Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:21 05.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано06.05.21 19:52



Ти си като оня дето му казват, че видели жена му с чужд мъж на гарата, а той отвърнал: - То пък една гара!



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано06.05.21 23:51



Сега да ти разкажа и за солитонът що за чудо е и дано успея накратко. И ти и аз се интересуваме от въэможности да се създава енергия от Нищото. Така ли е? Знам за един учен бил натоварен с мисия да следи някакъв влек по крайбрежието. Влекът се състоял от два охранени коня и малък морски кораб в дни на безветрие се провеждал, понеже било наложително ритмична доставка на някаква суровина от пункт А до пункт Б... Ученият съпровождал влека на кон и наблюдавал как протича процеса- това му казали да прави това правел. всеки ден в който нямало вятър. Забелязъл нашичкия че средната скорост на влека е 14 километра в час. но забелязъл и още нещо : че конете дърпащи мауната полагат едно усилие докато достигнат някаква определена скорост, а точно преди нея се мъчат видимо най много ,но стигнат ли я изведнъж им става очевидно по леко ...
И още нещо забелязъл че приближавайки пункт Б и следователно намалят теглителното усилие а от там и скороста от предницата на влаченият обект се отделяла вълна която била с по стръмни фронтове и тази вълна с ненамаляващ ход и непроменяща се форма се изгубвала в морето... Казано още по накратко изглежда влекът достигайки една критична скорост в среда която е с общо взето непроменими параметри- температура, плътност, соленост, хим. състав и кой знае какво още, предизвиквал иницииране на на появата на по друг вид вълнение от онова което ние сме свикнали да знаем че става като хвърлим камъче в езерото- вълнички с по други фронтове и бързо затихващи и размиващи се. Това явление е наблюдавано съзнателно и от други учени и днес му е дадено име т.е. такива вълни се наричат "Солитони" Ами това е цялата работа която исках да ти кажа. Дано не съм те оттегчил . Не те карам да ми вярваш. Далеч не всеки кораб може да създаде и яхне "солитон" ако и днешните кораби да са с мотори но явлението е достоверно.Майката природа е пълна с изненади. Е, още нещо научи от лошият Вълк нали Нео.

Редактирано от stillpigi-166243 на 06.05.21 23:52.



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано08.05.21 09:51



Солитоните са описани в статия на англоезичната уикипедия.



Не позволяват създаване на енергия от Нищото. Та няма много връзка с вашите фантазии, но е физично явление, да.

Редактирано от rien ne va plus на 08.05.21 10:23.



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.05.21 18:14



Рачо е като теб (не като мен) - пази Матрацата и друго не знае.
Приказва си за сложни учебници, които имал и никой не можел да разчете, освен няколко капацитета, които естествено са му лични приятели. Е, ти такива книги и не подхващаш даже - караш направо тук.

Разбира се, че примерът му е от областта на икономията и робовладелството, а не на ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТТА.
...

Ей ти тук технология, която да ви/ни съхрани Матрацата:

.
На возилиата може да е сложно и опасно, но стационарно е ЕКОЛОГОСЪОБРАЗНО.

Всичките колоси, които издигате, да им служим, отделят вредни окислители в Атмосфера и Хидросфера.
Бях им смятал някъде, че маса колкото на Хидросферата минава поне един път през сладката ни вода за около 20ина години.
Водата може да търпи много по-бързи кръговрати и при съоръженията за интензивно земеделие да е много по-токсична, ако не се обръща внимание.
Въглеродните конструкции са спасителен заместител, но стареят и горят по-опасно от металите.

В Библията пише, че Бог намалява живота на хората. Е, има начини, колкото и да си въобразявате, че сте онодили и ПОКОРИЛИ Природата. Съдейки по пукането на аватарчетата на агент Смит - има осъзнаващи Нещата.



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано09.05.21 13:45



Изкарваш се борец за свобода и мъченик, хайде малко да се засрамиш с тези псевдо познания дето ги имаш!
Естествен е стремежа към по-висока енергийна ефективност, към опазване на природата доколкото е възможно. Вярно е, че хората потребяват душмански и замърсяват на принципа "след мен и потоп". Макар да има някакви наченки на грижа в тази посока, все още не е достатъчно. Има и такива, които яхват идеята и правят политически и други кариери, без реално да ги е грижа и нещо да правят по същество. Разни Грети и други подобни.

Обаче ти така и не проумя, че на този свят безплатен обяд няма. Безплатно е само сиренцето в капана. Енергия от нищото няма как да се извлече.
А дори и да имаше, пак разни хора ще намерят начин да ти я продадат или по друг начин накарат да плащаш. Не знам за какво се пънеш, след като очевидно се плъзгаш по повърхността, кълвеш от тук от там, без да осъзнаваш и разбираш за какво става въпрос. Заблудите ти са огромни. Заместваш ги с вяра. Отивай в православието или в друг религиозен форум. Тук е за наука, не за вярвания. Може и в конспирации.
Неспособен си да се концентрираш върху едно нещо. Казваш едно, после скачаш на друго,трето, неизяснил първото. Общо взето за нищо не ставаш. Няма и смисъл да си губи човек времето с теб.

P.S. Като толкова си се загрижил, спри да ядеш, ползвай енергия от нищото, така няма и да сереш и да произвеждаш парникови газове!

Редактирано от rien ne va plus на 09.05.21 14:11.



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.05.21 14:43



Абе стига с тая мантра "безплатен обяд няма"!
То и безплатният "кекс" може да ти излезе платен, като "безплатния обяд", ако почнем по законите на Мърфи.


Има ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ!
А понятието "СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ" във ФИЗИКАТА и химията е ключово за постигане на удовлетворяваща ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ!
КВАНТОВАТА ФИЗИКА не ограничава ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТТА!



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано09.05.21 14:57



Стига, ама безплатен обяд няма! И да не го казваме, то пак си е вярно.
Същото важи и за кекса без да намесваме Мърфи.

Енергоефективност никой не отрича, това е стремежът на човечеството.
А псевдопонятието "свободна енергия" - ето там са ти проблемите на теб. Пак се връщаме на горното. Дори и да имаше, то пак нямаше да е свободна, в смисъл безплатна, защото пак някой щеше да намери начин да ти напише фактура за нея. И като е подплатено и със закон, работата е бетон! Не съм търсил нарочно римата.
Например топлофикациите - искат да им плащам някакви такси за нещо, което не потребявам, но плащам, защото беше гласувано в НС по времето на Костов.

Редактирано от rien ne va plus на 09.05.21 14:58.



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.05.21 15:25



Ще ти го кажа с ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ, че да не те заболи със СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ:
ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТТА ми е НЕЖЕЛАНА за теб.



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано09.05.21 15:36



Мен да ме боли?
Така като гледам теб те боли. Свободна енергия няма и няма да има докато има хора.



Тема Re: Квантовата температурна скала:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.05.21 15:58



ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТТА е желана, (търсена) и получавана от все повече хора, колкото и да не ти харесва. За жалост, бива в конфликт с екологията, но в бъдеще точно тя ще разшири обиталищата на човека, което се и случва вече.

СЕ Гибс и СЕ ХЕЛМХОЛЦ - за напредък в ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТТА и добруването на човека!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.