Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 25.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано17.01.19 23:06



Температурата е всъщност средната кинетична енергия на атома от неговото хаотично движение.

Върни се и пак прочети това, което си прочел и не си разбрал.
Сам атом няма как да има негова средна кинетична енергия.
За да е средна, трябва да има и други атоми.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: rien ne va plus]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано18.01.19 07:30



Ако не ти стигат 10 атома, вземи цял мол атоми!

От уравнението на Клапейрон-Менделеев за изобарен процес имаш:

А=Р(^V)=(m/M).R(^T)

m/M - брой молове

Или една и съща работа при един мол ще ти даде двойно по-голяма температурна разлика, отколкото при два мола.
Няма зависимост на ефективността от Теоремата на ГОРИВАРСТВОТО в този случай.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.01.19 08:38



Няма зависимост на ефективността от Теоремата на ГОРИВАРСТВОТО в този случай.


Хаха, значи я нарече теорема на гориварството





Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: rien ne va plus]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано18.01.19 09:20



Върни се и пак прочети това, което си прочел и не си разбрал.
Сам атом няма как да има негова средна кинетична енергия.
За да е средна, трябва да има и други атоми.
Тъпак, нали писах че трябва да има и други атоми, но си тъп за да не разбереш че сам атом има средна кинетична енергия и тя може да бъде изчислена, в смисъл че я има докато не е взаимодействал с окръжаващите го атоми, вземи за пример топка от пинпонг която подскача по масата и между хилките, за времето при което не докосва нито масата нито хилките, топката има собственна кинетична енергия, която се изменя само в периода от времето когато докосва масата и хилките, ама нали си тъпо перде не ги схващаш тези работи



Сяя, кво ша бистрим.

Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано18.01.19 09:28



Топлината енергия на една термодинамична система, която е сума от много атоми, е интеграл от средната кинетична енергия, на всеки един от атомите на тази система, взета поединично, за всеки атом. Ама това тъпото перде няма как да го разбере



Сяя, кво ша бистрим.

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: rien ne va plus]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано18.01.19 09:38



Това пък е Лемата на СЕ:

Q'/Q"<T1/T2 .



Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано18.01.19 09:38



Това е за пердето за да се поограмоти малко че атом разгледан самостоятелно в термодинамична система има средна кинетична енергия.Скоростта на дадена частица на газа е пропорционална на неговата абсолютна температура. Температурата на всяка система зависи от скоростта на изграждащите я частици (атоми или молекули). В статистическата механика температурата е мярка за средната кинетична енергия на дадена частица. При увеличаване на кинетичната енергия частицата може да добие линейно, ротационно и вибрационно движение. За сравнение частиците в твърдо вещество могат да увеличат само вибрациите си, тъй като кристалната решетка не позволява линейно и ротационнно движение. При добавяне на топлина към определена система (промяна на кинетичната енергия), разпределението на скоростите се дава с разпределението на Максуел-Болцман. Това разпределение се използва за идеални газове в термодинамично равновесие.

Сяя, кво ша бистрим.


Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.01.19 19:01



"Самички атоми не съществуват, даже да затворим атом в една кутия, той пак няма да е самичък защото ще е обтраден от атомите на кутията, и блъскайки се в тях ще отскача."

Не става с философстване тая работа. Щом се каже "самичък", значи няма други с които да ваимодейства. А като не взаимодейства с друго. няма никакво значение стени и кутии има ли ги или ги няма. Никъде не говорим за "блъскане", фантазираш си нещо.


"Температурата е всъщност средната кинетична енергия на атома от неговото хаотично движение."

Дефинирай "средна" кинетична енергия за един самотен атом. Ако той не се удря в нищо, какво и е средното? И тогава "кинетична енергия" в коя отправна система, щото са много, че и в една е нула



Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.01.19 19:06



"Абе, пич, кой допускаше Q1/Q2<T1/T2. "

Ти таа и не схвана, че отношението на температурите (извадено ит 1) дава една горна граница, която не може да бъде достигната от топлинни двигатели? Да ти го преведа: не можеш да работиш с произволни независими количества топлина Q1 и Q2, а само такива които се подчиняват на ограничението от теоремата на Карно. Ма ти се спъваш от болна мистика на всяка крачка до тука




""Теремата" не е на Карно. Той дори борави с понятието "топлород". "

Мисля че няколко пъти ти обяснявах как това няма никакво значение. Ама паметта ти не помни от предишния ред до следващия...


От много време състоянието ти рецидивира щото не си вземаш лекарствата.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано18.01.19 19:26



"Скоростта на дадена частица на газа е пропорционална на неговата абсолютна температура."

Това изобщо не е верно. Ясно е от къде идват заблудите ти.

Температурата (абсолютната температура) се определя от най-вероятната кинетична енергия на всяка частица от газа. Най-вероятна не означава средна, нито средна квадратична. От там и скоростта на частиците по която се определя температурата не е средната им скорост. Най-вероятна означава, че има частици с най-различни скорости, като болшинството са групирани близо до една величина, най-вероятната (

). След като всяка частица има скорост различна от скоростите на останалите частици, то няма начин нейната скорост да е пропрционална на температурата която е обща за целия газ (да не говорим, че тук трябва да участва квадратен корен от температурата - демек поредното заблуждение).

Преди да четеш българската уикипедия, трябва да си научил вссички учебници по физика, за да ти е ясно къде са глупостите в нея Не се изказвай неподготвен.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.