Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 20.05.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема NE MOJE DA BUDE...  
Автор изит ()
Публикувано29.08.00 01:51



наистина ли няма кой да ми каже нещо по тези въпроси???

Тема MOJEнови [re: изит]  
Автор Pirx ()
Публикувано29.08.00 11:32



na kakvo nivo ?

Тема MOJEнови [re: изит]  
Автор Маркишки ()
Публикувано29.08.00 16:03



В списание Андромеда пускат по нещо на тия теми. Бих ти препоръчал и книгата на Стивън Уайнбърг "Първите 3 минути след сътворението", но тя е по-стара и като че ли не е актуална. В internet ще намериш много неща, но на англииски. Търси литература от Ствън Хокинг /ако намериш ми кажи - и аз търся/. Не зная дали има трудове на Карл Сейган третиращи тия въпроси - той почина през 1996г. и едва ли ще намериш нови неща от него /при цялото ми уважение към този учен/.

Тема MOJEнови [re: изит]  
Автор Pixel ()
Публикувано29.08.00 17:06



На ниво популярна литература в BG беше преведена чудесна книга от Роджър Пенроуз - "Новия разум на царя". Преди 1.5 години я имаше на площад Славейков - сега не знам. Там той не се задълбочаваше в същината на теориите, но в следствията от тях и значението им за човека. PS: за да разбира добре човек от квантова механика, СТО и модерни теории по обединяванто на взаимодействията си трябват поне 5 години стаж като физик-теоретик ;)). Не, че искам да те отчайвам, но една квантова механика не се разбира дори и от физиците - тя просто се използува като точен инструмент за описание на явленията.

Тема MOJEнови [re: изит]  
Автор изит ()
Публикувано30.08.00 10:28



Благодаря ви! Нивото ми е на абсолютно непрофесионално....просто долавям,чувствам и започвам да разбирам,че материята,такава каквато я виждаме(като форми,предмети и т.н.)реално не съществува....всичко около нас е енергия, трансформиране и пак енергия и пак трансформиране...един вечен цикъл...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.