Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 26.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ........първа надеждата умря.....нови [re: Пaднaл-aнreл]  
Автор odolam ()
Публикувано20.02.02 13:15



грешката ни е винаги, че не питаме директно Източника. видял си бабичка и априори си приел, че тя наистина е угодна на Бога (защото е бабичка, защото умира, защото казва, че вярва).

презумпциите ни убиват първи. с греховете си лесно ще се справим.

но всичко това е реторика. как ще коментираш конкретния текст от Римляни .... опа забравих, че е морално остаряла Книгата. Да де за Кант, Паскал и Достоевски не беше остаряла, но за теб остаря. с какъв ли мисловен титан си пиша в дир-а?

мрази ме. аз теб никога.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Само да вметна....нови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано20.02.02 16:13



Откакто ти видях името написано под твой текст - спрях да говоря за анонимност...
Човек трябва поне да може да застане с името си зад мнението си...
Пак не поиска да видиш какво писах всъщност...

Стихчето е от Тартюф на Молиер

Фолк не слушам...

Знам че Бог ме обича... иначе не би допуснал да стана лесбийка...
Знам и че на хетеросексуалните мъже - религиозни или не - това им пречи...
Не задоволявам нагона им...
Иначе защо ли жена не ми е казвала че греша...
Впрочем тук сме в Адам и Адам...
Нека момчетата ти кажат... били ли са обиждани, тормозени или порицавани от жени...
Освен че удовлетворяваш собствените си амбиции за налагане на твоето право... друго няма да постигнеш...
Ние сме страдали много и тези от нас, които са оцелели са оцелели след жесток подбор...
За това хомосексуалистите не изглежда, че са толкова много колкото са... но пък са и най-качествената есенция от човечеството...
Във всеки случай сме и повече от вас... и сме по-горди хора, и сме не по-малко интелигентни... Като цяло..
Това е убеждение в което вярвам...

Знаеш ли какво ще ти кажа...
Винаги мъжката хомосексуалност ми е била странна и чужда...
Не съм им обръщала внимание и всъщност ги познавам малко...
Само мисълта, че ще пиша в тяхна защита би ме разсмяла преди да се появиш...
Ти ме направи по-твърда... накара ме да преразгледам отношението си към тях... и вече винаги ще се изправям в тяхна защита - в реалното и виртуалното...
Аз бях амазонка в защита на каузата на лесбийките...
Странях от Джемини и Билитис...
Защото не съм се интересувала от друга освен лесбийската кауза...
Но съм грешала дълбоко....
И когато нашите дебати някой ден прекъснат... аз ще съм един истински рейнджър в защита на хомосексуалистите като цяло...и вината за създаването на такъв войн ще е само твоя....
Ти наистина вредиш на каузата си...
Защото за мен целта не е да оборя теб или разбиранията ти...
Това няма да стане...ти няма да ме убедиш нито аз ще те убедя теб...
Знаем го и двамата...
Ние с теб се състезаваме за душите на другите...
И аз ще спечеля...защото вече съм победила твоя Бог в моята борба за собствената си душа...
И защото се боря вече не за себе си а за другите....
И защото бързо се уча...



Тема Re: Само да вметна....нови [re: eлия]  
Автор odolam ()
Публикувано20.02.02 16:28



"вашите паметни думи
са пред Него поговорки от пепел"

пепел

пепел...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za eliaнови [re: Пaднaл-aнreл]  
Автор maxlove (непознат)
Публикувано04.03.02 20:49



Zdravej priqtelko!!
Na mene problema mi e ne 4e se 4uvstvam oburkan i othvurlen, ami 4e mi lipsva malko lubov, toest svesten partnior.Az sam na 16 i minaloto lqto imah edna vrazka koqto mi ostavi golqma rana na surceto i sega me e strah da tursq novi priklu4eniq.Moje bi mi trqbva o6te malko vreme da poolegna i da nadigna glava.
No iskam da kaja 4e ne vijdam smisul v postoqnnoto naturtvane ot strana na heteroseksualnite 4e nie sme bokluci i ne znam si o6te kakvo.Nito sam vinoven 4e sam takav, a az smqtam li4no 4e trqbva da sam gord, ne vinoven ili guzen.Az sam 4ovek, kato vsi4ki drygi, NIE sme hora kato ostanalite i koito ni obijda ili se opitva da ni pravi gadni nameci, kakto pravi Odolam, smqtam 4e iska da se osvobodi ot ne6to koeto go mu4i ....
E s cqloto si uvajenie kam Odolam iskam da mu kaja da spre da pishe, kakto i da se oburna kam vsi4ki i da gi prizova da prekratqt tova bezmisleno sporene, za6toto e qsno: Ako bog ne ni haresva, dosega da ni nqma!6tom ni ima zna4i si imame misiq na zemqta i nqma smisul nqkoi da ni otri4a i mrazi.....

