Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 26.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: бе то може аманови [re: Alenadrow]  
Автор Krilatia zmey (учен физик)
Публикувано27.01.18 12:21



Е, тогава не знаех коя е тя. Някакво си лекарче се навряло в клуб физика, щото тати му е станал модератор с връзки и се прави на голям разбирач. Мисли че може да ни разиграва. Като гледам и химията не разбира много, макар да е зубкало доста, но не достатъчно.
Според нейните идеи трябва моливът ми да се разяде от въздуха. Да бе, да. Язък че писмото си до другия й акаунт си я похвалих че е умна. Може да е хитра, но не и умна.


А че ти си президента съмнение няма. Вече ти казах, че не сме в парламента и да говориш разумно, за да не излагаш. Разузнаването ни те хвана. А че сите сте предатели и юди го знаят и малките деца. Не мисли че като сте хванали власта не ви знаем какви сте.


Авангардна наука:
http://futuretechbg.blog.bg

Тема Re: бе то може аманови [re: Krilatia zmey]  
Автор Arctur (ентусиаст)
Публикувано27.01.18 12:23



Я обясни тогава, как е възможен електрически разряд при напрежение примерно 5 V. Зависи какво се електролизира, но е от този порядък. Обясни също, защо след
като електрода се "разпрашва" и частиците му остават в електролита, същият не
почернява (помътнява) и няма утайка? Хайде, отворко, чакам.





Тема Re: бе то може аманови [re: Герисъм]  
Автор Krilatia zmey (учен физик)
Публикувано27.01.18 12:26



Гери, Гери, не се излагай. Знаеш че не става така.
А между другото къде са беше изгубил. Помогна да стигна до лазерите и генератора на Тесла, ама нещо намоследък не те бива.

Авангардна наука:


http://futuretechbg.blog.bg

Тема Re: бе то може аманови [re: Krilatia zmey]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано27.01.18 12:33



Точно така става. Ако си отвориш учебника по химия в частта за дефиниции, ще видиш следното определение:
- окисление: процес, при който се отдава електрон. При нормални условия, за да запалиш въглерода (за да си отдаде електрона към кислорода и да се свърже с него) е нужно да се преодолее голяма потенциална преграда, трябва да дигнеш температурата за да осигуриш условия молекулният кислород да разкъса нужните връзки и да реагира с въглерода. Върху електрода всички тези условия са налице, не е нужно нагряване и други екстри. Прочети за окислително-редукционите процеси, те са базови в химията.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: бе то може аманови [re: Arctur]  
Автор Krilatia zmey (учен физик)
Публикувано27.01.18 12:35



При елекролизата се отделят мехурчета нали. Това е микроексплозия. Използват я например за гравиране. Въгленовия електрод е крехък и лесно се разрушава.
Прочие ако имаш някакви други ненаучни въпроси пиши ми на пощата от другия си акаунт. Недей да спамиш в клуба.

Авангардна наука:


http://futuretechbg.blog.bg

Тема Re: бе то може аманови [re: Krilatia zmey]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано27.01.18 12:36



Веднага да се прибираш в Курило !!!



Тема Re: бе то може аманови [re: Alenadrow]  
Автор Arctur (ентусиаст)
Публикувано27.01.18 12:36



Не знам. Може наистина да е късно. От друга страна, вероятно, форумите са
единственото останало място, където (с известни прекъсвания от страна
на модератора) все още може да се "изявява" и трябва да се прояви някакво
разбиране, стига да не беше тази агресивно демонстрирана неграмотност.
Така, че не знам...



Тема Re: бе то може аманови [re: Герисъм]  
Автор Krilatia zmey (учен физик)
Публикувано27.01.18 12:39



Точно там не са налице. Нали за са се свърже с въглерода кислорода трябва да дръпне електрон, там става обратното. Електрода дърпа електроните от кислорода.

Авангардна наука:


http://futuretechbg.blog.bg

Тема Re: бе то може аманови [re: Герисъм]  
Автор Arctur (ентусиаст)
Публикувано27.01.18 12:43



То с това почна разговорът в началото. Графитът се окислява.



Тема Re: бе то може аманови [re: Arctur]  
Автор Krilatia zmey (учен физик)
Публикувано27.01.18 12:45



Тоя ли форум бил единствения. Не ме карай да се смея. Ако за теб е единствения щото имаш връзки с модератора, за мен не е. Нета е голям.


Имам си свой хора. Ваште хора не ни трябват.

Авангардна наука:
http://futuretechbg.blog.bg


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.