Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 26.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано01.08.21 13:53



Набих ти канчето!
Почна да извърташ. През цялото време говорех за едно и също.

Има огромно значение оригиналността на кабела!
И какво прави един кабел "оригинален"? Това някакъв научен термин ли е?


"оригиналността" на кабела какво отношение има към посоката му на свързване?

Прочети първия ми пост, който създава темата, както и всички останали внимателно, и пак ме обвини в извъртане.



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.08.21 14:21



Да сложиш кабел от лява за дясна колонка ли искаш?
Да го обърнеш ли???
Съвсем се оплете в демагогстването си!

Иначе за размяната на проводниците трябва да ти стана ясно!





Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано01.08.21 15:45



Да сложиш кабел от лява за дясна колонка ли искаш?

Четенето не е отменено.

Написах го няколко пъти, накрая съвсем като за олигофрен, т.е. като за теб.
Чети внимателно какво съм написал. Повече няма да повтарям.

Иначе за размяната на проводниците трябва да ти стана ясно!
От теб ли нещо да ми стане ясно? Чакай че се разсмях с глас!



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.08.21 16:12



Какво четене, ти коментираше едно, а сега искал да разменя кабелите за колонките!

Ааа, не - да ги обръщал иска!


Ами обърни си кабела от UPSа до компа!



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано01.08.21 17:11



Да бе, колко пъти те питах за обръщането на посоката на кабела? И ти не си разбрал какво коментирам?
Търсиш начин да се измъкнеш, понеже те размазах като хлебарка.
Обаче се осра целия.

Редактирано от rien ne va plus на 01.08.21 17:12.



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.08.21 17:23



Абе, малоумник, буксите се обръщат така, че женско гнездо да не остава некуплирано под напрежение/захранване. Оттам и кабелът добива посока.

Какво искаш изобщо?
Малоумник!



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано01.08.21 18:38



За какво обръщане под захранване/напрежение говориш?

Нищо не се обръща под напрежение.
Кабелите нямат конектори и се връзват направо:



А клемите на усилвателя са такива:


Какво да искам от теб? Ти се буташ в темата, без да разбираш.



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.08.21 19:10



За да сме по-конкретни, ето ти го кабела, с параметрите му и ЦЕНАТА:

.

От двете страни е различна посоката на оплетките в случая, а тя също е важна при реактивна мощност.

Ето информация по "въпроса":
.
...

Купувал съм и такъв, като гледам цената и тук, направо да се разори човек!
Ти затова ли скри самия сайт на стоката!




Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.08.21 19:37



И да уточня, на въпросната автоуредба нямаше оплетка на жилата.
Щото ти си дал кабел с оплетка!



Тема Re: Перди забравя, че колонките са като АС двигателинови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано01.08.21 20:13



Абе човече божи, къде те удрям, къде се пукаш!

Търсих изображение на такъв кабел колкото да се види за какво става въпрос, и, че е без конектори, или каквито и да са накрайници, но в някои случаи се ползват банан щекери. Да се види, че е двупроводен, защото ти по едно време взе за много полюси да дрънкаш.

Това беше първото изображение, което излизаше във форума, 2 други, които намерих не се показваха. Точно този кабел дето е 35 стотинки метъра определено не е най-качествения, но това няма никакво значение в случая, нищо не съм крил, не ми се занимаваше да качвам специално снимки някъде и да ги залинквам, по-лесно беше да взема наготово каквото ми покаже гугъла.

Същото важи и за усилвателя.

Колкото до "оплетката" на кабела, под оплетка се разбира някаква екранираща оплетка, ширмовка, такава в случая липсва, не е и нужна. Самият кабел може да е усукан, може и да не е усукан, не влияе.

Тази "информацията" дето си я дал е пълна глупост, точно тези неща визирах в темата, че са вярвания на аудиофили, и се поддържа от търговците. Да, с този кабел може и да не се разориш, но има кабели по 20 000 паунда. И там определено много стръвно се опитват да убеждават, че има посока, и че парите си струват. Е не си струват.
Глупости са, легенди.

Най-после взе да стопляш за какво говоря в темата, след колко време и обяснения. Показваш умствена ретардация.
И сега, естествено ще заемеш противоположното мнение, и ще вземеш да ми обясняваш как кабелът всъщност има "посока".

Редактирано от rien ne va plus на 01.08.21 20:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.