Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 12.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема тва не са сериозни нещанови [re: Votan]  
Автор Кромид ()
Публикувано11.07.00 11:04



знам горе-долу принципната схема на излъчвател за рентгенови лъчи - ще ти я намера в някой сайт, стига да ми отговориш на следния въпрос: имаш ли си в къщи работилничка, в която да можеш да произведеш горе-долу качествена съвременна крушка? да, бе най обикновена крушка от 220V. схемата на един такъв излъчвател е, да речем, малко по-сложна, но ако можеш да направиш крушка, с доста пот ще можеш да направиш (маломощен) излъчвател. та толкова за конструирането.

Тема тва не са сериозни нещанови [re: Кромид]  
Автор Votan ()
Публикувано11.07.00 12:12



Не, нямам никаква възможност да конструирам излъчватели вкъщи, но въпреки това настоявам за точните и пълни схеми на това чудо заедно с техническите му характеристики. Ще дойде ден когато тези неща ще ми влезат в употреба. Друг е въпросът, че тогава най-вероятно ще имам екип от физици, които да извършат цялото конструиране, така че питам от любопитство. Би ли ми изпратил на email-a схемите?

Тема тва не са сериозни нещанови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано11.07.00 23:17



:) Забавляваш ме. Не бих се отказал от инфо относно мечтите ти ...

Тема тва не са сериозни нещанови [re: Drug Vasko]  
Автор Тони ()
Публикувано17.07.00 22:49



Кво си решил да правиш. Да ти кажа откажи се да смущаваш РЕА а гама или бета лъчи, преди да повредиш апаратурата ще изтребиш всичко наоколо. Вличнието на тези лъчи е в следствие Йонизацията, при повечето РЕА причината е понижаване на повърхносното съпротивление на печатната платка от което се получават утечки, особенно чувствителна е прецизната апаратура, на цифровата много не и влияе. по силно лъчение би могло да изтрие памет или да повреди някоя ИС но както ти казвам преди това бая народ ще изтребиш, е освен ако не турнеш апаратурата под носа на излъчвателя и то без кутия и екран. колкото до излъчвател на ренгенови лъчи, ами пусни си някой стар електрон с анодно напрежение 50-100 Кв и нямаш проблем ще си имаш прекрасен източник на гама лъчи, слабичък но все пак е нещо. Помисли за смъщение с електромагнитни имапулси, такъв е и принципа на повечето анти електронни устройства. При атомната бомба е страничен ефект, при преминаване на електроните от ено ниво в друго /почти като при лазера/. Забравих да те питам ти искаш да предпазваш апаратура или да повреждаш.

Тема тва не са сериозни нещанови [re: Votan]  
Автор Flancer ()
Публикувано21.07.00 00:43



kefi me razgowora wi : ) , znachi, radiaciata - opredeleno shte deistwa, no dali shte bude traino? spored men ne, oswen ako po wreme na dopulnitelnata ionizacia na poluprowodnika ne se promeni drastichno prowodimostta, koeto da dowede do kusi suedinenia , ili gurmene na zashtiti, i pak spored men , shte okaje mnogo po goliamo wlianie na lampowite pribori (tui de, 'Wsiaka lampa - gaigerow broiach' e dobre kato lozung, nali :) kolkoto do tam, termoiadrenata bomba na rusnacite, ne smiatam che se razchita na likwidirane na elementite , po skoro na wruzkite mejdu tiah (prowodnici, transformatori, met. korpus itn) po wreme na dosta silnichkia wzriw, biah chel neshto takowa - induciranite tokowi imulsi ne sa igrachka, proektno pri wzriwa se topiat prowodnici na kilowoltowata el prenosna mreja, towa opredeleno wpechatlawa :L ) samo che ne e termoiadrena, 'obiknowena' atomna bombichka si e : ) i wse pak spored men nai siguren e edin malko star no izpitan metod - ЧУК ili drug tejuk predmet, w direkten kontakt s aparaturata bi triabwalo da dowede do podoben rezultat :))

Тема тва не са сериозни нещанови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано22.07.00 07:27



Между другото - в армията още се използват лампови прибори, поради голямата им устойчивост на радиация. Гайгеровия брояч използва газ, който се йонизира. В лампите има вакуум.

Тема тва не са сериозни нещанови [re: Drug Vasko]  
Автор Тони ()
Публикувано22.07.00 09:33



Според мен зависи и от типът на устройството, едно е да повредиш чуствителен приемник, друго 200 КW инвертор. Според мен при РЕВ целта е прекъсване комуникациите и навигацията на противника, на никой не му пука че еди кой си танк ще продължи да вижда в тъмното или да има работещ радар, щото без връзка и хиляда като него да са файда няма, щом нямат комуникации.

Тема за Votanнови [re: Votan]  
Автор Пенчо Маркишки ()
Публикувано27.07.00 12:31



Не знам какво ще експериментира Votan, но да внимава самия той да не пострада. Веднъж видях саморъчно устройство за подгряване на вода с магнетрон /от микров. фурна/ и то монтиран почти на открито! Колко радиация е поел човека незнам, но не му завиждам никак! За ренгеновите тръби - има такива с бързо въртящи се катоди /с много бързи микродвигателчета вътре/ - за намаляване на распрашването, респ. увеличаване на живота им. Има и с неподвижни катоди, по евтини са. Не знам само как ще си направи такава - не е като да направиш крушка! Самото микродвигателче е нещо супер - дебело е колкото пръст, но с доста висока скорост на въртене - мисля че, към 25 000об/мин, ако не и повече! Тези тръби се охлаждат с масло /мисля че/ и инсталацията става много сложна. Пред тръбите се поставя берилиево фолио... по добре да си купи цял ренгенов апарат :))) Самия аз съм се облъчвал за кратко време с магнетрон. МЕЖДУ ДРУГОТО предупреждавам всички, които мислят да се занимават с ремонт на микровълнови: Внимавайте с тези модели, при които В.В. трансформатор се управлява /включва/ от тиристор, като някои руски модели, "Изгрев" и др. При тях всички блокировки и защити стигат до управляващия електрод на тиристора, а не прекъсват силовата верига за трафа! Ако тиристорът е избил, трансформатора не се изключва при отваряне на вратата и ... мисля че е ясно нататък.

Тема за Votanнови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано28.07.00 07:25



Типично за руски боклуци.

Тема за Votanнови [re: Drug Vasko]  
Автор Votan ()
Публикувано31.07.00 13:35



Извинявам се за отсъствието. Интересувам се от разрушаване на електрониката, не от предпазването й. И то не PC-та, а компютри от сорта на: -комуникационна техника /като в самолетите/ -радарна техника -компютри от типа на инжекционите в колите Тялото , което носи тези уреди е високо движещо се, тоест лъчите трябва да са с особена мощност. Благодаря за отговорите ви досега.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.