Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 25.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: LED лампи от Дубайнови [re: 741]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано14.04.21 10:00



Аз по-скоро си задавам въпроса защо дубайските са с повече на брой светодиодни нишки. Това е първата разлика с другите лампи, която прави впечатление. Със сигурност има отношение към по-високата ефективност.



Тема Re: LED лампи от Дубайнови [re: Neobogomil]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано14.04.21 10:33



Дрънканици ... полуграмотни.



Тема Re: LED лампи от Дубайнови [re: rien ne va plus]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано14.04.21 10:44



Елементарно...





Тема Re: LED лампи от Дубайнови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано14.04.21 18:11



Дълги нишки - за повече LENR точки.

"БЕЗВАТОВ ток" (реакт мощност) с LENR точката на "фазомера" ти дава COP (1+1/n). Минимално, но СВРЪХЕДИНИЧНО!

В случая светоодаващият LED елемент обаче не е СЕ.

...

И все пак, нека не забравяме, че има нано-LED, които са свръхединични (COP, ЗА ПО-ВИСОЧКИ ТЕМПЕРАТУРИ). Възможно е са изградили последователни вериги от тях, по тези дълги нишки. Но пък има нужда от ел.енергия (или LENR), да посгрее точките, за висока ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ.



Тема Re: LED лампи от Дубайнови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано14.04.21 23:55



Я внимавай, миррно!!! Здрасти на всички. Имам с 3 вата захранвана крушка която свети колкото 60 ватова жична ламба, КПД на жичната е 3% ; т.е . с 1/20 имам повишение на всеки 3%, 20 по 3 е равно на 60 . А 100 минус 60 е равно на 40 значи не ми достигат 40 % при всичката икономия за да добия "свръхединичност" Ми аз така смятам - сто кучета 200 мъде. Поправете ме ако греша.
П.С. Ако изнамерят "свръхединична ламба " за къв дявол ще им са всичките вятърни централи... Направо ще си получавам ток от фотоклетки, ама то и техния КПД не е баш голям - къде 18% е. И тогава колко свръхединична требе да е "свръхединичната ламба " Нео? 1.5 по 5 е 7.5 пак по метода на кучешките мъде го изнамерих. Поправете ме ако греша отново молим . Свободно бойци.

Някой да му са намирга 3 ватова ламба с кат за 240 ват излъчване то пак ша съм танто за кукуригу, ама ще е новина барем. Нео твойта работа нема да стане грешка си брат това без участие на радиоактивност нема как да стане.

Редактирано от stillpigi-166243 на 15.04.21 00:04.



Тема Re: LED лампи от Дубайнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.04.21 06:41



Халогенни жични стигат и 20% кпд.

Но тук това не те брига - имаш COP от LENR.
При нано-LED можеш да ползваш реактивна енергия за индуктивно подгряване и вдигане на ефективността. COP от реактивна енергия. Халогенките могат да добавят и те някоя десета от него, а и да чистят реактивна.
На термопомпите COP е отделно и варира много. За температурите на светоизлъчване ще е малък.


Ако са ти "точкови" лампите - френелки със специални фотоелементи минават и 50% кпд. Зависи и от спектъра на лампите ти.



Тема Re: LED лампи от Дубайнови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано15.04.21 13:59



Отново пълни глупости и фантазии. Нищо общо с действителността.
Дори не си струва да се коментира.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано20.04.21 22:18



Това го пусни към най-новия постинг в новата тема на Пердето (оня червения):

«Голяма заблуда относно халогенките е, че жичката се загрявала повече и затова светоотдава повече. Жичката видите ли се разпадала, но халогенът, като умна животинка, връща волфрама на място, а не го пуска по стъклария и държачи, ядейки още повече жичката.
[Забележете, че когато имаме термолиза на вода, се отчита температурата на разлагащата се вода. Нещо повече, ако нагревателите имат по-висока повърхностна температура - ТЕ ПРЕГАРЯТ, недопускайки охладител до себе си.]

Нагряването на стъкленото тяло е по-силно, защото го няма ВАКУУМНИЯ "ТЕРМОС" за жичката.

Съединенията на волфрама с халогените се разпадат под 2000 градуса. Разпадайки се, те държат ТАЗИ ТЕМПЕРАТУРА, поглъщайки топлина при възстановяване и отдавайки светлина на окисление.


Какво не искат да признаят ГОСПОДАТА!
Освен задържането на лъчеизпускането с термоси, има и УСКОРЕНО ЛЪЧЕИЗПУСКАНЕ с "АНТИТЕРМОСИ".
Ускорено лъчеизпускане (СИВО ТЯЛО) обяснява и толкова дъвкания Мпемба ефект.


Има ли горене, което свети при по-ниски температури от светенето на АЧТ. Естествено, че има:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cool_flame.

Имаме окислително-възстановявителни химически процеси, които лъчеизпускат повече от АЧТ.
Или - "АНТИТЕРМОС".»

Риене извинявай че в твоя тема влезох с чужди мисли ма оплаква се телето не му били пускали мнението, ако това ще ме оневини виж това филмче за компенсация

Редактирано от stillpigi-166243 на 20.04.21 22:30.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано21.04.21 15:47



Поредната доза глупости от кукумил.

Неасна мисъл, дори не си в състояние да обясниш идиотщината, която се опитваш да кажеш.

Колкото до имагинерното отдаване на светлина при окисление - просто няма как да стане окисление в среда, в която липсва кислород. Вземи малко да прочетеш какво има и какво няма в колбата на една халогенна електрическа лампа.
А именно - основно инертен газ - аргон, криптон или ксенон плюс халогенни газове - бром, йод в малки количества. И естествено, волфрамова жичка.

Процесите протичат при така наречения халогенен регенеративен цикъл:




И това какво общо има с темата не знам.

А че не ти давали да пишеш - правилно е постъпил модератора, то навремето хубаво беше получил бан от този форум, но аз се застъпих за теб, понеже ти ме излъга, че ще дадеш някакво обяснение, каквото ти, естествено не даде. Просто толкова си можеш.

Редактирано от rien ne va plus на 21.04.21 15:55.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.04.21 15:55



Много си зле! Ама много!




Какво не съм дал бре?!
Детандери в практиката - бол!
Това, че си от плоскоземните демагогии си е твой проблем!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.