Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 03.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Математически модел  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано23.06.00 17:15



Искам да си направя един примитивен космически симулатор. За целта, обаче, са ми необходими основни познания по балистика и аеродинамика, формули и прочие. Ще бъда благодарен на всеки, който ми посочи ресурси в нет-а, където мога да се образовам.

Тема Математически моделнови [re: МиГ-31]  
Автор Ket ()
Публикувано04.07.00 12:41



neznam dalite razbiram prawilno no za Kosmiceski simulacii ne ti triabva Aerodinamika ! nali si v Kosmosa ( oswen ako nemas predwid navlizane w atmosferata na planetata....... tam werno ima tanki momenti) Vsicko zawisi kakaw tip Kosm. Korab ste simuliras ako e niakoi ot badesteto.................. Ako e nesto pocti sawremenno to ti triabva pone da mojes da resawas Keplerowata zadacat izobsto Wzmas niakoia Teoreticna Mehanika( dobre e da e za Fiziceska spicialnost a ne za ВТУЗ) i tam go ima towa ili ipak zbornik i resawas nekolko zadaci ot rasdela Nebesna mehanika i stepri dobies prestawa Edno wreme rusnacite izdawaha nelosi knijleta i nikak ne slojni i sega pomnia edna takawa kniska niakade se tarkali is tawana pri roditelite mi....... Edno dobro nacalo e primerno zimas 1 tialo da se namira na edikakwo si raztoianie ot zemiata( primerno 20 000 km) s edikwa si skorost i ugal i komputara da mu simulira dwijenieto okolo zemiata .....sled towa mojes da dobavias wklucwane na dwigateli( zaden i stranicni) t.e. oswen nacalnata skorost i gMn/r^2 ste imas i dopalnitelni uskorenia .... Sega kato si pomislia za simulirane w otkritia kosmos ti trebvat samo malko dinamika( II na Nuton)+ malko cinematika +M.m/R^2 Keplerovata zadaca e za analiticno izcislenie...... znaci: F1=g.M.m/R^2 , F2 ,F3,...( otcitas i vlianieto na drugi planeti ako iskas), Fnadwigatelite F=F1+F2+.......Fdwigatelieta( wektorna suma) a=F/masata na korabati ako iskas stapkata da ti e po vreme dt ( opitno ste razberes kolko da e goliamo) v-novo=v-staro+a.dt r=r-staro+v-novo.dt( towa F,a,v,r ste si go razbies po x,y,z stot sa wektori) ste si izberes koordinatna sistema no kaks te go wozualizira stse si resiis ti aok navlizas w atmosferata wece imas oslojnenia nai elementarno: dopalnitelna sila na saprotiwlenia F=k.V ili F=k.V^2 v zawisimost ot goleminata na V..... i t.n. uspehi

Тема бравонови [re: Ket]  
Автор МиГ-31 ()
Публикувано04.07.00 17:02



има ли някакъв начин да се свържа с теб?

Тема бравонови [re: МиГ-31]  
Автор Ket ()
Публикувано06.07.00 12:18



ICQ#31085717 loshoto ce trebva da se ogranicawam s takiwa nesta ce nesto sam zakasal s wremeto za rabotata mi a postoianno namiram nesta da se otpleswam to bese Math 4.0 pa posle W2k mu se radwah pa sumati wreme da vidia kakwo e towa jivotno Linux pak se naloji da premina ot Pasal na C++ makar ce v momenta nemie problema w programiraneto....... te ti 1 malaka programka towa mi e parwata fiziceska programka pisana e nekade w gimnaziata na ПРАВЕЦ-8D ti moje i da nego znaes za nego....... ta towa e simulirane na dwijenieto na 1 tialo okolo drugo ako si wzimodeistwat s sila ~ 1/r^2( towa e 2xD za 2 tela dwijenieto se izwarswa v ravnina i nema smisal ot 3xD) towa e na poluPASCAL polu hipoteticen ezik cesam zabrawil operatorite za certane......Znam ce pises na C++ no nikoga nesam certal na C++ no sas sigornost ste se oprawish x0:=400;y0:=300; x:=600;y:=300; -nacalni koordinati na dvijestoto se tialo vx:=0;vy:=2;dt:=0.005; -nacalna skorost i stapka dt,ako tie baven komp dt=1,dt=0.1 Circle(x0,y0,...); -tialoto koeto wzimame za nepodwijno repeat dx:=x0-x; dy:=y0-y; r:=sqrt(dx*dx+dy*dy); a:=2000/(r*r); -tuk koeficenta 2000 e uslowen ax:=a*dx/r; ay:=a*dy/r; vx:=vx+ax*dt; vy:=vy+ay*dt; x:=x+vx*dt; y:=y+vy*dt ; xx:=round(x); yy:=round(y); if (xx>800) or (xx<0) or (yy>560) or (yy<0) then break ; Circle(xx,yy,...); until ................... dano nesam naprawil texniceska greska no towa e rabotilo kolko e pomalko dt tolkowa e po tochno( i bavno estestweno)......... Ako iskas realnia slucai t.e. ne uslowen koeficient 2000 i raztoianie 200 tochki a neznam si kolko hiliadi kilometra ste triabva po siriozno da si poigraes da mastabiras nestata....... Mojes da si naprawish i model na Slancewata sistema centralnoto tialo e slanceto ste dobavish oste dvijesti se tela.... no trebva virtualen ecran ce na 1024x768 ako certaes Pluton ot Venera nema da vijdas nisto i obratnoto...... i mojes da oslojniawas kolkoto si iskash oste........................ aide uspehi

Тема бравонови [re: Ket]  
Автор momchil ()
Публикувано30.07.00 12:55



ane mig-32 ti ne si li ucil fizika v uciliste? nisto povec ene ti trebva za da pravis nagledno dobri modeli i na galaktika ako iskas! :-)


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.