Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 07.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Квантовата механиканови [re: stillpigi166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано22.09.19 18:03



Колкото ти показа темелко, толкова и кукумил ще ти обясни нещо.
Само вие двамата ... сте останали тук и се надлъгвате. Търкулнало се гърнето, та си намерило похлупака.



Тема Re: Квантовата механиканови [re: rien ne va plus]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано23.09.19 23:12



:Леш, леш мирише ти на леш нали и си вече тука Да ама не Темелко ще бъде показан напук на теб специално в момента работя по преобразувателя еднокотвения изготвил съм в голяма степен ротора ,започнах днес статора Имах лятото проблем с инсулт но не умрях и сега вече съм по добре и си продължавам по задачките. Няма леш за тебе чадо няааама леш съжалявам Ще го видите Темелко аха наистина ще го видите Вместо да се губиш прати ми една видеокарта с един прорез имам но е изгоряла за комп на 400 Мхц РАМ-че Прати поне да те впишем в аналите на Дир-а Преобразувателя тежи 4 килограма работи на 3000 оборота и ще е с мощност малко над 500 вата ще видя още не знам на 12 волта ли или на 40 да го направя А бе бял кахър излезе ми за сега около 40 лева материалите ползвам моторчета от парно на леки коли диаметър 60 мм дължина 100 мм пренавивам ги с фи 1.5 мм тел. Бавно става но движим нещата да движем ги Няма леш Чадо

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Квантовата механиканови [re: stillpigi166243]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано24.09.19 00:26



Цъ, цъ, цъ ... бива ли голям човек а да лъце ат дърт сиганин???
На всички отдавна (от години безчет) им писна от лъжите ти.
Никога и нищо няма да видим по простата причина че няма какво да се види...



Тема Ефект на Майснер-Джозефсъннови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано24.09.19 11:36



По подобие на индуктивностите в криотрона, тук имаме капацитети.




Отделяне на топлина няма, включително и при капацитивно опериране/управление на вериги.



Тема Re: Квантовата механиканови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано24.09.19 20:55



Статора ме измъчи днес - много мощни са магнитите уж керамични пък насмалко да ме осакатят. Ти ще видиш каквото ти искаш, а не каквото аз предложа.За сигани не ми говори от теб всеки сиганин би имал какво да научи. Ко стаа ши работи ли централата че тамън купих климатик? Начи от недоверчиви и притворни ора ми е додеяло. В какъв свят живейти ба там няма ли бедни, болни, безпомощни, няма ли отговорни честни и настойчиви хора. Тия пари ва пубъркаа ва шмекери. Пубъркаа ва тия пари ва, ко напрайхти вий ва. Куфчега джубови няма ва,тъй ли ни съ нъмери барем един да ви гу каже. Направих статора готов е утре слагам лагерите и балансирам ротора . Стана доста компактна машина, като за гаражно производство бих казал постижение е.Като пренавия пак ще балансирам и започвам да изследвам каква мощнос ще прехвърля Надявам се поне на 400 вата изчисленията показват 570 вата1 но нека пропее и ще знам точно. Е може и да не тръгне разбира се но правя го за да тръгне а не да не тръгне. Имам и автотрансформатор имам и магнитен стабилизатор на напрежение - немски е влачи до 180 вата т.е. и при съвсем некадърна сглобка ще имам достатъчно ток на 220 волта напрежение. Утре ще поискам от братчеда стария му комп, той се захранва с 120 вата - произведен е през 1999 година . Ти ся Хидразине кое по точно искаш да се получи: да не тръгне въобще, да излезе че никога не е тръгвало, или че таквози добиче не е въэможно да съществува по световните гаражи ,да не говорим за моя.Пиши бе, пиши да знаем.Ний сми любопитни ора. Човещина ко да се прай.
Колкото и да се напъваш де вика Неумил и за тебе леш че нема, така да знаш.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Квантовата механиканови [re: stillpigi166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.09.19 01:46



Уви, ковчезите имат джобове, не подвеждай!
Самите те са джобове на ковчези и им пришиват още себеподобни.



Тема Re: Квантовият компютър осъщественнови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор agent OO6 (сайлон)
Публикувано25.09.19 13:31



Хъм, свръхпроводников компютър, не е квантов комютър, поредните журналисти неграмотници и евтина лъжлива реклама.



Тема Re: Квантовият компютър осъщественнови [re: agent OO6]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано25.09.19 14:24



Я обясни, какво е "квантов компютър", според теб!



Тема Криптовалутите и кв.комп.нови [re: Neobogomil]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано26.09.19 08:02



Мнозина се опасяват, че поради ЕНЕРГИЙНАТА ЕФЕКТИВНОСТ, ще рухнат криптовалутите и машинките им за копаене.
Но казионните валути също са под угроза от кв.комп..

Двата типа валути са в симбиоза за оцеляване, потулва се основен параметър на "квантовия" компютър - енергийната ефективност.
Самото название "квантов" шифрова важния параметър.



Тема Re: Квантовата механиканови [re: stillpigi166243]  
Автор rien ne va plus (минаващ)
Публикувано26.09.19 22:05



Аз така и толкова години не успях да разбера защо като ти каже човек, че лъжеш за темелко и почваш да разправяш за някакви ротори и статори и еднокотвени преобразуватели.
Значи нали уж темелко създаваше образи в нищото, с помощта на компютър и монитор. Е за чий дедов ти са тия статори и ротори не разбирам? И как това ще накара нещо, което го няма да заработи?
В съвременните компютри подвижните части са сведени до твърдия диск, ако не е SSD, но механичните все още държат позиции за определени приложения, и евентуално вентилатори за охлаждане. Какви котви, какви лагери, какви статори и ротори пренавиваш? И защо?

Твоята работа е като автомобил без двигател, ти си тръгнал да му переш кората на багажника. И мислиш, че така ще го подкараш.

Редактирано от rien ne va plus на 26.09.19 22:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.