Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 18.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Индукция и дефазираненови  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано30.01.18 17:59



Имаме триъгълно променливо напрежение получено като се обхождат няколко слънчеви фотоволтаици - от от 0 до 80 волта с механичен контакт получава се така че 0-та на положителният полупериод съвпада с максимума на отрицателният полупериод. Съществува ли начин да се изместят така че да се получи нула, "+"макс., нула, "-" макс т.е . да си е както при стандартното положение?
Аз мисля да се преборя като създам два такива генератора дефазирани на 45 градуса и разменя отрицателните им полупериоди - на единия да иде на другия и обратно. Или! - или да изградя 3 фазен еднокотвен преобразувател. Просто търся икономия защото инверторите с синусоида над 500 вата са на цени около 3000 лева, докато един двигател от прахосмукачка с мощност 890 вата е 4 лева на отпадъци. Изобщо не ме интересува че е архаично тежко грозно и нам кво си. Искам да работи и то добре, нищо друго не ме интересува.
И моля спрете да ме гърмите! Започнал съм нещо чудесно и ще го изведа до край - Project Mara. Моля всички, или отговаряйте по същество или по добре не отговаряйте ако ще се заяждате, ще ме наричате какъв ли не, ще ме уверявате че не съм направил нищо значимо, или ще ме хулите. Не ми трябват нито парите ви, нито материалите ви. Моля за съпричастност в поносими размери.
Бъдете любезни и работите ще вървят по план.



Тема Re: Индукция и дефазираненови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано30.01.18 18:46



Ай стига простотии. Що се фащаш с неща от които нямаш никакво понятие?
Защо 80 волта???
И не, не са над 3000 лева. Един 500W инвертор чиста синусоида е 300-400 лева.
Има и за по-малко...



Тема Re: Индукция и дефазираненови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано30.01.18 19:26



Дай адреса и няма да има простотии.
А, и адреса на сайта за отопление с ръждясване на желязо. много е як но не мога да го намеря в старите ти постове.
Просто съм наредил 7 панела по 12 В/80 Вт и ги обхождам ( да не се бърка с онождам... ): с медно перо наляво надясно. Гледам да е евтино Хидразинчо нищо друго не преследвам. Благодаря предварително.

П.С. Няма нищо лошо че не разбирам лошото е че не намирам някой който да разбира и да си хортуваме.
Наште главочи - журналистите след гей парада сега казаха и че са открили "G" точката на Европа била в град Вилнюс. Гледай ги лумпените им с лумпени и им се наслаждавай.

Редактирано от stillpigi-166243 на 30.01.18 19:43.



Тема Re: Индукция и дефазираненови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано30.01.18 20:05



Инвертора примерно


Соларните панели не ги свързваш последователно а паралелно.
Всичките плюсове заедно и всичките минуси заедно.
Получените 12 волта ги пускаш на инвертора.
Имай едно на ум че в този вариант кабела трябва да е дебеличък щото тока отива към 50А.



Тема Re: Индукция и дефазираненови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано30.01.18 22:05



Ето ти 1000W инвертор, истинска синусоида при 12 волта вход, на известна у нас тайванска фирма, досега не съм имал проблеми с техни продукти, доста съм ги ползвал. Имат и вносител в България, но не знам дали цената ще е същата при тях.

цена 175 долара, или около 280 лева:



Сечението на проводниците на 12-те волта е от голямо значение, както и дължината им.

Не че нещо ще направиш, но това дето си си навил на пръста с моторчета от прахосмукачка от боклуците не е добра идея.

Само един въпрос ще ти задам. Ако нямаш достатъчно светлина за фотоволтаиците, или внезапно се появи облак, какво правиш тогава?
Добре е да гледаш по-далеч от носа си. Много безсмислени патетични приказки написа, но няма много мисъл зад всичко това.
Дали пък няма да ти трябва и акумулатор?

Редактирано от Quai dOrsay на 31.01.18 00:08.



Тема Re: Индукция и дефазиране [re: stillpigi-166243]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано30.01.18 23:42



И за какъв чеп са ти точно фотоволтаици? За да получиш някакъв специален "фото" ток, предполагам? Кво му е на тока от дизеловия генератор?



Тема Re: Индукция и дефазираненови [re: klapaucius]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано30.01.18 23:52



Ще е космически с преобладаващи спермутации.





