Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 19.05.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Поляризация на светлинатанови  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано20.06.00 22:45



Къде мога да открия информация за същността на това явление при отражение от повърхниха? А още по-добре - с две думи някой да ми разкаже за същността на явлението - как го обяснява теоретичната физика, какви теории (модели) има по въпроса. Интересува ме много... същността - как става. Не ме интересуват експериментални данни - знам ги. Как се обясняват те ?

Тема Поляризация на светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор vAmpir ()
Публикувано21.06.00 12:07



Не мога да се сетя в момента ъа хубава книжка по въпроса, но с две думи, всичко зависи от зонната структура, вуъможните преходи, между зоните / преки, непреки и т.н. Какво раъбираш под теоретична физика в случая?

Тема Поляризация на светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано23.06.00 14:15



какъв е теоретичния модел на явлението, който се възприема за верен. Карай, ще се оправям някак си. Явно няма кой да помогне. Всъщност, това явление го има и при отражение на електромагнитна вълна с по-ниска честота - например СВЧ обхвата, нали ?

Тема Поляризация на светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Nucleida ()
Публикувано23.06.00 16:33



Zdrasti Vasko, Abe chovek neshto ne moga da razbera kakvo tochno te interesuva i ako naistina imash eksperimentalni danni kaji si kato fizik kakav e problema. Za kakav experiment stava vapros, kakvo si poluchil i t.n...Ako pak prosto se interesuvash ot iavlenieto "poliarizacia na svetlinata" ne razbiram zashto ne si hvarlish edin pogled na lekciite po Optika(ako si fizik:)). Osven tova(dokolkoto si spomniam), niama znachenie kakva ti e chestotata na elektromagnitnata valna - moje da se poliarizira, drug e vaprosa, che moje da niamash neobhodimia nabor instrumenti, vreme i nervi da go napravish ;-) Prosto za info: podobno neshto se pravi i s potok ot neutroni. ciao

Тема Поляризация на светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано26.06.00 07:16



Благодаря все пак. Ще се оправя някак си.

Тема Поляризация на светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Nucleida ()
Публикувано26.06.00 11:41



USPEH ! ;-)

Тема Поляризация на светлинатанови [re: Nucleida]  
Автор Zorro ()
Публикувано27.06.00 11:22



Kvo e tva nukleid?

Тема Za Z...;-)нови [re: Zorro]  
Автор Nucleida ()
Публикувано29.06.00 13:37



Zdrasti Zorro, S risk da te razocharovam triabva da ti kaja, che nukleid ne oznachava nishto. Dokolkoto si spomniam imashe niakakvi neshta po biologia, po-tochno ot genetikata, kadeto se govoreshe za nucleidi, ili neshto podobno. Tuk obache ne sme klub genetika, a pak az nai-malkoto sam biolojka, vapreki, che otkrovenno kazano v jivota mi imashe i takav period...:) moga samo da ti kaja, che kato fizichno poniatie ne sashtestvuva. Predpolagam, che tvoia vapros e svarzan glavno s nickname-a mi, taka che shte ti kaja napravo. Mnogo e prosto - idva ot nuclei. Tova sam sigurna, che znaesh kakvo oznachava ;-), a za komichnoto okonchanie...ami, prosto taka mi doide v glavata i go napisah. Pozdrav

Тема Za Nuklei-da ;-)нови [re: Nucleida]  
Автор Zorro ()
Публикувано30.06.00 12:27



Aha, fizichka si znachi!!! E az sum zavurshil pravo, no mi e interesno kakvi si gi razpravjate tuka. Mojesh li da mi kajesh neshto za antigravitacijata?

Тема Do Nucleidaнови [re: Zorro]  
Автор Rambo ()
Публикувано30.06.00 15:06



Zdrasty Mnalata godina wchih za nukleidite taka che moga da te svetna.Tova predstavliava vruzka ot azotni suedinenia spomagashti obrazuvaneto na DNK. Abe pravia se i az na otvoren vupreki che sum po- maluk ot teb/predpolagam/.Sushto predpolagam che si ot genski pol.Kakto i da e,zabavliavai se/to v bulgaria edno zabavlenie ama/.Chao


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.