Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 03.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: какъвто и ник да си сложанови [re: P. - koвaчa]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано17.01.18 21:34



Ама разбира се, щом ти си "видял" нещо, никой няма право да се съмнява.



Редактирано от Quai dOrsay на 17.01.18 21:34.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi166243 (магнити хологр)
Публикувано17.01.18 23:25



Бил Гейтс е казал: Усилията за покоряване на космоса и стъпването на луната са нищо в сравнение с труда положен да се създаде ОС Уиндоус...
Аз пък се съмнявам че е вярно това де го е казал. Не се съмнявам обаче че го е казал.Съмнявай се Няма лошо в това.Но и двамата виждаме че Тайван просперира
а държави в които компютърните технологии не са приоритет, май баталясват.
Странно, по времето на Живков тук се правеше най доброто копие на Епъл, а сега едно компютърно списание не можеш да видиш по лавките,обаче имаме изобилно ябълки, домати и яйца чуждоземски. Съмнявай се колкото си искаш.Това е твое най демократично право. Сега поне права имаме друг е въпроса колко те ни ползват а и тук не е форум Политика , а Физика.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: stillpigi166243]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано18.01.18 10:03



Рачо,

Малко си далеч от действителността. В момента България е в топ дестинациите за ИТ оутсорсинг, български програмисти или екипи от такива има в доста от най-известните фирми, както и в много високотехнологични фирми, за които малцина са чували.

Компютърно списание по лафките не можеш да видиш, защото професионалистите не четат компютърни списания от две десетилетия, а дори и аматьорите не ги четат от поне едно. А и лафки вече рядко се намират, освен веригата на Шиши, а той не дава вид на впечатлен от технологиите човек, даже на човек трудно дава вид според мнозина.



За сметка на това можеш да видиш доста хора със съществен принос към фирмите си, които от своя страна имат съществен принос към технологиите. Държавата в случая рядко помага, но даже и това е хубаво, защото се вижда, че при наличието на някакви дадености е достатъчно да не пречи.

Та технологиите в България са си изключително добре развити, да не говорим въобще на фона на всичко останало, а друг е въпросът че са развиват под шапката на "западни" фирми, което си е нормално, но не е тема на разговора.

Твоите лъжи нямат нищо общо с никакви технологии, а и нямаше да имат, дори да не бяха лъжи. Тия стари монитори, френелки, чорапчета и прочее вехтории са всичко друго, но не и модерни технологии, па ако ще четиризмерно изображение на Вселената да проектират случайно.

Технология означава да опишеш един процес, който води до предвидимото създаване на достатъчно качествено и икономическо изгодно изделие, способно да се превърне в използваем продукт. Да намериш нещо на бунището, което не разбираш как работи, но ти се струва много впечатляващо, НЕ е технология, по-скоро може да се причисли към археологията, стига вехториите да са достатъчно стари. Ако не са чак толкоз стари, то може да са предмет и на вехтошарството, дори и на колекционерството, но не и на технологията.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: Alenadrow]  
Автор stillpigi166243 (магнити хологр)
Публикувано18.01.18 20:26



