Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 06.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.08.21 20:37



Усукването би могло да влияе, т.е. да дава посока на проводника! Погледни го от двете страни, да се убедиш!

А реактивната мощност е особен чешит и дори това й влияе.



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано02.08.21 06:40



Усукването би могло да влияе, т.е. да дава посока на проводника!

Като си неук и не мислиш, то е за цял живот.

Първо - далеч не всеки кабел за тонколони е усукан. После - как точно усукването ще влияе? Та това си е обикнове проводник в най-общи линии. Да кажем, че е от пречистена мед, и толкова. Дори посребрен да е, пак същото.

Но дори да допуснем хипотетично, че усукването би оказвало влияние - при обръщане посоката на кабела, усукването остава същото по направлението усилвател - тонколона. Или е лявовъртящо или дясновъртящо. За да го осмислиш, представи си метален прът (шпилка) с нарязана резба. Като обърнеш шпилката, резбата пак си остава същата. Не става от дясна резба в лява, или обратното. Демек, както и да се въртиш, гъза ти е все отзад.

Посоката на усукването не се променя при размяна краищата на кабела, така че този аргумент е напълно разбит.

Но само фактът, че пишеш "усукването БИ МОГЛО да влияе" показва колко си наясно с материята. А имаш претенции за разбиране на физиката. Срамота! Никога нищо не ти е било ясно, и това ние тук отдавна го знаем. Само се излагаш, ама то повече от това едва ли има накъде.



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано02.08.21 07:41



Най-добре да беше задал въпроса, посочвайки сайт, като този който дадох.
Видя, че и други не можаха да схванат, какво подмяташ с недомлъвки!

За реактивната съставка и "кабелът" (проводникът) може да бъде с посока, подобно на самата колонка!
Даже изолацията играе много по-определяща роля.
Ти бобини как навиваш? 20 намотки в една посока и 22-23 в другата? Има и такива де.
А това са ЦИРКУЛИРАЩИ токове, не ползват веригата еднократно!
По-горе съм посочил, че и окисни слоеве на контакти влияят.
За биметалните връзки е по-различно от активна мощност.

Да показвам ли пак видеата за провеждане на солидна мощност през жичка по-тънка и от косъм. Щом я докоснеш, спираш голямата мощност, без да те засегне иначе мощното електричество. Възникват и т.нар. блуждаещи токове. Те също провеждат РЕАКТИВНА МОЩНОСТ.



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано02.08.21 09:24



Извърташ, опитвайки се да изкараш, че аз съм питал нещо по темата.
Аз нищо не питам, само констатирам факти.

Където съм писал въпрос към теб лично, той е бил риторичен за да ти покажа, че грешиш, или да те накарам да си размърдаш това, дето го нямаш в главата си.

Видя, че и други не можаха да схванат, какво подмяташ с недомлъвки!
Кой друг не е разбрал освен теб? 741 измести малко въпроса (в другата тема, към която даде линк), но много добре му е ясно, както и zaphod нямам съмнение, че му е ясно и нямаше никакво разногласие.

За реактивната съставка и "кабелът" (проводникът) може да бъде с посока, подобно на самата колонка!

Пак се почнаха глупостите. Колонката няма посока, тя има полярност, респективно фаза.

Даже изолацията играе много по-определяща роля.
При честоти до 20 kHz и дължини до няколко метра? По-скоро някоя планета от друга галактика ще повлияе повече.

А това са ЦИРКУЛИРАЩИ токове, не ползват веригата еднократно!
На теб ти циркулират едни бръмбари в тиквата, няма отърваване от тях. Дори да циркулират някакви токове, посоката на кабела е ирелевантна.

Приключвам темата, можеш да генерираш простотии още много, знам.



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано02.08.21 10:18



Много си ми умен, афизичнико!
Затова ти казах, че бърборенето, което целиш да предизвикаш е за техническите форуми!
Там локуми БЕЗ ФИЗИКА се разтягат здраво!

Никой не ти дава адекватен ФИЗИЧЕН отговор, освен аз.
А ти дори не зацепваш, че усукването дава посока!

Тесла бобината е и с висока честота и с високо напрежение, но РЕАКТИВНАТА МОЩОСТ генерира кванти. И при мноого по-големи честоти и НИСКО напрежение тя може да поражда кванти на излъчване! ФИЗИКА!


И като "нямат посока", говорителите при последователно свързване не са ли еквивалентни на кабелите бе, "умник".





Тема Re:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано26.01.22 09:33



Сега гледам, и не мога да повярвам какви глупости си натресъл тук.
Само и само да си на обратно на това, което съм написал. При това с глупави претенции за научност, обаче без нищо научно в приказките. Човек, който чете научнопопулярни сайтове, или дори не чете, а само гледа ютюб, без основни познания и без никакво разбиране. Само нахвърляни разни дочути оттук-оттам термини, чието значение не разбираш.



Тема Re:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.01.22 11:40



Като не разбираш от тоци, не плямпай, викат хората за такива като теб!

Това са онези тоци, които са отразявани в уравненията като "имагинерни", в полза на "абсолютното" мерене:

.

Казал, показал, доказал!



Тема Re:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано26.01.22 21:50



Нищо не си доказал. Нямаш представа от наука.
С клипове от тубата не се доказва нищо.
Никога няма да се научиш.



Тема Re:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.01.22 10:19



Клиповете от Тубата са чудесни за бой по канчетата на такива, като теб!

Изучи тоците и тогава ела да мъдриш проводниците!



Тема Re:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано27.01.22 15:52



Пак глупости и нищо по същество!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.