Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 10.06.24 
Природни науки
   >> Физика
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Светлинатанови  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано12.03.00 07:35



Скоростта на светлината - константа ли е тя ? Не говоря за движението й във вещество. Извън него - в космоса. Общоприето е, че скоростта й е константа и не зависи от скоростта на излъчвателя или приемника. Защо ? Някой постарал ли се е да докаже че това е така ? Не индиректно - чрез ТО, а пряко - с измерване ?

Тема Светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор SWISSAIR ()
Публикувано15.03.00 01:55



Skorosta na svetlinata vuv vakuum e 300 000km/s . (c=300 000 km/s )

Тема Светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано16.03.00 22:20



SWISSAIR, не това имам предвид. Не ми разказвай приказки за деца. Знам си уроците.

Тема Светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Krank ()
Публикувано23.03.00 01:49



Това което наистина води до съмнения е точната цифра 300000. Километъра и секундата са измислени от човека и доста по-достоверно ще е някоя природна константа да е дроб с поне 100 цифри зад десетичната запетая :)

Тема Светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано23.03.00 05:09



Кранк, точно така си е! Човека е писал приблизително 300000, всъщност е по-малко и не помня точно колко в момента. Измерена е с точност до метър и те уверявам, нулите в цифрата са малко. Виж някой учебник.

Тема Светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор дог ()
Публикувано18.05.00 01:12



ВСЕКИ ПРОЦЕС Е КОНСТАНТЕН ПРИ ЕДНАКВИ УСЛОВИЯ

Тема Светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано18.05.00 21:56



Това е тя, причинно-следствената ....

Тема Светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Маркишки ()
Публикувано07.06.00 12:14



Ако разглеждаме светлината като вълна, като че ли всичко е наред! Излъчва се с конст. скорост 300 000 km/s а собствената скорост на излъчватела само ще влияе върху дължината на светлинните вълни, в посока пред и след движещия се "фар" - ефекта на Доплер, наблюдаван и от Хъбъл от Маунд Уилсън. Със звуковите вълни е същото - знаем го от опит. Ако "фарът" се движи със С, не ще излъчва нищо пред себе си! Така ли е? !!!"

Тема Светлинатанови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано10.06.00 07:54



Там е работата. Аз казвам, че не е така, ама почти всички физици твърдят обратното. И грешат навярно. Важното е че не го допускат, нали са мастити учени, сериозни едни такива - с глупости като големи грешки във фундамента на физиката не се занимават. Да не са луди, да си усложняват живота с проблеми и рисковани спорове, на всичко отгоре да си извадят силата на интелекта на показ - опасна работа, мнооого опасна. Тъпня.

Тема за Drug Vaskoнови [re: Drug Vasko]  
Автор Маркишки ()
Публикувано14.06.00 16:31



Всъщност, аз не съм сигурен в отговора на моя въпрос, който задавам по-горе. Темата е интересна. Заинтригува ме твоята идея с импулсите, излъчвани от две системи, движещи се с релативистични скорости. Единият излъчва 20, а получава само 10, но тук не се ли губи енергията, изразходвана за излъчването на другите 10 неполучени импулса?! Или те се носят в пространството, например перпендикулярно на посоката на движение /ако тук посоката изобщо има смисъл/. Не съм много вещ по тези въпроси и малко ме е страх да не разваля хубавата тема с неправилно зададени въпроси. Но пък ако човек знаеше как правилно да задава своите въпрси, това би било равнозначно на половината правилни отговори! Как мислиш?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.