Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 19.04.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.04.21 13:56



От кое да почна да ти обяснявам? Та ти не заеше, какво е окислител!!!

Ти остави аз какво знам и не знам. Очевидно е, че ти не знаеш.
Ако навсякъде, където протича, забележи - окислително-редукционна реакция да почне да свети, и тогава няма да имаме нужда от АЕЦ Козлодуй, нито от ТЕЦ-овете!

Много ти се ще, но в халогенните лампи халогенният цикъл има за задача да върне обратно изпарения волфрам върху жичката, вместо да се отлага върху колбата. Светене от окисление няма. Няма повече да повтарям. Който разбрал- разбрал.
Не можа нито да обясниш ясно тезата си, нито да я докажеш. Разбрах какво имаш предвид, но това просто не е вярно.

И не се казва окислителен процес, а окислително-редукционен, защото единият атом приема електрони, а другият ги отдава при реакцията. Съответно едното е окислител, другото редуктор.
Ако казваш окислителен процес, трябва поне да посочиш кой елемент е окислителя, и защо, съгласно реда на относителна активност на химичните елементи. Но ти както винаги си над тези неща да обясниш, просто хвърляш някаква глупост, и очакваш, че ще се съгласяваме с теб.

И не се оправдавай със дира или с Рачо, когато ти си се осрал за пореден път.
Физиката е точна наука, докато не се научиш да говориш точно и прецизно, и докато ти е каша в главата, все така ще си.

Редактирано от rien ne va plus на 22.04.21 14:00.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано22.04.21 19:09



Спри да демагогстваш с бедните си познания!

При тези процеси се поглъща топлина, енергоемки са, дето се вика:
"По подобни причини голяма част от химическата технология зависи от редукцията на материалите до състояния на окисляване, по-ниски от тези, които се срещат в природата. Такива основни химически продукти като амоняк, водород и почти всички метали се получават чрез редуктивни индустриални процеси."

Не съм казвал, че ВСИЧКО ще лъчеизпуска така, че да го виждат зъркелите ти:
"Когато не се използват като структурни материали, тези продукти се реоксидират в техните търговски приложения. Изветрянето на материали, включително дърво, метали и пластмаси, е окислително, тъй като като продукти на технологични или фотосинтетични редукции, те са в окислителни състояния, по-ниски от тези, които са стабилни в атмосферата."


Ти разложи нагревателя за термолизата, па чакай да се възстановява с "възстановителните демони", баш дето ти скефне! Може и чертежи да им дадеш, да го ТЕЛЕПОРТИРАТ на един микрон!
...

Излъчва се ВИДИМА светлина, със значително по-голям енергиен дял, отколкото АЧТ при същата, относително ниска температура!

Самият факт, че халогенката се НАГРЯВА ПОВЕЧЕ, но пак е по-енергоефективна от едисонката, подсказва, че се отклонява от спектъра на АЧТ. Неефективността на едисонките е от подобието на излъчването им на спектъра на АЧТ.
А LED са мноого далеч от този спектър.

...

Нито се оправдавам, нито се извинявам за линка!
Като ИСКАШ ДА УЧИШ - ще си търсиш! Или си тук само "за да ми пречиш" (както сам призна).?



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано22.04.21 22:12



Нео, сам потърси за усилването на светлината. Да въэможно е ! MAN и WAN оптиките разучи, работи се в тесен диапазон, ползват се специални материали, ако видиш зор чети на Габровския университет лекциите по оптикоелектроника там е доста ясно казано как става . ман е метрополитен ъри нетуърк, а ван е уърлд ъри нетуърк т.е . засяга междуконтинентални и международни мрежи където се търси широта, сигурност, бързина и икономичност. Това са комуникации струващи милиарди- мноого милиарди там е приложимо , но в къщи такъв технологичен ужас не можеш да инсталираш.
Аз специално не те упреквам че не знаеш тези неща, но ако сам не намериш информация която да допълни наученото от мен то това вече е укоримо. Твърде дълго съм търкал студентската скамейка и много неща съм пропуснал или забравил но и много неща съм запомнил. Не бързай Нео, нито на дипломна защита се явяваш нито петгодишен план гониш. и спри да подценяваш опонентите си Да те може и да не знаят всичко но с сигурност са наясно с неща за които ти и аз нищо не сме чули. И едно правило от дисциплината бизнесконтакти да ти напиша не удавяй опонента с думи , а го уважи както подобава на интелигентен човек един от пътищата да отдадеш уважение е да премълчиш . Никога не забравяй това . Мълчанието не е признак непременно на слабост. А още нещо Едисонките изобщо не са неефективни а са икономически неизгодни Нео . поразрови се прочети кое що и така делото ще преуспява. Пак повтарям не те съдя но и не мога да ти помогна не следваш никаква посока а се щураш хаотично и това абсолютно не ти помага!!! Ти самият не си помагаш Просто няма как един човек от плът и кръв да абсорбира всичкото познание на света . Но може да се опита да разбере света а то това е важното за него. Извинявай за менторския тон но само така ще се измъкнеш от позицията "партер" в която с необясним хъс все се вкарваш и то сам .