Тема Re: Индукция и дефазираненови [re: klapaucius]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано31.01.18 22:04



Добре Хидразинчо това с спермутациите ме трогна.
А къде е сайта с железните стружки които ръждясвайки отделят топлина?
Благодаря за сайта с инвертора ще видя какво по нататък но инак да по план работим вече. чувства се. 600 вата ми е батерията. знам че в мъгливо време ще дава 40-50 вата но за това съм помислил само дето не ми четете постовете и така но няма значение аз съм помислил о в това направление работя здраво.
Добре Quai dOrsay () кажи моля те как се чете на български твоят Ник. Френски съм учил в 8 клас и знам само "Ил е кри"- т.е. "той пише" и " Бон жур мезанфан" - здравейте деца, а и "емери льо машине отоматикь"- благодарение на автоматичната машина" Ще видим цената 300 лева не са малко пари но не са и толкова много.
Това за дебелата жица го знам дори доста съм го изследвал -Да така е иска се корав кабел инак всичко се смарангясва. И за акумулатори съм помислил забравили сте купих ги 24 броя 4 000 мА Литий йон-ки Зарядните обаче майка ми ги хвърлила в печката без да иска сега ще купя нови. Какво да правя тя е вече стара и понякога издиша. Пак като не изхвърли монитора късмет му се казва де се вика.Бог бе милостив.
Що се отнася до прахосмукачните моторчета не бях коректен ще ползвам - ако ползвам де мотор от пералня те са по солидни- Правил съм еднокотвени преобразуватели три или четири пъти Винаги успешно даже първия ми беше с двигател от руска прахосмукачка "Чайка" 280 Вт имаше, монтирах му и полюсни накрайници срещу реакцията на котвата Е после когато понавлязох в теорията и научих че Е. П. не правят такава спрях да бъда толкова старателен Последният правен от мен бе от динамо на трактор - постоянно токово имаше и траф за да вдигна на 220 волта и тогава разбрах че стартерните батерии не са уместно решение - бързо каталясват като ги преразредиш но по него време все още имаше течноста "Акусил" магазините за авточасти и този проблем се преодоляваше бързо лесно и категорично.Разбира се забравили сте вече, но и мотор генератор имам купих го преди 3 години -800 ватов бензинов - шум, миризми и патагонски усилия докато го запалиш. А бе хора, ако се готвех за третата световна война щях да съм надминал и севернокорейците- термоядрена бомба щях вече да съм направил де се вика. Моите усилия са по скромни да достроя Темелко01 пардон Проект Мара и да ви го покажа.
и двата инвертора са подходящи не мога да го оспоря. и много примамливи ама много!!!
Спира ме все още ремонтопригодноста - сложна техника откаже ли литваш, що се отнася до КПД- то и двата са средна хубост но както се казва на харизан кон зъбите не се гледат. така че не бързам с избора. Еднокотвеният лесно може да достигне такова КПД но нека по умерено да съдя. Впрочем имам един фабричен чешки - 240 вата 24/220 директно работи си. много му е нисък косинус Фи-то но сега толкова много няма да отбираме. Впрочем имате ли идея как да го вдигна ставало с кондензатори или с синхронен компенсатор но за 200 вата може и да не си заслужава такава хамалогия.
В всички случаи благодаря ви за отзивчивоста наистина друго нещо е дискусията.
Сега докато чакам пак заплатата ще заформя решение - дали и какво ще купя. На 16 февруари ще е мурабето относно захранването.
Ще я нагиздим Марчето само споко.

Хидразинчо, ето този ми хареса от твоят сайт:
Инвертор Victron Phoenix 24V 800VA пълна синусоида

Ние сме официален вносител и сервиз на Victron Energy B.V.
Този инвертор има 5 години гаранция от производителя.

Номинална мощност: 800VA / 700W
Пиковa мощност: 1600W
Входящ волтаж: 24Vdc
570,00 лв.
Разкошен е, с 1 киловат фото-батерия ще работи дълги дълги години.
Нямам толкоз пари но ако имах този бих взел без угризения.
Този на момчето с френският ник също е страхотен:


Place of Origin:
Taiwan

Brand Name:
Mean Well

Model Number:
TS-1000-212B

Output Power:
500 - 1000W

Output Type:
Single

Size:
345*184*70mm (L*W*H)

Weight:
4.3kg

Input Voltage:
12VDC

Output Voltage:
200 / 220 / 230 / 240VAC

Type:
DC/AC Inverters

Output Frequency:
50±1Hz

Output Current:
None

Product:
1000 Watt Inverter

Efficiency:
90%

Input Voltage Range:
10 ~ 15VDC

Working Temp.:
0~+40°C

Warranty:
3 Year

Waveform:
True sine wave (THD<3%)

Applications:
Home appliance, Power tools, Office and Portable equipment and Vehicle

Battery Type:
Open & sealed lead acid

Working humidity:
20% ~ 90% RH non-condensing

Protection:
Short circuit / Over current / Over voltage / Over temperature

Packaging & Delivery
Дали ще работи с хладилник щото мисля след демонстрацията да прехвърля захранването за климатична система която тепърва ще изграждам ако Бог даде у дома . Инак за какво ми са толкова техники у дома - да ги хвърля мама в кюмбето кога я подгонят Карагьорговите парашутисти ли??? Не ли съм прав?

