америка просто не са успявали да обяснят на местните индианци какво означава Свети дух. Просто хората нямали в съзнанието концепция, с която са сравнят и да си обяснят нашата концепция за Свети Дух. Това нещо да ти говори? Светият Дух едва ли е обективна реалност, която нашепва в ушит ни и в сърцата ни, че сме сбъркани и трябва да се поправим. Аз поне не чувам подобно нашепване.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: outandproud]  
Автор odolam ()
Публикувано22.11.01 14:25



гледай сега. отговор на мечката пух ще дам. въобще не е дали ми стиска или не. просто съм зает тия дни. ако забеляза и на елия отговорих по-късно.
това, което наричаш сектантски клишета са сигурно преживявания, за които не знаеш и си нямаш понятие. айде дай едно две клишета тук да видим кое им е клишозното. възможно е просто те да бележат събитията в живота си с истинските им имена, но тъй като ти тези събития не си ги преживял за теб изразите им звучат странно.
колкото до "Общество, което не приема различията и се опитва да ги изличи. " е всичко друго очаквах ама това не. Кое е това общество? САЩ? е верно е че тук там има по некой ред нек ама това си е изключение особено за ЛА например. Това е крайййнооо несериозно твърдение от твоя страна.
не съм казвал никога, че проблемите на хората претърпели операция за смяна на пола започват след операцията. казах, че не свършват след нея. и ти приписваш всичките ви проблеми на гадното нетолерантно общество. иди питай някой дето ходи на психоаналитик или просто се порови по интернет да видиш, дали обществото има нещо общо въобще с тия психични проблеми.
аз не гледам света в черно бяло, но не го виждам и размазано. оправи си антената и ще имаш хем цветен хем хубав образ.

а това накрая за специалността ми и по конкретно за "Би трябвало да знаеш, че думите нямат обективни значения" е смайващо невежество. В 2 клас се учи за синоними, преносно значение и т.н. Това за ескимосите е вярно, защото те наистина имат много повече вида сняг от нас както е вярно че в арабския има над 700 думи за пясък, над 60 за лъв и над 200 за камила. защото те наистина имат много повече вида пясък, лъвове и камили от нас Но за какво в действителност говорим тук?? Колко думи за хомосексуалист знаеш? И каква е разликата между тях? Те бележат едно и също нещо - сексуален акт между лица от един и същи пол. Къде е необективната реалност тук??

Святият Дух е обективна реалност, но за него те съветвам да не говорим.

спорът е безпредметен, ако ти наистина не чуваш гласа не на Святия Дух, но поне на съвестта си. просто аргументите ви са недостатъчни и винаги се свеждат до "Одоламчо нека си плюе, ама ние сме си каквито сме си."

Работата е там, че одоламчо не плюе. той просто цитира един обикновен текст и оттам тръгна всичко. Радостното за мен, е че седмици наред темата стои най-горе във вашия клуб. Това говори, че все пак съвестта ви е на моя страна, макар и неосъзнато от вас самите. (знам последното звучи адски надуто, но преди да го кажете, размислете).

поздрави



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор morningside (непознат)
Публикувано22.11.01 17:15



Педераст
не гей
а педал това е одолам!
не му обръщайте внимание повече
нека съвеста ни бъде чиста а не омърсена от неговите писания



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор outandproud (непознат )
Публикувано22.11.01 18:03



Одоламе, за едно си прав: връзвам ти се и водя с теб безсмислени спорове. Може би ти се връзвам заради съвестта си, но по-вероятно ни се връзвам, защото повърхностното и крайно мислене, подплатено с присъщото му самочувствие за меродавност, винаги са ме дразнели. А споровете са безсмислени, защото да се спори с религиозни фундаменталисти е да се спори като с партиен орган, "Дума" примерно, или "Демокрация". Вие не мислите със собствения си разум, а с колективния разум на църквата, която принадлежите и с цитатите от Библията, които сте научили наизуст. А мен колективният разум винаги ме е плашел.
Въпреки всичко съм толерантен към теб и към твоето право да вярваш в каквото си искаш. Нямам усещането, че ти си толерантен към хората, които не вървят по твоя "прав" път и към правото на всеки да върви по свой собствен път.
Живей си със здраве, ама ако обичаш, запази поученията си и цитатите си за църквата, която посещаваш.

А, явно не си разбрал идеята за субективността на езика, та да ти обясня с един простичък пример. Събери десет човека на едно място и ги помоли да ти кажат какво си представят, когато им кажеш думата "ябълка". Ще получиш десет различни представи. Преносните значения само потвържадават, че една дума съдържа в себе си множество от нюанси и конотации. Това имах предвид, когато казах, че езика отразява не обективнвата реалност, а нашата представа за нея.
Чао за последно.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано29.11.01 07:47



odolam....споменаваш напразно името ми...
"Заслужения" ти отговор е срам за позицията която се опитваш да изразяваш...
Ти си просто един лъжец и латерна, непозволяваща да има друго тълкувание освен твоето лично, което се споделя единствено от твоята СЕКТА...защото ти си сектант и дори се досещам от кои.
Текста не се променя, но изобщо не значи това, което се опитваш да внушиш на момчетата тук и на момичетата в Ева и Ева...
Въобразяваш си че твоя прочит на текстове от Библията може да накара някого да си замисли, но това би било така само за индивидите от твоята СЕКТА...ние - православните християни леко се подсмихваме и ти махаме с ръка...
Пред Неговия Съд ще се явим и аз и ти....и тогава аз ще те обвиня пред Него че ти срамиш учението Му и отклоняваш чедата Му от пътя който Той е начертал... Всеки може да види как нападаш и Църквата и Библията и Божието слово...
Махни си ръцете от нашата Библия и не я мърси....

Ама знаеш ли защо се ядосах...защото в началото те взех насериозно...

Накрая...прощавайте момчета, че пиша постинг в Клуба ви...и ви призовавам да не следвате и да не се поддавате пред СЕКТАНТСКИ глупости и сквернословия...

Познах Те odolam....познах те Луцифере...

Хихик :-)

ГОРДАТА ЛЕСБИЙКА ЕЛИЯ - ПАТРИЦИЯ ВАСИЛЕВА

Ти кой си...анонимно човече?



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано29.11.01 07:53



Нали уж не обиждаше....
Гей се казва...не "педераст"
Ужасно нещо са сектите....


Освен това те обвинявам в лъжа....
Няма...повтарям...няма....
Още веднъж....НЯМА
Няма случай хомосексуалист да е станал хетеросексуален....освен по принуда да промени поведението си...но не поведението прави един човек хомосексуалист...
Безмислено е да обяснявам...ще се обърна за разбиране към някое храстче...

Редактирано от eлия на 29.11.01 07:57.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: eлия]  
Автор morningside (непознат)
Публикувано02.12.01 00:57



Елия ,както винаги БРИЛЯНТНА............




