Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 07.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Shadeнови [re: stillpigi166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.09.19 20:14



Квантовата "компютация" се различава от предвидимата, лустрирана калкулация, по двоична, шестнайсетирична и т.н. бройни системи.

Ето ти за детандерите в историята:


/Те са важни за криогенните квантови(засега некриогенни КК са само живите същества) компютри./

За да е ясно и защо историк по базово образование става баща на Квантовата механика.



Тема Re: Shadeнови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано16.09.19 18:08



Добре сега кое точно ти се стори интересно - "Паровая машина Ньюкомена" или това че с такъв отговор ми вменяваш уникална дезориентация??? Помолих те да ми покажеш нещо което представлява новост и е радикално решение обогатяващо онова което вече знаеш че знам. Нищото не е нещо. Както и да е няма нужда от други напъни да ме ограмотяваш. Какъв комплекс избиваш Нео? Иди потърси помощ !!! просто нямам какво друго да ти пиша. Впрочем имам закупих 4 тактов 31 кубика нов мотор,ще подложа на пиролиза стърготини получения газ ще подам на мотора който ще е куплиран с елгенератор. За пиролизата на стърготините ще ползвам ток от фотоволтаици както и топлината от ауспуха на мотора. Идеята е едновременно буфериране и генериране на ток по много икономичен начин. Дали се нуждая от сайта който си ми подал сам прецени. Дори и да не стигна до края, идеята си е много читава дори бих казал достатъчно за патент. Нео какви комплекси избиваш Нео? Та ти знаеше за това ми намерение поне от преди поне месец и ми подаваш Нюкомен при това положение. Ми ти пък прочети за Кайлей тогава - той си е детандер точно по схемата която ти кой знае защо си си въобразил че някои от нас тука не можем да вникнем. Какви комплекси избиваш Нео? Не че е моя работа но си задавам вече тоя въпрос.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Shadeнови [re: stillpigi166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.09.19 21:09



Рачо, ти откога стана говорител и на другите тук?! Като разбират от детандери - да пишат, български знаят. Виж, ДЖЕНДЕРСКИ не разбирам.

По-добре с тая пиролиза прегрявай пара във входния колектор, като Пантон и давай на детандера да лапа! Да те видим, колко си разбрал Нюкомен или А-Бе-Вето на детандерите!
...

Аз пък ще ти кажа друг тарикатлък. Когенерацията на Карнова термопомпа и изобарчето. Движиш с Карнова термопомпа паров двигател(турбина) на живачни пари, в комин(шахта). Живачните частици са 10 пъти по тежки от водните и скачат 10 пъти по-ниско. Дори да не ползваш детандер, а обикновена турбина с нагнетяване, няколко километрова шахта ще ти връща всичкия живак. Ще си имаш живачен Дориян в шахта. Може и друг флуиден хеви метАл да ползваш, съединение с флуора. Като шахтата ще е херметична да нямаш проблеми с еколозите.



Тема Re: Shadeнови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано16.09.19 21:39



Живакът какво му е на живакът -много ниска енергия на изпарение, само 33 бара равновесно състояние пара течност,не замръзва лесно, отлични термодинамични характеристики за парни машини. Познавам се с живака леко е отровен. и никак не му е необходим толкова висок комин. Аз не знам кой какво разбира от детандери , аз лично знам че детандер е всяко дроселиращо устройство, а парния котел е някаква принадлежност само. Виж не ми се карай, защо ще ми се караш че говоря за битието си ли, ми техника обичам, с техника се занимавам техника коментирам. Какво странно има в това. Ако бях ветеринар щях да обсъждам джигерите на богата или мадурите на прасето. А Б В е на Първанов и Петков кво да им се бъркам на господата. Така като го обясняваш сякаш всичко е лесно, но само привидно и само на думи. Що се отнася до другите другите също ползват руски източници но след като прочетеш предложеното въпросите стават поне с един два по малко , а в предният ти пост аз само с въпроси се натоварих . Е имай малко милост все пак. И последно отнасителното тегло на живака не е 10, а 13 !!! Казах ти с живака се знаем. Не ма уплашвай с него. Нео, какви комплекси избиваш за не знам кой път те питам.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Shadeнови [re: stillpigi166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано17.09.19 04:24



Абе то "всичко детандер", ама нали знаеш дизелът, като влезе в детандерен режим, няма товар и система за овладяване, ко става.
...

Казах ти, как да си направиш Дориян в комин. Да, няма нужда да е висок, даже въобще, но ако не признават детандерите, като някои, гравитацията ще втечнява парите и връща течността. Правиш Максуелов демон, като на КК.



Тема Re: Shadeнови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано17.09.19 19:43



На ся детски работи! Знам, нищо не знам, аз ако знаех ... Питам тебе ти ми викаш "нали знаеш" Кво да знам дали някой ми го е показал. Броят на дизелите през ръцете ми де са минали е голям най малкия беше немски с работен обем 0.75 кубически сантиметра. Най големия до който съм се докосвал беше с диаметър на буталото почти 60 сантиметра - швейцарско чудовище бяха го инсталирали руснаците на влекач 27 000 конски сили. И кво от това пак не знам. Благодаря че пишеш, радвам се че си на линия. Какво значи "КК" Какъв е тоя Дориян? Дориана е женско име познавах една някога с такова име.А бе давай по същество че ще ни изядат мухите.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Shadeнови [re: stillpigi166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано18.09.19 05:21



Като си въртял бурми по дизели, подкарай един по Папен-Нюкоменов паров режим!

Ето ти и пищов:

!

Таман да ти стане ясно, какво би правил излъчен фотон от логиката на КК!



Тема Квантовата механиканови [re: stillpigi166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.09.19 06:47



Представяш ли си, Раче, няма и градусче повече, а парата съдържа 5-6 пъти повече енергия от необходимото за загряване на водата от тройна точка до 100 целзиеви градуса!
Какъв квантов скок!!!
Клаузиус не дава нищо за двигателя на Карно, при тази разлика, в това място на температурната скала. Но пък за помпата му дава бол. И тя, в когенерация с изохорно-разряден(като изобарен) двигател на частиците, постига чудесна когенерация.



Тема Re: Квантовата механиканови [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi166243 (пенсионерин)
Публикувано22.09.19 11:27



Добре разбрах хубаво дай сега нагледен пример инак вярвам ти -един градус и готово препълно с енергия ма дай пример бе пример от какво е изградена машината въэли принцип материали, ход на процедурите по запуск, контол и стоп Бе това направи. А з не се нуждая от крупие да ми каэва колко много може . Нуждая се от прост даскал който обаче да постави идея да я онагледи и да изреди стъпките по реализирането безапелационно така че ако реша да направя разказаното да го реализирам успешно. Това искам . Нямам нужда от жонгльори, Стар съм вече Нео.

Уж щяхме джендъри да сме, а то се напълни с педерасти държавата...


Тема Re: Квантовата механика [re: stillpigi166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано22.09.19 17:46



Ти държиш да откриваме тук Топлата вода, без да виждаме, че е навсякъде около нас!

Аде покефи се малко на Топлата вода:

.


Ако искаш да гониш ефективността на ТИРовете и Шел-Еко - гони:
.
Имаш EGR.

Решението на Пантон за задържане на пулверизираната течност с магнит е гениало. Трябва да имаш чиста пАра след дросела!
Обикновените карбуратори пулверизират, а не изпаряват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.