Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 22.05.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Биогоривонови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.07.22 05:47



Ще комуникирате, да се размърда тоя образ.
Според мен се дължи на UV съставка в излъчването.
...



Гледай ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ:

.



Тема Re: Биогоривонови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.07.22 21:16



След седмица ще е по-свободен, да наблядава за мигането.
Ти да нямащ по-високо напрежение от Мрежата?


"UV матрица" с френелка е интересно.
ASML държат много сериозен вакуум, че от концентрирано UV всяка газова частичка светва.



Тема Re: Биогоривонови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано27.07.22 23:01



начи чакате нещо и ако чак тогава ще комуникираме боже боже пак ли полудя бе момче... Никакво мигане не ми слагай в устата излъчването е спокойно и равномерно и най вече мощно. Сменяй компа с друг какъв да е и пускай системата ще сработи помни ми думата! Целият цветови спектър е обхванат никакви там инфра минфра. Аз нямам какво да губя знам че става и знам как се постига. Сега топката е в вашето поле. знай че ако не се справиш ти не си се справил а не аз. Дадох пособията, упътвания направих, активна позиция имам повтарям за пореден път: нека Тошко си избере два три свободни дни да включи системата и да чака, важно е да изключи варианта да се самоугася монитора , нека е на скрийнсейвър полека лека нещото ще влезе в режим и ще изгрее Няма, просто няма какво друго да се прави и прилага като процедура.Разбирам за несвикналия е шменти капели но това е пътя.Зарежи ги тези инфрачервени фантасмагории Ако искаш резултат това е начинът, а ако търсиш начин да не стане просто изпукай монитора с теслата и готово дори и висше образование не се иска за това. Ако Тошко е по предприемчив той би могъл да измери температурите на отделните чипове на монитора те не са чак толкова много на брой и да следи ако някоя температура позависне над нормалните значи че ситемата скоро ще изгризе видеокартата и ще дойде ефекта казах нали четози ефект неминуемо разбива видеокартата независимо дали е вградена или самостоятелна. Ако няма друг комп наличен аз ще му дам но за сега това препоръчвам смяна на компа въэможно е ТНТ да се окажат за за чест дуракоустойчиви видеокарти те са и най първите познати на нашият пазар.Но другите видеокарти от Ати рейджфюри насам вече не са така идръжливи. Не мога по просто да го кажа - вярваш ли и издържиш ли ще имаш ефекта Ще го имаш!

Прави каквото ти казвам колкото повече мислиш, по няма да ти се случи прави каквото ти казвам!

Редактирано от stillpigi-166243 на 27.07.22 23:02.



Тема Re: Биогоривонови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано28.07.22 12:21



Колко ти е мрежовото напрежение?
Предполагаме, че стайна температура е била малко височка.
Нека се освободи, да го наглежда повече време, докато се появи това чудо.

Старите монитори по принцип си имат UV.
А френелката ти го е фокусирала.

Набарал си технологията на ASML, Nikon и Canon.





Тема Re: Биогоривонови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано28.07.22 20:07



Това е друго нека се освободи това е съвсем друго нещо ! Не бързам въобще!!! Сега за околната температура не беше висока -юнско утро преди или около 10 00 Няма как да е висока стаята е с северозападно изложение слънце я огрява след 15 00 през юли!!! За не повече от 4 -5 часа на деня и тогава става наистина горещо но аз в тези часове не влизам там отивам в югоизточна стая и там си кютам.Технологията е доразработена от немци за пазара но не знам защо не е получила развитие на пазара. А изобщо технологията е унгарска. Аз съм в стар квартал но след нахлуването на ЕОН напрежението твърдо си е в стандартите то инак нямаше да ни заменят електромерите с цифрови. Мола ти се бате стига с това инфрачервенясване. Палитрата на изображението е пълна, наситена и дори в даден режим , т.е. при дадено положение на френеловата леща дава искряща бяла светлина точно както слънчевата т.е нищо инфрачервено няма там или ако има не е по инфрачервено от инфрачелвеното в слънчевият спектър и намек за уклон към червеното няма!!! Ето изчерпателен бях Искам да успеете с Тошко нищо друго не преследвам. Поздрави на Тодор нека се успокои и когато дойде сгода да работи . Ще успее нека бъде сигурен. Ще видиш че ще се случат нещата. А после ако имате пари желание и време ходете по панаири по вузове ще има какво да показвате и ще бъдете желан партньор. Може пък и да привлечете кадърен специалист по цифрова електроника за да доразвиете идеята Аз знам един но не знам дали е жив Доц Александър Атанасов викат му Сашо транзистора изключителен е. Вселена е по електроника. Когато дойде време ще я мислим. Ако обаче ви се върне лайното и се откажете само ще помоля да ми върнете каквото сте вземали от мен без значение какво лично вие какво мнение имате дали Темелко съществува това не ме засяга ама никак не ме засяга. Поздрави на Тошко пак и на теб разбира се.