Тема Re:В самата Светая-Светих Педерастка!нови [re: odolam]  
Автор Ronit Boejian (непознат)
Публикувано03.12.01 21:23



Толкова непредпазливо изливаш реки от бензин в огънят на публичното ни отрицание.Заслужаваш да те изгорим на символична педерастка клада.Та да викаш,разкривил уста към Бог да те избави,или участа да те подмине.Исках бил да можех частица от извечния си страх и ужас пред общественния линч да ти предам.Да ти разкажа ли как съм се крил до сетен ден,хленчейки и ръмжейки пред доволните ви погледи?Защото сте смъртни като мен,ама ваше ще е царството-небесно.Глупости.Защото Бог е безмерно щедър!!!Дарява ни Той със безкрайната си благодат.Да пълзя в сенките ви,да гледам жаден синовете ви,да се крия,крия,крия,крия,да хленча,да съм обречен на вечна самота.Да,така безмерна е милоста Му.Така поне я усещам.Колко му е на един праведник да викне насред улицата по мене:дръъжте гоооо.......Тоя е педерааааааст!Мигом всички християни и прочее ще хукнете,да ме разкъсате,да ме смачкате.Така се доказвате пред Бог като неговите верни ангели-войни,пък и пред собственната си мъжественност.Хайка.Кръвожадна е всяка религия.А чистотата на човешкия разум?Животът който имаме е този сега.Отатък няма нищо.Нищичко!!!Сърцето ми го усеща.Както не помниш нищо преди да се пръкнеш така праведен,така и ще потънеш в Небитието.А небитието не е Бог!!!Какво че душата ми е толкова състрадателна и смирена.Нали имам вече резервация за Ада?!?Ад има тук на Земята не само на небето.Тоя,земния, ти си готов да го сътвориш.Ааааа,така де,да ме спасиш....Разлагаш се бавно и задължително в отпадъците на душата и тялото си праведно.Поне го правиш с доволство.Нали Бог те чака,нали бди над теб.Пък ти се разлагаш.В душата си.Там смрадта се усеща най-напред.Всеки миг осъзнавам участа си,осъзнавам наличието на Небитието.Там където всички момчета ще намерят покой от смутните си мисли.Там ще изчезнеш и ти като искрица в нощното небе.Безвъзвратна и обща е участа ни.
Дано ти вдъхнах част от собственната си ерес.Дано съм осветлил милионите пътища сочещи липсата на Рай и Ад.Поне не живея в заблуда.Поне не съм в мир със себе си.Измисления ти мир.....

Редактирано от Ronit Boejian на 03.12.01 21:32.



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор _malchugan_ (под карантина)
Публикувано19.12.01 03:49



Popadnah na twoq posting...i si naprawih truda da pozicheta chast ot mneniqta...izwinqwam se, che ne wsichko, no to e bezmisleno.

Odolam, imam wypros kym teb: Kakwa e celta, s koqto si podhwanal temata i s koqto si postwal? Iskam da te nakarm da se zamislish za motiwite na syrceto si? I oshte edin wypros - ti priemash li tezi hora?

A kolkoto do sywestta - ti kazwash, che se schitash za sywesten chowek i che sywestta ti ne te osyvda za nishto...OK. radwam se za teb /iskrenno i naistina/, no iskam da ti napomnq za ap.Pavel, kojto kazwa, che dori fakta che sywestta mu ne go osyvda w nishto ne e garanciq, che wyrwi w prawilna posoka. Ne me razbiraj greshno - ne prawq nikakwi nameci i ne slagam nikakyw skrit podtekst w dumite si...Towa, koeto chetesh e towa, koeto mislq. Ne me podhwashtaj molq te /ako reshish da otgowarqsh/ s wyprosi sys znachenie "ti na koq strana si", zashtoto nqma da e korektno. Shte ti kava obache, zashto posting-a ti predizwikwa takawa reakciq - zaradi agresiwnostta na podhoda ti...az lichno taka go priemam. Ako byrkam znachi nishto ne razbiram. Bih se radwal da chuq mnenieto i na ostanalata chast ot foruma. Blagodarq!

Dyrva da otbeleva, che ne sym s homoseksualno opredelenie...a ako nqkoj se chudi kakwo prawq w tozi forum - da mi zadade wyprosa lichno.


Pozdraw!

Красотата е в очите на съзерцаващия...


Тема kolko myka!!!нови [re: Ronit Boejian]  
Автор _malchugan_ (под карантина)
Публикувано19.12.01 04:00



Kolko oshte myka move da sybere edna choweshak dysha...


Красотата е в очите на съзерцаващия...


Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор BOlAN (минаващ)
Публикувано28.12.01 22:02



Veche pochva da me hvashta alergiya kym propovednicite. Aman ot tyah!! Osobeno ot tezi deto mi se natrapvat pod nosa.

Zashto izobshto tryabva da priemam tyahnata poziciya i da byda syden ot tyah. Ami ako ne sym hristiyanin? Ami ako sym ateist? (Lichno az se opredelyam kato agnostik)

To bibliyata e kazala mnogo neshta. Ama da si vodya zhivota po tazi kniga ne sym suglasen. Za tezi, koito se vodyat bukva po bukva po neya, prav im put. Ama da ne hodyat da prechat i shumyat na drugite.

Vse pak religiyata e neshto kraino lichno.

Boian



Тема nqma smisulнови [re: odolam]  
Автор Shrek (зелен)
Публикувано14.01.02 18:25



ne se nadqvai da te 4uqt, vse edno da pokazvash na ovca kak se pishe na kompiutur...
vsi4ki pedali sa prosti kato zadnika si

Когато те е страх, шубето е голямо


Тема аман бенови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано12.02.02 10:32



Бе я остави момчето на мира и ходи нейде другаде да си ближеш сладоледа!

Как само усети, че момчето е откровено и объркано и веднага налита като лешояд на мърша - къш, къш от тука сектантино бледен! Толкова си ограничен и тесногръд, че не можеш и на сантиметър да мръднеш от тъпите ти сектантски догми и цитати. Не можа ли да разбереш, че на никой тук не му се спори с папагал, който ентусиазирано натяква чужди мисли и цитати като развалена плоча до безкрай?
Живей си животеца и се радвай, че си се родил хетеросексуален и престани да съдиш хората за това, за което дори прехваленият ти бог не ги съди. Щото ако той имаше нещо портив тях отдавна да ги е изтребил/издавил/изгорил, което му е генералната практика спрямо любимата ти книжка.

Ако пък чак толкова ти се философства иди Елия или Мечо Пух да ти го втъкнат пак голям и четвъртит ако ти стиска,
амин!

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор BULGARlA GAY VlDEO (непознат )
Публикувано12.02.02 11:44



Много полезно е да се цитира Библията.Още по-полезно е човек да я прочете цялата...,а да не се ограничава с цитат от Стария завет...
Ако стори това,ще разбере,че има Нов завет...
А ако го прочете по-внимателно ще стигне и до
"НЕ СЪДИ,ЗА ДА НЕ БЪДЕШ СЪДЕН..."
Единственото откровение на господина,който припомня старозаветен текст е червения цвят ,с който е написал цитата...



Тема Re: съвест?нови [re: BULGARlA GAY VlDEO]  
Автор odolam ()
Публикувано12.02.02 13:52



цитатът е от Новия Завет.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: аман бенови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано12.02.02 15:16



момчето е достатъчно голямо за да различи разумния разговор от разпененото ти каруцарско псуване (надявам се).