Прочетох те. Мдааа новият ми ник ще е Археологът. Утре щяло да е топло времето. Аз чета списания . Дори и компютърни и вестници чета дори и "Трета възраст"
Не знам днес как е на запад, но преди 10-15 години знам с сигурност от един Байт Експо какви средства е заделял един средностатистически младеж немец за списания месечно- ни повече ни по малко 40-80 долара. Тогава аз бях с постоянна работа но можех да заделя 10 -12 лева и ги заделях! Списанията са не само новини и анализи те са най вече реклама. Преди 30 години реклама на корицата на четено списание в САЩ е достигала 60 000 долара...
Не знам как е днес. Тези които знаят отдавна не са в България.Това за светлото настояще и блестящото бъдеще на аутсорсинга и н, кво си както ти го описваш ще го приема, но знаеш ли как се следи самолет в облаци научи и ще разбереш защо дори и великолепната картина която ти ми описваш не ме изпълва с надежда. Защото знам какви са повечето хора които преподават в българските университети днес. Преди само 8 часа размених две думи с един такъв., не съм мнителен но съм много озадачен . Нищо общо с хората които бяха преподаватели преди 20 години, Ама нищо общо.
Говори си каквото си искаш - аз още не съм оглупял напълно и ще наблегна - няма нищо което да е в състояние да отмени писаното слово и в този дух ще довърша поста си с молба до Гери - Гери пускай по някоя книжка в темата си най горе пак, а и на останалите бих препоръчал давайте литература не се срамувайте може да съществуват и интернета и облачните масиви, но козата си иска пръч. А да не забравя бе Alenadrow, кой ти е дал правото да ме наричаш лъжец бе работлив бездарник такъв!!!!!!!!!!!!!!
Виж се само:
"...Тия стари монитори, .." Те са стари но фундамента, за него мислиш ли?
В това за което ви пиша е новото толкова ли вече не се усещаш къде е ударът- нематериален дисплей.За тези които го докарат до пазара ще потекат реки от пари събеседнико. И ти ще си купиш помни ми думата защото ще е прибор колкото дюлгерски метър а ще прави огромни пространства неузнаваеми.
"... четиризмерно изображение на..."това е математическо съждение а и никога не съм говорил за такова, говорил съм за оптичен, квантов компютър за Фурие преобразования за възможни приложения на моите "археологически" находки подобни на които са виждали не повече от няколко десетки хиляди човека по света. Докато не го видиш с ума си няма как да го видиш с очите си. Необогомил го видя с ума си и предложи най хубавото видео на подобна на моята техника, Това не те ли поне малко смущава . Арменеца го видя с ума си докато гледаше Интернет и достави в България подобна техника, дори я показа в предаването си. Той по глупав ли е от мен, та и от теб та да изсипе толкова много пари за шоуто си? Не знам кой е баламата и лъжеца. Ае стига толкова съм ви мислил непоправими сте в упорството да мислите че из въздуха летят луканки и франзелки. Впрочем точно машина като Темелко може да внуши и такова убеждение. Отменям огнените букви от Валтазаровата нощ ще демонстрирам летящи луканки това е предостатъчно.Предостатъчно!

Редактирано от stillpigi166243 на 18.01.18 21:05.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: stillpigi166243]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано18.01.18 23:23



В това за което ви пиша е новото толкова ли вече не се усещаш къде е ударът- нематериален дисплей.За тези които го докарат до пазара ще потекат реки от пари събеседнико.

Имаше един лаф навремето за новия руски преносим телефон - супер качествен, компактен и батериите му се събират само в два куфара.



И твойта полюция е същата - нематериален дисплей, само дето изисква стар монитор, френелка, комшия с повреден бойлер, радиоактивни чорапчета, задимена прашна стая, ранички по ръцете, стабилизатор, слънчеви батерии и двайсет години празни приказки по форумите. Като минимум. И ти на тоя половин камион вехтории му викаш "нематериален дисплей"?!?!

"Археолога" не ти отива, щото боравиш с текущи непотребности, не с антични артефакти. Тури си "Плюшкин" - чел си "Мъртви души" вярвм и вероятно можеш да намериш известна прилика. Да не те насочвам към едно именито произведение на "ученика" на Гогол - Достоевски, което с краткото си диагностично име може да се окаже, че най-много ти отива към момента.

Хайде лека вечер и умната с реките от пари, щото в пари не всеки знае да плува, противно на интуитивните очаквания на почти всички.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: Alenadrow]  
Автор stillpigi166243 (магнити хологр)
Публикувано19.01.18 01:22



Не на мен ми трябват реки от пари, а реки от пари ще потекат към тези които зараработят за пазар. Димни стаички и прочее едва ли ще има в фабрика за такива джаджи. Казах и пак ще повторя съществува мнение за сега само мое че устройството може да бъде драстично миниатюризирано. Но нищо нека приемем че ти си прав. Нищо не губя. И без това никога няма да се заемеш да го пресъздадеш дори и моето димното и огромното чудовище . Все ми е тая. Луканката ще я покажа обаче -ще лети в въздуха съвсееем бавно .

Редактирано от stillpigi166243 на 19.01.18 01:26.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: stillpigi166243]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано19.01.18 09:49



В България си имаме поговорки за всеки случай. "Гладна кокошка просо сънува" чувал ли си я?

Дори да приемем, че си видял нещо, съществуващо в действителност, за каква миниатюризация говориш? Ще замениш бойлера на съседа с ръчен бързовар?



Рачо, Рачо - къде, къде, къде по-реални 3D технологии не можаха да се наложат по различни причини, но най-вече поради практическата си излишност - много е впечатляващо да се изпита някакво 3D изживяване за известно време и хората затова си плащат. Даже и за повече от 3D - отдавна има и подвижни столове, които засилват усещането с минимално ускорение, съгласувано с виждането. Има експерименти и с миризми, които засилват реализма. И всички тия неща ги има днес, всеки може да си купи билет и да ги изживее.

