Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 24.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема От "Тубата" може да се учи физика:  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.07.21 11:26





Не е само той и не е само "Тубата".

Училищата и Образователната система не могат да пренебрегват тези вече утвърдени институции! (Пренебрегването ще е самоубийствено.)

За да научат и учителките по природознание (гр.физика = природика), как се достига Луната или пък Марс от човека!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано04.07.21 23:03



Ти преди време имаше бан да пишеш във физика.
И тогава ме излъга, че ще дадеш едно обяснение, което не даде, а аз съжалявам, че ходатайствах за теб да ти махнат бана.
Трбяваше така да си останеш.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.07.21 11:21



Преди време, когато предлагах концепцията за "микроефирна телевизия", напредничави персони в съобщителната техника ме "банваха" от контактите си.

Ютюб реализира идеята и наложи хегемонията си. Дори в ПРОСВЕТАТА!

Та ти не ходаявстваше ли да ми наложат бан.? Тогава, че и сега!
Възможно е някой и за микроефирната да е ходатайствал, но ходаявстването им беше в мой ущърб.
...

По темата:
Защо считаш, че Ютюб (вкл. микроефирните й телевизии) не става за учене на физика?
Трябва нещо да се промени или... ?



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано06.07.21 11:01



Ти си психично болен и трябва достъпът ти до научни форуми да бъде ограничен.
Късно е вече да се лекуваш.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.21 16:19



Явно по темата нямаш какво да кажеш.
...

Между другото, в някои социалки, с тези квалификации, които си позволяваш по отношение на други потребители...

Ако не друго, Рачовият Темелко поне е добър отдушник от такива, като теб.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано06.07.21 17:36



Това си е точно по темата. Видяхме колко си научил от тубата физика.
По принцип отвсякъде може да се учи, стига да има подходящо съдържание и да има нормален обучаващ се. Ти не си.

Колткото до Рачо и неговите брътвежи, хвани кукумил, удари рачо, от един дол дренки сте и двамата михлюзи. Единият патологичен лъжец с ограничени когнитивни способности, другият психично болен, също неспособен на мисловен процес.

Колкото до други форуми - там не биха допуснали психично болен да пише.

Редактирано от rien ne va plus на 06.07.21 17:37.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.07.21 20:04



Няма такова нещо.
На някои места в Нета дори не е желателно да се отварят сайтовете. Не само заради потенциални вреди върху компютърната система и информация.
И в "Тубата" не са много авторите, които предлагат истинска просвета.


Като деструктивен елемент се справяш, не може да ти се отрече. Никаква ФИЗИКА от твоя страна не се види!

Участвам в доста форуми, пък и бай ти Рачо.
Поведение, като твоето не е желано от истински психично здравите.
Ако нервите ти не те слушат - има специализирани групи. Ти се побърка с манията "да ми пречиш"!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано06.07.21 22:33



Каква физика да обсъждам с теб и Рачо? То тук не останаха хора.

По-добре никаква физика да не се вижда от мен, отколкото да ти сляза на нивото да обсъждам фантазмите ти.

Жалко, че Гери спря да пише тук, той беше почти единственият светъл ум, от когото можеше да се научи нещо, както и да се обсъждат неща с него.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано07.07.21 20:54



Сега пък Гери ти крив, че спрял да пише!

Ами покажи се ти, какъв си ни физик!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано08.07.21 02:25



Еее чак пък толкова, прекаляваш брате! Какво на мен не ми хареса толкова, че разказах резултатите от един експеримент ли? Ми направи ти същия експеримент добий подобни или по добри резултати и после се тръшкай.Не казвам че съм физик но това бе съвсем физически експеримент, не ботанически. Ето какво трябва да направиш сфера с диаметър 20 см на 25 см пред монитора сияеща като слънцето,и/или два образа идентични на някакъв обект като единият нека си седи на монитора, а другия да е виснал пред него в въэдуха като марсол на 30-40 санта. Просто е нали, ай ся напрай го. Аз го постигнах с монитор Деу ел ем 17 и френелка от училищен проектор в далечната 2013 есента май беше не помня.Кажи ти като го направиш с кво си го създал. То и Гери не му се вярваше но какво да правя аз.Нео - то и Хидро си ме оспорват напук по традиция Всъщност от всички само Нео прояви реален интерес искаше да прати човек у нас но аз не се съгласих. Тайна си ми е все пак казам съм скакво и как се получило това малко ли е? А, то по едно време май и на теб предложих да ти го пратя по пощата, както и но другите, ма никой го не щя- маловажно било и незначително Е ми аз пък имам слабост към незначителните работи такъв съм се пръкнал -незначителнофил. Нещото го има и в България, а това вече изобщо не е незначително . Тук дето изпосъбориха и фабрики и ферми за да пратят българите да аргатуват в чужбина взе че се появи някакъв Темелко ама хич не е незначителна ситуацията щото бъдещето е в науката и в на такивата по завъртяните технологии. Ръцете ми са чистели кенефи Риене но са съэдавали и чудеса. Яяя

Редактирано от stillpigi-166243 на 08.07.21 02:35.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано08.07.21 19:26



Точно толкова, че и повече.
И ти си този, който прекали с лъжите и хитруванията и увъртанията. Неведнъж се подигра с всички тук.
То е ясно, че никакъв мемелко нямаш, няма и да имаш, само търсиш внимание тук.

Ясно е и, че не ти достига сивото мозъчно вещество.

Редактирано от rien ne va plus на 08.07.21 19:27.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано13.07.21 00:43



Нищо не търся !!! Просто го направих!!! Стига ми веществото -поне не разправям че от тубата можело да се учи физика. Рано или късно ще покажа системката- не че е без кусури, но си е шедьовърче.

