Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 01.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Тема Лекции по магнетизъм 75-та г.нови  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано08.11.19 22:44



На мен ми напълниха душата ! Дали така се е преподавало и у нас тогава ?





Редактирано от harish_chandra на 12.11.19 10:30.



Тема Re: Лекции по магнетизъм 75-та г.нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано09.11.19 18:03



Да!!! Точно така се преподаваше! Доскоро имаше на едно място запазен кабинет по биология - ще паднеш като влезеш. Първо се съсипаха училищата в големите градове, после ги последваха училищата в по малките населени места. Не знам кой е този, който така старателно се грижи българинът да стане прост човек, но успява... Учителите бяха страхотни! Да, децата пак им се подиграваха и лудуваха, и пакостяха, но знаеха че мърдане няма, ако искаш да стигнеш до по горен клас трябва да учиш. Днес е друго, свидетел съм на уникални случаи на разбиване на училището българското - Абсолютно живеем в друг свят . По добър ли по лош ли не се наемам да характеризирам, но живеем в коренно друга държава. Когато аз бях ученик имаше 17 годишни които патентоваха в Щатите и Русия. Не те карам да вярваш . Казвам което съм видял и преживял.Не успяхме с демокрацията поне до сега така се очертават нещата. До около 2010 имаше шанс да си остане образованието на ниво, но вече няма според мен и четворно да увеличат заплатите на даскалите, умряла работа е всичко. Мое мнение, не претендирам за изчерпателност. А и оня ден като казаха по телевизията че карали дете да ходи да чисти тоалетни в детската градина, аз лично вече не виждам перспективи. Най добре е вече вариантът в чужбина, но те пък малките не знаят, а и никой не ги учи езици задължително както бе с руския и турския на времето, или пък ако ги учат е джаста праста и заплата да вземе даскала.

П.С. огромният натиск който бе наложен срещу компютърните науки през последните години и тях да ги учат избрани, е друга мащабна вреда нанесена на образователната система. Правилно премахнаха дилърите на софтуер от Славейковия пазар, но не внесоха никаква позитивна алтернатива и сега държавните учреждения са пълни с откровено неспособни компютърни специалисти. Видя какво стана с НАП неотдавна, а то това е само началото дано боже съм лош пророк.

Случайно слушам сега на Булат Окуджава една песен много е хубава...

Редактирано от stillpigi-166243 на 09.11.19 18:24.



Тема Re: Лекции по магнетизъм 75-та г.нови [re: stillpigi-166243]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано09.11.19 18:57



Бялото слънце на пустинята ?



Аз си спомням 2000-та , когато посетих ф.ф на Софийският университет. Оборудването беше музейно . Упражненията ни водеше една женица с вид на селянка от женският пазар ! Ядосваше се ако някой и задава въпроси щото си личеше , че нищо не разбира а пък беше доцент ! Страшна трагедия ! Тогава разбрах , че България няма никаква наука ! Само голи приказки и мечти за нобелови награди .



Тема Re: Лекции по магнетизъм 75-та г.нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано09.11.19 20:09



Виж, ако има фабрики, пак лека полека ще се появят училища. Но няма фабрики, има около 500 предприятия за оборудване на леки автомобили и тем подобни но истински фирми с затворен цикъл няма вече. Има една дама казва се Мика Зайкова чети и статиите ако намериш нещо. Тази жена е страхотен икономист. Рядко пише .



Дядо Йоцо гледа

Редактирано от stillpigi-166243 на 09.11.19 20:13.



Тема Re: Лекции по магнетизъм 75-та г.нови [re: stillpigi-166243]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано09.11.19 20:19



Знам я Мика бе . Все мрачни картини рисува !



Тема Re: Лекции по магнетизъм 75-та г. [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано09.11.19 20:59



Да ти кажа вица за песимиста и оптимиста Песимиста казал "Е, от това вече по лошо няма!" оптимиста отговорил: "А, има има!" Така че мрачни ли са, или какви са картините на цитираната госпожа ще кажем след 4- 5 години живот и здраве.
Аз като студент казах на професора каква хубава книга съм намерил по предмета му , а той вика "Ми като няма по хубава" и още нещо Някога 1989 или 1990 на "Дюни" един немец каза на компанията ни "ако знаете какво ви чака" Аз не съм компетентен да кажа дали това което 30 години изживявам е хубаво или е много хубаво но няма да забравя думите му никога на дойчовеца.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Лекции по магнетизъм 75-та г.нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано11.11.19 20:41



Занимателно е за гледане, и професорът е готин.
Но това не са лекции по магнетизъм. Това е нещо средно между демонстрации и научнопопулярен филм.
За съжаление качеството не е добро.
Единствено браво че нямат брум в звука при всичките магнитни полета.
Много вероятно е снимано на 8 мм филм.

На нас също ни правеха някои забавни демонстрации при обучението по физика.

Но тук:
Теория няма. Количествени зависимости в аналитичен вид няма. (Формули)
Графики няма.

Така че това.не са лекции и за преподаване не може да става въпрос.

Редактирано от rien ne va plus на 11.11.19 20:44.



Тема Re: Лекции по магнетизъм 75-та г.нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано12.11.19 07:08



Това по-скоро е занимателна презентация за получаване на инвестиции за маглеви.
Мисля, че тук за втори път го пускат.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.