Редактирано от stillpigi-166243 на 31.01.18 22:33.



Тема Re: Индукция и дефазираненови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано01.02.18 00:18



Спира ме все още ремонтопригодноста - сложна техника откаже ли литваш, що се отнася до КПД- то и двата са средна хубост но както се казва на харизан кон зъбите не се гледат. така че не бързам с избора. Еднокотвеният лесно може да достигне такова КПД но нека по умерено да съдя.

Айде спри с тези глупости! Видя ли колко е КПД на инвертора? 90%. С твоите моторчета знаеш ли кога ще постигнеш 90%? Никога.
Колкото до ремонтопригодност, явно не си чувал за нещо, наречено гаранция.
Друг въпрос е, ако зорлем го изгориш въпреки всички защити в него.
Какво е това мислене - не си го взел още, а мислиш, че ще се повреди и как ще го поправяш. Ползвал съм такива инвертори, на същата фирма, само че по-мощни. Както и по-маломощни. Няколко години доста тежка експлоатация няма никакъв проблем с тях. Ако щеш избери си нещо друго. Аз не съм им рекламен агент, просто казвам нещо, което е проверено.

Мисли по-модерно, използвай съвременни средства, технологията напредна доста.
Не се занимавай с тези архаични, тежки, мръсни, шумни и неефективни неща. 21-ви век сме все пак.

То не че целия ти проект не е безсмислен, но поне като толкова зор да го правиш, направи го компактно, ефективно и съвременно. Какви са тия вехтории и боклуци с които се занимаваш? По-добре дай 300 лева за инвертор отколкото да се ровиш с боклуци.

Моя съвет е първо да направиш нещото работещо на мрежово захранване, пък после с тия батерии, фотоволтаици, инвертори и т.н.
В момента бъркаш приоритетите и слагаш каруцата пред коня. И то от доста време. Каква полза ще имаш от нещо с независимо захранване, инвертор или там твоите еднокотвени измишльотини ако нещото изобщо не работи?
Или дай да се вдига пушилка, пък нищо, че накрая нищо не правим.

Направи го първо да работи изобщо, пък тогава му мисли захранването.
От доста време се опитвам това да ти обясня, но нещо не възприемаш. Отделен въпрос е, дори всичко, което казваш да е вярно, дали изобщо това чудо би било полезно за някого.

Редактирано от Quai dOrsay на 01.02.18 00:43.



Тема Re: Индукция и дефазиране [re: Quai dOrsay]  
Автор Подземен извънземен (магнити хологр)
Публикувано01.02.18 17:45



Не се ядосвай моля те. Явно и езикът и формата не са били подходящи. Прощавай!!!
Видях и на мига разбрах че си предложил страхотно нещо. Ще си го купя Разбира се! Кой бяга от хубавото?Ако ти пратя парите ще ми го поръчаш ли На мен от Китай два пъти ми пращаха все дефектни неща един Save Recovery Card едно DWD RW особено първото не стига че го чаках 4 месеса ами и от раз отказа то даже не тръгна инак е чудесно като идея в реално време върши работата на Акронис или Нортън Гост- просто мечта Стария го изгорих без да искам като го сложих обратно в слота то бяха едни искри едни пламъци... Скоро изгорих и едно дъно така сложих обратно паметта егати като лумна едвам го угасих малко остана да ми ядете житото. Бе то много ток имало в тея компютри бе...
Разбира се че ще си взема нещо съвременно.Въпросът е да стане .
Хубаво , чудесно ти е предложението да не говорим че пише Тайван а не Чина. веке 2 десетилетия не съм купувал нещо стойностно даже и на отпадъци няма все Чина,Чина, Чина и толкова.
При еднокотвените единствено е това предимството че можеш за колкото волта за толкова да си го пренавиеш. Но сега нямаме време за пренавивки. Трябва да покажем Марчето.
Не се ядосвай не съм толкоз самонадеян просто гледам да съм предпазлив щото сухата пара си е суха пара.
Благодаря ти на ниво си виждам го!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.