Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 24.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: и за двамцатанови [re: odolam]  
Автор lOROS (Tyrsesht)
Публикувано21.11.01 13:23



АМА ТИ КУДЕ ЖИВЕЕШ, та задаваш такива глупави въпроси!!!
Я се осъзнай - просто бъди реалист! Айде стига лицемерие и то от тези, дето говорят за праведност! Писна ми!

P.S. Аз съм вярващ и това че съм гей НИКАК, ама НИКАК не ми пречи!!!

Koito tyrsi... namira!


Тема Re: съвест?нови [re: nuHokuo]  
Автор odolam ()
Публикувано21.11.01 13:30



бъркаш за всичко. а линка към бившите педераси вече го дадох, толкова и четеш. добре казах и добре прочете - бивши!



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: morningside]  
Автор odolam ()
Публикувано21.11.01 13:36



май въобще не се разбираме ???
неможе ти да определяш цитирайки нещо си кое е нормално и кое не е


къде аз определих нещо си? не е ли текстът който пуснах от начало съвсем ясен сам по себе си? елия от Ева и Ева се опита да обори текста (не мен) и си получи заслужения отговор.

къде аз осъдих някого момчета?

друг е въпросът ако самият текст ви осъжда (това май вече го казах?). спорете с него. но работата е там, че тоя текст не се променя, от това че вие не го приемате. Както и полът не се променя (колко психопроблеми имат сменилите си пола? В името на това да се прекрати раздвоението се прави операция, но се оказва, че след това има мноооооогоооооооо сееееееаааааааансссииииииии за да започне да си мисли човека за себе си като за индивид от дригия пол!) от това, че някой се мисли за индивид от другия пол. Просто Бог направи мъж и жена. простичко бе хора, простичко.

Отворете си очите. Бог ви обича.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор outandproud (непознат )
Публикувано21.11.01 16:16



Ех, Одолам, да ти имам самочувствието... Хвалиш се, че си разгромил Елия, а според мен тя простичко и същевременно интелигентно ти е доказала как фриволно може да се тълкува Библията. Виж, за Мечо Пух не се хвалиш. Там не ти стиска. Просто момичето ти е изнесло няколко истини за Библията, познати на всяко съвременно дете. Доста ще трябва да си изкривиш душата, за да я обориш и да си "получи и тя заслуженото". (Да ти имам изразите)
Погледнах ти сайта с "бившите педераси". Знаеш ли какво ми направи впечатление. Част от техния разказ, там където разказват за детството си и гай периода си е на нормален, човешки език. Там говорят искрено. След това, когато заговарят за "проглеждането" си, започват да употребяват сектантски клишета. Твоят вид език. Моето лично убеждение, че тези хора са страдали и продължават да страдат заради нетолерантното общество, в което са израснали, и което от малки им е насаждало чувство за вина. Общество, което не приема различията и се опитва да ги изличи. Стаден инстинкт, с една дума. Трудно е да живееш в хармония в себе си, когато отвсякъде те гледат враждебно. По-слабите просто мимикрират.
Проблемите на хората, сменили пола си, започват след опирацията??? Ха ха! Наистина ли го вярваш? Нямали са си проблеми, когато са били нестандартни деца и всички около тях са ги гледали като извънземни, нямали са проблеми, когато са се чувствали момичета и са очаквали да се развият по един начин, объркани от онзи израстък между краката? О не! Проблемите им взели, че започнали след операцията, защото Господ бил създал мъж и жена и толкоз по въпроса. Ама Пух е права, време ти е да престанеш да виждаш света в черно и бяло. Филолог по образование? Предполага се, че си прехвърлил 23? Ама наистина ти е време!
Та като става дума за това, че си филолог по образование. Би трябвало да знаеш, че думите нямат обективни значения, не отговарят на обективната реалност, а на начина, по който я отразява съзнанието ни. Прост пример: ескимосите имат десетки думи за сняг, снежинка, шейна, белота и т.н., които отсъстват от нашия речник, просто защото ние живеем в друга среда. Чувал ли си, че мисионерите в Южна Америка просто не са успявали да обяснят на местните индианци какво означава Свети дух. Просто хората нямали в съзнанието концепция, с която са сравнят и да си обяснят нашата концепция за Свети Дух. Това нещо да ти говори? Светият Дух едва ли е обективна реалност, която нашепва в ушит ни и в сърцата ни, че сме сбъркани и трябва да се поправим. Аз поне не чувам подобно нашепване.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: outandproud]  
Автор odolam ()
Публикувано22.11.01 14:25



гледай сега. отговор на мечката пух ще дам. въобще не е дали ми стиска или не. просто съм зает тия дни. ако забеляза и на елия отговорих по-късно.
това, което наричаш сектантски клишета са сигурно преживявания, за които не знаеш и си нямаш понятие. айде дай едно две клишета тук да видим кое им е клишозното. възможно е просто те да бележат събитията в живота си с истинските им имена, но тъй като ти тези събития не си ги преживял за теб изразите им звучат странно.
колкото до "Общество, което не приема различията и се опитва да ги изличи. " е всичко друго очаквах ама това не. Кое е това общество? САЩ? е верно е че тук там има по некой ред нек ама това си е изключение особено за ЛА например. Това е крайййнооо несериозно твърдение от твоя страна.
не съм казвал никога, че проблемите на хората претърпели операция за смяна на пола започват след операцията. казах, че не свършват след нея. и ти приписваш всичките ви проблеми на гадното нетолерантно общество. иди питай някой дето ходи на психоаналитик или просто се порови по интернет да видиш, дали обществото има нещо общо въобще с тия психични проблеми.
аз не гледам света в черно бяло, но не го виждам и размазано. оправи си антената и ще имаш хем цветен хем хубав образ.