Редактирано от stillpigi-166243 на 13.07.21 00:44.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.07.21 07:27



И коя даскалица ще демонстрира това в школото:

.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано18.07.21 13:12



А бе лапе, това в линка ти може да се демонстрира и само с магнит и люспа от карбонов спрей или от засъхнала капка от туш. Много си зле, ти дали и кога ще пораснеш не знам.

Редактирано от stillpigi-166243 на 18.07.21 13:15.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.07.21 19:29



Възможно, въглеродът има вещества диамагнетици.

Прави и показвай, то е като с Темелко:

.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.08.21 20:52






"LED" пламък!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано06.08.21 10:29



КУКУ! Кажи Кукумил, и повече няма нужда да обясняваш.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.08.21 15:05



Хората имат, какво да кажат и покажат!
А ти - нищо!

Това е да ти светне, как излъчват халогенните елементи, по-силно АЧТ, при по-ниска температура.





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано06.08.21 21:51



Ми да показват, щом имат какво.
Това е да ти светне, как излъчват халогенните елементи, по-силно АЧТ, при по-ниска температура.
И откога фосфорът е халогенен елемент?



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.08.21 23:24



И металоид не съм казвал, че е!
Да знайш!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано06.08.21 23:47



Пълен откачалник и олигофрен!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано14.02.22 11:33



Викито стана Туба:

!


Да ни е честито!

Пожарникар Рачо и пожарникар Бойкьо по-трудно ще гасят.




Тема Глобалният справочен учебник Уикипедия и Тубата:нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано14.02.22 13:28



"There are channels on YouTube for videos uploaded by agencies and organizations that are generally considered reliable sources, such as the Associated Press's channel. These official channels are typically accepted. Content from the music video site Vevo, where record labels host their artist's music videos and also upload to YouTube, is an example of a primary source that might be used."



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано06.03.22 22:58



И така Първо да почетем убитите в войната на север без значение кои и какви са Войната е най лошото възможно нещо Тя бе предизвикана! Можеше и по друг начин да се развият събитията. Жалко жалко отиват си млади хора някои дори съвсем млади и повечето без никаква вина! Следващите са пак там в региона най вероятно поляците и те ще се запознаят с едно грозно явление. Разбира се това си е мое мнение никой не ми го е искал и се извинявам. Бог да ги прости !
Второ отдавна искам на Необогомил да му кажа че голямата част от твърденията му са неверни. Той не е виновен. Липсва му много Липсва му запас от реални знание и готовност да ги придобие което е най лошото Ще говоря за Митев и ето какво ще кажа най общо и макимално сбито: Нео ,Митев в книгата си ни казва следното:Ето аз разгледах въпроса за някои от свойствата на някои газове , а именно че когато се разширяват след предварително сгъстяване в зависимост дали са под т. нар инверсна точка или над нея преди разширението те се загряват или охлаждат Ние сме свикнали да знаем че гума напомпана предния ден ако сутринта през май месец и изпуснем вентила тя ще го заскрежи докато издиша т.е въэдухът се охлажда и заскрежава вентила, но има флуиди които при отваряне на вентила ще повишат температурата и това си е също нормално явление нищо свръхестествено не се наблюдава, посочил е и кои именно са тези агенти. И да, на базата на тези му разсъждения наистина може да се построи нещо от което бихме могли да черпим енергия както е и правено вече и в Русия СССР тогава така и в Япония пак през седемдесетте...
Та с две думи Нео докато ти си небрежен към детайла няма как да схванеш и идеята която Митев излага в книгата си. Това са екперименти и експерименти изискващи и условия и средства и технологии и пари. Това исках да ти пиша Нео! Бъди здрав и знай че без фундамент скоро няма да постигнеш нищо, Тези неща ги научих в Ю Тубе почти но само почти. Да, там можеш да научиш за пояса на Койпер и границата на Оорт и това ще е много хубаво че си го научил ,но истински нужните знания нужни за да се докажеш не ще ги намериш в Ю Туб, не и скоро защото в Ю Туб се публикуват неща много обработени и силно насочени към публика с определени минимални познания Ю туб ни представя по един нетравмиращ начин някои по общи постановки , а истинската наука е в строго специализирани източници достъпът до които не е лек не поради друго, а защото не е известно за сега доколко биха били предмет на интерес от масовата публика...
Надявам се че ме разбра и вече ти си наред: виж сам какво е това нещо при газовете което има така наречената инфлексна или инверсна или ти ще е добре да научиш каква точно точка... Виж сам кои са флуидите и кои именно в тази точка ни сервират този привиден парадокс, хем да се разширяват хем при това да се загряват. Осмисли това което си прочел подреди го пак го осмисли и си готов Спонсори ще се намерят когато има идея реална и с потенциал ще те молят за консултации и участие и ще имаш парите които търсишв изобилие - Алфред Нобел така е постъпил и е успял. Стига си папагалствал и търсил одобрение за простотиите си, това е шменти капели това е нищо най просто казано. И не на последно място правя това изявление тук с много скромни очаквания така че не се притеснявай за мене ! Можеш да ме наричаш както си искаш нямам претенции, такива така както тебе постъпващи са легиони. Понеже това е лесния, печелившия начин днес Но Утре не знам как ще е...

Ако си ме разбрал, разбрал ако ли не, твой си е проблема

Редактирано от stillpigi-166243 на 06.03.22 23:02.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано22.03.22 20:16



Енергообезпечението не е нерешим проблем.

Структурното вещество наречено ВЪГЛЕРОД е определящо. То е важното в руския природен газ. То може да клати до разруха цялата световна икономика. Него го купуват и под формата на СО2. И страните с пустини са усетили нуждата му! Знаят, как без него стават Содом и Гомор. Можем и ние да го усетим, с харвардските недоразумения.
И стоманите го искат. И като ги изготвят го искат. А когато ги сръфа ръждата, Русията винаги прибира по някой атом. Даже като дишаш и пръцкаш, пращаш атоми въглерод на Рашката.
Пращаш въглерод от веригите на... м0ролюбците към уошити! Хаймана с хаймана!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано23.03.22 19:50



Да, да ето пак пълна кашория, то за какво никой не ти пише... А, пропусна да кажеш за бабата на портиера как счупила седем саксии оня ден. Пълно куку си Драгойчо!

