Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 01.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Папа Франциск у вече тук  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано05.05.19 12:06



Ще спрат ли по върховете да се карат? Ще се промени ли нещо та да не продължава България да е мястото на света, където "лъжата е монументална" както веднъж каза Йордан Радичков? Мистериозно или дълбоко фундаментално е това посещение? Присъствието на Негово Светейшество тук два дни ще реши ли дребните проблеми - непрекъснато увеличаване на времето на все по циничните реклами докато гледаме някой филм по телевизията. Повишаването на цените на бензина у нас, въпреки, че руската мечка го продава все по евтино притисната от санкциите на Америка ще спре ли най сетне? Думите които се леят от телевизионният екран в Тази минута! са все високопарни, изтънчени, душепристрастни. Легионът репортери върви по стъпките на папата и лее безспирно слова доста впечатляващи доста обещаващи или как да кажа доста омаловащаващи.Не, не не говоря за повишаване на заплати, нито за разумни пенсии още по малко за възраждане на армия, образование,нито за повече свобода, за какво ми е свобода като няма робство, В България няма робство може ли да има такова нещо в държава резерват?

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Папа Франциск у вече тук [re: stillpigi-166243]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано05.05.19 18:12



ле ле



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Папа Франциск у вече тук [re: hladnika]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано05.05.19 20:44



Леля е добре.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Папа Франциск у вече тук [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.05.19 20:56



Щом и Папата ти се е сторил за "Физика", яко си матричасал, тъй да съ кажи!

Да ВИ е жив и здрав!





Тема Re: Папа Франциск у вече тук [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано05.05.19 21:53



Нищо нe разбираш нито Хладника разбира какво казвам за вас явно е по лесно да да изсипя простотия като тази:

или това: Само изслушай коментара в началото на втория клип там ... Шаубергер... свръх проводимост при стайна температура.... Хаарт... психотроника...300 гигахерца... едри мъду...и ясновидци отвсякъде. Даже и папата ще се изсмее на подобни глупости. Бавно и полека ни връщат назад с няколко века както казвал някога Другарят ... Иван Вазов. Бих попитал теб Нео като какви качества трябва да притежаваш за да разкриеш свойствата на... цианкалия без да пострадаш ама никак? Ако го можеш и ми кажеш че съм луд ще ти повярвам че съм луд но ти не можеш и двамата го знаем нали?

Пак познаха прогнозата

Тема Re: Папа Франциск у вече тук [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.05.19 01:36



Свръхпроводимост при стайна температура има, но не е DC, а AC!



Да беше писал такава тема!

Тая свръхпроводимост води и до... свръхпроизводимост, така да се каже.



Тема Re: Папа Франциск вече си отиде [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано07.05.19 11:15



Нека да има и де-це и а-це и седесе и бесепе и депесе и нам си ква производимост Да му мисли който е на пангара - там депутати и прочее солдати, мене ми е все тая. Ножът е забит до кокъла те го те и Папата не можа да ни съживи, качи се на фърчилото си и замина. Га ли ши превъртят руснаците пак нали виждаш в Украйна кво стана 53 кораба за час анихилираха... Или пък в хотел Уолдорф Астория ще бъдем превърнати. Който надделее негова ще бъде принцесата.Пък знам ли може и някой ден да видим в рядката кал как сияят ли сияят ташунгите ни. Абе да сме живи пък... то пък един живоот. Нео учи и спри с тези плоскотии и глупотевини за Тесла, Уенрайт и другите серсеми. Но ти си знаеш в края на краищата - не си на 9 години.

Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 07.05.19 11:34.



Тема Re: Папа Франциск вече си отиде [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.05.19 08:54



Интересно, как твоите офтопик теми остават, а моите онтопици заминават!

Тук хората за физика ли идват или за какво???
...

Няма да ВИ гръмнат така! Така нас гърмите!
Рускините да не ВИ подхванат, че и Нобеля и т.н. да превъртят!



Тема Re: Папа Франциск вече си отиде [re: Neobogomil]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано09.05.19 12:25



Ти си се вманиячил и мен ще ме изтрият както са ме трили неведнъж. На ето виж сега ще пиша че съм гледал парада в Москва и ще видиш как ще ме изтрият. Но това не променя нещата руснаците може коприва да ядат но са страшна военна сила пази боже ако нещо превъртят и ни метнат - и папер няма да остане от нас, а на тебе ето какво ще кажа - организирай времето си и се откъсни от шаубергер, светкавиците на оня шошо забраих му името тесла май беше, няма как да преминеш на здрава почва ако все по прогнилите дъски ходиш. Не са евреите виновни, обърни сърцето си към реалноста, имаш цялото време на света да се отърсиш от илюзиите си.Нека кохортите псевдожурналя да си плямпат за каквито си искат зодии, магии, врачки и баячки, нека да нижат легенди и бабини деветини като Стойчо Керев и други като него които ни правят на митковци и изита. В правото има едно правило - няма смърт без причина така че, Айнщайн за сега е , а и винаги ще е номер едно. И спомни си още Сорбоната е преустановила разглеждането на всякакви идеи и конструкции в които се говори за вечни машини - как мислиш - за какво е преценила така? Нима нейните учени нямат нужда от някоя пара повече? Или те се хранят с манна небесна? Аз не съм виждал предсказвач да не иска пари до сега и никога няма и да видя - то теосфера ли не щеш, то извънземни ли то какви ли не заднебесни светове и чудо не бълват от телевизията. Да те е срам че си жив едва ли не като ги слушаш, отивам да си гледам работата уморих се да те съветвам. Тъй ли един път не се сети да премериш какъв труд е дала Мария Склодовска Кюри и какво сме дали ти и аз двамата на куп заедно изобщо съизмеримо ли е?

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Папа Франциск вече си отиде [re: stillpigi-166243]  
Автор Neobogomil (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано09.05.19 19:55



Тук застъпи нещо умно!
Не тръшкай теми наред, да не изтрие Киро! Или това искаш вече?

Филмчетата за Шаубръмбар, Тесла и т.н. са пълен булшит.
Няма никаква систематизация на ФИЗИЧНИ ПОЗНАНИЯ, а напротив.
Физичните задачки пък са абстрактна демагогия. Тук едни мекерета оборваха... ОТО, с мерак да печелели Нобеловата. А хлябът в масовия дефект на ОТО е безброй Нобелови.

Но освен постното има и блажно - КвМ. Механика, същината на която е не губенето на енергия къмто топлина, а обратното - рециклирането!

ПРАКТИЧЕСКИЯТ смисъл на ОТО е пролуката в Първи "закон", а на КвМ - тази във Втори принцип на термодинамиката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.