Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 17.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.01.19 14:49



"Дадох граничните(с отстъпки) температури. За 40% и Перди се справи. "

А сега дай и температурите за 90% по Карно. И после ни обясни как Карно бил надхвърлен с нещо си



Не си се доближил дори до идеята за какво те питам, с стреляш с някакви измислици.


"Карно не е извеждал теореми."

Може, пък и няма никакво значение. И Архимед не е правил термопомпи и термодвигатели, нали , пък непрекъснато му намесваш името Но "Теоремата на Карно" е факт независимо кой я е формулирал, и ще трябва някак да се примириш с това.


"Термопомпа по Карно позволява безкрай ефективност. "

Сериозно? Както и ДВГ със 100% КПД? Болни и нещастни фантазии.


"Бре, че няма! Юл Браун и мн.др. с енталпийни ДВИГАТЕЛИ(ДЕТАНДЕРИ) разлагат водата сьс 100% ефективност. "

Алоу, събуди се. Говорим за топлинни машини, разлагането на вода е съвсем друг процес. Явно си нямаш идея кое какво е, и непрекъснато ги бъркаш

Това свободната енергия съвсем е промила акъла ти. Нищо не се задържа вече, където му е мястото... Свиквай, светът е сурав и курав за свободните енергетици...

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.01.19 15:57



Нас ни интересува конкретна ситуация.
Карно ти казва 40%. Хората ти вадят над 60% при такива температури. РГ е по-добър в случая от ИГ.



Съжалявам за теб - при термопомпите ефективността няма таван, по Карно.


Теоремата на Карно не е доказателство за несъществуването на СЕ!!! Вкопчи се в теоремата, а бе признал Онова неравенство, спрямо реалното кпд.



Какво, топлинният двигател не може ли да разлага вода?! Разлагането в статията пак е чрез микроскопични топлинни машини, тях Принципът за ентропията не ги лови - пусках ти урок от учебника ми във ВУЗа.
Горните топлинни двигатели/ДЕТАНДЕРИ също разчитат на микроскопичните топлинни машини, за минаването на Карно.




Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор MerryXmas ()
Публикувано13.01.19 16:24



Кукумиле, пак включи на четвърта, дали не ти трябва почивка?



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.01.19 16:45



"Карно ти казва 40%. Хората ти вадят над 60% при такива температури. РГ е по-добър в случая от ИГ. "

Е как са стигнали до тези числа? Пише ги в тубата, значи трябва да са истина? Или са като онези 200% както при термопомпите, дето се смята нещо съвсем друго всъщност




"Съжалявам за теб - при термопомпите ефективността няма таван, по Карно. "

Ми има, факт. Просто ти бъркаш коефициента на преобразуване с ефективността в смисъл на Карно. Тука не може да ти се помогне.


"Теоремата на Карно не е доказателство за несъществуването на СЕ!!! "

Разбира се. СЕ не съществува по много други причини, теремата на Карно само дава поредният пирон в ковчега и и показва акак се визуализира той :)



"Какво, топлинният двигател не може ли да разлага вода?!"

Естествено може. Пускаш един топлинен двигател с 25% КПД, разлагаш водата със 100% използване на работата която той дава, и получаваш система с 25% КПД Това без допълнителните загуби на преобразуване на работата от топлинният двигател в ток удобен за разлагане на водата. С тези загуби картинката е още по-зле. И става безсмислено като подход.


"Горните топлинни двигатели/ДЕТАНДЕРИ също разчитат на микроскопичните топлинни машини, за минаването на Карно. "

И микроскопичните, и макроскопичните, и всички останали топлинни машини са ограничени от Карно. Нема мърдане тука.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор MerryXmas ()
Публикувано13.01.19 17:07



Знаеш ли, мисля си, че кукумил се изживява като един вид борец, радетел за някакви човешки права и свободи, което включва и неговата мечта за свободна енергия.
Нещо като активен борец против фашизма и капитализма, дето имаше едно време.


А също така и смята, че има роля в разясняването на това сред широките народни маси, затова все тук се бута, понеже вярва, че се чете от много хора.

И колкото повече му се доказва, че пише глупости, толкова повече той си мисли, че има заслуги в неравната битка с гориварите, които му отнемат това, което му се полага и т.н.

Човекът сигурно има поставена диагноза в някой психодиспансер. А може и да не са го отразили, ако буйството му се изразява само в писане на глупости в този форум. Един вид тих луд, кротък, само си мечтае за детандери.

Затова и той се кефи когато влиза в словесен двубой с теб.
И най-голямото му наказание е, ако получи бан. Тогава няма поле за изява.
А точно тук, пак не знам защо, но е решил, че е един от най-важните форуми в който да си прокламира "свободната енергия".

Докато мен ме мрази, защото аз "преча" на неговата дейност тук.

Редактирано от MerryXmas на 13.01.19 17:09.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.01.19 17:22



Ей така - има стендове, има и изпитвания на път. Ако при 30% кпд ти минава 100км с галон гориво, колко е кпд-то, като мине колата над 600км с галон? Дизелите си правеха 50% кпд отмах, но почнахте да ги атакувате за NxOx(гориво!). Решиха проблема с AdBlue, но разиграхте Дизелгейт и ги приключихте.
Ще кажеш, че и дизелите не стигали 50% кпд, заблудили са се нещо. А са не по-горещи, а по-студени, ЕСТЕСТВЕНО. Над Карно ХЛАДНОСТТА на топлинния двигател е ИНДИКАТОР за ефективност.