Редактирано от stillpigi-166243 на 28.07.22 20:10.



Тема Re: Биогоривонови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано28.07.22 20:39



ОК!
На панаирите ти ще бъдеш шефа, а Перди ще лъска чепици, ако стане!


Не бъркай UV с IR!
Това, като "комптъняса" си дава и бяла светлина. Иначе е невидимо и пакостливо.



Тема Re: Биогоривонови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано29.07.22 12:01



Богомиле , по презумпция са подбрани елементи за мониторите които си работят в видимата светлина нали ще се съгласиш с това! Нека не влизаме в празни приказки.съгласен съм с всичко което казваш стига ти да си съгласен да правиш всичко каквото ти казвам относно устройството. То вече е твое бе , ваше е имате го накарайте го да работи и толкова. Гледай да не се осерете да не повредите монитора.
Това е важно съгласявам се с всички твои хрумвания дори не ще ги и коментирам инфра червени ултра пембени каквито искаш ги наименовай само требе да постигнеш някой ден резултата който съм имал аз.Топката е в вашите ръце напълно безплатно, добре разказано и честно придобито и монитора и компа ви ги дадох изправни. Какво повече може да се направи. Дерзай момче успех ти желая ще бъдеш доволен струва си усилията.

Редактирано от stillpigi-166243 на 29.07.22 12:02.



Тема Re: Биогоривонови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано12.08.22 12:05



Нещастник нахален и глупав!
От години ни надуваш главите с твоя измислен темелко, и сега не можеш да го демонстрираш, защото просто такова нещо няма и не работи освен в болната ти глава.
И сега прехвърляш на други хора отговорността да успеели да покажат ефекта, какъвто освен теб, друг не е виждал. На това му се казва наглост и простотия. Трябва да ти се нашока канчето здраво!



Тема Re: Биогоривонови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.08.22 13:45



По-кротко!

И Юл Браун е заявявал 98% КПД на електролизата, но е трябвало постоянно да щъка по уредбата за РЕКУПЕРАЦИЯ, за да държи КПДто за неголямо производство. Иначе ги е постигал.

Сега приложиха необходимите мембрани и държат производството с КПД 98% дори ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ часове, без нужда някой да чопка постоянно, да получава заплата за това, а и разходи за материали да прави.



Тема Re: Биогоривонови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано13.08.22 19:11



"И сега прехвърляш на други хора отговорността да успеели да покажат ефекта, какъвто освен теб, друг не е виждал" да, на никого не съм показвал ефекта, никаква отговорност на никого не прехвърлям не им вменявам нищо на момчетата давам им възможност да опитат ! Казах го неведнъж за мен е важно да си получа здрави монитора и компа обратно. Казах неведнъж и друго: знам че са хора като мен и си имат и други задължения може да се наложи да съвместят ангажименти и аз никак не бързам, но щом решат че не виждат перспектива вземам си всичко обратно. Ето повтарям: Богомиле, Тошко , не се притеснявайте ако не стане нямате вина, само си ми върнете работите здравички. Богомиле, Тошко благодаря за усилието понякога се случват и неудачи , който не опита той не греши!!! Не обръщайте внимание на Риен такъв му е стилът - да обвинява да наранява да обижда и да вменява и най вече да се прави на нищо не прочел. Има такива хора...

Редактирано от stillpigi-166243 на 13.08.22 19:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.