толерантност?

забрави одоламе

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: аман бенови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано13.02.02 04:27



Ти си ебати лицемера.
Само първото ти изречение е повече от достатъчно за човек да проумее какво ти е личното отношение към хората тук.

"Ако имах син, щях да отделя достатъчно внимание на възпитанието му. Повярвай ми - то е от значение." ...значи според теб хомосексуализма е социално поведение, просто някакъв си вреден навик или тик и със малко възпитателни методи (колан, пръчка, царевица в ъгъла или каквото там бог ти е повелил) набързо ще изцериш и "спасиш" нещастното си дете...

Слава богу, че нямаш син и дано нямаш никога! На такива "възпитатели" и "спасители" като теб трябва да им се отнемат родитеслките права на момента и перманентно...кофтито е, че сектантите като теб се разплождат като зайците, щото разбираш ли противоестествено е да се ползват противозачатъчни... пълно е тука с такива "проповедници" като теб - жените им нямат още 25 години, обаче имат по 7 и кусур деца, които естествено отглеждат на социални помощи и "възпитават" по подобаващ начин, така че те се превръщат или в ужасно ограничени комплексари и плазмодии, или им избиват чивиите и стават най-големите изроди - и в двата случая духовни и често и физически инвалиди. Но пука ли им на родителите им? Неееее, всички те са тръгнали да спасяват света и си врат гагите по чуждите панички, но в тяхната копанка не поглеждат никога - там всичко е наред, а ако не е разпасват колана и набързо стягат положението...

Защо ли изобщо ти обръщам внимание, егати колко съм тъп. Не те знам мормон ли си, мунит или йеховист и честно казано грам не ме вълнува - това си е твой проблем и за разлика от теб аз няма да се впусна да ти помагам да се "спасяваш", оправяй си се сам, жал ми е само за децата ти.

Аре и не ми отговаряй, щото само ме дразниш, ако ми отговориш ще го приема като проява на лоши намерения и лошо държане в този форум (където изобщо не ти е мястото!).
Ако не ти харесва постингът ми задръж си мнението за себе си или напиши жалба до църквата.

Всяка жаба да си знае гьола.

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: аман бенови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано13.02.02 10:17



да ама ти явно не си знаеш гьола, като идваш в Християнство нали? затова ще ти отговоря.

това какъв съм аз си е мой проблем - ти го каза наистина.

а цитатът който постнах и който не съм написал аз но Бог е вдъхновил си е ваш проблем.

сега си зарови главата в пясъка и не смей дори да се връщаш на цитата да го препрочетеш. опасно е за крехкият ти душевен и илюзорен мир.

няма мир без Бога приятелю.

P.S. ти явно само каиши си видял като малък а? нека ти открехна, че възпитание не е синоним на наказание. любовта възпитава най-добре.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: аман бенови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано13.02.02 21:33



Тук си е за тук, а в Христянство си е за в Христянство - там съм писал по постингите ти там, тук - по постингите ти тук. Като гледам, отговорил си ми и там, и тук. Там писах, защото ме хвана яд на хленченето ти - видите ли, той дошъл да спасявя гейовете, пък те го напсували и нагрубили и абсолютно тенденциозното ти копиране само на част от тукашен постинг, показвайки го в абсолютно противоположен аспект. Това най-добре го можеш, нали? И Дявола би ти завидял на манипулирането с всичко, което четеш и пишеш.

Изрично те помолих да не ми отговаряш тук, ТУК!(да се чете Адам и Адам) с напълно ясното съзнание, че такива като теб никога, ама НИКОГА няма да спрат без последната дума да е тяхна.
"Ако ми отговориш, ще го приема като проява на лоши намерения и опит за нагрубяване..." ти казах в предния ми постинг - ето, ти отговори, сега вече истинските ти намерения са ми ясни...
Оттук-нататък ти разрешавам да се пениш тук колкото си искаш, това няма да промени нищо.
Сбогом

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: аман бенови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано15.02.02 15:40



ако ми отговориш на този пост си лош човек.

ако не ми отговориш на този пост си фашист.

така реших аз и така е.

много просто бе.

радостното е че в клуб Християнство достигнахме с теб до нормален тон и твоя пост тук е отпреди този напредък. (това за другите го казвам)

поздрави

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: аман бенови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано15.02.02 23:40



"късно е чадо, мандалото лопна"

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Религията не заклеймява хомосексуалноста...нови [re: eлия]  
Автор BOlAN (член)
Публикувано16.02.02 04:33



Eliya,

Vyzhiten sym ot vas. Za purvi put popadnah na postingite vi po prednata diskusiya s odolam. (ako tova izobshto mozhe da se nareche diskusiya). Sega pregledah i websit-a vi. Udivitelno e da cheta takiva spokoini i v dulbochina razmisli vurhu takiva temi. Blagodarya vi.

Boian Popunkiov
popunkio@math.wisc.edu



Тема Da go obesimнови [re: morningside]  
Автор el torro (със зашити уста)
Публикувано16.02.02 20:36



Най добре е ако го обесим на първия крайпътен салкъм,за назидание на всички праведници и душечистатели!!!
Одолам е гаднодолна и доволна твар.Със дебела жена и глупавички дечица!Но той е мазен и спокоен.Сиреч доволен.Чака просто краят!
За това е най-добре да бъде обесен за високомерните библейски ташаци!



Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: eлия]  
Автор odolam ()
Публикувано18.02.02 14:02



нека и аз ти кажа нещо приятелю.
бъди мъж.
бъди такъв, какъвто Бог би желал ти да бъдеш.
създай семейство и обичай жена, както Бог е предвидил за всички Homo Sapiens
обичай жена си, като своя част от теб.
създай деца и им подари бащинска любов.
позволи на Бог да изправи онова, което обкръжение и лош пример ти нашепват.
не се страхувай от реториката на хората. Думите в този свят винаги са били повече от мисленето.
помни, че черно-бялата фотография е за професионалисти, които винаги улавят детайлите, които цветната (в случая шарената) фотография изпуска.
целта е била и винаги ще бъде да виждаш ясно, а не да виждаш онова, което ти харесва. второто понякога е пагубно.
помни, че да бъдеш личност значи преди всичко да успееш да победиш ... себе си.

Помни, че Христос беше убит от този свят и го убиха хора с добри намерения.

ники бояджиев

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: odolam]  
Автор netKo ()
Публикувано18.02.02 14:36



Tova moje i taka da zvuchi bez da se promenia smisula.

нека и аз ти кажа нещо приятелю.
бъди мъж.
бъди такъв, какъвто Бог би желал ти да бъдеш.
създай семейство и обичай партньора си, както Бог е предвидил за всички Homo Sapiens
обичай приятеля си, като своя част от теб.
отгледай деца и им подари бащинска любов.
позволи на Бог да изправи онова, което обкръжение и лош пример ти нашепват.
не се страхувай от реториката на хората. Думите в този свят винаги са били повече от мисленето.
помни, че черно-бялата фотография е за професионалисти, които винаги улавят детайлите, които цветната (в случая шарената) фотография изпуска.
целта е била и винаги ще бъде да виждаш ясно, а не да виждаш онова, което ти харесва. второто понякога е пагубно.
помни, че да бъдеш личност значи преди всичко да успееш да победиш ... себе си.