Бъгъмилиус е пълен ужас - ултра мега, Хиперион на физиката и науката е направо Бъгъмилиус. Бъди благословен Бъги, Да се свети името ти да пребъде славата ти.... уникален полумаймун си Бъги!

Редактирано от stillpigi-166243 на 23.03.22 19:57.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.03.22 09:51



«Москва, лето 2022-ро, централата на "Газпром", кабинета на Директора "външни доставки".
- Ало, здравейте господин Семенов, на телефона е директорът на "източни операции" на Дойче банк.
- Здравейте, хер Мюлер, как дела?
- Данке гуд, бих искал да обсъдим плащането по газовите доставки към немските компании за второто полугодие.
- С удоволствие, хер Мюлер, дължите ни 250 милиарда рубли.
- Така е, г-н Семенов, това са 1 милиард Евро!?
- Съжалявам, хер Мюлер, вече не оперираме с Евро.
- Виждате ли, г-н Семенов, в търговските банки на Германия има само около 50 милиарда рубли.
- Разбирам Ви, хер Мюлер, ще Ви дам контакти на наши банки, които с удоволствие ще Ви продадат необходимите 200 милиарда рубли.
- Радвам се, че се разбрахме, г-н Семенов, това са около 800 милиона Евро!?
- Боя се, че малко грешите, хер Мюлер, за 200 милиарда рубли нашите банки ще Ви вземат над 120 милиарда Евро!
- Какво говорите, г-н Семенов, вижте курса на борсите в Ню Йорк, Лондон, Токио!
- Чудесно, тогава си осигурете рублите от Ню Йорк, от Лондон и Токио, хер Мюлер.
- Но там също нямат такъв масив!?
- Можете да се обърнете към Пекин, Шанхай или Ханой, хер Мюлер!
- Вече опитахме, но те ни насочиха към Русия!
- Ну знаете хер Мюлер надоели мне, идите на х.. с вашими Евро и долари!»
Iskra Dimitrova


Вър да помагаш на мириканцити, да си навийш на ината!





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано19.04.22 23:41



Къф инат бе пиле, ся пък в кво ме вплете. Ми имам си го Темелко, работи си. за тва ли съм инат ? Ми мързеливец си, не четеш и пускаш тук мизерни мухабети и нищо не означаващи декларации. Просто си невежа и то много голям инат. Съжалявам но е така

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.04.22 04:01



То твоят Темелко е като Ръкостискащия на Байдън - камера не го лови.

Пък моите ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТИ фурор правят по цял свят, та и из Вселената!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано20.04.22 20:14



И какви са тези твои енергоефективности? Поредните ти измислици точно като темелкото на онзи другия луд.





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.04.22 12:55



Такива, от които мириканските енергоефективници побесняха на Тойотата!

Я виж тук ДЕТАНДИРАНЕТО:

!




Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано23.04.22 09:24



Такива, от които мириканските енергоефективници побесняха на Тойотата!

Не разбирам отговора ти.

Колкото до клипа, който си дал, още щом видях, че е на руски го спрях и няма да го гледам. Не харесвам този език, освен че не харесвам руснаците, и не само заради сегашната им война.
Но виждам, че пак флиртуваш с думата "детандер". Така и не се разбра какво е, само го дъвчеш от има няма 10 години. Не можа да го обясниш. В смисъл какво е детандере ясно, не е ясно какво ти намираш вълшебно в него. Няма безплатна енергия. Снощи налях бензин по 2.99 литъра с отстъпка от 2% в ЕКО.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.04.22 10:03



Приусите на Тойота бе. Видяха се в чудо ония, с колите като шлепове, дето гълтат горивото на галони. Пазарът и възможностите на хибридите дръпнаха от Тогава много.
Ми ако щеш си търси на ингилизки видеото. Мириканците и за електромобили няма да са лидер, въпреки че с тях позабавиха хибридите. Хибридът на Хуауей си е и електромобил. Електрическият "маховик" акумулатор-електродвигател дава перфектен Q-фактор за ДЕТАНДЕРНИЯ режим. Затова разходът е такъв.

Детандерът е такова нещо, което може да накара ПРАВОВЕРНИТЕ, среднокласови капиталисти или СЕЛЯЧЕСТВО да се попилеят от плащане, вярвайки, че всичко е капиталово/платено!
Ендотермичен двигател... DAS KAPITAL...
Определения - бол!





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано23.04.22 11:09



Докато не се научиш да говориш научно, а не с такъв жаргон, няма да научиш нещо сериозно. Не е достатъчно, но е необходимо условие.

Освен теб не съм чул или прочел другаде някой да споменава думата "детандер" или "детандиране" във връзка с електромобили, хибриди, че и обикновени ДВГ.

Определения - бол!
От теб за толкова години не видях нито едно научно такова. Само празни приказки.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.04.22 13:57



Напълно научно се изразявам, въпреки ДЕСЕТКИТЕ технически жаргони, в които ТИ си се оплел и опитваш да оплиташ евентуалната публика. Иди в техническите клубове, щом ти е за дърлянето!
...

Като не си чул "детандер", наричай го с някакъв епитет от жаргоните, но в съответните клубове.

Ето - в образователната система за хладилните машини учат... обратен цикъл на Карно.
Да, обаче в практиката си е Джаул-Томсън. Има си пропускане във "вакуум", втечняване...
При ДЕТАНДЕРА от Джаул-Томсън се получава ТЯГОВ момент, вместо съпротивителен.
Кярът на ХИБРИДИТЕ!!!
...

