Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 03.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: zaphod]  
Автор harish_chandraМодератор (curmudgeon)
Публикувано24.11.19 13:29



Аха, сега разбрах. Непрекъснати или дискретни. Но и в класическата физика моделите са непрекъснати. При квантовото изчисление "келепира" не е от изпозването на непрекъснатостта, а от сплитането.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.11.19 13:33



Детандерите са ефективни парови ДВИГАТЕЛИ, надминаващи и 95% ефективност. Използват ефект на Джаул-Томсън, даващ УВЕЛИЧЕНИЕ на вложената работа/топлина от безградиентна топлина - по физична дефиниция. Т.е. ефектът, на който е базирано функционирането му, позволява над 100% ЕФЕКТИВНОСТ. Ефективността рязко пада, ако не се поддържа определена синхронна/резонансна честота за машината. Имаш дадена парова среда - със съответен ДВИГАТЕЛ и ПОДХОДЯЩА ЧЕСТОТА на работа можеш да отпуснеш/детандираш флуида къмто течност. Добиваш енергия.

Признавал бил детандерите! Намази им правел!
...

За КК това ти изречение е достатъчно:
"..., ако такова изобщо е възможно."



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано24.11.19 14:09



Това с честотата е нещо ново!

Досега не беше казвал за честота.

Другото - как така от парова среда, т.е. газ след "детандиране" сиреч разширение (намаляване на налягането) ще получиш течност. Все съм си мислел, че е обратното.
Високото налягане втечнява, а ниското изпарява.
Втечняване може да стане при охлаждане и кондензация, не и от намаляване на налягането.
Както винаги са ти сбъркани фундаменталните неща.

За КК изречението си е съвсем в реда на нещата. Аз не съм сигурен, че е възможно. Ти дали можеш да обясниш действието на КК, но без декларации за енергийна ефективност?
Хващаш се и ти като Рачо за захранването, без да е сигурно, че имаш какво да захраниш.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: harish_chandra]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано24.11.19 14:42



Какъв е точно келепира от сплитането?



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.11.19 15:07



Винаги съм повтарял, че излизането от оптимален работен режим на детандера рязко понижава ефективността му.

"Детандиране" не означава разширение. Вземи се отбъркай най-накрая! "Експандер" е разширител и за Ламбда парите терминът е точен във всеки аспект.
...

Дори КлК, ако е ЕНЕРГИЙНО НЕЕФЕКТИВЕН, първо е бавен, а второ ненадежден! Колкото и да охлаждаш отвън, през доста слоеве атоми, топлината отвътре вреди!
КК не отделя топлина, а НАПРОТИВ - чисти се от нея.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано24.11.19 15:49



Винаги съм повтарял, че излизането от оптимален работен режим на детандера рязко понижава ефективността му.

Което е твърде общо твърдение.
Сега остава да и да обосновеш това с честотата.

"Детандиране" не означава разширение. Вземи се отбъркай най-накрая!
А какво означава? Нали ти бях дал шанс да обясниш преди години. Нищо не направи. Същият си като Рачо.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.11.19 22:20



Какво става, като въздействието излезе от кръговата честота на трептящ контур?

...

Аз нали ти дадох шанс, като ти си разбирач, ти да обясниш! Обяснение немА. Че и опита да отречеш, че изобщо има такова нещо.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано24.11.19 22:33



Сърдит съм ти разбира се, ти какво искаш да те ухажвам и за какво? Та ти и да дойдеш и да видиш с това ще си останем - не си способен да обясниш защо държа на тази моя система , да не говорим че и да я видиш не ще можеш да обясниш защо се е получило. Единствен тук би могъл Гери и то ако пожелае. Между другото Вчера се сетих как Темелко може да онагледи и изкривяването на пространството под влияние на всемирното притегляне а именно експеримента с лъч от отдалечена звезда която е точно зад слънцето и резултата за наблюдател на земята. Темелко е физично явление и вероятно ще може да онагледи още много явления от света на физиката. Другаде ако, не в училище ще е много полезен. Жалко че не мога да накарам друг монитор да прави това което аз наричам Темелко. Но може и да е за добро защото едно нещо може да е и толкова вредно и опасно колкото и полезно. Хубаво тогава ще пратя файловете на Гери ако той има време и прецени че си заслужава ще му пратя и самият Темелко не искам пари, Не! Всяко нещо си има цена но не всичко е за продан. Стига си повтарял че Темелко не съществува защото не е вярно това което казваш. И още: Този дето се е нарекъл Необогомил става за депутат неговата арогантност и самонадеяност са достатъчно големи но за физик не става - той просто няма минимума знания нужни да бъдеш поне любител физик като мен да речем, не е запознат с фундамента на науката физика пренебрегнал е да прочете абсолютният минимум който е нужен за да е човек в някакъв поне относителен душевен комфорт когато дискутира с друг на такива теми и компенсира с поведение от типа ама ти знаеш ли ме мене аз съм голям физик Имаше един ЩШ на времето тук с такова поведение. Аз лично за Необогомил не мога нищо да направя той вече не е в първа младост, а това има огромно значение когато се овладяват тежки науки, но бих се радвал просто да спре да пише тук, защото това което става е вече драма
идват и други объркани и той направо ги забива в пропаста на самодоволството. Разбира се това е мое мнение ако иска модератора нека го държи и каква ще е по нататък и без това никой не знае може и може и министър да го направят те такива като него умеят да се нагласят. За мен детандера е просто възел и никакви фантасмагорични качества не могат да му се приписват. Академик Капица го е представил в пълният му блясък но все пак си е само един детандер просто стеснение по трасето с приет условен диаметър... Толкова!
Има Темелко прави едни фокуси това е с което искам да завърша ще го видите

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано25.11.19 01:51



Какво става, като въздействието излезе от кръговата честота на трептящ контур?


Не знам дали разбра каква поредна глупост си написал.
Кръгова честота, която се нарича още ъглова, бележи се с гръцката буква омега, и е равна на 2*пи*f


Ако си имал предвид резонансната честота на трептящ кръг, ами нищо не става, какво да стане? Много зависи въздействието какво е, кръгът последователен ли е, паралелен ли, какъв му е качественият фактор и т.н. Общо взето си има формули и графики, които описват какво става. Ти обаче не ги разбираш тези неща, знаем.

Понеже предполагам какво се опитваш да кажеш, ще ти отговоря направо - независимо дали резонансен контур (трептящ кръг) му се подава въздействие с честота, равна на неговата собствена резонансна или не, енергия не се печели от нищото.
Енергийният баланс съгласно ЗЗЕ много точно се спазва при всяка стойност на входното въздействие.
Резонансът не дава печалба откъм енергия.

Отново демонстрираш непознаване на фундаменталните неща във физиката. Ама то с мечтаене не става, трябва си четене и разбиране, на теб тези неща ти липсват. Тези неща се учат в училище, пропуснал си много.

Но на мен ми е забавно! Значи сега детандерът се оказа резонансно устройство.

Редактирано от rien ne va plus на 25.11.19 01:56.



Тема Re: Квантово "превъзходство" [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано25.11.19 01:59



ще...



Все това слушаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.