Помни, че Христос беше убит от този свят и го убиха хора с добри намерения.

ники бояджиев

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18



Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: netKo]  
Автор odolam ()
Публикувано18.02.02 17:06



не става.
прочети го пак.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: odolam]  
Автор netKo ()
Публикувано18.02.02 17:33



кое точно не става?

ти вероятно постваш само за да си чешеш езика.

това беше доказателство, че всичко е въпрос на гледна точка, въпрос на интерпретация. Коригираното от мен "не става" за ТЕБ. ЗА МЕН "става". Без това да нарушава познанието ми за Господ и библята (и други свещени книги на други религии). Разликата е, че ТИ приемаш една книга (всъщност някаква сбирка от доста често противоречащи си писания на няколко човека) за абсолютна и мериш всичко около теб според нея. Това на човешки език се нарича фанатизъм. Аз и доста много други интелигентни хора не могат да си позволят лукса да забравят, че са хора и им е отредено за разлика от животните да изучават света, мислят, разсъждават, да правят изводи без априори да се съобразяват с нещо писано преди 2+ хиляди години. И това няма нищо общо дали някой има сексуално влечение към хора от същия пол или не. Човек е създаден от Господ (или друго, независимо как ще го наречеш) такъв какъвто е, и синеок, и черноок, и бял, и черен, и стрейт, и гей, и добър, и лош, и хриситянин, и будист, и фанатик, и със свободно мислене, и т.н.

Ако наистина си добър християнин, нали основния принцип е "Обичай ближния си". Ти тук се опитваш това да го изкажеш като "Ще обичам ближния, само ако: 1 не е куц, 2. синеок е, 3 бял е, ....". Обичай Господ и неговите свщени книги без уловия. Просто обичай. Обичай и мен, непознатия за теб гей мъж, който е по-праведен от много стрейт хора.



Тема Само да вметна....нови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано18.02.02 21:07



В нашата родина - България...има над 200 000 (двеста хиляди) бездетни семейства...
Това, че човек е хетеросексуален...не прави задължителна възможноста да дари дете с бащинска любов.... или майчина в моя случай....
Скоро за ваше разочарование и България ще последва Германия, Холандия, Дания... и ще се разрешат браковете между нас и отглеждането на деца...
Ако ще милион постинги да пуснеш...ние ще ставаме все повече и повече...все по-открити и все по-горди... с все по-равни права...
Това което можеш да постигнеш е единствено да объркаш живота на няколко момчета и момичета и да ги обречеш на нещастие...
И ти го знаеш...

ПС - Здравей и тук netKo :-)



Тема Re: Само да вметна....нови [re: eлия]  
Автор odolam ()
Публикувано19.02.02 11:47



знам едно - че всеки, който се вслуша в думите на Христос ще има вечен живот.

а че вие ще ставате все повече и повече го казва и Библията, но няма да ти казвам с какво отношение, защото аз естествено съм сектант. Успокой съвеста си с този етикет "сектанта одолам". дано подейства.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: netKo]  
Автор odolam ()
Публикувано19.02.02 11:54



нетко ти чете ли цялата дискусия или кара по диагонала?
чете ли постингите в Ева и Ева?

сполай ти.

няма да ти цитирам заглавията на постингите от вашия клуб за да те убеждавам, че става въпрос не за любов, а за нещо мноооого по-простичко.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Само да вметна....нови [re: eлия]  
Автор odolam ()
Публикувано19.02.02 12:06



отврат.
прочетох разговора ти с "мирето".

е, това ли е любов бе джанъм? Ти дори не си я виждала и искаш да докажеш на всички, че е жена, ако и да е на 15. и затова се показваш пред всички колко си велика и как ще спите заедно. и това ли е любовта, която ужким превъзнасяте и все за нея говорите?

право каза "Тик-так...тик-так....тик-так...
Чуваш ли как изтича времето...между пръстите ни...
Толкова непоносимо дълго ще сме мъртви... "

поносимо-непоносимо така ще е. някои ще възкръснат за живот други не. така е. поне веднъж да съм съгласен изцяло с теб.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: odolam]  
Автор netKo ()
Публикувано19.02.02 20:49



Не съм чел всички постинги. Аз за разлика от теб не генерализирам нещата. Отговорих ти на един конкретен постинг. Не знам какво имаш предвид с това, че нещата са по-простички. Вероятно, че доста от постингите тук и в Ева и Ева са за за намиране на сексуален партньор. Какво от това? Убеден съм, че по-голямата част от обявите и в Адам и Ева, а и в нмого от сайтоевте за запознанства за именно за търсене на секс. Това отново няма отношение към сексуалната ориентация. Аз като гей мъж имам същата нужда от секс, както и един стрейт мъж, и съм в пълното си право да поствам обяви за намиране на "простия" секс, както и този стрейт мъж, стига тези постинги да не накърняват трети лица. Съответно продължавам да си оставам праведен, дори и да си фантазирам сексуално преживяване с познат или непознат, мъж или жена, гей или стрейт.

С поредния си постинг ти показвам, че ти внасяш в размишленията си (или по-точно в интерпретацията си на една книга) съпоставката гей-стрейт, а навсякъде аргументите ти са извън това противопоставяне, а се отнасят за съпоставката праведен-грешен.

Истината е, че:
- има праведни и грешни гей
- има праведни и грешни стрейт

Сексуалната ориентация не определя душата на човека и неговите постъпки.

Та доста от постингите тук те питат или се опитват да обяснят защо ти пишеш тук. Пиши си. Твоята тактика на ненападане на никого е много елемнтарна. Ако забелязваш и аз правя същото, не те нападам, ти си ти. Не желая да те променям. Точно обратното, бъди какъвто си, стига да не накърняваш други хора. Този форум е създаден именно за установяване на контакти между гей мъже, и както виждаш, с тази цел са го ползвали доста момчета и ще го правят. В този смисъл поствайки във форум, който си знаел с каква цел е създаден, ти накърняваш хора. Бъди християнин, уважавай хората. А ако мислиш, че този форум е заплаха за твоята личност, твоите деца или други хора, си в пълното си право да пискаш дир.бг да го затворят.

А иначе темата за отношението на християнството (и други религии) към гей ми е много интересна. Аз съм свободен човек, за разлика от теб, и мога да си позволя да чета и мисля по най-различни теми. Дори бих се срещнал с теб да поприказваме, а ако си готин и имаш желание, може и други неща да правим. Надявам се Книгата не ти е заличила и чувството за хумор и ще успееш да възприемеш горното като една шега.

А Ева и Ева не чета, защото е извън полето ми на интереси. За разлика от теб знам какво точно искам. За твое сведение чета и поствам и в други клубове, свързани с професията и интересите ми.