Като си ми франкофон, кажи какво означава "turbodetendeur"!



Още френският еретик Дени Папен полага началото на тези ДВИГАТЕЛИ!
Вярно, уравнителите Нютон и Лайбниц са му пречели в практическите реализации, но...




Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано23.04.22 14:05



При ДЕТАНДЕРА от Джаул-Томсън се получава ТЯГОВ момент, вместо съпротивителен.
Кярът на ХИБРИДИТЕ!!!


Я пак?

Далеч си от научното изразяване.

Редактирано от rien ne va plus на 23.04.22 14:06.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.04.22 14:31



Перди "научното изразяване"!

От кое ЖУРНАЛИСТИЧЕСКО изразяване разбра енергоефективността на хибридите.?
Дето се вика, японците не знаеха, че "не може", та го направиха.





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано23.04.22 15:01



Засипваш с глупости. Още повече се влошава болестта ти с времето.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.04.22 16:13



Въпросът беше, от кой журналист разбра за високото КПД на детандерите или хибридите (така наричат едни автомобили, не става въпрос вакуума в главата ти)?


Ето ти ДЕТАНДЕР:





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано24.04.22 08:58



Виж си отговора в другата тема.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.04.22 09:17



Чакам превод на думичката "turbodetendeur"!





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано25.04.22 22:19



Думичката няма да те спаси.

Друго трябваше да отговориш. Няма да го направиш. Скрий се при темелко на твоя другар по акъл.
Във физиката се работи с формули, ясно обяснени и разтълкувани. Ти "работиш" с журналистически приказки и линкове към тубата. И за журналист не ставаш.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.04.22 14:29



Отвори за СВОБОДНА енергия на Гибс или за СЕ на Хелмхолц и ми кажи, какво разбра от формулите!

Ей ти ги формулите, гледай!

А аз с Тубата ще бъда по-ясен!

...

Превод на думичката чакам!





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано30.04.22 16:10



Пак глупости.

Това не е обяснение.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано11.05.22 21:22



Подменяш визията и после лишаваш от съдържание - Предложено ти бе да се сдобиеш с устройството ми- отказа се и сега съвсем безотговорно поднасяш твърдения нямащи нищо общо с действителноста. Йезуитски нали , явно твърде дълго си живял в света на католиците. Аз пък не мразя нито руския, нито английския, нито турския или френския когото не знам, но смятам да се позанимвам с японски. Разбираш ли какво ти куца -не разбираш разликата между това да учиш език и да споделяш политика на говорещите този език. Не можеш да приемеш, че да учиш език съвсем не означава че трябва да се жениш за някой за когото този език е майчин.Ако си техничар може само да съжаляваш че не си падаш по руския. На този език са написани много сериозни и преведени разбира се много сериозни технически книги . Рюсняшките бомби и ракети мое да са криви но стане ли дума за наука спокойно можеш да им оближеш цървулите. Рюсняците мое да са пиеници но много им е яка и химията и физиката и биологията и какво ли не щом стане дума за майсторлък Ти как мислиш капсулата дето сега нещо пропускала как са я направили та и в космоса са я пратили. Не ги защитавам, аз съм втрещен от техническата им подготовка. А особено сега когато и малко врази ще ставаме с тях съм и бая уплашен . А ти продължавай да се гордееш с това че си си въобразил че от руснак наука не може да се почерпи. Мога само да те съжалявам. А бе питай някой ювреин, те повечето са все емигранти от бившия СССР там са учили в младоста си.Убедих се че Хидразина е прав много си зле пич

П.С. Защо му обръщаш внимание на богомила, не гледаш ли че просто няма какво да прави, че е работлив бездарник и си търси забавление , или и ти вече като него или ще ставаш по нататък...

Редактирано от stillpigi-166243 на 11.05.22 21:29.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано11.05.22 21:46



Ооо, Детандер ефенди, ко стаа! не ле та зъбуля устата ва не ли се задави с теа детандери ва Бай Капица отдавна ги е описал какво ново им търсиш още оди па се гръмни и шматколайзера ти с шматколайзер

Спри са ва детандероса са целия веке

Редактирано от stillpigi-166243 на 11.05.22 22:00.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано12.05.22 06:41



Имаше един, Иван Речето... Реди приказки, цъка часовникът, бави децата...
А проф.Юлиян Вучков ти освободи място в ефира. Само трябва да смениш адресатите и си готов, 3-4 бона заплата не ти мърдат. Пък и за Господарите матрял ще произвеждаш.
Тука с Темелко направо се оля от матрял!





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано13.05.22 13:14



Предложено ти бе да се сдобиеш с устройството ми- отказа се и сега съвсем безотговорно поднасяш твърдения нямащи нищо общо с действителноста.

Хаха, смешко, присмял се хърбел на щърбел - ти на кого ли не го предложи, и после се отметна, почна да искаш пари и други дивотии. Колко пъти лъга? Помниш ли? Вехт и непотребен монитор за музея. Или за боклука по-точно. И още по-вехта френелка от училищен проектор. Това ти е измисления темелко. За какво ми е? Вкъщи нямам място да съхранявам твоите боклуци.

И пари да ми даваш няма да го взема.
Хората ти искаха една снимка да покажеш, да се види за какво става въпрос - снимка не показа. Почна да лъжеш, увърташ и шикалкавиш. А сега бил предлагал да го даде.
И какво да дадеш? На босия цървулите. То нямаш такова нещо, за което толкова дрънкаше. Не виждаш ли, че отдавна никой не те пита за това, само ти се хвалиш сам, като циганин с бял гъз? Само дето гъзът не е бял.