Never Forget Who You Are Little Star


Тема Re: za eliaнови [re: maxlove]  
Автор eлия ()
Публикувано06.03.02 22:34



Здравей maxlove!
Първо да ти кажа, че ми е малко трудно да пиша конкретно за мъжкия хомосексуализъм. Аз съм лесбийка, и въпреки, че има много общи неща между женския и мъжкия хомосексуализъм, то има също много разлики и много нюанси. Първото обаче което ми идва на ум, е това, че наистина нямаш никаква...ама никаква причина да се срамуваш или притесняваш от това. Аз лично съм горда, че съм хомосексуалистка, и тази гордост я изразявам навсякъде, където сексуалността се намесва в живота ми. Разбира се тук е важно и да не губиш идентичност като личност и човек, и да не залиташ в крайноста на парадирането. В смисъл... нека твоята хомосексуалност е изразена с гордост в интимните области на живота ти, а не да бележи абсолютно целия спектър на личностното ти поведение. Не парадирай! Не се срамувай! И не оставяй "магарето си в калта".
Второто което ми идва на ум, е това, че си още много в началото на твоя опит в интимната сфера. Нормално е дори и за хетеросексуалните да изпитват затруднения и колебания относно намирането на партньор/ка - така че това не се дължи чак в такава степен на хомосексуалността ти. С времето нещата ще си дойдат на мястото, с което не искам да те успокоявам, че ще ти е лесно.
Последно.... за Одолам....
Човека си защитава убежденията...
Нека признаем, че не ни псува и обижда... просто вярва в това което казва... и го изразява... Ние пък вярваме в друго... Въпрос на виждане... на позиция... на убеждения... На мен лично, докато не е груб и вулгарен даже ми помага, защото мога да изложа и друга позиция... Не забравяй, че не всички попчета са толкова подготвени с аргументи като Одолам...
Успех в жизнения ти път ти желая...
Елия



Тема Re: za eliaнови [re: eлия]  
Автор maxlove (непознат)
Публикувано09.03.02 18:45



Blagodarq za iskrenite saveti:)))) ocenqvam gi!

Never Forget Who You Are Little Star


Тема Re: za eliaнови [re: maxlove]  
Автор odolam ()
Публикувано11.03.02 13:53



e to na zemjata ima i narkotici. dali Bog e protiv tjah? sas sigyrnost ne, zashtoto dosega da gi e mahnal nali?

just asking.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано12.03.02 06:23



По тази логика защо праведни християни и невинни деца гинат като мухи ЕЖЕМИНУТНО? Защо милиони невинни прекарват целия си живот в мъки, а отявлени изверги мародерстват и живеят в разкош до края на дните си? И само не ми пробутвай тезата, че ще страдат в ада - говорим за тук и сега (също както наркотиците са тук, а не в рая или ада)...

Какъв е очевидния извод?

Значи най-вероятно няма бог в такъв случай може би или просто не се интересува, или пък същината и материята му са, ама съвсем коренно различни от каквото там ти казва твойта си книга.

Хора много, богове разни - купища религии, ала-бала - всичко е суета..

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: za eliaнови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано12.03.02 14:32



ami haide de ti spri nasilieto. imash li recepta? az imam no nikoj ne ja iska. Pitam - ako vsichki imaha povedenie kato na Isys shteshe li da gi ima tija neshta? Bog ne se nalaga prijatelu. Toj e dal vreme na vsichki. vreme v koeto da se zamisljat.

Bog ne e socialen pomoshtnik ili revolucioner ili policaj. Eto kak slagash Boga v svoite ramki - Ako ginat deca i ima narkotici i nasilie znachi NEMA BOG. pathetic.

Pitash Какъв е очевидния извод?

za men ochevidnija izvod e che si samoyveren v precenkata si.

vse taja

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za eliaнови [re: odolam]  
Автор Mstislav (непознат)
Публикувано12.03.02 22:04



Ne si li i ti samouweren w precenkata si, Odolam :-(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.