Тема ........първа надеждата умря.....нови [re: odolam]  
Автор Пaднaл-aнreл (наказател)
Публикувано19.02.02 21:01



Особенно любопитен е фактът за това как една евангелистка реплика възпламенява всички скрити страхове.....Разгаря се изведнъж ожесточена полемика м/у вечните момчета и лъжеспасителите.Е,нека устроим среща наживо поне да се взаимно анхилираме.Макар и смъртни,мразим се взаимно,така както Бог иначе всички ни обича.Нали?Който не е с мене е против мене,може това и да не е цитат от тая мухлясала морално Библия,Одолам,но поне е ежедневието на елементарната човешка душевност.Нима не се е случвало да виждам как най-страдащите и умиращите търсят Него,а той и думичка не казва.Нима не бях видял толкова пъти как всяка отиваща си бабичка чака знак свише,обещание за вечност,каквато иначе няма....Кой ще ни рече тогава,чия заблуда е по-голяма?Моята -че един ден ще съм щастлив и свободен или твоята-че Господ те обича?
Иначе,няма как да отрека че боли ме,че тежи в/у доброто ми сърце отрицанието ти,омразата на Бог и неговите чада.Това ме кара още по-силно да мразя хора като теб,Одолам,както Бог никога не би желал.Вярвам единственно в Смърта.Поне тя е навред и мога дори с ръка да докосна необратимоста и,студенината и.....Вярвам че когато настъпи мига и Тя те посрещне ще крещиш безмълвно,широко отворил ужасени очи,а в гаснещите ти мисли не ще остане дори и следа от Бог....





с пожелания за вечен живот.........



Тема Re: Само да вметна....нови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано19.02.02 21:11



Действа разбира се...
Както виждаш в Ева и Ева...не мисля само аз така...
Лично ми благодарят, макар че и тяхната позиция не се доближава до моята...
Виж... имате си форуми... просто ни остави на мира и си пиши там...
Съжалявам, че ве си добре приет дори сред своите но за това вината не е тук...
Ако беше хомосексуален ние щяхме да те приемем безрезервно...



Тема Re: Само да вметна....нови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано19.02.02 21:19



Две неща не можеш да ми отречеш...едното е, че аз познавам религиозната материя, докато ти сричаш хомосексуалната и личностната...
Предполагам че това е до въпрос на граници в мирогледа...твоя и моя...
Второто е че не търпя морал....
Църковен, светски, държавен и всякакъв там...
Аз съм хубава, способна, умна и известна жена...
Добър пример за всяка колебаеща се лесбийка....

Освен това не съм го направила... но ако трябва да смачкам морала - ще го направя... и тук Любовта няма общо... и Религията няма общо... Амбиция братче... Не са ли ви учили там да се пазите от амбициозни жени...
И теб ще прелъстя ако трябва...
Сефте

Одолам... я да те попитам за едно стихче дали ще го познаеш...

"... В живота както продължава,
Провалите си има да множи!
За всяко нещо Бога призовава
А с Дявола веднъж не се сдружи!..."

Скандално а...????

Бог с теб...

Елия...
Лесбийка



Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: netKo]  
Автор odolam ()
Публикувано20.02.02 12:45



ок искаш ли да хапнем някой ден заедно?

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Само да вметна....нови [re: eлия]  
Автор odolam ()
Публикувано20.02.02 12:53



ех пати, пати

най-после си призна - няма любов, има секс и амбиция. има желания моралът да бъде стъпкан, да бъдат прекрачени граници ... но любов? жалко за Мирето, жалко за теб...

стихчето да не е от някоя фолк песен?

ти наистина боравиш (познаваш е много силно) с религиозната материя. но не си ли спомняш колко пъти те уверих, че аз мразя думичката религия? религията скъпа няма нищо общо с Бога. ако искаш да задълбочим по това кажи ми.

и аз не съм бил никога анонимен, ако кликнеш на ника ми ще видиш и адреса на сайта ни (моя и на жена ми), ако искаш да сложиш лице зад името ми - ники.

Обичам те, както Бог обича душата ти...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: ........първа надеждата умря.....нови [re: Пaднaл-aнreл]  
Автор odolam ()
Публикувано20.02.02 13:15



грешката ни е винаги, че не питаме директно Източника. видял си бабичка и априори си приел, че тя наистина е угодна на Бога (защото е бабичка, защото умира, защото казва, че вярва).

презумпциите ни убиват първи. с греховете си лесно ще се справим.

но всичко това е реторика. как ще коментираш конкретния текст от Римляни .... опа забравих, че е морално остаряла Книгата. Да де за Кант, Паскал и Достоевски не беше остаряла, но за теб остаря. с какъв ли мисловен титан си пиша в дир-а?

мрази ме. аз теб никога.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Само да вметна....нови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано20.02.02 16:13



Откакто ти видях името написано под твой текст - спрях да говоря за анонимност...
Човек трябва поне да може да застане с името си зад мнението си...
Пак не поиска да видиш какво писах всъщност...

Стихчето е от Тартюф на Молиер

Фолк не слушам...

Знам че Бог ме обича... иначе не би допуснал да стана лесбийка...
Знам и че на хетеросексуалните мъже - религиозни или не - това им пречи...
Не задоволявам нагона им...
Иначе защо ли жена не ми е казвала че греша...
Впрочем тук сме в Адам и Адам...
Нека момчетата ти кажат... били ли са обиждани, тормозени или порицавани от жени...
Освен че удовлетворяваш собствените си амбиции за налагане на твоето право... друго няма да постигнеш...
Ние сме страдали много и тези от нас, които са оцелели са оцелели след жесток подбор...
За това хомосексуалистите не изглежда, че са толкова много колкото са... но пък са и най-качествената есенция от човечеството...
Във всеки случай сме и повече от вас... и сме по-горди хора, и сме не по-малко интелигентни... Като цяло..
Това е убеждение в което вярвам...

Знаеш ли какво ще ти кажа...
Винаги мъжката хомосексуалност ми е била странна и чужда...
Не съм им обръщала внимание и всъщност ги познавам малко...
Само мисълта, че ще пиша в тяхна защита би ме разсмяла преди да се появиш...
Ти ме направи по-твърда... накара ме да преразгледам отношението си към тях... и вече винаги ще се изправям в тяхна защита - в реалното и виртуалното...
Аз бях амазонка в защита на каузата на лесбийките...
Странях от Джемини и Билитис...
Защото не съм се интересувала от друга освен лесбийската кауза...
Но съм грешала дълбоко....
И когато нашите дебати някой ден прекъснат... аз ще съм един истински рейнджър в защита на хомосексуалистите като цяло...и вината за създаването на такъв войн ще е само твоя....
Ти наистина вредиш на каузата си...
Защото за мен целта не е да оборя теб или разбиранията ти...
Това няма да стане...ти няма да ме убедиш нито аз ще те убедя теб...
Знаем го и двамата...
Ние с теб се състезаваме за душите на другите...
И аз ще спечеля...защото вече съм победила твоя Бог в моята борба за собствената си душа...
И защото се боря вече не за себе си а за другите....
И защото бързо се уча...



