Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 26.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор BOlAN (член)
Публикувано13.03.02 00:18



A ti ne si li samouveren v tvoyata precenka ili imash lichna korespondenciya s "bog"?
Boian



Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано13.03.02 10:55



Мммне, ти слагаш бог в твойте си рамки като някакъв социален психопат - хем обича всички, хем нас ни мрази - добричките често-често наказва, пък после им прощава чак до утре, когато пак ще ги накаже за някое от хилядите-милиони прегрешения, които им е наложил естествено защото толкова ги обича, че не може да не ги малтретира дори за 5 минути...типично поведение на индивид със сериозни отклонения от нормата, не смяташ ли?
Въобще цялата библия е пълна със какви ли не страшни наказания, наложени от бог на "лубимите му чеда" - то не са потопи, содоми и гомори, то не са чудеса...ако толкова много ги обича защо НИКОГА не прости на някой, а ВЕЧНО сурово го наказва с някакви неясни и мъгливи обещания за после...ми нещем такъв бог аз, благодаря. Пък и щом черно на бяло е казал, че ние сме извратени, невиждам защо аз трябва да се интересувам от него на първа ръка. Ай сиктир, един вид тпй си прави анти-реклама на самият себе си - нали в крайна сметка той ни е създал, пък на, направил ни дефектни и кво, вместо да ни поправи ни оставил такива и ни хули, не ме кефи твоя бог пич, пази си го за себе си...

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: za eliaнови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано13.03.02 14:23



да бе без съмнение (кой каза съмнение?) Бог е виновен за всичко. психо някакъв да.

сега олекна ли ти?

на кого е простил? на мен например.
Исус умря вместо мен и теб за да имаме ние с теб живот вечен. аз приемам тази жертва, ти Му плюеш в лицето. на голгота разбираш дали Той те обича или не.

за мстислав и боян. не съм самоуверен, а съм уверен, че Бог не лъже за себе си. ако кажех, че имам лична кореспонденция с Него бихте ли ми повярвали? не? тогава защо ме питате? не, нямам такава. имам нещо по-меродавно. една книга. т.е. тя не е и книга, не е информация, не е мнение ... знаете за какво (кое) говоря нали? онова нещо наречено библия... ако ви стои на някое рафтче, отворете я някой път и се помолете Бог да ви говори.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор BOlAN (член)
Публикувано13.03.02 21:17



Bog ne govori. Govoryat horata. Bibliyata e pisana ot hora. Vsichko deto go sipesh idva ot tebe, a ne ot nyakakva gorna instanciya. V takyv sluchai odolam, si go pazi i za sebe si.

Boian



Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор davidoff (непознат)
Публикувано14.03.02 07:20



Одоламе, Одоламе жал ми е за тебе..........Нали знаеш - когато ти говориш с БОГ, това е молитва, когато БОГ ти говори - това е лудост. Явно ти си втория случай. Остани си със здраве и както казва Елея -"Бог с тебе":-))



Тема излишно снизхождение приятелюнови [re: davidoff]  
Автор odolam ()
Публикувано15.03.02 14:44



за мен не е удобно да ви смятам за грешници. нямам полза от това.

за вас е удобно да ме смятате за луд.

истината е че всичко започна от един обикновен цитат от една необикновена книга.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: Mstislav]  
Автор odolam ()
Публикувано15.03.02 14:52



мстиславе,
защо и ти падна в ямата в която се натръшкаха всички в този разговор? от какъв зор се силиш да говориш за моята объркана мисловност? макиавелизмът ти не е изискан. не можеш да доведеш до абсурд твърдението на един пределно ясен текст от Библията, като поставиш под съмнение мозъчните процеси на цитиращия го. всички тук се изредиха да се съзтезават в определенията си за мен - мним педал ли не бях, луд ли не бях. хубаво, много сте силни. като бабите на митингите на БСП "много сме, силни сме". само една елия се опита да противостои на самия текст от Библията. опита се, и това не е малко все пак. гаден номер нали? пустия му Бог взел че казал нещо толкова ясно, че освен да се захванеш я с преводите на Библията, я с цитиращия я, не ти остава много място за маневриране.

радостното за вас че има и други стихове в Библията - например че исус умря за всички ни. редно е все пак обаче да знаем за какво е умрял нали?

за греха приятели, за греха в който все още живеете и защитавате.

не Го оскърбявайте завинаги.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано16.03.02 03:48



Мдам, само дето всеки тук се изреди да ти казва, че необикновената книга е писана от хора, и тъй като въпросните ХОРА, дето са го написали са отдавна мъртви, а ти ГИ цитираш - много ясно, че хората ще адресират мислите си спрямо въпросния цитат към ТЕБ.

