Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 20.09.24 
Музикални
   >> Пънк
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Пънко нема умре - любима банданови  
Автор Гpaxчe (бръмбъзък)
Публикувано08.07.04 14:29



Без такава тема просто не може!
Аз лично от чисто снобарски подбуди си обичам Пистълс най-вече, но ако трябва да призная какво съм слушала най-много то е Той Долс - малиии, дни наред по едно време. За малко да стана пънкарка, но металната ми жица ме върна в правия път.

Божествената сила е равна на божествената маса по божественото ускорение


Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: Гpaxчe]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано08.07.04 14:45



Уф, ей тоя въпрос - любима банда винаги ме е затруднявал изключително много.
Ми те са тоолкова много...
Мога да кажа, обаче, че от доста време на сам когато някой каже пънк, първата асоциация която се ражда в главата ми е "Оргазм Нострадамуса".
Една невероятна руска група от Бурятия (туй е до Монголия). Мноого отдавна не бях чувал толкова първичен и искрен пънк.
Оргазм Нострадамуса юбер алес

Next One Is Real


Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: dave]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано08.07.04 15:47



Знаех си, че това ще кажеш .:))

Грахчик, Той Долс значи а?:) Много свежарска група , безценни ,оооо,да...:)) Веселба голяма настъпваше винаги. Помня Pot Belly Bill, Olga I cannot и I'll get even with Steven:))

Любимата група ми е в сигнатурата! :)

А, иначе не по малко любими са ми Dead Kennedys ,New Model Army , Misfits.

Току-що слушах и Do they owe us a living на Crass! Това е просто култово!!! Не бях го слушал от години:))



Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: SMAUG]  
Автор dave (not knowing)
Публикувано08.07.04 16:38



А пък аз, съм запомнил Той Долс със слончето нели

Next One Is Real


Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: Гpaxчe]  
Автор Bgpunk (Isotope Soap)
Публикувано08.07.04 23:41



Гражданская Оборона!

Оригинални дискове/плочи/касети на добри цени!



Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: Гpaxчe]  
Автор 3@sts1d3 biOtch (old $chool boy)
Публикувано09.07.04 00:34



е, надяваме се, че става дума за най добра пънк група, така че смело можем да викнем дъ клаш. просто защото тези са нечовеци, никога не е имало нещо еквивалентно по значение и звучене на тях, и сериозно си мисля, че някога може да има, ма всъщност всичко е възможно...
включвайки и всичките им там безбройни експеременти, плюс изключителни текстове и най големият вокал съществукал някога(лека му пръст), мисля получаваме един завършен образ и отговор на въпроса защо момците са наричнани the only band that matter. не mattared, както се опитват да богохулстват някой, а matter, защото клаш ше важат до края на света...амин .



Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: 3@sts1d3 biOtch]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано09.07.04 09:16



Добре казано!:)
London Calling,Should I Stay or Should I Go и Rock the Casbah ще се слушат още мноооооооого време.

Което ми дава повод да постна ей -тия изказвания на Боно, Гелдоф и Били Браг:

U2 frontman Bono paid tribute to Strummer on Monday saying: "The Clash was the greatest rock band. They wrote the rule book for U2. It's such a shock."

Bob Geldof - a musical contemporary as frontman for the Boomtown Rats - said he admired their refusal to sell out.

"I know for a fact they were offered huge amounts of money," he told the BBC's One O'Clock News.

"They just said no, that isn't really what we stood for. That's truly admirable. They were very important musically but as a person, he was a very nice man."


Left-wing singer Billy Bragg said: "Within The Clash, Joe was the political engine of the band, and without Joe there's no political Clash and without The Clash the whole political edge of punk would have been severely dulled."

The Clash arguably gave punk a classic pop sensibility and their vital spirit in turn influenced later bands such as the Manic Street Preachers.

They were politically aware and became known as champions of left-wing causes. They even called their 1980 album Sandinista, after the left-wing guerrilla movement in Nicaragua.

They were anti-racist and noted for inflammatory, intelligent punk songs such as London Calling, White Riot, White Man In Hammersmith Palais and Tommy Gun.






Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: SMAUG]  
Автор Dryad (earth elemental)
Публикувано09.07.04 19:56



ехе френдич, най-сетне можах да дойда и аз в нет...:) за екслойтед мога да кажа че също си умирам...просто са адски добри. Като група, настроение, идеи (не толкова де), ентусиазъм :))) и заряд...кефя се много на New Model Army откакто ги чух си казах че ето това е истината...само дето не ги вписвам в пънка нещо...ама въобще и аз съм толкова зле с определянето на стиловете., че.....както и да е, важното е че са много добри. значи Dead Kennedys са ми....някак...непоносими. нз защо. отначало много ги харесвах, но сега си спомням че тогава бях в период, в който харесвах и Аркана и Еленд и ми избиваше на Профанум...не мога да посоча любима пънк банда обаче..има много които много ме кефят..например от българската сцена - Пънки Блус и Без Изход...:)))) абе...ще помисля, ще изръчкам пак до и-нет и ще споделя :) поздрави от мен.

I believe in God, only I spell it Nature.


Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: 3@sts1d3 biOtch]  
Автор Dryad (earth elemental)
Публикувано09.07.04 19:58



ЗНАЧИ ЕВАЛА - КАК НЕ СЕ СЕТИХ....Клаш Клаш и пак Клаш...много са добри, а мога да ги слушам винаги :). според мен това са истинските пънкари, ако може да има такова понятие.

I believe in God, only I spell it Nature.


Тема Re: Пънко нема умре - любима банданови [re: Dryad]  
Автор Bgpunk (Isotope Soap)
Публикувано09.07.04 21:40



Crass май са били на друго мнение.
White Punks on Hope'..." They said that we were trash, well the name is Crass not Clash. They can stuff their punk credentials cause it's them that takes the cash. They won't change nothing with their fashionable talk, their RAR badges and their protest walk, thousands of white men standing in a park, objecting to racism's like a candle in the dark. Black man's got his problems and his way to deal with it...."

Оригинални дискове/плочи/касети на добри цени!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.