Тема Re: Само да вметна....нови [re: eлия]  
Автор odolam ()
Публикувано20.02.02 16:28



"вашите паметни думи
са пред Него поговорки от пепел"

пепел

пепел...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za eliaнови [re: Пaднaл-aнreл]  
Автор maxlove (непознат)
Публикувано04.03.02 20:49



Zdravej priqtelko!!
Na mene problema mi e ne 4e se 4uvstvam oburkan i othvurlen, ami 4e mi lipsva malko lubov, toest svesten partnior.Az sam na 16 i minaloto lqto imah edna vrazka koqto mi ostavi golqma rana na surceto i sega me e strah da tursq novi priklu4eniq.Moje bi mi trqbva o6te malko vreme da poolegna i da nadigna glava.
No iskam da kaja 4e ne vijdam smisul v postoqnnoto naturtvane ot strana na heteroseksualnite 4e nie sme bokluci i ne znam si o6te kakvo.Nito sam vinoven 4e sam takav, a az smqtam li4no 4e trqbva da sam gord, ne vinoven ili guzen.Az sam 4ovek, kato vsi4ki drygi, NIE sme hora kato ostanalite i koito ni obijda ili se opitva da ni pravi gadni nameci, kakto pravi Odolam, smqtam 4e iska da se osvobodi ot ne6to koeto go mu4i ....
E s cqloto si uvajenie kam Odolam iskam da mu kaja da spre da pishe, kakto i da se oburna kam vsi4ki i da gi prizova da prekratqt tova bezmisleno sporene, za6toto e qsno: Ako bog ne ni haresva, dosega da ni nqma!6tom ni ima zna4i si imame misiq na zemqta i nqma smisul nqkoi da ni otri4a i mrazi.....

Never Forget Who You Are Little Star


Тема Re: za eliaнови [re: maxlove]  
Автор eлия ()
Публикувано06.03.02 22:34



Здравей maxlove!
Първо да ти кажа, че ми е малко трудно да пиша конкретно за мъжкия хомосексуализъм. Аз съм лесбийка, и въпреки, че има много общи неща между женския и мъжкия хомосексуализъм, то има също много разлики и много нюанси. Първото обаче което ми идва на ум, е това, че наистина нямаш никаква...ама никаква причина да се срамуваш или притесняваш от това. Аз лично съм горда, че съм хомосексуалистка, и тази гордост я изразявам навсякъде, където сексуалността се намесва в живота ми. Разбира се тук е важно и да не губиш идентичност като личност и човек, и да не залиташ в крайноста на парадирането. В смисъл... нека твоята хомосексуалност е изразена с гордост в интимните области на живота ти, а не да бележи абсолютно целия спектър на личностното ти поведение. Не парадирай! Не се срамувай! И не оставяй "магарето си в калта".
Второто което ми идва на ум, е това, че си още много в началото на твоя опит в интимната сфера. Нормално е дори и за хетеросексуалните да изпитват затруднения и колебания относно намирането на партньор/ка - така че това не се дължи чак в такава степен на хомосексуалността ти. С времето нещата ще си дойдат на мястото, с което не искам да те успокоявам, че ще ти е лесно.
Последно.... за Одолам....
Човека си защитава убежденията...
Нека признаем, че не ни псува и обижда... просто вярва в това което казва... и го изразява... Ние пък вярваме в друго... Въпрос на виждане... на позиция... на убеждения... На мен лично, докато не е груб и вулгарен даже ми помага, защото мога да изложа и друга позиция... Не забравяй, че не всички попчета са толкова подготвени с аргументи като Одолам...
Успех в жизнения ти път ти желая...
Елия



Тема Re: za eliaнови [re: eлия]  
Автор maxlove (непознат)
Публикувано09.03.02 18:45



Blagodarq za iskrenite saveti:)))) ocenqvam gi!

Never Forget Who You Are Little Star


Тема Re: za eliaнови [re: maxlove]  
Автор odolam ()
Публикувано11.03.02 13:53



e to na zemjata ima i narkotici. dali Bog e protiv tjah? sas sigyrnost ne, zashtoto dosega da gi e mahnal nali?

just asking.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано12.03.02 06:23



По тази логика защо праведни християни и невинни деца гинат като мухи ЕЖЕМИНУТНО? Защо милиони невинни прекарват целия си живот в мъки, а отявлени изверги мародерстват и живеят в разкош до края на дните си? И само не ми пробутвай тезата, че ще страдат в ада - говорим за тук и сега (също както наркотиците са тук, а не в рая или ада)...

Какъв е очевидния извод?

Значи най-вероятно няма бог в такъв случай може би или просто не се интересува, или пък същината и материята му са, ама съвсем коренно различни от каквото там ти казва твойта си книга.

Хора много, богове разни - купища религии, ала-бала - всичко е суета..

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: za eliaнови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано12.03.02 14:32



ami haide de ti spri nasilieto. imash li recepta? az imam no nikoj ne ja iska. Pitam - ako vsichki imaha povedenie kato na Isys shteshe li da gi ima tija neshta? Bog ne se nalaga prijatelu. Toj e dal vreme na vsichki. vreme v koeto da se zamisljat.

Bog ne e socialen pomoshtnik ili revolucioner ili policaj. Eto kak slagash Boga v svoite ramki - Ako ginat deca i ima narkotici i nasilie znachi NEMA BOG. pathetic.

Pitash Какъв е очевидния извод?

za men ochevidnija izvod e che si samoyveren v precenkata si.

vse taja

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор Mstislav (непознат)
Публикувано12.03.02 22:04



Ne si li i ti samouweren w precenkata si, Odolam :-(



Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор BOlAN (член)
Публикувано13.03.02 00:18



A ti ne si li samouveren v tvoyata precenka ili imash lichna korespondenciya s "bog"?
Boian



Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано13.03.02 10:55



Мммне, ти слагаш бог в твойте си рамки като някакъв социален психопат - хем обича всички, хем нас ни мрази - добричките често-често наказва, пък после им прощава чак до утре, когато пак ще ги накаже за някое от хилядите-милиони прегрешения, които им е наложил естествено защото толкова ги обича, че не може да не ги малтретира дори за 5 минути...типично поведение на индивид със сериозни отклонения от нормата, не смяташ ли?
Въобще цялата библия е пълна със какви ли не страшни наказания, наложени от бог на "лубимите му чеда" - то не са потопи, содоми и гомори, то не са чудеса...ако толкова много ги обича защо НИКОГА не прости на някой, а ВЕЧНО сурово го наказва с някакви неясни и мъгливи обещания за после...ми нещем такъв бог аз, благодаря. Пък и щом черно на бяло е казал, че ние сме извратени, невиждам защо аз трябва да се интересувам от него на първа ръка. Ай сиктир, един вид тпй си прави анти-реклама на самият себе си - нали в крайна сметка той ни е създал, пък на, направил ни дефектни и кво, вместо да ни поправи ни оставил такива и ни хули, не ме кефи твоя бог пич, пази си го за себе си...

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: za eliaнови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано13.03.02 14:23



да бе без съмнение (кой каза съмнение?) Бог е виновен за всичко. психо някакъв да.

сега олекна ли ти?

