Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:33 01.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Квантовата механиканови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано26.09.19 22:52



Четете ли го бе, четете ли го тоя "неразбрал" -ия?!! Плана ми бе обявен още когато съобщих за изнамереното от мен явление. Е, както Необогмил дето бил куку ще потвърди и други са го изнамирвали там японци,немци, унгарци, и както и кривия Хидразинчо ще потвърди не е нещото дето го пробутват от държавата на рушветите няма в него никакви водни мъгли и прочее фантасмагории ,а има само една френелка и повреден по неизвестен за мене начин ТФТ дисплей 17 инчов от фирмата ДЕУ ...
За другите дето още не съ разбрали пуфтаръм: Планът обявен преди години беше и си остава - фотоволтаик, право в променливо, траф за получаване наточно 220 волта и стабилизатор при мен е гедерейски 160 вата стабилизатора, трафчето е ЛАТР на 500 вата инвертора е електромеханичен , сглобявам го от маторчета на парно за леки коли - 6 броя използвах- Всичко доставено от отпадъци, и реставрирано до работа в норма. Ни бил разбрал, ми кво да ти напрая ази ва,кът ни разбираш? Ку искаш разбирай! Ко ми дреме. Леш няма, това поне разбираш ли? Няма леш за тебе и такива кату тебя фирщеин зи? Подиграфчия гаден мисли че цалия останал свят си искарва заплатата кът си бърка в нусът само той праведен и ни разбирал. Аман аман аман.
Днес още се мотах с статора нагласях и пасвах единия лагер освен това балансирах ротора. Изобщо не ми е лесно. Проста техника ама иска прецизност до стотни от милиметър. щото тия 5 кила като се развъртят ако няма баланс ще изфърчат чак в Айтос па може и до Карнобат да идат. Като взрив е резултата от недогледаната работа. Виждал съм италиански маховик, уж италянците били строяли здраво като се пръснал, че се бе забило парче от него в подлеза в една колона на двеста метра чак . Отнася ти чутурата Моншер монами и хич не усеща.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Квантовата механиканови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.09.19 08:27



Рачо ще го правим детандерджия! Тук отричане няма! Че и за квантовите компютри трябват!

Има да преправя ДВГта на детандери, че ушите ще му пукат чак!
А със събраните жълтички ще си прави Темелчета и кото там риши!



Тема Re: Квантовият компютър осъщественнови [re: Neobogomil]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано27.09.19 18:49



Използва квантовото сплитане на частиците за да определи квантовото състояние на другата частица да се използва в изчисленията, работата на компютъра.

Свръхпроводящия компютър е друго, той просто няма ел.съпротивление.

Редактирано от agent OO6 на 27.09.19 19:15.



Тема Re: Квантовият компютър осъщественнови [re: agent OO6]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано27.09.19 21:03




Това "обяснение" е по-голяма мъгла от Рачовия Темелко!

Като си ги сплел, пренасяш информация. Но кярът от дублетната частица за логиката/"изчисленията" е... скромна.

Предполагам намекваш(ти или инструкторът ти) за "безкрайни" скорости на обмен на данни, които могат да включат безчет компютри в дадена компютация. Е, при постигнатите квантови се разчита на малко логически елементи, бърза кеш памет, МИНИМАЛНО разстояние между тях и РАЗГРОМЯВАЩА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ. Дали могат от своя страна да комуникират и с надсветлинна скорост - оправяйте се с Герон!



Тема Re: Квантовата механиканови [re: stillpigi166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано28.09.19 00:10



А вие у ваше село енерго нямате ли, че си тръгнал да изобретяваш колелото?
Че и стабилизатор искал да сложи. Продължаваш със смехориите.
Пак ти казвам, ти нямаш какво да захранваш, а се занимаваш със създаване захранване по възможно най-тъпия и неефективен начин.
Може би дори по-ефективно ще е ако вържеш един велоергометър към динамо или алтернатор и въртиш педалите. Така поне ще имаш безплатен фитнес и кардио.
И ще може да ти свети една крушка докато въртиш.



Направо ще ме умориш от смях! Сигурно си решил да слагаш ферорезонансен стабилизатор от стар телевизор, който изобщо не е подходящ за импулсни захранвания, каквито са тези на щайгата ти и на монитора.
Изобщо нямаш идея как работи ферорезонансния стабилизатор, нито пък какви са времедиаграмите на тока и напрежението при едно импулсно (ключово) захранване и какво би се случило като вържеш компа и монитора към такъв архаичен стабилизатор. Правиш глупости, и се заиграваш понеже нямаш всъщност нищо.
При това всичко това е напълно ненужно, защото все още в България режим на тока няма, и всеки, който има партида към някое енергоразпределително дружество има в дома си що-годе прилично електрозахранване.

