Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 28.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ядрен двигателнови  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано04.03.18 18:37



На какъв принцип би могъл да е конструиран ядрения двигател на крилати ракети наскоро обявен от Путин? Как би могла да стартира подобна ракета? Отделно, дали при полет ще се изхвърлят радиоактивни отпадъци? Така е вероятно да се засича от спътници по радиоактивната следа, и постулираната "невидимост" (поради ниската траектория на крилатите ракети) за радари да се окаже блъф.



Тема Re: ядрен двигателнови [re: selski_tarikat]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано04.03.18 18:48



Според мен "ядреният двигател" е блъф на Путин.
Имаше едно предаване, май по Дискавъри, че през 50те и 60те в САЩ са разработвани ракети с "ядрени" двигатели. Конвенционално гориво се загрява от ядрен разпад, след което радиоактивните отпадъци се изхвърлят заедно с него. Доколкото помня обаче оригиналната идея е не да се подобри балистиката или мощността на ракетата, а просто да се направи "мръсна", защото по целият й път до целта ще сипе радиоактивни отпадъци.



Тема Re: ядрен двигателнови [re: croesus]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано04.03.18 20:36



Не мисля че е блъф. Разработвани са не само ракети но и самолети с ядрен двигател - и в САЩ, и в Русия.
Хамериканския никога не полита.
За разлика от него ТУ-119 прави около 40 полета.
Разработките се спират поради проблемите със защитата на екипажа - само трима оцеляват от двата екипажа.
Също от риска от това самолета да се разбие някъде където не трябва ...
Също така са разработени и ракети и то па по тея години и с подобни проблеми - разпръскване на радиоактивна менделеева таблица по целия път дето мине ракетата.
Просто тогава е било проблем да се направи достатъчно издържлив материал който да изолира реактора от работното тяло и да издържи достатъчно дълго време.
Предполагам тогава работното тяло е било в контакт директно с активната маса на реактора - дмек е работело в първи кръг.
Но много години оттогава. Може да са разработили достатъчно надежден материал.
Но пък тръгнеш ли да пускаш ракета с ядрен заряд на другия край на сета, едва ли най-големия проблем ще е замърсяването по пътя дето мине...
И друго, тук-там из нета се срещат предположения че новия ядрен двигател използва за работно тяло самия въздух.
Не както преди да си носи работното тяло - водород, амоняк...
Колко е вярно - беш ли маа му.



Тема Re: ядрен двигателнови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано04.03.18 20:56



Малоумов, няма да посочвам другите ти правописни грешки, но тук ще те цапна:





Тема Re: ядрен двигателнови [re: hidrazin4o]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано04.03.18 22:53



Ей това за мен пък е било най-голямата простотия. Значи са изхабили милиарди долари/рубли за атомни самолети, които ще се ползват само за война, но нито цент или копейка за разработки космически кораби с ядрени двигатели. И то при положение, че и руснаци и американци имат ракети, с които могат да изведат по няколко реактора в космоса наведнъж.





Тема Re: ядрен двигателнови [re: croesus]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано04.03.18 23:44



Е чак пък нито копейка? Това тук определено е било повече от копейка.


Но определено това са мръсни двигатели.
Я си представи неуспешен пуск и ракетата дето да изведе това нещо в космоса се взриви?
Не знам човек, но определено химическите ракети са изчерпали своите възможности.
Не могат да имат и някакво бъдеще в космоса, особено за дълги пътувания.
Трябва нещо друго - дали ядрено или на друг принцип.



Тема Re: ядрен двигателнови [re: hidrazin4o]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано05.03.18 01:45



Какво ще стане ако ракета, натоварена с ядрен реактор се взриви в атмосферата?


Според мен в най-лошия случай ще има малко натрошени уранови или плутониеви пръчки, които ще бъдат събрани за няколко дни, и ще има два месеца карантина на малка територия. Това не е уран или плутоний за бомби, той няма да се взриви, нито ще направи замърсяване като в Чернобил.

Освен това могат да се вземат охранителни мерки така, че никакво замърсяване да няма. Космически кораб с ядрен реактор ще е само за междупланетни полети. Няма нужда да го изстрелват от повърхността в готово състояние. Уранът и плутония могат например да са в титанови капсули така, че дори да паднат от стратосферата да не оцапат нищо. При успешно изстрелване, в орбита горивото се зарежда в реактора и готово.



Тема Re: ядрен двигателнови [re: selski_tarikat]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано05.03.18 01:47



Знам само че руснаците доста отдавна имат торпедо които се движи с скорост около и над 300 километра в час под водата поне от 10 години го знам или го четох за да съм по достоверен.
Не изключвам сега Рашките да си го връщат на чичо Сам заради триковете на Рейгън на времето -бая ги беше уплашил с несъществуващата си ПРО космическа Бай Рейгън на времето. Трикове а и те са велики сили ний да мислим за новите 30-40 милиарда заем де ни го готвят нашите велможи че то тогава само 20 000 в България ще имат всичко другите 7 000 000 ще ги отнесе вихъраТо аз не знам бали дали сме чак пък толкова май по малко ще да сме нейде към 5,5 милиона айде от мен да мине 6 твърдо.
Госпут да ни пази Какво има да преглъщаме.


Ни съм книга ни съм лекар, обичам книгите и всеки ден нещо ме боли


Тема Re: ядрен двигателнови [re: croesus]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано05.03.18 02:47



Според мен в най-лошия случай ще има малко натрошени уранови или плутониеви пръчки, които ще бъдат събрани за няколко дни,
______________________________________________________________________________________________________________________
Да бе, да - я питай канадците за това.



Иначе ядрени реактори се използват в космическите апарати много отдавна и май още продължават да се използват.
Освен тях се използват радиоизотопни източници на енергия - РИТЭГ



Тема Re: ядрен двигателнови [re: hidrazin4o]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано05.03.18 03:00



Това е друго. Разпръснало се е отработено гориво, което е гадно нещо. Съмнявам се, че плутониеви пръчки, особено ако са в титанов корпус, както писах горе, ще направят такава беля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.