Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 02.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Хидразин е много готин пич!нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано05.10.18 17:51



Сега няма да ти се кълна колко много те ценя Нео но аз най много ценя истинската наука оная реалната, която ни движи все пак напред и прави въэможни създаването на компютърните операционни системи- знаеш какво е казал Бил Гейтс за Майкрософт ХР- "стъпването на човека на луната е нищо в сравнение с съэдаването на ХР", имал е в предвид степента на трудност, огромният, чудовищният човекоресурс необходим да се изградят милионите и милиони електронни реленца и да се осмислят взаимовръзките им за да се получи нещо читаво и наистина полезно и необходимо...прави въэможно второто пътешествие до Марианската Впадина - забележи минали са над 60 години от първото , прави въэможно да има влакове на магнитна въэглавница, прави въэможно да се създаде апаратура която да установи че на всеки 75 секунди тъпия банан - предмет на толкова просташки вицове че тъпия банан излъчва по един позитрон с една дума едва ли не всеки който си е купил кило от него внася в къщата си няколко ЦЕРН-а. Не те упреквам но смятам че в момента ти просто правиш крачка назад. Тесла си е Тесла но козата си иска пръч. Човешкият живот е кратък за това човек докато е жив трябва да се стреми и да си създава и щастливи минути. Ти щастлив ли си с Тесла, с Хитлер с Лили Марлен с напусто хвърляните усилия да изнамериш светия граал на науката - това е мит Нео мит! Живей с бъдещето, твори бъдеще,нека след теб да остане бъдеще. Ето аз само ще препечатам една дебела книга и може би ще подаря копия на хора за които знам че са хора от бъдещето и това ме прави много по щастлив от Темелко впрочем той вече ще се нарича "Лава 5" защото е могъщ като лава. Имам и други намерения но си ги държа дълбоко в себе си защото държа те да станат реалност. Искам да съм радетел за бъдещето а това изисква реализъм и настоятелност. Искам да съм щастлив Нео и ще работя за това.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Хидразин е много готин пич!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано05.10.18 18:17



А бе някой би ли могъл и би ли желал да ми изпрати ОСR софтуер машините ми са старички, събирам ги от сметището и после ги сглобявам после, станаха 8. Искам да превеждам от руски на български искам да превеждам научна литература. Например книгата на Гери искам да я имат българите на български. Не ми пука за авторски права просто искам шедьовъра да е на български. Инак с руския особено техническия се оправям чудесно но ще стане значително по бързо с ОСR софтуер.Гарантирам перфектен превод освен че ще е безплатен. Ще помоля самия Гери за консултация и корекция!!!

Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.10.18 18:22.



Тема Re: Хидразин е много готин пич!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.10.18 19:04



Рачо, твоят... приятел Перди ще иска да я прочете не веднъж, а таман три пъти.
Мини я с OCR и мятай там, хората да търсят из нея и т'ва е!

Като стана въпрос за търсенето... Търсенето в електронен текст го има дори в БГ преди продуктите на Гейтса.



Тема адски готин линкнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано05.10.18 19:09




Не случайно ти пущам този линк най вече на тебе Нео, Ако продължаваш да мислиш че Гери ми е приятел - лъжеш се, не ми е приятел ! Но е ерудит ! А аз обичам да съм в такива общества на ерудити и можещи хора. Такъв съм си, само че за да имам тази въэможност трябва и аз да мога нещо, ама да го мога. Не случайно ти пуснах този линк Нео, грози те катастрофа. няма да те уча какво да правиш защото не знам. Не знам Нео това е истината.Съжалявам. Бях пределно откровен но се налага. Държа на теб и трябва да те постресна. Океанът е голям и в него все ще се намери място и за лодката на Нео но това зависи само от Нео и от никой друг.

vijda6 tova koeto ti kazva6 pritesnqva i sveta

Пак познаха прогнозата<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от stillpigi-166243 на 05.10.18 19:50.</EM></FONT></P>

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.10.18 20:22.



Тема Re: адски готин линкнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано05.10.18 22:33



Рачо, много си се напрегнал! Олаби малко!
Около нас може да няма чак взривоопасен ННО, но е пълно с ИЗПОЛЗВАЕМА и рециклируема енергия!
Зелена, че и повече!