Изрази го с формула този таван!

Никой не е оборил СЕ! Никой!



Е, топлинните машинки в случаите разлагат с кпд 100%.
Какво разбираш под ограничаване "от Карно", като по Карно имаш над 5 пъти умножаване на енергия, подавана след това към преобразовател в механична енергия с коефициент 0,67?




Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.01.19 17:53



"Ей така - има стендове, има и изпитвания на път. Ако при 30% кпд ти минава 100км с галон гориво, колко е кпд-то, като мине колата над 600км с галон? "

Какво ограничение дава Карно за галони? Схвана ли пълната си неадекватност?


"Дизелите си правеха 50% кпд отмах, но почнахте да ги атакувате за NxOx(гориво!)."

Друг окислител, по-малки загуби. Какво чудно има тук? Как това противоречи на ограничението по Карно? Пак неадекватност по темата.


"Никой не е оборил СЕ! Никой! "

Ми щото никой не е доказал СЕ. Глупаво е да се оборват измислици. Все едно дай да оборваме господ.


"Е, топлинните машинки в случаите разлагат с кпд 100%. "

Тц. Много по-малко. Учи бе, много от нещата дето се опитваш да изфантазираш отдавна ги има в учебниците.


"Какво разбираш под ограничаване "от Карно", като по Карно имаш над 5 пъти умножаване на енергия"

Нещо силно си се объркал. КПД според Карно винаги е < 1. Ма много е просто, що никой не е реализирал генератор на енергия на база термопомпи? Но изглежда не си дорасъл да си задаваш такива сложни въпроси



Научи най-сетне какво е термопомпа, за да не приказваш глупости.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.01.19 19:27



РЕАЛНОТО кпд се изчислява от енергии, не температури. Не съм доктор, да се занимавам с амнезията ти! Та това за галоните!

Далеч си от ФИЗИКАТА на ДВГ. Тоя окислител(и ГОРИВО) го произвежда ДВГ при работата си - още проценти кпд. Но ВАШИТЕ ГОРИВАР-еколози скочиха срещу азотните окиси, киселинност и др.. Проблемът бе решен, ама ВАШИТЕ казаха, че системата е включвана за отбиване на номера и... ударихте дизелите.
Та дизеловият ДВГ е хем по-студен, хем Карно сваля прага под 40%. Това бърка в очите на твоите братя - ГОРИВАРИТЕ.

Що не оборваш забавянето на времето!
Така, необореността на СЕ вече го приемаме за факт и няма да го коментираме!!!


Израелците(и мн.др.) ти казват - 100%. За повече е безпредметно да се говори, защото точно това спира СЕ, като реле по максимално кпд. 100% стигат - нагоре е климатично оръжие.


Разсъжденията на Карно са чудесни за термопомпите. Те водят до получаването на повече, отколкото е вложено. Деца от детската градина го знаят!
А морските вълни показват, как хладният въздух "кипва" "топлата" вода. Водата не е пасивна в случая, а напротив!





Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор MerryXmas ()
Публикувано13.01.19 19:37



Ходи ги проповядвай тези напъни в белетристичен стил на журналята. Те и бездруго нищо не разбират, като нищо ще ти повярват.
Едно време професор Ненов като някой на изпит вземеше да му пише така с думи, и той го гонеше да ходи в журналистическия.

РЕАЛНОТО кпд се изчислява от енергии, не температури.

Реалното кпд се изчислява от енергии, но се ограничава при топлинните машини от теоремата на Карно. Със сигурност реалното кпд не се измерва с галони.

Израелците(и мн.др.) ти казват - 100%. За повече е безпредметно да се говори, защото точно това спира СЕ, като реле по максимално кпд. 100% стигат - нагоре е климатично оръжие.

Ако можеше над 100% никой нямаше да се спре заради подобни разсъждения.
Тъкмо напротив, щеше да се изцежда всичко докрай.

Разсъжденията на Карно са чудесни за термопомпите.

Пак не си разбрал за термопомпите.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано13.01.19 19:53



"РЕАЛНОТО кпд се изчислява от енергии, не температури."

Някой тук да твърди нещо друго? Това което ти набивам в главата е, че КПД винаги е по-малко от ограничението дадено от формулата на Карно с температурите. Това е теоремата на Карно.

Колкото и да не можеш да го вденеш.


"Тоя окислител(и ГОРИВО) го произвежда ДВГ при работата си - още проценти кпд."

Само се доближаваш до това което дава Карно като ограничение. Похвално, разбира се. Но нищо повече.


"ака, необореността на СЕ вече го приемаме за факт и няма да го коментираме!!! "

И господ не е оборен, дето нахранил хиляда души със седем хляба :) И Котаракът в чисми, дето приказва и се бие храбро. Ма ти си бил бетер вярващ в приказки, а?


"Израелците(и мн.др.) ти казват - 100%."

100% какво? Подсушаване на мокри петна? Като не си разбрал, що се пънеш изобщо? Големи аргументи, "една жена казала пет"...


"Разсъжденията на Карно са чудесни за термопомпите. Те водят до получаването на повече, отколкото е вложено"

Не е "получаване" а "пренасяне". Малка но важна разлика, не позволяваща достигане и надхвърляне на никакви 100%.


"А морските вълни показват, как хладният въздух "кипва" "топлата" вода."

Да бе да. Пак се отплесна с несвързани мисли, а? Ти съвсем не си запознат с физиката май. Кипнала ти е главата от много напъване Ма то отдавна всичко в нея се е изпарило, само черен накип е останал...

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.