Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 27.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Синтезбензина от въглища е по-евтин.  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано28.01.20 06:28



Синтезбензина от въглища е по-евтин.
Синтетичния бензин от въглища е по-евтин от петрола около два пъти, синтезбензин струва от 0.80лв/л до 1.20лв/л докато петролния е 2лв/л.
Въглищата са 10 пъти по-евтини от нефта, за това дори производството на синтезбензин от синтез газ с газгенератори да оскъпява 8 пъти продукцията в крайна сметка излиза по-евтино от петролния.



Тема Re: Синтезбензина от въглища е по-евтин.нови [re: agent OO6]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано28.01.20 18:16



Даже и по-евтино може!



Тема Re: Синтезбензина от въглища е по-евтин.нови [re: agent OO6]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано28.01.20 18:45



Ооох приятелю и в коя фабрика ще го направим то остана само квартал"Бакърена фабрика" Ма не знам дали вървят още трамваите дотам.Сетих се шефа на "Левски" той ся зает да гори италиански гуменетки може и да кандиса след един два века и да приеме офертата

"Джендърът бродяга, бродягата джендър" - новата продукция на Бояна филм гледайте скор по екраните па и оттатък екраните...

Редактирано от stillpigi-166243 на 28.01.20 18:53.



Тема Re: Синтезбензина от въглища е по-евтин.нови [re: stillpigi-166243]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано30.01.20 17:38



Хъм, незнам дали Ангела Меркел ще се съгласи да ми даде едно такова заводче срещу старите шмайзери Щурмгевер които пазех, а те са много по-добри от Калашника, М16, Хеклер и Кох и др. Те са с далекобойност на лека картечница и точност на снайперистка пушка.

Аз съм гледал "Отмъщението на самурая" и "Помен за живи погребани". Много хубави филми.

Редактирано от agent OO6 на 30.01.20 17:38.



Тема Re: Синтезбензина от въглища е по-евтин.нови [re: agent OO6]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано30.01.20 19:11



Намерих ги не, не автоматите, а филмите Благодаря ти много искам и търся Червената палатка и филма Силт или Зулт ще питам Гери за името - видях сега бяла акула по ТВ ужасяващо животно А ти не се хвали че имаш автомати да не те опандизят.То ако решат и без да имаш пак могат да кажат че имаш мълчи си .

Имам проект. Нарекъл съм го "Кашалот" с слънчеви батерии ще правя пиролиза на талаш, клони, и изсушени отпадъци при разчистването на речните корита от растителност докато пече през деня, газовете ще обезводнявам и компримирам така денем ще буферирам гориво за вечерта. Мисля че тази идея е подходяща и за вятърна централа да и бъде по плавен енергопотока към енергийната система. Не се сещам за друго по достъпно ицелесъобразно за условията днес в България.

Имам новини - от 10 000 атаки Майкрософт е уязвим само в 8 от случаите. Това се казва защита! И още една новина Касперски е една от най добрите антивирусни програми изграждани някога ! И двете ми новини са от достоверен източник. И още една има тя е тъжна Китай е прежалил вече 7 милиона души. Корона вирусът ще бъде разрушителен. Според мен правителството трябва вече да ни затваря границите че и бездруго сме като червей в дискотека.

Най последно дойде току що виж го и ми го преведи какво казва с два три лафа - ти умееш, знам за френска такава машинария от преди 40 години много е готино ако правилно съм го разбрал:



Много сме ама сме пръснати...

Редактирано от stillpigi-166243 на 30.01.20 21:16.



Тема Re: Синтезбензина от въглища е по-евтин.нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано31.01.20 05:21



Вместо да бълваш шизофренщини, за баламосване на чужди деца, вземи си направи отроче, па зомбирай него!

Браковете не са за деца, а евентуално заради случили се деца.



Тема Re: Синтезбензина от въглища е по-евтин.нови [re: Neobogomil]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано31.01.20 05:45



Никого не зомбирам .Ти си безмозъчен нямаш нужда от зомбиране.

<

Редактирано от agent OO6 на 31.01.20 05:49.



Тема петролния е толко зараду акцизи и еко таксинови [re: agent OO6]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано31.01.20 05:50







Тема Re: Синтезбензина от въглища е по-евтин.нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано31.01.20 22:26



Прочете ли бе Необогомилов., Преди Гери ти каза че си спамер, сега Агента ти казва че си безмозъчен Има ли нужда аз да казвам нещо . Никакъв богомил не си нямаш нищо общо с богомилството вече, а си станал упорит и злопаметен и смяташ хората за прости. Дори не можеш да пръднеш като хората ами постоянно се насираш и все ювреити ти виновни. Ювреити това ювреити онова Колко юврея останаха в България бе сичко се изнася и ювреи и мангасари и българи и копанаре. Иде сибирската мечка с едрата махалка що кокале ке почупи не ми се мисли.Има а са молиш на Бай Дончо да та прибере у САЩ при ювреите... Глей ко става и в Китай - ужаса нараства като гъби след дъжд.

Спъне ли се шефа , аз се просвам пръв!!!

Редактирано от stillpigi-166243 на 31.01.20 22:36.



Тема Re: Синтезбензина от въглища е по-евтин.нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано01.02.20 09:30



Аз грехове не прощавам, не съм ни бог, ни гоб, ни съдия, да ВИ прощавам Авгиевите обори от грехове.
Мога само да менажирам възмездието, което НЕМИНУЕМО ВИ спохожда.

Кой имА греха, да баламосва с "Темелко" години наред в клуба?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.