Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 20.05.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За електрониката!нови  
Автор Votan ()
Публикувано27.06.00 12:31



Бихте ли ми отговорили, кои лъчения, ако има такива, влияята пагубно върху електрониката и ако можете ми опишете техните свойства и качества, както и всичко друго за тях. Предварително благодаря!

Тема За електрониката!нови [re: Votan]  
Автор BELQTA ()
Публикувано28.06.00 00:42



Vsiqko lychenie v dopustimi kolichestva e bezvredno, nadhvyrli li gi, stava vredno!!! Pitai konkretno - dai usloviqta na rabotnata sreda za opredelen sluchai.

Тема За електрониката!нови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано28.06.00 10:25



индуктираните от тях токове са единия проблем. Другия са високоенергийните лъчения - засилват йонизацията в/у полупроводниците и водят до неработоспособност и трайни повреди понякога.

Тема :)нови [re: Drug Vasko]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано28.06.00 12:15



Имам един руски приятел - военната му специалност е ОМП. Той ми разказа на времето за специални "радиоелектронни бомби" - термоядрени оръжия, при които >90% от енергията отива за генериране на електромагнитен импулс. Отказа да сподели колко е радиусът на поражение, но гарантирано в този радиус няма да има работеща полупроводникова електроника :)

Тема :)нови [re: МиГ-31]  
Автор Votan ()
Публикувано28.06.00 12:55



Питам за анти-електронни лъчения. Работната среда е открито земно пространство. Предполага се че ще бъдат излъчвани от земята. Засега няма да кажа нещо повече, за да не се отвличате с глупости, но мисля че и това стига. Благодаря за отговорите досега.

Тема :)нови [re: Votan]  
Автор Votan ()
Публикувано28.06.00 12:57



Моля Ви, говорете конкретно. И по-точно ми опишете как се конструира излъчвател на тези лъчи за които говорите и най-вече дистанцията на поразяване. Опишете и останалите им с-ва.

Тема ??нови [re: Votan]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано28.06.00 14:13



За термоядрената бомба ли питаш? Още един интересен факт за споменатите бомби - там синтеза се инициира с лазер :)

Тема ??нови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано28.06.00 21:07



Миг, нали си гледал "Златното око". Там за това е филма. Антиелектронни лъчения в кой смисъл ? Насочени срещу електрониката или позитронни лъчи ? Искаш нещо твърде специално. Тогава да говорим за готов продукт - естествено военно оръжие, значи - секретно. Но пъхни си дистанционното на телевизора в микровълнова печка и ще видиш неприятен резултат ... Няма откъде да докопаш такива данни, освен с хакерска помощ. А ако се готвиш за нещо, приготви парички и почвай разработка с помоща на магнетрони - намират се във всяка микровълнова печка. Останалото е просто - правиш си вълновод и фокусираща чиния (може сателитна). Целта е лъчът да стане тесен за да е силен. И мисли му за какво ще го ползваш. Съдбата ти е в твои ръце. ;)

Тема ??нови [re: Drug Vasko]  
Автор Votan ()
Публикувано30.06.00 14:32



Не питам конкретно за нищо. Можете ли да ме насочите към някои сайтове по въпроса?

Тема Здрастинови [re: Votan]  
Автор Rambo ()
Публикувано30.06.00 15:31



Според мен радиацията влияе,но има моментно действие.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.