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано14.05.22 22:27



Ти за толкова години от тубата нищо не научи. Само бръмбари в тиквата ти.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано14.05.22 23:44



Риене, виж на задната седалка на колата си да не ти е там забравен мъзъка.някъде си го забутал. Никога не съм ти искал пари нито рубли нито евро нито юани нито шекели дори левове не съм ти искал. Аз винаги съм се пазил да искам пари от хората защото знам колко трудно се връщат още повече ако става дума за Темелко това си ми е постижение и точно за него аз пари няма нужда да искам от никого от тук присъсстващите те това е истината още повече че и никога или не и скоро някой от тях ще повтори постижението ми. Толкова по въпроса . Аз казвам последни думи за Темелко в този форум. Нито ще го видите нито ще го четете нито ще го направите, съжалявам но не го можете това. свободни сте да говорите каквото искате за Темелко и за мен но няма скоро да го изградите то не е проста работа, а и се иска малко късмет както в всяка работа ,както в всяка сериозна работа. Желая ти здраве и да имаш живот да отгледаш децата си спокойно. и по рядко споменавай Темелко не бъди като жабата дето вдигнала крака когато видяла да подковававт вола щото сега с тези простотии че съм ти бил искал пари за Темелко точно това направи. знам че си добър техник но само това не стига иска се и малко съвест.

Редактирано от stillpigi-166243 на 15.05.22 01:04.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.05.22 05:22



Раче, хайде да предположим, че като нямаш ЛИДАРНОТО зрение на Семейство коткови например, си получил някакъв мираж!

Случва се и на Теслите.
Забелязал съм, че и при ГЕНДЕР-МАЖОВЕ го има.
В мъгла и здрач пък игнорват действителни обекти.






Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.05.22 05:36



И телевизии гледам по Тубите.
Сапунки не следя, като теб.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано15.05.22 07:53



Хаха, не бил искал пари. Абе ти толкова лъжеш, че дори можеш да засенчиш Киро Канадеца по лъжи.
Не работи търсачката на дира, и нямам време да ти търся глупостите, където си ги писал, че да ти натрия носа как поиска пари. Уплаши се, че някой ще се навие да му пратиш боклука си и поиска пари.
Не че това е важно. Факт е, че толкова пъти лъга, че ми е чудно как не те е срам. Твоята наглост е огромна.
Колкото до измисления ти темелко, не аз, а ти го споменаваш непрекъснато, защото това ти е идея-фикс, само дето е фантазия. Но като нямаш нещо реално, измисляш си, и занимаваш хората с твоето малоумие, наглост и лъжи.

Редактирано от rien ne va plus на 15.05.22 08:16.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано15.05.22 07:59



Гледай бе, гледай. Не ми пречиш. То тубата си е телевизия.
И сапунки гледай, щом ти е мерак.

Но това не е наука. За науката си трябват книги, учебници. От тубата единствено на Файнман виждам някакви лекции качени. Макар и много стари, това е сериозна физика. Другото е чалга. В пряк и преносен смисъл.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.05.22 11:36



Тубата е баш за мързели, като теб, дето те мързя да зачетеш даже Митев и Русев!
...

Хайде бягай да търсиш превод на Думичката!





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано15.05.22 19:39



Прочетох написаното от теб! Спокоен ли си? Не ти работи главата, търсачката си е наред! Погледни все пак на задната седалка може там да е останало някое мое искане за пари . Прочетох ти отговора, не се хаби повече, знам ти вече репертоара. Всички го знаят!!!

А ти знаеш ли как да постна снимка тук? На Темелко бе кажи как и ще го видиш .Ще го видиш. Да! Не съм толкова задръстен ! Няма проблем да го видиш, но няма и лесен начин да го направиш. Точно ти казвам само с това ще си останеш ти просто не можеш да го направиш, без нукои специални части и аз не бих могъл да го направя но знам кои са и ги имам. Просто късмет ми е.

Редактирано от stillpigi-166243 на 15.05.22 19:48.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.05.22 00:11



Да ти казвам ли сървър за качване на снимки, та и видеа или сам ще си намериш?

От там даваш линк тук и гледаме, та... пушек се вдига.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано16.05.22 11:42



В Митев и Русев няма кой знае какво за четене. Прочел съм я.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано16.05.22 11:44



И продължаваш да лъжеш. Търсачката на дира от години не работи. И сега не работи, специално проверих, да не би случайно да съм пропуснал някоя изненада. Е няма изненада, пак не работи.

Тези номера с качването на снимките вече сме ги играли, няма да ти се вържа пак на тъпите номера, а и отдавна не ме интересуват твоите измислици, ако искаш качвай снимки, за мен е все едно.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано16.05.22 17:01



И да има търсачка, мои претенции за пари от теб, а и от когото и да било друг няма да намериш! Това ти казах вчера!!! Мен пък изобщо не ме интересува какво тебе те интересува. Ти съвсем ясно показа какво те гъделичка - да плещиш и да предизвикваш, а после да се оплакваш че си бил мммм подведен и измамен. Ми не е пък чак най доброто поведение в НЕТ-а Риен-е, по скоро ти повтаряш поведението на Богито.
Богомиле сега на тебе пък ти казвам, прати го оня шахматист дето е от Бургас да снима Темелкото и поне ти да си го имаш на видео - така и така обичаш бомбастични новини ще имаш една от мене. Когато и да го пратиш ще го приема само пиши предварително. Нямам нищо против да притежаваш напълно документирано едно сериозно техническо постижение. Разбира се ако те интересува, ако ли не, благодаря за спестеното време- на баба меца и е все едно колко силно ще тупа зайчето по масата с юмручета.

Редактирано от stillpigi-166243 на 16.05.22 17:03.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано17.05.22 19:30



Писал съм ти на лични.

