Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 23.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Малко встрани от физиката [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.11.19 06:41



Дефинираш за мнозинството българи врагове в лицето на турци, а и др.! Подбуждаш инообрядни и иноезични РАЧОВЦИ към НОВИ Глобални размирици!

Ако се знае РЕАЛНАТА ИСТОРИЯ, а и ФИЗИКА, за България няма опасност от изчезване, подобно на Израил. КБ, ЦБ, НРБ, РБ и т.н. изчезват, но словото на ПРОСВЕТАТА - не!

На Балканите има мноого НЕИДЕНТИФИЦИРАНИ РАЧОВЦИ, КОИТО душат останалото население с ИЗМАМНИ "ЕТНИЧЕСКИ" КОНФЛИКТИ!



Тема Re: Малко встрани от физиката [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.11.19 07:42



Виж и цъкай с език:

!



Тема До модератора! [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано06.11.19 07:42



Модератора! Мисля, че е време да се даде и на Рачо малко почивка.
Съвсем го удари на кръчмарски приказки, а и тонът доста загрубя и изпростя.



Тема Re: Малко встрани от физиката [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано06.11.19 17:46



Няма що да ти се обяснявам . Но пак ще ти направя метан Българската политическа класа не владее положението. Тук е на ред политиката на великите сили каквото те решат това ще стане. Путин едва ли ще направи 4 половин километрови дупки в България но може да ни поднесе на Турция. И сигурно е че така ще постъпи. Инак в България има 4 чужди бази и те са американски не на НАТО сиреч ние сме вече първа цел и ракетите вече са насочени. Петте хиляди американски военослужещи обаче са спокойни, те така или иначе не могат да осигурят пък и не искат мира ни. И още нещо никой сега не иска война на нашият континет. Атомни пукала може да се очакват в Азия не и в Европа. от де знам всичко това ли - чета вестници и не се губя в Тесла и прочее занимавки за хора с залепнали релета като тебе. Искрено съжалявам че не се поучаваш но явно толкова ти е багажа. Не аз мразя турците Необогомиле, ни най малко не се заблуждавай, великолепно говоря турски имам приятели от този етнос дори съм ходил в Истанбул - най могъщото търговско средище в света в момента. Хора като нас са . Те пък се страхуват от Евреите. Чудно но факт. На другия пък опонент дето се пише с френски имена бих казал: Знам че разбираш от електроника и то много но ти не се вглеждаш в детайлите и имаш някакво болезнено чувство че и друг може да се занимава с по стари решения- отвори уикипедията на Еднокотвени преобразуватели и ще прочетеш следният текст "Е.К. се ползват понякога и в най съвременни схеми заради някои техни особености" ето дадох ти и една основателна причина -искам да преобразувам много ниско напрежение и много силен ток да речем 1,8 волта и 300А ! Но ти не видя или не обърна внимание и продължи с нападките си .Да колектора ще е изпитание но какво да правим сега случва се и в най добрите семейства.
Млъквам и това беше .

Всичко е лесно когато го прави друг

Редактирано от stillpigi-166243 на 06.11.19 22:27.



Тема Re: До модератора!нови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.11.19 22:39



Ама не може да нахъси Швейарците, удари го на най-лесното!

Такова пръдле да го хванеш и да идеш да го продадеш на Капалъ Чарши за 10 лири на някоя некъпана от 3 години ромка, с 5 мажки ромчета!



Тема Re: До модератора!нови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано07.11.19 17:50



Не знам какво повече може да ти се напише наистина не знам. Уникум си ! Между другото планирам в новият Е.П. батериите да са вградени в мотора и да ползвам проста контактна система е, платинови ще са контактите най вероятно, освен това Е.П. ще е с много малък надлъжен габарит това е оптималното решение - все пак токовете са големички...Живот и здраве да е ще видим. Ми имам си фронт за работа, приятно нищоправене на тебе. Прав е Хидразинчо - ти си бил истински глупак и не само ти - попитай Хидразинчо кой другия че той пък е много докачлив, да не го обидя нещо, аз ако го изкажа . Сбогом .

