Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 14.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пътуване в бъдещетонови  
Авторазилит (Нерегистриран)
Публикувано24.11.00 15:27



В книга с това заглавие четох,че вътре в черните дупки се създава фуния,подобно на "окото" на ураган,където няма чудовищно налягане и убийствени за живите организми ренгенови лъчи.Предполага се,че това са врати към друго пространство/време.Ще ми пишете ли нещо по този въпрос?Стилът ми на писане вероятно ви говори,че не се занимавам с науката физика,но ми страшно любопитно и интересно.



Тема Отг: Пътуване в бъдещетонови [re: азилит]  
АвторDrug Vasko (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 08:15



И аз бях такъв любопитко навремето и затова се захванах с физика. Пожелавам ти същото. Няма да пиша за въпроса ти тъй като нищо не знам със сигурност. Затова пък все някой ще ти разкаже фантасмагории по въпроса :)



Тема Отг: Пътуване в бъдещетонови [re: Drug Vasko]  
АвторМаркишки (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 09:00



Човек винаги е мечтал да преодолее всички трудности, свързани с пътуването до кадето и да било. Спомни си "От земята до Луната" и "Около Луната" от Жул Верн - фантастика, която стана реалност по-късно, само че пътуването не бе със снаряд а с Аполо...
Действително нищо не се знае за тези неща - това е сфера на предположения, която засега се експлоатира само от писателите фантасти, но кой знае...
Колкото до тунелите - и сега се наблюдават т.нар. джетове по осите на някои галактики, представляващи вещество "изпомпено" и изхвърлено в двете страни от галактичното ядро, от предполагаеми черни дупки в него. Но това са обекти, видими и съществуващи в нашия свят и едва ли имат нещо общо с "хиперпространствените тунели":) Веществото което ги образува едва ли е слизало под хоризонта на събитията на черната дупка.... иначе не бихме го видяли:))
Колкото до подобни пътувания, вероятно те биха се осъществявали на първо време на принципа, на който пътуваха корабите Вояджър покрай планетите, влияейки се от гравитациите им: Приближавайки се към една планета /евентуално към черна дупка/ корабът се ускорява, а при отдалечаването - обратно, забавя се, но за това време той изминава полезен път, приближавайки се към следващата планета... Ето това засега е най реалистично и е вече изпробвано:))






Тема Отг: Пътуване в бъдещетонови [re: Маркишки]  
Авторmedea (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 20:05



Sdravej Markischki,
Seriosno li govorisch ;-)))-"...tova e veche isprobvano".Ili ni vse tuk na "agitka"??;-) :-O
Kakvo ravjat fisizita v BG?
Kolko e edna saplata na fisik?
Ima li gi oschte isobschto?
Ima li oschte ljubopitni" kandidat-studenti" ?
medea




Тема Отг: Пътуване в бъдещетонови [re: medea]  
АвторТони (Нерегистриран)
Публикувано28.11.00 06:40



Ставаше въпрос за ускорение с помоща на гравитацията на планетите, доста от междупланетните станции използват този метод. На практика, ускорението от гравитацията на черна дупка не би трябвало да е много по сложно, но сигурно е доста рисковано, при най-малката грешка корабът може да бъде погълнат. Относно пътуване в времето, не знам но в една книжка имаше хипотеза че с помоща на въртящи се черни дупки, може да се обиколи вселената за един ден, в смисъл корабът да тръгне примерно сутрината или да се върне вечерта, а имаше и още по смели предположения, като да тръгне днес и да се върне вчера.



Тема Отг: Пътуване в бъдещетонови [re: Маркишки]  
АвторНина (Нерегистриран)
Публикувано28.11.00 12:50



Ако е вярно че черните дупки имат голяма маса и силно гравитационно поле, и ако някой кораб попадне в това поле, каква енергия ще му е необходима да се откъсне от там и да си промени курса? Може би по-голямо гравитационно поле от това на черната дупка.
Четох в руски сайт за черни дири които се разширяват и с голяма скорост поглъщат цели галактики. Какво ли може да се случи на един кораб ако е наблизо?
Интересно ми е каква е температурата на черните дупки?



Тема За medeaнови [re: medea]  
АвторМаркишки (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 12:17



Що бе, теб какво не ти хареса! Никой кораб построен от човешка ръка не е минал покрай черна дупка, но покрай другите планети... дали да не започна да ги изброявам? Сигурно ще забравя някой:))
Иначе за заплатите на физиците съм солидарен с теб, пък и "физик" е наистина рядко срещано понятие в България...




Тема Отг: За ...нови [re: Маркишки]  
Авторазилит (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 15:31



Мили физико,Маркишки,може ли един въпрос?Как нещо толкова материално-парите-могат да променят нещо толкова нематериално-духа?Това е въпрос-шега,а може би не?Представата ми за вас-физиците е-разрошени коси,блестящи,отнесени очи,лула-небрежно захапана в ъгъла на устните и чаша ледено,недопито кафе.Хм,не виждам никъде проклетите пари!
Пътуване в пространство/времето-надявам се ,че вие-физиците,ще го направите възможно.
Има необяснени много събития,които говорят,че има преплитане на минали и бъдещи събития с настоящето.



Тема Отг: не е в целта:))нови [re: азилит]  
АвторМаркишки (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 17:08



Ха ха ха .... това минава пкрай мен:)) Без малко и аз да стаана физик, но съдбата ме тласна по друг път, където... има борба със законите на Мърфи, но само това ми е връзката с физиката:)). Лаборант-изпитател съм.

Пък ти изглежда дълго си съзерцавал портрета на Айнщайн от някое списание:)) Рошавата коса и другите атрибути не са толкова типични за физиците, поне за тези които аз познавам:)))

Всъщност не умаловажавам парите като движещ фактор, само се замислям за причините, които биха дали началото на такива изследвания! Освен за военни приложения може би, какви ли биха били те?
Комай човечеството не е дорасло до този етап, че да се подкрепят такива усилия:) А и откриването на нови енергиини източници, с каквито най-вероятно е свързан този въпрос, ще породи доста спорове сред различни икономически, политически и др. кръгове, които държат монопола върху ползваните днес ресурси.... Нещата са комплексни нали?








Тема Отг: :))нови [re: Маркишки]  
Авторазилит (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 17:24



Е,защо с един замах ми изтри илюзиите по отношение на външния вид на физиците?Нямах в пред вид Айнщайн,а един скъп на сърцето ми физик- съвсем реален образ/с изключение на косата,която той държи в стоманена хватка с помоща на пяна за коса/.Надява се той да надмине Айнщайн във физиката,за да мога аз да мога /макар и това да ми струва живота ,поне за миг да пътувам в бъдещето.Хм, това "миг" не звучи съвсем научно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.