Хора бе, ХОРА - някой си там го е написал, пък ти ако си мислиш, че бил бог, твоя си работа. Изобщо бог е някакъв литературен герой от въпросната книга и тъй като никой не го е виждал лично, ще си позволя да твърдя, че такъв няма и никога не е имал (под формата, в ковято е представен в твойта книга) и следователно никога и никъде не е умирал, особено пък заради мен, Гошо, Пенчо или Бармалей. Нито пък и заради теб.

Няма как да ти го кажа по-ясно.

Хората, които паднаха в "ямата на разговора" бяха точно тези, които се опитаха разумно да спорят с теб и да оборят въпросния цитат - защото точно това е, на което ти се оповаваш - перфектни манипулации и интерпретации на цитатчета и чужди думи и просто в това поле си ненадминат гений. Това ти го признавам с ръка на сърцето - по-добре четеш библията отколкото Дяволът - евангелието, спор няма!

Аре, като ми стане скучно пак ще намина да скивам кви си ги надробил междувременно
Чао за сега

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано18.03.02 13:30



е аз наистина искам много от една вещица и то в сложни метеорологични условия - да седне да се замисли дали все пак мозъци като Паскал, Достоевски, Кеплер и много други не са имали достатъчни основания да приемат божествеността на Книгата. съчувствам на индивидиума върху метлата и отдавам високомерното й отношение към всички приели (според него) евангелието на "юнашко доверие", на омагьосаната/омагьосваща буря от която трудно се излиза.

аз умея да се погледна отстрани, а ти?

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Препрепредостатъчнонови [re: odolam]  
Автор Mcтиcлaв (непознат)
Публикувано19.03.02 13:30



Здравей пак, Одоламе,

Пак се намесвам, въпреки че нямах намерение да го правя, но май трябва да се изясня.

1) Първо, аз нямам намерение да довеждам до абсурд (не и тук) никакви текстове от Библията, бил този или някой друг.

2) Второ, изобщо не поставям под съмнение мозъчните процеси на "цитиращия го". Поставям под съмнение единствено уместността му в този клуб, и отделно след това -- на гарнитурите към цитата.

Това си е цитат от Библията, нито повече, нито по-малко. Бих се опитвал да противостоя на някакъв текст, независимо библейски или не, само ако той посяга реално на реалността. И по-точно, бих противостоял не на самия текст, а на хората, които водени по него се опитват да влияят негативно на реалността (в съвсем осезаем смисъл -- да променят обществени режими, като налагат неадекватни ограничения върху свободата на мислене, изразяване, действие и т.н.). Тук такова нещо няма, така че в тоя смисъл аз нямам намерения да "противостоя".

Ти сам го казваш още в началото -- "ето какво Библията мисли за вас". Ами нека който иска да си го прочете, ако иска целия му контекст или цялата Библия да прочете. Нека го разбира както намира за правилно. Толкова по-добре, образованието е хубаво нещо (наистина го мисля).

Нямам нищо против ти или някой друг да смята, че Библията е слово на Бог. Смятайте си го, доказвайте го щом ви харесва, но недейте забравя, че това е ваша вяра, и не бързайте да го преставяте като факт ("Бог е казал..."), с който всички трябва да са предварително съгласни. Тук не се опитвам да омаловажавам ничия вяра. Напротив, опитвам се да уважавам правото на всеки да вярва или да не вярва в каквото сам решава, чувства или каквото там.

Спорът за това какво означава тоя текст, и за какво е умрял Исус, предполага да се води между хора които вярват в Бога на Библията, независимо дали имат хомосексуални желания или не. Това е религиозен спор, а не светски. И по лично мое мнение мястото на един религиозен спор не е в този клуб.

И нещо последно относно "неудобствата". Сам казваш, че за теб няма полза или удобства от това да ни смяташ за грешници, но че за нас било удобно да те смятаме за луд. Аз наистина не виждам с какво на нас би ни било удобно да те смятаме за луд? Ако казваш истината и ние я омаловажаме само заради това че я казваш ти, толкова по-зле за нас. Ако говориш погрешно, но ние приемем думите ти само защото ги казваш ти, пак толкова по-зле за нас. А цитатът от Библията не е твой текст, а е текст от Библията (сорри за тавтологията, но точно това исках да подчертая).

Пак ще повторя, нямам намерение да тълкувам цитата, нито да оборвам или подкрепям нечие тълкувание. Мястото на подобни опити не е в този клуб, понеже това е религиозен спор. Религиозен, защото изисква предварително спорещите да спорят в контекст на предварителното условие да са приели, че в Библията говори Бог, а това е въпрос на вяра, и по-точно на религия. Това не омаловажава спора, но определено го прави неумествен за този клуб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.