Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 12.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Здрастинови [re: Rambo]  
Автор Votan ()
Публикувано30.06.00 15:42



Чувал съм, че радиацията влияе и за менняма значение продължителността на действието, а само ефективността. Кои лъчи по-точно влияят?

Тема Здрастинови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано30.06.00 22:07



Гама и рентгенови. Увеличават броя на токоносителите чрез йонизиране на материята. Общо взето - високоенергийни проникващи лъчения. По-добре прочети в учебниците. Увеличеният ток може да доведе до трайно увреждане на някои елементи, затова споменах че понякога се повреждат необратимо. За сайтове незнам, но виж при руснаците : http://kulichki.rambler.ru/moshkow/ http://ufn.ioc.ac.ru/

Тема Здрастинови [re: Drug Vasko]  
Автор Votan ()
Публикувано03.07.00 15:19



Препоръчай ми тези някои учебници, за които спомена. В смисъл кажи им заглавието и откъде мога да ги намеря.

Тема Здрастинови [re: Votan]  
Автор Votan ()
Публикувано03.07.00 15:20



Не спомена нищо за радиуса на действие?!

Тема Здрастинови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано03.07.00 21:04



Е, всеки учебник по СВЧ техника ще ти е от полза. Разбира се с тези мобифони наоколо вече всеки си правиекрани на техниката, но все пак много зависи от мощността на лъчението. Колкото до радиуса на действие - едва ли е много голям, защото мощността се разсейва пред излъчвателя във вид на конус - например армейските радари са много опасни при непосредствено облъчване - убиват растенията, хората и животните могат силно да пострадат ( също като котката дето Алф все искаше да я хвърли в микровълновата фурна :))) ), всякаква радиоелектронна апаратура, попаднала на пътя на лъча се поврежда абсолютно непоправимо ... сигурно си чувал такива екшъни от казармата ... Но докъде се простира опасната зона пред радара - питай някой военен. Трябва да е няколко километра. Има сложни методи за фокусиране на лъча допълнително, което го прави по-опасен на по-голямо разтояние, но за подробности не ме питай - не съм специалист чак дотам. Помня само че се използват диелектрични лещи, освен сателитната чиния.

Тема Здрастинови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано03.07.00 21:10



За радиоактивните смущения не ми се говори - то там нещата са ясни - рентгенова тръба или силно радиоактивни отпадъци. За насочване на лъча при рентгеновата тръба може да се говори, но е трудно а и за мощността си нямам понятие - сигурно няма да е голяма, та да предизвика сериозен ефект, но може и да греша. С този проблем се срещат в космоса, особено по време на слънчеви изригвания ( ако ти е известно, тази година сме в 11 - годишния пик на слънчевата активност, и в тази връзка ще има загубени сателити ).

Тема До Votanнови [re: Votan]  
Автор Rambo ()
Публикувано04.07.00 12:47



Конкретно не мога да отговоря.Отхвърлям да са Гама лъчите тъй като те представляват фотони с голяма енергия.Между другото знам друг източник,който би могъл да/така да се ка- же/съкрушил електроника от какъв да е тип.Това е излъчва- не на Високо Енергийни Честотни Вълни,но не мога да ти кажа дали информацията ми е напълно точна.

Тема До Votanнови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано04.07.00 20:12



Е, точно за гама и рентгенови лъчи говориш ! Стига под "честотни" да не се крие "звукови".

Тема До Votanнови [re: Drug Vasko]  
Автор Votan ()
Публикувано05.07.00 10:35



Значи излиза : Гама и ренгенови лъчи. Бихте ли обяснили радиуса на действие,мощността и другите подобни свойства. Също и как се конструира излъчвател на тези лъча?

Тема До Votanнови [re: Votan]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано09.07.00 20:16



Sorry, неам време ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.