а това накрая за специалността ми и по конкретно за "Би трябвало да знаеш, че думите нямат обективни значения" е смайващо невежество. В 2 клас се учи за синоними, преносно значение и т.н. Това за ескимосите е вярно, защото те наистина имат много повече вида сняг от нас както е вярно че в арабския има над 700 думи за пясък, над 60 за лъв и над 200 за камила. защото те наистина имат много повече вида пясък, лъвове и камили от нас Но за какво в действителност говорим тук?? Колко думи за хомосексуалист знаеш? И каква е разликата между тях? Те бележат едно и също нещо - сексуален акт между лица от един и същи пол. Къде е необективната реалност тук??

Святият Дух е обективна реалност, но за него те съветвам да не говорим.

спорът е безпредметен, ако ти наистина не чуваш гласа не на Святия Дух, но поне на съвестта си. просто аргументите ви са недостатъчни и винаги се свеждат до "Одоламчо нека си плюе, ама ние сме си каквито сме си."

Работата е там, че одоламчо не плюе. той просто цитира един обикновен текст и оттам тръгна всичко. Радостното за мен, е че седмици наред темата стои най-горе във вашия клуб. Това говори, че все пак съвестта ви е на моя страна, макар и неосъзнато от вас самите. (знам последното звучи адски надуто, но преди да го кажете, размислете).

поздрави



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор morningside (непознат)
Публикувано22.11.01 17:15



Педераст
не гей
а педал това е одолам!
не му обръщайте внимание повече
нека съвеста ни бъде чиста а не омърсена от неговите писания



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор outandproud (непознат )
Публикувано22.11.01 18:03



Одоламе, за едно си прав: връзвам ти се и водя с теб безсмислени спорове. Може би ти се връзвам заради съвестта си, но по-вероятно ни се връзвам, защото повърхностното и крайно мислене, подплатено с присъщото му самочувствие за меродавност, винаги са ме дразнели. А споровете са безсмислени, защото да се спори с религиозни фундаменталисти е да се спори като с партиен орган, "Дума" примерно, или "Демокрация". Вие не мислите със собствения си разум, а с колективния разум на църквата, която принадлежите и с цитатите от Библията, които сте научили наизуст. А мен колективният разум винаги ме е плашел.
Въпреки всичко съм толерантен към теб и към твоето право да вярваш в каквото си искаш. Нямам усещането, че ти си толерантен към хората, които не вървят по твоя "прав" път и към правото на всеки да върви по свой собствен път.
Живей си със здраве, ама ако обичаш, запази поученията си и цитатите си за църквата, която посещаваш.

А, явно не си разбрал идеята за субективността на езика, та да ти обясня с един простичък пример. Събери десет човека на едно място и ги помоли да ти кажат какво си представят, когато им кажеш думата "ябълка". Ще получиш десет различни представи. Преносните значения само потвържадават, че една дума съдържа в себе си множество от нюанси и конотации. Това имах предвид, когато казах, че езика отразява не обективнвата реалност, а нашата представа за нея.
Чао за последно.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано29.11.01 07:47



odolam....споменаваш напразно името ми...
"Заслужения" ти отговор е срам за позицията която се опитваш да изразяваш...
Ти си просто един лъжец и латерна, непозволяваща да има друго тълкувание освен твоето лично, което се споделя единствено от твоята СЕКТА...защото ти си сектант и дори се досещам от кои.
Текста не се променя, но изобщо не значи това, което се опитваш да внушиш на момчетата тук и на момичетата в Ева и Ева...
Въобразяваш си че твоя прочит на текстове от Библията може да накара някого да си замисли, но това би било така само за индивидите от твоята СЕКТА...ние - православните християни леко се подсмихваме и ти махаме с ръка...
Пред Неговия Съд ще се явим и аз и ти....и тогава аз ще те обвиня пред Него че ти срамиш учението Му и отклоняваш чедата Му от пътя който Той е начертал... Всеки може да види как нападаш и Църквата и Библията и Божието слово...
Махни си ръцете от нашата Библия и не я мърси....

Ама знаеш ли защо се ядосах...защото в началото те взех насериозно...

Накрая...прощавайте момчета, че пиша постинг в Клуба ви...и ви призовавам да не следвате и да не се поддавате пред СЕКТАНТСКИ глупости и сквернословия...

Познах Те odolam....познах те Луцифере...

Хихик :-)

ГОРДАТА ЛЕСБИЙКА ЕЛИЯ - ПАТРИЦИЯ ВАСИЛЕВА

Ти кой си...анонимно човече?



Тема Re: съвест?нови [re: odolam]  
Автор eлия ()
Публикувано29.11.01 07:53



Нали уж не обиждаше....
Гей се казва...не "педераст"
Ужасно нещо са сектите....


Освен това те обвинявам в лъжа....
Няма...повтарям...няма....
Още веднъж....НЯМА
Няма случай хомосексуалист да е станал хетеросексуален....освен по принуда да промени поведението си...но не поведението прави един човек хомосексуалист...
Безмислено е да обяснявам...ще се обърна за разбиране към някое храстче...

Редактирано от eлия на 29.11.01 07:57.



Тема Re: повърхностно но твоетонови [re: eлия]  
Автор morningside (непознат)
Публикувано02.12.01 00:57



Елия ,както винаги БРИЛЯНТНА............





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.