Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 25.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Гравитационни вълни няма.  
Автор Krilatia zmey (учен физик)
Публикувано26.01.20 03:44



Гравитационни вълни няма, има гравитационни смущения в системи от въртящи се тела. Пример Слънчевата система орбитите на планетите и луните изпитват тези гравитационни смущения и това се отразява на изчисляването им.

Авангардна наука:


http://futuretechbg.blog.bg

Редактирано от Krilatia zmey на 26.01.20 03:40.



Тема Re: Гравитационни вълни няма.нови [re: Krilatia zmey]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.01.20 08:17



Има и електретни и магнитни даже!





Тема "Топлинната смърт на Вселената":нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.01.20 11:33



Вечната динамика (не двигател) я отменя!



Тема Re: Гравитационни вълни няма.нови [re: Krilatia zmey]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано27.01.20 19:53



Няма голям брой учени които смислено да могат обяснят израза"гравитационни вълни" така че да се добива лесно представа за същноста им от такивата като нас! Аз също твърдях че няма но като прочетох един два пъти написаното за тях тук и особено от постовете на Гери разбрах че дълбоко греша и колкото и да не ми се вярва има такова нещо и то е особено удачно да бъде наречено "гравитационни вълни". Мащабите ти се губят на теб - ти мислиш как с кибритена клечка да измериш Екватора, нема как брат. По лесно ще ти е да изтриеш сополите на тигър скачащ върху жертвата си понякога и самото осмисляне на реалноста е точно толкова трудно. То затова хората казват че Айнщайн е гений , а не ти Крилат Змей и не аз!!! Да не мислиш че през 1906 е било лесно за този човек да преобърне представите за света в който живеем на човечеството?
Нео, непобедим си в простотията си, как можа да изръсиш тези пророчества- имало било магнитни - вълни къде са бе Нео? За всеки случай ще погледна под леглото ама не вярвам те краката които се подават от там са на любовника на жена ми но пък знам че не съм женен тогава чии ли са тези крака - ми на магнитните вълни как чии. На магнитните вълни на Нео!

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Гравитационни вълни няма.нови [re: stillpigi-166243]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано28.01.20 06:24



За магнитни вълни не бях чувал, те електромагнитни вълни има, зная, но магнитни и електрични вълни?
То за такива вълни като магнитни и електрични не зная, не съм толкова много учил...



Редактирано от agent OO6 на 28.01.20 06:25.



Тема Re: Гравитационни вълни няма.нови [re: Krilatia zmey]  
Автор krapetz (минаващ)
Публикувано28.01.20 08:11



-------------------------------------------------------------------------------------------------
Гравитационни вълни няма, има гравитационни смущения в системи от въртящи се тела. Пример Слънчевата система орбитите на планетите и луните изпитват тези гравитационни смущения и това се отразява на изчисляването им.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
а тези гравитационни смущения не се ли предават като вълни



Тема Re: Гравитационни вълни няма.нови [re: krapetz]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано28.01.20 09:47



а тези гравитационни смущения не се ли предават като вълни

Според мен - да, само приличат на вълни, като "краен" резултат. Подобно частичките пясък във вятъра в пустинята - остатъкът прилича на вълни (визуално, купчини пясък). Така е и при гравитоните - "летят" като възможно най-дребни песъчинки, излъчени от централната част на елементарните частици (спин 2), радиално и въздействат също на "центъра" на частиците, като го ориентират и ускоряват към себе си - това е "стъпка"-движение към падащия гравитон и върху него се реализира потърпевшата частица. С образуването си, частицата също излъчва гравитон - също радиално. Така - веществата си взъимодействат с възможно най-малка сила - гравитационно привличане.
Ако бяха вълни, подобно ЕМВълни - щеше да има резонанс в някаква област. А, то - няма резонанс, вижда се, че не се екранират от веществото, а вещевите части само се подреждат по направление на "падащите гравитони" подобно подреждане е като действие на сила с ентропиен произход.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере



Тема Re: Гравитационни вълни няма.нови [re: zornik2]  
Автор krapetz (минаващ)
Публикувано29.01.20 09:46



----------------------------------------------------------------------------------------------------
Според мен - да, само приличат на вълни, като "краен" резултат. Подобно частичките пясък във вятъра в пустинята - остатъкът прилича на вълни (визуално, купчини пясък). Така е и при гравитоните - "летят" като възможно най-дребни песъчинки, излъчени от централната част на елементарните частици (спин 2), радиално и въздействат също на "центъра" на частиците, като го ориентират и ускоряват към себе си - това е "стъпка"-движение към падащия гравитон и върху него се реализира потърпевшата частица. С образуването си, частицата също излъчва гравитон - също радиално. Така - веществата си взъимодействат с възможно най-малка сила - гравитационно привличане.
Ако бяха вълни, подобно ЕМВълни - щеше да има резонанс в някаква област. А, то - няма резонанс, вижда се, че не се екранират от веществото, а вещевите части само се подреждат по направление на "падащите гравитони" подобно подреждане е като действие на сила с ентропиен произход.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Уфф много сложно обяснено

може ли по ясно и просто обяснение



Тема Re: Гравитационни вълни няма.нови [re: krapetz]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано30.01.20 17:27



Като хванем двата края на едно въже и го дърпам и отпускам като правя крачки напред и назад това е модела на гравитационното взаимодействие в случая, не са вълни.

Редактирано от agent OO6 на 30.01.20 17:28.



Тема Re: Гравитационни вълни няма.нови [re: agent OO6]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.01.20 17:32



Приливите и отливите от "гравитационни вълни" ли са?

Защо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.