Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 24.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: аман бенови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано13.02.02 10:17



да ама ти явно не си знаеш гьола, като идваш в Християнство нали? затова ще ти отговоря.

това какъв съм аз си е мой проблем - ти го каза наистина.

а цитатът който постнах и който не съм написал аз но Бог е вдъхновил си е ваш проблем.

сега си зарови главата в пясъка и не смей дори да се връщаш на цитата да го препрочетеш. опасно е за крехкият ти душевен и илюзорен мир.

няма мир без Бога приятелю.

P.S. ти явно само каиши си видял като малък а? нека ти открехна, че възпитание не е синоним на наказание. любовта възпитава най-добре.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: аман бенови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано13.02.02 21:33



Тук си е за тук, а в Христянство си е за в Христянство - там съм писал по постингите ти там, тук - по постингите ти тук. Като гледам, отговорил си ми и там, и тук. Там писах, защото ме хвана яд на хленченето ти - видите ли, той дошъл да спасявя гейовете, пък те го напсували и нагрубили и абсолютно тенденциозното ти копиране само на част от тукашен постинг, показвайки го в абсолютно противоположен аспект. Това най-добре го можеш, нали? И Дявола би ти завидял на манипулирането с всичко, което четеш и пишеш.

Изрично те помолих да не ми отговаряш тук, ТУК!(да се чете Адам и Адам) с напълно ясното съзнание, че такива като теб никога, ама НИКОГА няма да спрат без последната дума да е тяхна.
"Ако ми отговориш, ще го приема като проява на лоши намерения и опит за нагрубяване..." ти казах в предния ми постинг - ето, ти отговори, сега вече истинските ти намерения са ми ясни...
Оттук-нататък ти разрешавам да се пениш тук колкото си искаш, това няма да промени нищо.
Сбогом

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: аман бенови [re: StormWitch]  
Автор odolam ()
Публикувано15.02.02 15:40



ако ми отговориш на този пост си лош човек.

ако не ми отговориш на този пост си фашист.

така реших аз и така е.

много просто бе.

радостното е че в клуб Християнство достигнахме с теб до нормален тон и твоя пост тук е отпреди този напредък. (това за другите го казвам)

поздрави

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: аман бенови [re: odolam]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано15.02.02 23:40



"късно е чадо, мандалото лопна"

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Религията не заклеймява хомосексуалноста...нови [re: eлия]  
Автор BOlAN (член)
Публикувано16.02.02 04:33



Eliya,

Vyzhiten sym ot vas. Za purvi put popadnah na postingite vi po prednata diskusiya s odolam. (ako tova izobshto mozhe da se nareche diskusiya). Sega pregledah i websit-a vi. Udivitelno e da cheta takiva spokoini i v dulbochina razmisli vurhu takiva temi. Blagodarya vi.

Boian Popunkiov
popunkio@math.wisc.edu



Тема Da go obesimнови [re: morningside]  
Автор el torro (със зашити уста)
Публикувано16.02.02 20:36



Най добре е ако го обесим на първия крайпътен салкъм,за назидание на всички праведници и душечистатели!!!
Одолам е гаднодолна и доволна твар.Със дебела жена и глупавички дечица!Но той е мазен и спокоен.Сиреч доволен.Чака просто краят!
За това е най-добре да бъде обесен за високомерните библейски ташаци!



Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: eлия]  
Автор odolam ()
Публикувано18.02.02 14:02



нека и аз ти кажа нещо приятелю.
бъди мъж.
бъди такъв, какъвто Бог би желал ти да бъдеш.
създай семейство и обичай жена, както Бог е предвидил за всички Homo Sapiens
обичай жена си, като своя част от теб.
създай деца и им подари бащинска любов.
позволи на Бог да изправи онова, което обкръжение и лош пример ти нашепват.
не се страхувай от реториката на хората. Думите в този свят винаги са били повече от мисленето.
помни, че черно-бялата фотография е за професионалисти, които винаги улавят детайлите, които цветната (в случая шарената) фотография изпуска.
целта е била и винаги ще бъде да виждаш ясно, а не да виждаш онова, което ти харесва. второто понякога е пагубно.
помни, че да бъдеш личност значи преди всичко да успееш да победиш ... себе си.

Помни, че Христос беше убит от този свят и го убиха хора с добри намерения.

ники бояджиев

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: odolam]  
Автор netKo ()
Публикувано18.02.02 14:36



Tova moje i taka da zvuchi bez da se promenia smisula.

нека и аз ти кажа нещо приятелю.
бъди мъж.
бъди такъв, какъвто Бог би желал ти да бъдеш.
създай семейство и обичай партньора си, както Бог е предвидил за всички Homo Sapiens
обичай приятеля си, като своя част от теб.
отгледай деца и им подари бащинска любов.
позволи на Бог да изправи онова, което обкръжение и лош пример ти нашепват.
не се страхувай от реториката на хората. Думите в този свят винаги са били повече от мисленето.
помни, че черно-бялата фотография е за професионалисти, които винаги улавят детайлите, които цветната (в случая шарената) фотография изпуска.
целта е била и винаги ще бъде да виждаш ясно, а не да виждаш онова, което ти харесва. второто понякога е пагубно.
помни, че да бъдеш личност значи преди всичко да успееш да победиш ... себе си.

Помни, че Христос беше убит от този свят и го убиха хора с добри намерения.

ники бояджиев

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18



Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: netKo]  
Автор odolam ()
Публикувано18.02.02 17:06



не става.
прочети го пак.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Чуй ме само....maxloveнови [re: odolam]  
Автор netKo ()
Публикувано18.02.02 17:33



кое точно не става?

ти вероятно постваш само за да си чешеш езика.

това беше доказателство, че всичко е въпрос на гледна точка, въпрос на интерпретация. Коригираното от мен "не става" за ТЕБ. ЗА МЕН "става". Без това да нарушава познанието ми за Господ и библята (и други свещени книги на други религии). Разликата е, че ТИ приемаш една книга (всъщност някаква сбирка от доста често противоречащи си писания на няколко човека) за абсолютна и мериш всичко около теб според нея. Това на човешки език се нарича фанатизъм. Аз и доста много други интелигентни хора не могат да си позволят лукса да забравят, че са хора и им е отредено за разлика от животните да изучават света, мислят, разсъждават, да правят изводи без априори да се съобразяват с нещо писано преди 2+ хиляди години. И това няма нищо общо дали някой има сексуално влечение към хора от същия пол или не. Човек е създаден от Господ (или друго, независимо как ще го наречеш) такъв какъвто е, и синеок, и черноок, и бял, и черен, и стрейт, и гей, и добър, и лош, и хриситянин, и будист, и фанатик, и със свободно мислене, и т.н.

Ако наистина си добър християнин, нали основния принцип е "Обичай ближния си". Ти тук се опитваш това да го изкажеш като "Ще обичам ближния, само ако: 1 не е куц, 2. синеок е, 3 бял е, ....". Обичай Господ и неговите свщени книги без уловия. Просто обичай. Обичай и мен, непознатия за теб гей мъж, който е по-праведен от много стрейт хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.