Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 25.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.01.19 16:12



Като си е точно термодинамика, не се напъвай да измисляш топлата вода ами си научи учебниците. Там където се опитваш да отидеш, ние отдавна сме се върнали. И то по няколко пъти



Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.01.19 17:40



С кои се връщаш бе, Героне?



Имаш ли критики по същество към модела:
?

Бучка замръзнал водород не би била на атоми. Но и така да е, при идеализиран съд ще се разджурка, но на молекули де.

Иначе цикълът на Карно е чудесен за УМНОЖАВАНЕ на топлинния добив!




Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.01.19 18:18



"Иначе цикълът на Карно е чудесен за УМНОЖАВАНЕ на топлинния добив! "

Ти след като преоткри термодинамиката

, добре е да научиш и какво представлява цикъла на Карно. Но първо си вземи лекарството!

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано16.01.19 19:36



Какво стана, ще критикуваш ли модела на Архимедовия топлинен двигател?




Ето ти:
"Карно отбелязва и някои възможни следствия от теорията, които се реализирани технически години по-късно. Така той предполага, че цикълът е обратим и машината би могла да работи в обратна посока като топлинна помпа – консумирайки механична работа да прехвърля топлина от студеното към топлото тяло. Този принцип се използва широко в наши дни при хладилниците и охладителните инсталации."

Зачетох се, че Карно е считал, че в природата има много по-ефективни двигатели от познатите на човека. Не знам, дали му е била известна ефективността на стърлинга, но залагането на газовете пред парите, а и сходството на цикъла му със Стърлинга, показва че е познавал тези двигатели. Самият двигател на Стърлинг е патентован точно като такъв с "повишена ефективност".
"Теоремата" Карно, не е извеждал и е прав за ефективността в природата.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано16.01.19 20:50



Зачети се повече. Ще ти помогне силно да отсееш потока глупости, които сега се леят



Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано17.01.19 06:33



Карно тавани на ефективност не е налагал. Споменават го бегло и из книгите. По ирония на съдбата, стигнало се е до топлинно умножаване при термопомпите.
Интересно, защо действителните блюстители на таванните ефективности(праговите загуби) си изтупват ръцете с Карно!




Та фактически теорията не опровергава заявеното за немския или за руския двигател. Теорията не опровергава и заявеното за Архимедовия двигател на фирмата "Рош". Подкрепя го, а ти не се справяш с опровергаването!




Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано17.01.19 08:45



"Карно тавани на ефективност не е налагал. Споменават го бегло и из книгите."

Бегло за който е чел бегло. Ти едва сега чуваш за теорема на Карно, а книги не си чел изобщо. Промиваш си мозъка с тубата.


"По ирония на съдбата, стигнало се е до топлинно умножаване при термопомпите.
Интересно, защо действителните блюстители на таванните ефективности(праговите загуби) си изтупват ръцете с Карно! "

Термопомпите с нищо не противоречат на Карно, те са следствие от неговата работа. Толкова ли си невежа, че задаваш чак толкова тъпи въпроси?


"Та фактически теорията не опровергава заявеното за немския или за руския двигател. Теорията не опровергава и заявеното за Архимедовия двигател на фирмата "Рош". Подкрепя го, а ти не се справяш с опровергаването!
"

Е тогава за какво истерясваш тука?

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано17.01.19 09:25



Абе, пич, кой допускаше Q1/Q2<T1/T2.
Та ти за "Теоремата" от мен научи. Но нали знаеш за теоремите базирани на Пети постулат!



"Теремата" не е на Карно. Той дори борави с понятието "топлород".

Термопомпите са следствие на въртенето на маховичето на стърлингите, след отстраняването на огъня. Карно само е могъл да мечтае, че ще стигат и минават 500% ефективност.

Теорията подсказва екзистентността на СЕ.




Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Герисъм]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано17.01.19 09:58



Самичък атом температура няма. Сещаш ли се защо? Прочети си дефиницията за температура.. Самички атоми не съществуват, даже да затворим атом в една кутия, той пак няма да е самичък защото ще е обтраден от атомите на кутията, и блъскайки се в тях ще отскача. Температурата е всъщност средната кинетична енергия на атома от неговото хаотично движение. Та сам атом дали има темпаротура, е некоректен въпрос.

Сяя, кво ша бистрим.


Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано17.01.19 20:49



От нагретите вендузи знаем, че минимална топлина(енергия) променя налягането. Но все пак пропорцията не е 1:1, а 3:2.
Във вакуум ракети(и самолети на височина) постигат много близко до 1:1 преобразуване, но те се възползват от свойствата на реален газ. На земята ни стига и ГОРИВАРСКОТО 3/2.

Знаем, че ВЕЦовете надвишават дори 95% кпд. Без добавка водният двигател няма как да се самозахрани.
Ако се опимизира мех.система до 95%кпд, може да се говори за много по-лесно минаване на 1/5 от въздуха, чрез охлаждане с термопомпа.
Самата вода може да помогне за улесненото приемане на студения въздух, за момент, докато не го загрее и изпусне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.