В случай, че се налага да се работи навън има разнообразни начини за захранване. Най-лесният - лаптоп, на всеки лаптоп, на който батерията му е в ред може да се работи няколко часа. Също има варианти с UPS или малко генераторче.
Например бензиновите на Хонда.
Освен това съществуват инвертори, които дават синусоида на изхода си, при това стабилна. Също така съществуват фотоволтаици с контролер и инвертор, директно получаваш 240 волта синусоида. Имат и приложения за следене с блутут от телефон или през wifi или по друг начин и всякакви други играчки.
Разрови се из aliexpress например. Дори да не разбираш английски, има го и във вариант на руски.

Знам какво ще кажеш - че нямаш пари да си купуваш такива неща.
Беше ти предложена неведнъж безвъзмездна финансова помощ от хора в този форум. Само ако покажеш поне нещо, за което да се захване човек, да види че има за какво да се дадат пари. И всеки път ти се правеше на обиден като малко дете и удобно сърдейки се отказваше да покажеш твоя прословут темелко, просто защото всъщност нищо няма и всичко е една твоя фантазия и измишльотина.
Която ти се опитваш да пробутваш тук повече от десетилетие.
И естествено отдавна никой не ти вярва.
Та и едва ли някой вече ще се навие да ти дава пари ей така.

Редактирано от rien ne va plus на 28.09.19 00:23.



Тема Re: Квантовият компютър осъщественнови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано28.09.19 00:30



От твоите "обяснения" по-голяма мъгла няма.
Рачовото не е мъгла, неговото е друг случай.



Тема Re: Квантовата механиканови [re: Neobogomil]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано28.09.19 00:31



Ами правете го, че белким разберем и ние накрая що е то детандер според кукумилските фантазии.



Тема Re: Квантовият компютър осъщественнови [re: rien ne va plus]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано28.09.19 00:40



Моите обяснения нямат алтернатива.


"Когато чуя за котка на Шрьодингер, ръката ми посяга към пистолета!"
/Стивън Хокинг/


А като не ти изнася физиката - прибирай се в твоите групи!



Тема Re: Квантовият компютър осъщественнови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано29.09.19 12:22



Има един немец - Мистер Сенко му е откраднал часовника на този немец принадлежат думите "...като чуя за култура и се хващам за пистолета..."Гьобелс ли се казваше Гьоринг ли беше не съм много сигурен. Идва в София по времето когато над зданието на Банката в София са се веели не знамената на Евросъюза и НАТО а на Рим Берлин и Токио и го запознават в междучасието с Сенко да го поразвлекат малко и Сенко кво да прай, кво да прай - му чопнал часовника Гьоринг направо побеснял. Ама то си е в стила на наща политическа класа да си го вкарва с брадавиците от край време. Те и неска биха поканили някой западен или източен велможа за да го развличат, но нямат кадри с способностите на Мистер Сенко.
А да не забравя Иван Костов - оня бе дето се хвали че не е предизвикал гладни гробища през времето когато беше министър премиер завчера пък казал "ши ва съдя сички дету сти прутив мене, а аз дори гладни гробища не допуснах да ви са случат" На, има власт човека и ще товари народа къкто си иска ама фокусник като Сенко няма да намери му измий учити...

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Квантовата механиканови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано29.09.19 12:52



"ферорезонансен стабилизатор от стар телевизор, който изобщо не е подходящ за импулсни захранвания, каквито са тези на щайгата ти и на монитора" Ей с това трябваше да започнеш и ти благодаря за съвета който макар и на час по лъжичка все пак си ми дал. Остава тогава най простото батерия- еднокотвен преобразувател- автотрансформатор - монитор. Що се отнася за безвъэмездната помощ ми аз съм си такъв не приемам подаяния. и резултатът е блестящ : имам 600 ватов фотоволтаик, имам литиеви батерии с подходящ за тази мощност капацитет, имам 500 ватов еднокотвен преобразувател, имам френелки и комп с резервни видеокарти както и точния монитор и то на въэможно най поносимата цена. А и още нещо никак ама никак не съм склонен да търся пари за моите ми занимавки. То не е на магарето работа кой ще такова булката. Може да са смехотворни финасовите ми въэможности но съм постигнал доста въпреки този факт. Това ми е удовлетворението. Не ми трябват чужди пари 63 години съм карал , айде нека са 43 щото почнах работа на 21 без дотации мога да покарам още някоя и друга година - аннадънму аби - дето викат турците.Шмекерството не ми е в приоритетите Байно Rien ne va plus!!! А ва ти друга рабта нямаш ли че с мойте кирливи ризи си са зафанал ? Айде мъна.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.