Човекът е готов.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.05.22 12:42



Хаха, за кой път му се връзваш.
Готов съм да се обзаложа на каквото искаш, че нищо няма да заснеме твоя човек.
Просто защото няма такова нещо като темелко, и рачо стилпиги е лъжец и ще се отметне. Ще те разиграва както винаги прави.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано18.05.22 21:43



Засега съобщенията не ги е отворил.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.05.22 07:16



Митев и Русев опитват да спасят КОМУНАЛНИТЕ системи за ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ.
Щото иначе децата и хвърчоплани ще засвалят.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано21.05.22 19:24



Рачо, много си зле.
3D-то така или иначе умря. Поне засега и не вярвам в близко бъдеще да се възроди. Ако изобщо.

Ама то така или иначе твоите фантазии нямат общо с 3д. Ти си просто един стар фантазьор и лъжец.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано22.05.22 08:47



Натоварва "лидарното зрение" на човешкото оКО.
Автомобилите вече се сдобиват с такова и грешките с проблясващи или мъждеещи силуети ще изчезнат. Лидарите вече не са някогашните механични буркани на покрива на прототипите.

Темелко едва ли ще ги излъже.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.05.22 09:43



Какъв темелко? Стига с тези глупости.
Не ми казвай, че този тиквеник е показал нещо.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано22.05.22 20:04



Картините на несъществуващият "Темелко" не са в 3 Д, в определен момент може да се и създаде истинско изображение на сфера и то в напълно обемен вид никак не е трудно ,но сферата е с бял цвят, а изображения могат да се представят и вдлъбнати и изпъкнали но само толкова. Псевдо 3Д може ако се прикачат две лещи и се наложат изображенията но не съм го пробвал инак лещи имам точно колкото ми трябват - 2 . А бе ти нали не искаше да ти говоря за "Темелко" що сега ме ръчкаш??? Риенеее, Риене гони те критическата . Я се взимай в ръце ! Богите ще се окаже прав че требе си уплътниш времето с книгите на Професор Митев и доц Русев та малко да потренираш впрочем тяхната технология никак не е за пренебрегване особено сега кат спряха газовете пък знам ли те тия аборигени може и тока да спрат другата зима колко му е няма атом за Козлодуй и толкова Ганчо да го духа кво им дреме.

Видяхте ли новината: Кметицата и посланичката търкат пречупени кръстове по главната, а тези по телата на добре охранваните бежанци ще ги махат ли? Нали М Джексън си направи кожата бяла, да им дадат пари и те да се пребоядисат. Нямам думи просто какви нелепи изцепки се допускат . Защо израелското посолство спи не му ли стигна атентата в Бургас .

Редактирано от stillpigi-166243 на 22.05.22 20:10.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.05.22 21:28



Каза ли нещо?
Пак само шум. Темелко съществува само в празната ти кратуна.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано23.05.22 17:22



Отговори ли ми нещо, пак само шум. Е ми празна ми е кратуната сега като гледам и тебе такива сме на мода - празните хора. Пари съм му бил искал на маймуняка. За Темелко от никого не съм ни искал ни взел пари напълно оборудван е и си работи.И на връх Мусала да го кача - слънчеви батерии съм му купил. А бе ти нали не се интересуваш от Темелко защо все го изтъкваш. Млъкни бе, стига си лопал Темелко та Темелко.Няма ли да млъкнеш вече. Ако искаш снимки кажи как да ги постна тук в Физика ако не искаш, то тогава затвори си плювалника и толкова по въпроса.

Празни хора ей!

Редактирано от stillpigi-166243 на 23.05.22 17:24.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано23.05.22 21:05



Ааа не!
За темелкото ти винаги опяваш, аз само ти натривам муцуната когато вземеш да ставаш прекалено нахален. Което е кажи-речи всеки път.

Въобще не ме интересуват глупостите ти. Сам си разбери как се качват снимки. Аз да не съм ти тук учител по начална компютърна грамотност?
Ако досега не си се научил как да ползваш търсачка, тепърва няма да се научиш.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано24.05.22 09:53



Бабичка! Нямам какво да ти кажа друго!

Редактирано от stillpigi-166243 на 24.05.22 09:52.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано24.05.22 17:32



Аз пък мога да кажа, че ти потвърди това, което знаех и казах - отново излъга и отново се отметна.
Знам, че нямаш нищо и не ме интересуват вехториите ти. Но заслужаваш да ти се натрива мутрата в лайната всеки път, когато нагло лъжеш тук.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.05.22 12:40



Иска да мами Теслите и хората с преместващи се призрачета, не само с видим блясък.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано26.05.22 15:59



Е хайде де, нали за пореден път обеща, какво стана, отиде ли твоя човек там, направи ли снимки?
Бошлаф, както винаги. Тоя може да сложи цял цигански катун в малкия си джоб. лъже много и е нагъл.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано30.05.22 11:24



бабичка си Риенеее бабичка. С пратеният от Необогомил човек вече си пишем и уточняваме ситуацията. Ще му дам пълно право да експериментира и снима при това аз няма да съм при него да го инструктирам т.е. резултатът ще е безапелационно достоверен - има ли Темелко, няма ли и наистина прави ли това което аз твърдя че прави. Риене мисля че си просто една бабичка, всичко това можеше ти сам да го направиш но бабичките толкова си могат!

Бабичка си Риене, просто си само една бабичка Нищо друго няма какво да се каже!

Редактирано от stillpigi-166243 на 30.05.22 11:27.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано30.05.22 13:46



С пратеният от Необогомил човек вече си пишем и уточняваме ситуацията.

Хаха, уточнявали ситуацията. Че какво има за уточняване бре, мунчо!
Нали сте в един град, ако имаше какво да покажеш, щеше да го покажеш досега. Имаше достатъчно време.
А това "уточняване на ситуацията" при теб аз знам какво значи - шикалкавене и разиграване и лъжене, и накрая едно НИЩО!
Ако имаше нещо, досега щеше да си направил снимка, мунчо! Колко години лъжеш вече? Всеки път ще ти натривам мутрата в лайната.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано03.06.22 20:10



Утре ще ти пиша или в други ден щом се обади Фотожурналиста веднага ще те осведомя ти си приказвай квото си щеш . Ай чао за сега.