И... последно усилване на светлината не изобщо, а на светлината която ще облъчва някакъв обект друг пример е микроскопската техника там се работи пък с видима светлина - онази която е достъпна за нас човеците, немците имат великолепни микроскопи с приложен такъв трик не ме питай колко обаче струва такова бижуне не е електронен микроскоп те пък са съвсем друга манджа., нормален е и пак усилването е с оглед на конкретна задача не изобщо!!! В телекомуникациите се работи с конкретна дължина от спектъра и то в недоловимата от нашите очи му част, усилване не изобщо а в някакъв приложен аспект. Надявам се разбираш вече с какъв сложен казус сме се захванали. Тези задачи се решават от екипи суперподготвени техници учени и академици, трудът им е огромен колосален бих казал, направо не ми се мисли, но се справят така или иначе справят се. Гери е един от хората по света способен на такъв подвиг Впрочем къде е Гери сигурно пак е по задачи. Липсва ми този чиляк .

Редактирано от stillpigi-166243 на 22.04.21 23:01.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано22.04.21 22:26



Журналист! Това ли ти е науката, за която претендираш много да разбираш издълбоко? Цитирал ми някакви общи приказки от научнопопулярна боза.

Аз ти написах химична реакция, изравнена, на теб оставих да обясниш къде отиват електроните, колко енергия се поглъща или отдава и т.н. за да видиш, че никаква светлина няма.

Ти разложи нагревателя за термолизата, па чакай да се възстановява с "възстановителните демони", баш дето ти скефне! Може и чертежи да им дадеш, да го ТЕЛЕПОРТИРАТ на един микрон!

Тогава къде се отлагат волфрамовите атоми? Нали сам казваш, че от тяхната реакция (окисление според теб) с халогенния газ според теб светело? И докога така ще свети? Или беше при обратната реакция? Значи тези волфрамови атоми някъде отиват. Не могат да изчезнат. Или се връщат на жичката, или се отлагат по кварцовото стъкло. Когато се отлагат по стъклото обаче, това много си личи. Стъклото потъмнява. А това не се случва, или поне не веднага.

Както винаги измисляш някаква глупост и после се тръшкаш да я защитаваш. Е безнадежден случай си. Хайде сега пак се тръшкай.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано22.04.21 23:30



По гръб не ти се пада, ама аз ти казвам, че задникът ти е цял насран!

Вземи поне научи нещо, а не след като са постигнали добри натриеви акумулатори, да ми се размечтаеш за планини от нарий и пълни океани с електрояхти и т.н.!
...

Допълнителни волфрамови атоми НЕ СЕ ОТДЕЛЯТ. "Атмосферата" е наситена с тях, но няма "изваляване", защото НЯМА и по-нататъшно "изпарение"/сублимация.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано23.04.21 10:21



Ами като е наситена атмосферата с тях, екстра. Значи ако загряваш вода в затворен съд, например тенджера под налягане, вода няма да се изпарява повече, защото атмосферата в тенджерата е наситена с водна пара!

Измѝсли една глупост, и по-вероятпно си я прочел някъде, обаче не си в състояние нито да я обосновеш научно, нито да покажеш и обясниш процеса. Само хвърляш общи приказки и се разконцентрираш по други неща. Очевидно не си в състояние само си дрънкаш така.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано23.04.21 21:38



Набара добър пример за аналогии!
Но явно не си работил с тенджера под налягане.

След като се загрее водата достатъчно, температурата на парите се ИЗРАВНЯВА с нейната. Домакините следят това изравняване. Водата и парите й НАМАЛЯВАТ температурата на котлона, както халогенните съединения и парите им - на жичката. Абстрахираме се от изпускането на клапана и допълнително охлаждане от това.

Ако водата е прекалено малко или температурата е прекалено висока (стига да издържат тенджера и клапан), течноста може и да "изчезне". Подобно е за халогенните съединения.



Тема Re:тва е от Необогомилнови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано24.04.21 22:20



Като си пееш Пенке ле кой ли те слуша. Отивам да си говоря с водосточната тръба. Тя по ще ме чуе и ще мълчи когато говори....

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Понеже бях обещал...нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано14.05.21 20:28



... пък не съм Рачо:

.



Тема Re: Понеже бях обещал...нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано16.05.21 08:43



Точно пък Рачо въобще не ти се сърди! Докато обикаляше водосточните тръби да си приказва с тях, взе че намери един Ейзо Нанао! Познай от 387-я път за какво ще му влезе в работа Ще познаеш ама друг път ти не помниш днес сутринта какво си закусвал...

По въпроса за обещаването : предложих на всеки от вас да му подаря Темелко и никой не го щя така че не ми излизай с тия манафъци.

Редактирано от stillpigi-166243 на 16.05.21 08:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.