Тема Re: адски готин линкнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано06.10.18 09:22



За тази енергия да се получи трябват пари - чист овеществен човешки труд, не знам колко съм се напрегнал дори Темелко не съм показвал още. Лава 5 искам да кажа- 5 години все събирам пари за батерии, за фотоволтаици, за френелки, за интернет за какво ли не и все не стигат- не стигат разбираш ли. И все по трудно се сдобивам с тях- заплатите намаляват, инфлации, други приоритети и какво ли не още...може и Лава 6 да стане а може и Лава 10, 12, 15, 15, 20... Ето сметка за разпечатването на 1060 страници на книгата за невроните : 100 лв принтер 60 лв мастило,18 лв хартия, 6 лв пътни, поне 1 лев ток, 19 лв интернет, 10 лв за стар комп от отпадъци, 29 лв за възстановяването му, 12 лв за подвързия40 лева за подвързваща машина 2 лв за корите. има няма 250 лв ами ако трябва и софтуер да купя ако случайна моят се е затрил стават 500 ето виждаш 50 стотинки на страница и то само заради удоволствието АЗ да извърша действието.
А както върви и за обмяна на инфо по интернет скоро ще се плаща... От какво ме облекчава зелената енергия е въпросът- от харчене на пари ли? Това е мит. Една сонда да биеш в двора си и трябва да платиш разрешение, башка дето ще викаш вишка и плащаш на техници. а дали ще извадят вода и колко е съвсем друг въпрос.Добре че нямам двор, добре че нямам нищо. Какви ювреи какви 5 лева навсякъде дето има чекмедже са застанали едни едри роми пардон евро роми, дурма върви се оправяй с мангасарин. Народа изпростя и опърча. не му се учи не му се работи най му се слуша чалга и шум на пари. Ако не е Гери и такива като него не се виждам направо как и от къде ще черпя сили за да се чувствам жив, поне малко жив. и ти разбира се и хидразин и още някой друг, но настъпва катастрофа и за слепите е ясно че България си отива.
Щракане с пръсти и прискръцване с зъби на тоз на оня неудобен това най вече наближава . Книгата ще бъде разпечатана със или без превод това съм решил. Добрият българин трябва да знае чужди езици ако има уважение към себе си.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: адски готин линкнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано06.10.18 09:58



Раче, всичките мегамафиоти, дето ги спрягат из масмедиите, знаят за СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ и затова нито могат да ги осъдят, нито да разнищят бандите им.

А дрогата и експлозивите им са нищичко пред СЕ.



Тема Re: Разбирам тенови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано06.10.18 10:32



Разбирам те и чест ти прави че вярваш в това толкова силно - в СЕ ! Без вяра и любов нищо не се е осъществило. Това е Божий дар. Дано доживеем да видим и такива неща. Аз повече няма да пиша тук. Хидразин много ме обиди в "Медицина" но книгата на Гери ще я разпечатам и ще подаря на един университетски преподавател екземпляр. Той ми помага за Лава 5 с цялото си сърце и заслужава да ги има и книгата и Лава-та! Ангелов се казва от БСУ. Войска може вече да нямаме но учени хора имаме. Здраве ти желая Нео то най ще ти е нужно.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: адски готин линкнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано06.10.18 13:47



Рачо, зарежи тези глупости. Електронни книги е безсмислено да се печатат на хартия. Огромно количество листа в разпадаща се купчина, които я ги прелистиш веднъж до половината, я не, заемат място, събират прах, разбъркват се. Ако толкова ти е нужно, виж да си я поръчаш от книжарница директно на хартия, с доставката ще ти излезе много по-евтино. Или най-добре измисли някак да я четеш електронно, на таблет или дори на телефон. На смартфоните или таблет може да качиш приложение например за eReader Prestigio и да четеш много формати.

за OCR, ако ти е нужен. Портабелен, не изисква инсталация, има много езици, върши чудесна работа. Работи под Win7, имам спомени да работеше и под WinXP.

Ако имаш проблеми с руския, . Не е в най-удобната електронна форма за ползване, но върши работа, а на който му се занимава може да го разхубави. Техническата терминология му е малко, но той и не е технически.

И се вземи в ръце, оплаквай се по-малко. Щастието идва от вътре, не от вън. Никой външен не ти е виновен ако си нещастен. Но това е друга тема.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Тема Re: адски готин линкнови [re: Герисъм]  
Автор 4O96x3112 ()
Публикувано06.10.18 14:48



Извинявай, не работят линковете, поне при мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.