на кого е простил? на мен например.
Исус умря вместо мен и теб за да имаме ние с теб живот вечен. аз приемам тази жертва, ти Му плюеш в лицето. на голгота разбираш дали Той те обича или не.

за мстислав и боян. не съм самоуверен, а съм уверен, че Бог не лъже за себе си. ако кажех, че имам лична кореспонденция с Него бихте ли ми повярвали? не? тогава защо ме питате? не, нямам такава. имам нещо по-меродавно. една книга. т.е. тя не е и книга, не е информация, не е мнение ... знаете за какво (кое) говоря нали? онова нещо наречено библия... ако ви стои на някое рафтче, отворете я някой път и се помолете Бог да ви говори.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор BOlAN (член)
Публикувано13.03.02 21:17



Bog ne govori. Govoryat horata. Bibliyata e pisana ot hora. Vsichko deto go sipesh idva ot tebe, a ne ot nyakakva gorna instanciya. V takyv sluchai odolam, si go pazi i za sebe si.

Boian



Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор davidoff (непознат)
Публикувано14.03.02 07:20



Одоламе, Одоламе жал ми е за тебе..........Нали знаеш - когато ти говориш с БОГ, това е молитва, когато БОГ ти говори - това е лудост. Явно ти си втория случай. Остани си със здраве и както казва Елея -"Бог с тебе":-))



Тема излишно снизхождение приятелюнови [re: davidoff]  
Автор odolam ()
Публикувано15.03.02 14:44



за мен не е удобно да ви смятам за грешници. нямам полза от това.

за вас е удобно да ме смятате за луд.

истината е че всичко започна от един обикновен цитат от една необикновена книга.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: Mstislav]  
Автор odolam ()
Публикувано15.03.02 14:52



мстиславе,
защо и ти падна в ямата в която се натръшкаха всички в този разговор? от какъв зор се силиш да говориш за моята объркана мисловност? макиавелизмът ти не е изискан. не можеш да доведеш до абсурд твърдението на един пределно ясен текст от Библията, като поставиш под съмнение мозъчните процеси на цитиращия го. всички тук се изредиха да се съзтезават в определенията си за мен - мним педал ли не бях, луд ли не бях. хубаво, много сте силни. като бабите на митингите на БСП "много сме, силни сме". само една елия се опита да противостои на самия текст от Библията. опита се, и това не е малко все пак. гаден номер нали? пустия му Бог взел че казал нещо толкова ясно, че освен да се захванеш я с преводите на Библията, я с цитиращия я, не ти остава много място за маневриране.

радостното за вас че има и други стихове в Библията - например че исус умря за всички ни. редно е все пак обаче да знаем за какво е умрял нали?

за греха приятели, за греха в който все още живеете и защитавате.

не Го оскърбявайте завинаги.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано16.03.02 03:48



Мдам, само дето всеки тук се изреди да ти казва, че необикновената книга е писана от хора, и тъй като въпросните ХОРА, дето са го написали са отдавна мъртви, а ти ГИ цитираш - много ясно, че хората ще адресират мислите си спрямо въпросния цитат към ТЕБ.

Хора бе, ХОРА - някой си там го е написал, пък ти ако си мислиш, че бил бог, твоя си работа. Изобщо бог е някакъв литературен герой от въпросната книга и тъй като никой не го е виждал лично, ще си позволя да твърдя, че такъв няма и никога не е имал (под формата, в ковято е представен в твойта книга) и следователно никога и никъде не е умирал, особено пък заради мен, Гошо, Пенчо или Бармалей. Нито пък и заради теб.

Няма как да ти го кажа по-ясно.

Хората, които паднаха в "ямата на разговора" бяха точно тези, които се опитаха разумно да спорят с теб и да оборят въпросния цитат - защото точно това е, на което ти се оповаваш - перфектни манипулации и интерпретации на цитатчета и чужди думи и просто в това поле си ненадминат гений. Това ти го признавам с ръка на сърцето - по-добре четеш библията отколкото Дяволът - евангелието, спор няма!

Аре, като ми стане скучно пак ще намина да скивам кви си ги надробил междувременно
Чао за сега

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано18.03.02 13:30



е аз наистина искам много от една вещица и то в сложни метеорологични условия - да седне да се замисли дали все пак мозъци като Паскал, Достоевски, Кеплер и много други не са имали достатъчни основания да приемат божествеността на Книгата. съчувствам на индивидиума върху метлата и отдавам високомерното й отношение към всички приели (според него) евангелието на "юнашко доверие", на омагьосаната/омагьосваща буря от която трудно се излиза.

аз умея да се погледна отстрани, а ти?

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: odolam]  
Автор Mcтиcлaв (непознат)
Публикувано19.03.02 13:30



Здравей пак, Одоламе,

Пак се намесвам, въпреки че нямах намерение да го правя, но май трябва да се изясня.

1) Първо, аз нямам намерение да довеждам до абсурд (не и тук) никакви текстове от Библията, бил този или някой друг.

2) Второ, изобщо не поставям под съмнение мозъчните процеси на "цитиращия го". Поставям под съмнение единствено уместността му в този клуб, и отделно след това -- на гарнитурите към цитата.

Това си е цитат от Библията, нито повече, нито по-малко. Бих се опитвал да противостоя на някакъв текст, независимо библейски или не, само ако той посяга реално на реалността. И по-точно, бих противостоял не на самия текст, а на хората, които водени по него се опитват да влияят негативно на реалността (в съвсем осезаем смисъл -- да променят обществени режими, като налагат неадекватни ограничения върху свободата на мислене, изразяване, действие и т.н.). Тук такова нещо няма, така че в тоя смисъл аз нямам намерения да "противостоя".

Ти сам го казваш още в началото -- "ето какво Библията мисли за вас". Ами нека който иска да си го прочете, ако иска целия му контекст или цялата Библия да прочете. Нека го разбира както намира за правилно. Толкова по-добре, образованието е хубаво нещо (наистина го мисля).

Нямам нищо против ти или някой друг да смята, че Библията е слово на Бог. Смятайте си го, доказвайте го щом ви харесва, но недейте забравя, че това е ваша вяра, и не бързайте да го преставяте като факт ("Бог е казал..."), с който всички трябва да са предварително съгласни. Тук не се опитвам да омаловажавам ничия вяра. Напротив, опитвам се да уважавам правото на всеки да вярва или да не вярва в каквото сам решава, чувства или каквото там.

Спорът за това какво означава тоя текст, и за какво е умрял Исус, предполага да се води между хора които вярват в Бога на Библията, независимо дали имат хомосексуални желания или не. Това е религиозен спор, а не светски. И по лично мое мнение мястото на един религиозен спор не е в този клуб.

И нещо последно относно "неудобствата". Сам казваш, че за теб няма полза или удобства от това да ни смяташ за грешници, но че за нас било удобно да те смятаме за луд. Аз наистина не виждам с какво на нас би ни било удобно да те смятаме за луд? Ако казваш истината и ние я омаловажаме само заради това че я казваш ти, толкова по-зле за нас. Ако говориш погрешно, но ние приемем думите ти само защото ги казваш ти, пак толкова по-зле за нас. А цитатът от Библията не е твой текст, а е текст от Библията (сорри за тавтологията, но точно това исках да подчертая).