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: До модератора!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано08.11.19 06:54



Мноого си обидчив!
Толкова ли ти е важна тая тема?

Всички етноси са ФАЛШ!
Австралийският, Юсанският, Канадският... нАрод не се броят за етноси, но там фалшът не минава така лесно, щото сапио-добитъкът все още помни и види, кое как е станало. Там интригите се плетат на друга основна.

А Балканската етническа помия отвращава, особено като знаеш РОМЕЙСКИТЕ ПОТОМСТВЕНИ ЕВНУСИ, които я бъркотят!



Тема Re: До модератора! [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано08.11.19 11:52



Предлагам ти да направиш Темелко с диск на Нипков.
Така и така се връщаш към стари и забравени технологии.
Можеш дори да ползваш еднокотвения преобразувател за задвижване на диска. Така ще ти отпадне необходимостта от монитор. А за компютър можеш да ползваш нещо с релета. Примерно с две релета можеш да реализираш тригер, с чиято помощ можеш да запаметиш един бит
Регистрите в съвременните процесори представляват подходящо организирани тригери, които съхраняват информационни думи, команди или флагове.
С повече находчивост можеш да си направиш и аритметико-логическо устройство, с което процесорът ти е в кърпа вързан.
Възможностите за техническо и научно творчество са големи!

Дерзай!

Единственото, което ме притеснява, че и еднокотвения преобразувател го мътиш от години, а все още нещо не сме видели.

То че на Темелко снимка няма да покажеш е ясно, понеже такъв няма. Но еднокотвен преобразувател е възможно да се направи. Не съм сигурен, че ти можеш. Може би много те надценявам, но можеш поне да опиташ, щом те влече.
Така ще докажеш, че можеш не само да лъжеш и да разтягаш локуми нескопосно.

Редактирано от rien ne va plus на 08.11.19 11:53.



Тема Re: До rien ne va plusнови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi-166243 (пенсионерин)
Публикувано08.11.19 19:01



А така Риенчо, ареса ми! Да, именно, ротора няма да е цилиндър, а диск. Подобни мотори имам от завод Изот на 16 волта са. Значи взел си вече да четеш писаното от мен и започна да се въэпираш да ми пишеш под индиго. КПД-то няма да е върхово но все пак ще бива. Доста мислих за вариантите и Яшкавата става но аз не съм фабрика и не мога да постигна нужната точност. Аааа времето е наше Риенчо ти за времето не се бой никак не си ме надценил дори твърде ме подценяваш.
А сега да дам нещо за отговор и на Драгия Необогомил : Необогомилчо, парламента наредил на Уинстън Чърчил да среже бюджета на някои министерства за да съберат пари за войната срещу товариш Хитлер. Питал ги дебелака кои министерства да порежа и те милите парламентаристите като гледаш наще познай кви са били и те му рекли : окастряй културата и науката -от тях полза няма! Ми тогава какво ще защитавам с спестените пари бе господа им отговорил Чърчи. Впоследствие един от онези дето били безполезни Алън Тюринг се казвал, че бил и хомосексуалист на всичкото отгоре взел че разбил Енигмата и с това просто поставил Германия на колене. Машината на Тюринг за нея става въпрос бай Нео и за това дето ти обяснявах по рано че Тесла е просто като един обущар в вселената на Айнщайн. Ако и този исторически факт не събуди някоя и друга клетка в клеясалият ти мозък тогава просто не знам какво би ти помогнало...
Бай Нео на виж това:


Хареса ли ти, Ай ся го обесни по Тесла метода. Ако знаеш колко си дребен с тази си позиция че Тесла бил вся и все. Не е бай Нео не е !

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...

Тема Re: До rien ne va plusнови [re: stillpigi-166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано08.11.19 20:46



Кефиш ме. Толкова си далеч от нещата, че дори не схващаш като ти се подиграват.
Питай кукумил да ти обясни за Нипковия диск. Ако и той не може, потърси в гугъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.