Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 31.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Електролизанови  
Автор revol7 (непознат )
Публикувано03.01.18 21:10



Здравейте и за много години!
Нов съм във форума, прочетох за това онова тук, и затова съвсем разбираемо едвам се престраших да попитам :)
Може ли някой да ме посъветва как да сътворя електролиза на вода в домашни условия, без риск от взривове, наранявания и такива подобни, като целта ми е прилично количество водород в рамките на минути?



Тема Re: Електролизанови [re: revol7]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано03.01.18 21:31



А водорода ще го използваш за ... ???
И какво за теб е прилично количество?



Тема Re: Електролизанови [re: revol7]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано03.01.18 22:25



химични процеси са, за това и в химия има повече отговори
иначе по въпроса: в домашни условия не става.

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Електролизанови [re: hladnika]  
Автор revol7 (непознат )
Публикувано04.01.18 12:21



Водородът не ми трябва за нищо. Имам една идея за постигане на може би голямо КПД на елекролизата и искам да пробвам дали ще стане.



Тема Re: Електролизанови [re: revol7]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано04.01.18 13:50



еми сподели идеята ако не те е страх, или почети специализирана литература за да се ориентираш по-добре какво и как. Пък ако има и въпроси, можем да им отговорим

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Електролизанови [re: revol7]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано04.01.18 17:36



Верно по скоро питай в форум Химия.Сега ще ти предложа нещо на вид смешно и неуместно, но иди в един сайт

имам в предвид че там най бързо ще се ориентираш как в България добиват или се мъчат да добиват водород. Моето лично мнение е че няма евтин и безопасен начин за разлагане на вода , а водорода можеш да получиш и чрез термични процеси . Бърз метод за получаване на водород изисква редкоземни елементи сериозна техническа база и кой знае още колко много скъпи мерки и теглилки.Хладника правилно е казал че не е за домашни условия. Най общо трябва ти много ниско напрежение ,много големи токове а това пък предполага сложна електроника. После ще възникне пък въпроса за съхраняването на вече добитият водород което пък пак предполага скъпарски и пресложни техники и науки.
На всичкото отгоре водорода неслучайно е наречен гърмящ газ така че умната. Най правилното е да отвориш една химия за 10 клас или 9 клас и да направиш или поне да се опиташ да направиш експерименти. И пази си здравето младежо и чети, това е пътя по който може пък и да изнамериш нещо което ти да харесаш. Това е важното - ти да харесаш , а не тоя и оня. Хидразинчо и Хладника не ще ти откажат подкрепа , а вероятно и други.
Първо се занимай с фундамента сиреч теоретично да можеш да разбираш и обясняваш когато се наложи явлението което изследваш. Без фундамента съвсем скоро ще угаснеш.

Всичко е в твоите ръце.Пожелавам ти Успех!!!

Редактирано от stillpigi-166243 на 04.01.18 17:45.



Тема Re: Електролизанови [re: revol7]  
Автор agent OO6 (3то на ДС - ВКР)
Публикувано04.01.18 18:20



По принцип може да стане с катализатори. Ползваш катализатор, който е и електрод, пестиш електроенергия за сметка на получената от околната среда топлина или поне ще се увеличи КПД. Но проблемът е че платината е много скъпа.
Преди време един министър показа по телевизията количка която вървеше с вода и платинен катализатор. Само че кой ще си купи такава скъпа кола. Няма сметка.
Обещаващи са катализаторите от метални окиси, но те не са толкова ефективни като платината. Друг е въпросът, че трябва да се изберат електропроводящи такива, примерно полупроводници, или да се направи смес от финно диспергиран катализатор и проводник, може да стане с частично оксидиран метал. (Бих заложил на никел).
Във всеки случай, за това е нужна лаборатория и добър екип учени. В домашни условия трудно ще стане, но нали нищо не се знае, може и да успееш.
Пожелавам ти успех.

Както разбирам търсиш решение на енергийния проблем.
Доколкото знам военните имат секретни инсталации за производство на синтетични горива. Метан, бензин, нафта, керосин и масла.
Подземни заводи край Севлиево, Ловеч, Сопот.
Те могат да покрият нуждите на страната от горива. Но както казах това е тайна.

Редактирано от agent OO6 на 04.01.18 18:23.



Тема Re: Електролизанови [re: agent OO6]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано04.01.18 18:56



Боя се че вече никъде нищо няма. Ако изобщо някога е имало.Хората работят за къшей хляб. За къшей хляб!!!
Само много стабилни общества могат да си позволят лукса да инвестират в технологии. Паладият също е прекрасен катализатор.Но когато работиш за да не умреш от глад как да се снабдиш с платина камо ли с рений или паладий, не че няма на пазараи то на достъпни цени. Не, аз мисля че в условията на които сме принудени да понасяме и ако с богат късмет все още ни е приятно да работим в тези насоки е по добре да се търсят други методи за получаване на водород или както правилно си отбелязал да се разработват алтернативни горива например метанол и то чрез утилизация на отпадъци. Слънчевата енергия все още е относително достъпна . При едно коопериране може да се инвестира с голям шанс за успех. Виждал съм подобна американска система по телевизията. Момчетата добиваха въглеводороди чрез слънчева пещ.Нито бяха богаташи нито академици просто работят за идеята и се справят добре.
Много смислена разработка. Не съм видял скоро нещо такова никъде и по телевизията не повториха да го покажат. Все пак телевизията се занимава с комерсиализиране не с коопериране.
А кой е министъра с платиновата количка???



Тема Re: Електролизанови [re: stillpigi-166243]  
Автор agent OO6 (3то на ДС - ВКР)
Публикувано04.01.18 19:35



Забравих му вече името, но беше от ДПС, за голям срам на нас българите. Е все пак предполагам е имал интерес от развитието на цветната металургия в Родопите.
Колкото до колата с платина, знам, че още по съветско време са направили такава в Украйна. Но платината, както и паладия са скъпи и редки. Въпросът е да се търсят алтернативи. Иначе, както отбеляза, положението е трагично.



Тема Re: Електролиза [re: agent OO6]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано04.01.18 20:03



Какво като е от ДПС защо да те е срам. Имаше училища , учеха децата.
Децата не може да се делят т.е. може, но не е редно те са божии птички. Професор Чирков е учил в Германия и е учил, а не като глупавата дъщеря на "Хубавото Наде" само щракала с пръсти в скъпарския унивеситет в Англияли къде беше. Първата механизирана машина за памукообработка е построена от негър... Професор Лазаров е направил самолет през 1939г конкуриращ немските .
Джон Атанасов е българин не е французин. Добре че бяха българските турци в Истанбул, Анкара, Бурса... та да примърдат икономиката им напред защото отидоха подготвени, образовани и в кондиция. А и в други държави колко способни нашенци работят здраво и осъществяват прогреса им.

До автора на темата, я виж тука:


Кризата от 30-те в Америка е преодоляна с прилагането на адекватни п о л и т и ч е с к и мерки и с прилагането на адекватни п о л и т и ч е с к и мерки може да се изправим дори и сега. Ти и аз какво сме виновни? казват да избираме, избираме, казват да си е..ем ма..ата таковаме си ма...а та, пускат на 30 минути филм 45 минути реклама гледаме я. Какво друго можем да направим?
и тук виж:

Извинявам се не Рений а Родий!!!

Редактирано от stillpigi-166243 на 04.01.18 21:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.