Редактирано от stillpigi-166243 на 03.06.22 22:13.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано04.06.22 19:24



Друго беше написал, маймуно лъжлива, и после го редактира.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.06.22 14:50



Чака се, да си вдигне телефона и човекът да вземе монитор и т.н. и да включи регистрираща камера, защото зайчето се появявало на моменти.

Рачо гледал възрастен човек и не можел много да отсъства.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано05.06.22 20:54



защото зайчето се появявало на моменти.


Булшит. Поредните му номера.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано08.06.22 00:00



Утре живот и здраве човекът с камерата ще дойде да вземе системата всичко ще му дам на момчето и ще го упътя, а можеше да си ти Риене!!!

Постъпи много глупаво, това е голата истина Риене...

Редактирано от stillpigi-166243 на 08.06.22 00:01.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.06.22 17:16



Я виж - форумът имал телевизия в Тубата:

!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано11.06.22 19:18



Бас държа, че не знаеш с какъв софтуер се стриймва тубата.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано11.06.22 22:07



За дейта базата - MySQL, но ползват/пробват и нови алтернативи.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано12.06.22 11:37



MySQL е база данни, както сам си отбелязал, a не CDN.
Срамота, от десетилетия пропагандираш тук тубата, а дори не знаеш какво е.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано12.06.22 13:12



"Content delivery NETWORK"

Между софтуер и МРЕЖА разлика правиш ли.?

Аде първо разбери, как работи Тубата, пък тогава се хвали, че знаеш!
Даже електрозахранването на сървърите им не знаеш. Ако го направят по твои указания, ще фалират за месец от сметки за ток.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано12.06.22 14:51



Нескопосан опит да излезеш от положението си на невежество. Вместо да кажеш просто, че не знаеш, почваш да наглееш, както винаги.

Естествено не си разбрал значението на CDN, защото за пръв път го чуваш. Не всичко, което хвърчи се яде.
CDN е мрежа от сървъри - хардуер плюс софтуер за стрийминг, които са разпределени физически в региони, близо до потребителите за които е предназначено съдържанието.
За този точно софтуер, който стриймва в CDN говорех.
И не се хваля. Глупаво е да се хвалиш. Още по-глупаво е да се пънеш по форумите за неща, които не разбираш, както правиш ти.

А за темелко ще има да си почакаме до второто пришествие. Може някой ден някой да изобрети подобно нещо, но това няма да е рачо глупака от Бургас.

Редактирано от rien ne va plus на 12.06.22 14:53.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано12.06.22 15:20



Нарочно го наричам с твърде общото понятие "софтуер", за да няма подсказка.
Но ти така или иначе се изложи, не защото не знаеш, а защото се репчиш и пишеш глупости. Повече от това няма накъде. И не за пръв път, а винаги. И вече ти дадох една подсказка с понятието CDN.

Ще ти дам още една лека подсказка за подобен софтуер, нарича се wowza но НЕ това е софтуерът, който youtube ползва.



Продължаваш да не знаеш с какъв софтуер се стриймва youtube.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано12.06.22 19:51



Ползват ли MySQL или не?

...

Твоята информация къде я чете?



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано13.06.22 01:31



Ползват ли MySQL или не?

MySQL за видеострийминг? Не!
Пак не си си пил хапчетата.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.06.22 03:55



Пак не даваш източниците си и пак не проверяваш, преди да си предлагаш хапчетата!


"MySQL is the primary database used. Now, let’s understand why did the engineering team at YouTube felt the need to write Vitess? What were the issues they faced with the original MySQL setup that made them implement an additional framework on top of it?"

Линка ще си го намериш, хем да разбереш и за CDN.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано13.06.22 04:35



Че аз да не съм казвал че аз съм измислил това нещо - стана случайно, винаги съм го изтъквал! Съвсем случайно се получи ефекта, поставих френелка на монитора за да получа голямо изображение на стената заради майка ми щото не вижда добре но се случи това дето ти казваш че тепърва ще го мислят хората. Нищо такова няма то вече е измислено може би още 2006 и дори се е продавало за 9-10 хиляди марки още нямаше Евро ... Ти мислиш хората за глупаци но това не ги прави глупаци!!! Нека дойде момчето ще му дам целият възел дори и комп намерих стар вече още един. Теб нали не те интересуваше Темелко, що пак за него говориш? Извинявай за глупавия въпрос!

И за какво ми е да лъжа непознати хора -това се чудя как не схващаш -уж си умен бил казваш...Бърборино си ти нищо друго.

Редактирано от stillpigi-166243 на 13.06.22 04:39.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано13.06.22 09:17



Та значи не знаеш с какво се стриймва тубата.

Започна да говориш за бази данни, които са много важни, но от които също нищо не разбираш, и поведението ти е като на популярния по времето на баба ми Мирча Кришан за краставицата. Видял си нещо за MySQL и това повтаряш.

Искаш източници - няма да получиш. Твоите източници ги знаем - клипчета в тубата.

Редактирано от rien ne va plus на 13.06.22 09:17.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано13.06.22 09:22



На теб просто ти гледам сеира.
Не те знам за каквоти е да лъжеш, но ето на - правиш го вече доста години.
Затова трябва да ти се натрива муцуната.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.06.22 11:05



Тъй като съм си правил форуми на мои компютри, знам какво е MySQL!

Ти обаче, от неистовото ти желание да се изкараш по-умен, показа, че не знаеш и как работи Тубата! Само дето се изсили!