Пак ще повторя, нямам намерение да тълкувам цитата, нито да оборвам или подкрепям нечие тълкувание. Мястото на подобни опити не е в този клуб, понеже това е религиозен спор. Религиозен, защото изисква предварително спорещите да спорят в контекст на предварителното условие да са приели, че в Библията говори Бог, а това е въпрос на вяра, и по-точно на религия. Това не омаловажава спора, но определено го прави неумествен за този клуб.



Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано20.03.02 07:25



Живи и здрави да са, дето се вика . Аз лично повече уважам "мозъците", кото не приемат нищо на "вяра" ами си използват...мозъците . Инак който иска нека да си вярва, само да не изисква всички около него да се прекроят, защото незнамси-квоси било написано в неговата книга.

"бог казва в библията...бла-бла-бла..." не е аксиома в моята математична градинка, нито пък доказателство или свършен факт за каквото и да е.

П.С. тук метеорологичните условия са добри, жалко само, че не мога да летя

Всеки ден се гледам острани докато си мия зъбките, защото имам едно много фенско ъглово огледало в банята

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано21.03.02 14:18



ne be ti ne priemaj napisanoto v biblijata.... az samo se radvam che sega veche pone znaesh kakvo pishe i znam che tova znanie shte te presledva do kraja ... dokato badesh izpraven pred seriozen izbor, dano tozi den doide skoro.

shte se molja za teb.

yspeh

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: odolam]  
Автор Mcтиcлaв (непознат)
Публикувано22.03.02 01:22



Здрасти :-)

Темата за хомосексуализма в клуб християнство е повдигната (според мен) защото се търси именно християнското измерение на проблем, отношението на християнството към тези неща. Така че ми се вижда напълно логично именно там да се повдига такава тема.

Просто мисля че смисълът на твоята тема тук се изчерпва с цитата от Библията. както сам казваш -- ето така казва Бога от Библията, вие си решавайте.

Но пак ти сам казваш -- "докажете несъстоятелността на казаното в нея". Е, прочетохме въпросния цитат, но какво разбираш под неговата "(не)състоятелност"? Това което е написано не е твърдение, което може да се оспорва или да се доказва (не)състоятелността му. Вътре няма факти, мкоито да се отричат, нито разсъждения, които да могат да бъдат погрешни. Вътре има просто изразено отношение на някого към някакви събития, при това към неговия ракурс към тях, а не толкова към самите факти. Гледайки само него, в мене се получават доста противоречиви впечатления за бога от този текст и съм дори склонен да задам въпроси по него :-) Но това ще бъде в "християнство", ако бъде изобщо, понеже ще бъдат въпроси по замисъла и характера на тоя бог.

Това че другите теми са празни, скучни и т.н. не ми се вижда като основание да вмъкваме неуместна тема само защото изглежда по-смислена. Пак казвам, то затова си има различни клубове. Някак си не е удачно в спортната страница на един вестник да има икономически анализ на фирма за производство на маратонки.

И отново за лудостта -- пак ще повторя, ако ти си луд и казваш нещо, това не означава, че казаното от тебе е за боклука Дори един луд може да твърди че две и три е пет. Библията ще я има дори ако един ден се окаже, че всички дето вярват в нея са луди. Нормалността или лудостта ти не е достатъчна за да отхвърляме или да приемаме някакъв цитат, който няма нищо общо с тебе.

Дерзай в търсенето си и ти, и дай боже винаги да допускаме, че може много да не сме разбрали, дори когато имаме усещането, че нещо ни е до болка ясно.



Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: Mcтиcлaв]  
Автор odolam ()
Публикувано25.03.02 14:03



dano onja Bog kojto se pishe s glavno B te sreshtne.

pozdravi

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Savzemi se malko!нови [re: arsenik^^]  
Автор odolam ()
Публикувано26.03.02 14:14



ето един гей дето не вярва на библията, но вярва на маркс и енгелс (т'ва за контролирането на масите).

сполай ти.

мъжът и жената се допълват.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Savzemi se malko!нови [re: odolam]  
Автор BOlAN (член)
Публикувано26.03.02 20:16



Ami shto ne. To bibliyata e dalech po-muhlyasala ot Marks i Engels. (malkite bukvi sa narochni).

Odolam, veche prekalyavash. Tiho si vyarvai v knizhleto i prestani da go razmahvash, che mu padnat stranichkite.

Boian



Тема Re: VIJ KAKVO ODOLAM!!! късен отговорнови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано04.04.02 21:30



Одолам... Бог е направил и мъж, и жена... но и котка, и змия, и трева, и вода...
Бог не прави нещата за да живеят заедно в двойка... а за да съществуват съвместно...
Вече имах случая да ти кажа... не си лош човек.. но лошо правиш, когато манипулираш, ползвайки Божието алиби... Обърни се към Него... Той ще ти прости...



Тема Re: za eliaнови [re: BOlAN]  
Автор eлия ()
Публикувано04.04.02 21:39



Не...защото той не прави преценки...просто цитира и тълкува угодно му... но не Му...
Тоест угодно Одолам-а... но не и угодно Бога



Тема дрънка си пича и нехаенови [re: odolam]  
Автор Пaднaл-aнreл (наказател)
Публикувано05.04.02 00:49



Подскажи ни пътя по който да ти затворим устата по богоугоден начин,Одолам.Като езически ти отрежем ръцете до лактите с последваща лоботомия?И що за ник си избрал,много никакъв за велико хахо-подходящо за шибан съдник,какъвто само анонимно можеш да се изживяваш-за срам на всички изядени в Африка мисионери и изгорени педали на християнските клади.Ще ми се устата ти с конец и губерка да зашия,после да ти почета Библията докато получиш смирение и покаяние свише заради лъжемесианството което ни насаждаш...



Тема Re: za eliaнови [re: eлия]  
Автор BOlAN (член)
Публикувано08.04.02 19:58



Ami i az tova se opitvah da kazha. Belezhkata beshe nasochena kym odolam. suzhalyavam ako ne sym se izrazil yasno.
Boian



Тема Re: и за двамцатанови [re: essential]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано17.04.02 07:54



Вица не го разбрах, вероятно защото и аз самият съм дизайнер...

А ти от кои си мойто момче? "Просто ебач", "ГОЛЯМ ебач" или "Ебача с главно Ч"

И кое ти дава правото да се имаш за "нормален" баща? Това, че си топиш патката в нечия слива ли прави разликата между "нормален" и "ненормален" родител - две толкова несъвместими неща...

Наистина ли мислиш, че сексуалната ориентация е определящият фактор за стойностните качества на даден човек?

Минавало ли ти е през акъла, че в същност Елия би могла да е страхотно умна, целелнасочена, напълно самоосъзната, изградена и независима личност, а примерно Пенка - куха и повърхностна патка, която обаче се шиба на поразия. Ти коя би избрал за майка на твоето дете? Коя би била по-добрата майка изобщо...

...ето, дадох ти предостатъчно материал за размисъл. Намини след месец-два за още , а дорогава чао и успехи.

Редактирано от StormWitch на 17.04.02 08:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.