Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 16.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Ето тези според мен са мошеници  
Автор MerryXmas ()
Публикувано15.12.18 10:19





Ако и да са германци.
Предлагат технология, която щяла да снижи до (теоретично) 30% разхода на гориво, т.е. това означава увеличаване на КПД. Освен това обещават значително снижение на вредните емисии на ДВГ. При това технологията им предвижда възпламеняване на горивната смес с помощта на някакви микровълни, странното е, че претендират за приложимост при дизеловите двигатели, при които възпламеняването става от налягането, а не с помощта на свещи.

Тъй като най-научното им обяснение го дават с видео (любимата форма на кукумил), а не с формули, хич не ми вдъхват доверие.
На видеото се вижда как с помощта на тяхната технология възпламененото гориво направо стигало до турбулентно състояние, вместо да мине първо през ламинарно движение. Но така както гледам от графиката им, печалбата им във времето, ако изобщо я има е твърде малка (пунктираната бяла линия). Т.е. то да речем, че достига до турбулентно състояние, но твърде късно във времето, дори според тяхната графика. Евентуалната полза би била относително краткия интервал от време, който отговаря на пунктираната бяла линия.
Освен това твърдят, че снижавали температурата на работа на двигателя, което пък противоречи на Карно, т.е. за да вдигнеш КПД, трябва по-голяма температурна разлика, а не по-малка.

Но нали сега е модерно да се снижават вредни емисии, тези претендират, че могат едва ли не да спасят двигателя с вътрешно горене, че дори и дизеловият такъв.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: MerryXmas]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано15.12.18 16:48



Хората имат експеримент - означава: който иска може да провери. В този смисъл - не са мошенници.


Ако и на входа, и на изхода падат Т - може и да има възможности за по-високо КПД - не е ясно. Снижава разхода на гориво - по-пълно изгаряне, запалване при по-ниска Т, повишаване на налягането до "работно" за по-кратко време. Това наистина снижава вредните газове.

(и микровълновата за кратко време нагрява водата)
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: zornik2]  
Автор MerryXmas ()
Публикувано15.12.18 17:59



Добре, но при дизела горивната смес се възпламенява от налягане, не от друга причина, няма свещи там. А тези предлагат микровълни.
Може да се провери, но без точните данни и параметри какво може да се провери? Да се извърши цялата развойна дейност ли? С неясен резултат.
На мен това повече ми прилича на фейк. Фирмата е заявена от преди повече от 10 години, ако имаше практически резултати, досега щяха да са станали известни, и откритието им щеше да е приложено и внедрено на практика отдавна.

Редактирано от MerryXmas на 15.12.18 18:12.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: MerryXmas]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано16.12.18 00:12



Изглежда противоречат на втория принцип на ТД и ако бяха прави, щеше да може да се направи ВД от втори род, което ги вкарва в категорията отявлени мошеници. В момента съм на градус и може и да греша, тъй като прочетох всичко под диагонал за няма и минута, но на първо четене така ми изглежда.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеницинови [re: MerryXmas]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано16.12.18 00:19



След второ четене за няма и минута изглежда съм прав. "Проблемът" на ДВГ-то не е във възпламеняването - от там надали могат да изсмучат и един процент. Проблем всъщност няма - ДВГ-тата са едни доста съвършени машини, при които има малко теоретична възможност за подобряване. Има едни загуби от триене, не-безкрайна компресия и разлика в температура на горене и температура на отработени газове, но и трите комбинирани са сравнително малко.
Остава по-ниската ефективност в различните режими на работа, но тези мошеници нямат отношение към този проблем.
Противно на широко разпространеното мнение ДВГ е една много ефективна машина със сравнтелно малко теоретична възможност за подобряване.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: MerryXmas]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано16.12.18 21:45



Даже и да е добра тази идея, анимацията няма нищо общо с реалните микровълни.
За да стане това от анимацията трябва да се вкара свръхнормална мощност микровълни. При по-нормална мощност няма да има запалване доста време и още по-лошо - то ще е неопределено. Ще започне изпарение на капчиците бензин, което ще охлажда сместа и няма да се стигне до запалване. От друга страна буталото не стои на едно място и така възлите на стоящите микровълни се местят, което значи, че не могат да действат фокусирано.
Има и един важен въпрос - този метод за добро или за лошо е?
Ако стане така, както е в анимацията - това ще е близко до взрив, т.е. чукането при ниски октани, което се избягва.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Exhemus]  
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано23.12.18 10:25



Ми хората са го измислили, от видеото се вижда че горивовъздушната смес се запалва глобално а не регионално както е стандартното запалване със свещи. Това определено ще покачи КПД на двигателя като същевременно ще дава по пълно изгаряне на горивото. А това че някои хора не са съгласни в този форум, означава че нямат нужната компетентност по въпроса, и пишат единственно само за да плюят по ноухаото.



Сяя, кво ша бистрим.

Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: xristogagov@Gmail.co]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано12.01.19 00:41



На Христо думите ме наведоха на интересна догадка - да не би в немско да реабилитират 100 години мразената детонация И в руско е имало подобни опити и то не много отдавна . идеята е наистина смахната но знае ли се какво са намислили и и как са го уйдурдисали. Немци, българи и японци са сред смахнатите нации. А то трябва да си малко луд за да изнамерицц неццо по така.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано12.01.19 05:25



За да изнамериш(а не потулиш) нещо по-така, трябва да знаеш ПОТУЛВАЧИТЕ и мурафетите ИМ или поне да не си от ТЯХ. Немци и японци не долюбват ПОТУЛВАЧИТЕ. А българята - са пропъдени или измрели.

60% кпд и със солидна мощност:




100% кпд е отдаавна получено. Примери дадох бол.



Тема Re: Ето тези според мен са мошеници [re: Heoбoгoмил]  
Автор MerryXmas ()
Публикувано12.01.19 09:20



И къде видя КПД100%?
Или даваш линкове без да ги четеш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.