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.06.22 20:31



Темелко очаква фотосесия, човекът го е взел от Рачо!





Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано20.06.22 08:41



Взел е какво? Не трябваше ли именно рачо да го демонстрира?



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано20.06.22 08:43



Краставицата!
Написах, че не знаеш с какво се стриймва, ти си знаеш MySQL. Е не се стриймва с MySQL.
Пък ти си прави каквото искаш с MySQL. Накъде през 2000 година изучавах MySQL.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.06.22 14:13



На форума ми се качваха и сваляха файлове.

Нямах обаче байтове вместимост (за текст не трябва много) и ЕНЕРГООБЕЗПЕЧЕНИЕ за развитие.
Днес в една ПРИНТИРАНА ГЕННА МОЛЕКУЛА, от НАСТОЛЕН ГЕНЕН ПРИНТЕР ти вкарват цялата Библия (Нов и Стар завет), че и място остава.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано20.06.22 14:19



Чака се, докато не даде "дефекта", който изгаря и картата, след по-продължително време.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано20.06.22 21:56



Ха-ха. Чакайте.
Дефектът е в главата на рачо.

Редактирано от rien ne va plus на 20.06.22 22:00.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано20.06.22 21:59



На форума ми се качваха и сваляха файлове.

Чудесно. Не виждам връзката с видеострийминга. Освен това има различни решения за стрийминг. Единственото, което казах е, че не знаеш с какво се стриймва тубата.
Нищо неистово няма в това. А ти се чудиш сега какви глупости да напишеш.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.06.22 06:49



"Освен това има различни решения за стрийминг."

Нали беше едно за Тубата и ти го знаеше!

То и за форуми има бая решения - пробвал съм няколко, все са към MySQL.
Ай сети се, що се предпочитат и РАЗВИВАТ безплатните софтуерни решения за файлово споделяне!
Друг е въпросът, че комерсиализаторите на тези решения ПИПАТ ФАЙЛОВЕТЕ!
И то все по-грубо пипат.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.06.22 07:03



И аз не вярвам, че въздухът ще засвети без яко нагряване.

Иначе "безплътният" водород свети от соплата на горелките, а в IR спектъра му дават само няколко стотин градуса:



А гризне ли метал - няколко хиляди Целзиеви градуса.

Та "хладен" водород свети, ама за въздух... Отрицателният (молекула-атоми преходи) му Джаул-Томсън е доста височко, за разлика от водородния.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано22.06.22 18:30



А може да има отделяне на такива газове:

.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.07.22 06:37



Човекът е наблюдавал 2-3 часа, а по-рано пак 3 часа, с очакване да снеме ефекта, а не... неговото отсъствие:

.


Дали при Рачо е имало запрашеност, или др., това е отделен въпрос.
Ако мониторът по някакъв начин е излъчвал UV и да активира видимо излъчване в определени молекули...
Едва ли обаче производителят няма да постави маска срещу вредното лъчение. Сините диоди са били доста труднички за светодиодната индустрия, та може синьото да е биело на ултравиолет.
...

Левитиращи прахови наночипове могат да реформират невидима светлина/холограма много ефектно.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано05.07.22 08:48



Ха, доживяхме да видим снимка. Не съм и очаквал друго освен, че цялата сага с тъй наречения темелко е фантазия и измишльотини на рачо. Както и лъжи.
Разбираемо е защо шикалкавеше и увърташе когато го питахме за снимка.

Редактирано от rien ne va plus на 05.07.22 08:53.



Тема Re: От "Тубата" може да се учи физика:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано07.07.22 08:34



Не гадай! Ясно написах че беше предиобеден час на метър от отворен прозорец на вторият етаж в стая на жилище . Пролетен ясен ден не помня кой юни. Ето предисторията монитора бе на малко по нов компютър мисля с Дурон на 900 мгХц видеокартата бе АТИ 256 мбайта павет с изход за втори монитр - следователно скъпа за тогава сег такива намирам за 2-3 лева по отпадъци.Колко ще е мощен компа няма значение Сега съм дал ТНТ карта но възможно е тази карта да се окаже дуракоустойчива инак ефекта се явява и пре вградена и при добавена карта и ги гори всичките без милост, или поне всичките Става така: пускам компа и правя си там каквото си правя тогава имаше какво да се прави. във времето установявам че включен е компа, свети и диодчето на монитора но изображението го нямаа начи викам си монитора е изгорял да но все пак взема че засветва най сетне и това е момента демек като вземе да прави кюляфи монитора в който се явява чудото. и, и ето какво ще допиша дори и да спре да рендерира картата то изкривения образ ще се излъчи и проектира така както съм казал и е силен ярък и най категоричен . На снимките не виждам този ефект. Не знам с кекво време разполага това момче бих му дал и една от полуизгорелите карти -пазя я и бих му дал и още един комп с поне още една карта чисто здрава - не ми се свиди. Не му препоръчвам да работи с вградената при който комп има такава карта - просто ще съсипе цялата машина. защо да става така нали.
А на Риен не ва плю какво да му кажакакво да му кажеш на такъв човек който търси лесното . Нямам какво да му кажа. Ми ще стане ефекта бе ще стане това е което ще се случи ще подменяме видеокарти компютър и ще стане. Това е непредотвратимо.Просто хубавите неща стават бавно искат търпение ,настояване. това е истината. Нека Тошко знае - не искам да се прочувам, не искам пари, нищо не искам моя се да е търпелив и да експериментира . Да е куражлия и ще се справи, а справи ли се той това ще е успех и за мен.Ника не ме интересува какво ще казва който и да било дори и Риен...

Богомиле, запомни: който и каквото и да казва ефекта ще си дойде и ти ще тържествуваш. Нито вода иска, нито храна просто малко търпение. Нищо повече!

Редактирано от stillpigi-166243 на 07.07.22 08:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.