И? 3D телевизорите се провалиха тихомълком, просто щото тия 3D експерименти са досадни в ежедневието, стават само да се изкефиш от дъжд на вятър. Имам три телевизора, дето могат да ми покажат прослувутата ти луканка пред екрана да се движи бавно, но не помня дори откога не съм им ползвал 3D функцията. А не да кажеш да е било нещо извънредно - по едно време всеки телевизор вървеше с 3D функция и поне три чифта очила. Ама беше каквото беше - вече никой не ще и стотинка да даде за да поддържа тази безмислена функция. Просто сложиха кепенците, поради липса на търсене. А не е като хич да не работеше технологията.

Ето ти линк към едно "драстично миниатюризираното" устройство -

И преди започнеш да обясняваш какви са разликите между това устройство и Мара Темелкова, аз да ти изборя някои:
1) Показаното устройство съществува
2) Съществуват прости и ясни инструкции, които позволяват всеки желаещ да си го конструира
3) За създаването му се използват само евтини и общодостъпни материали, които всеки може да си набави без затруднения
4) Устройството е малко, побира се в джоба, не изисква никакви особени или трудно постижими условия за да бъде демонстрирано
5) Не изисква никакво външно специализирано захранване и никакви неествествени предпоставки, за да бъде демонстрирано.
6) Базирано е на ясна теоретична концепция и функционирането му се обяснява изцяло с известните ни физични закони .

Та така Рачо - виждаш какво става. Хората са ти показали подобно на мечтаното от теб устройство, но реално съществуващо и достъпно за изработване и демонстранция от всеки. И въпреки това никой не знае със сигурност името на първия, който го е предложил или демонстрирал.

А за тези, на които не им се занимава да изобретяват и конструират, нашите китайски братя предлагат готово миниатюризирано устройство, способно веднага и без нищо допълнително да им покаже лелеяната 3D луканка - срещу почти $700, което не е точно река от пари, но далеч не е и сума за пренебрегване. С риск модератора да ми се накара за комерсиална реклама, все пак ти прилагам и . Нещо ми говори, че реката от пари няма да потече към Китай, дори въпреки тази директна популяризация тук.

Според мен е очевидно, че какъвто и принос да си мислиш, че имаш, той никак не е съществен. Или казано с други думи - отделяш повече внимание на въображаемия си принос, отколкото той щеше да заслужава, дори да беше реален. Тъжно, но факт. В най-добрия случай, ако си видял нещо съществуващо извън твоето въображение, ти си бил неволен свидетел на необяснимо за теб явление. Независимо от положените от теб усилия да разгласиш този факт, твоят приност към "събитието" е бил съизмерим с този на масата, върху която е стоял монитора - всъщност масата е имала доста по-сериозен принос, сега като се замисля.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: Alenadrow]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.01.18 23:46



Всичко което каза в този пост е достоверно и го каза с уважение към събеседника си - мене но нека на майтап да ме наречем масата.Благодаря ти много!
Цитираният от тебе линк а и стотици други да не кажа хиляди подобни съм гледал още далечната 2013 когато ходех паткосан поне две седмици след експеримента. А аз бях сериозно притеснен дали не съм вече окончателно превъртял...
Поне още наполовината от това число клипове е изгледал и Необогомил но той извади по голям късмет от мен и намери максимално правдоподобно видео. Не те карам да ми вярваш но това което аз видях е много далеч от споменатите в по горния пост неща . Ама много далеч. Все едно Запорожка и Ламборгини да сравняваме, все едно хотел Космос в Бургас и Бурж Дубай . Не те карам да ми вярваш Вече не! Нещото е безпощадно авангардно. само на това ще натъртя и спирам.
То просто няма какво и за какво да убеждавам. Когато приключа ще поканя някой от вас в къщи и нека го види наяве . После пак ще си говорим.
И изказването ми сега няма нищо общо с вица за циганина де гледал децата си по локвите и им викал: Ах лебеди мои!
Слушай живота е алогичен, някои дето хич не е за вярване спечелиха по 5 милиона от тотото на оня грездей там Бахуров ли как се казваше.
Но аз ще покажа каквото мога пък нека става каквото ще.Няма друга дума за ефекта - безапелационен е! Но ти си бъди на твоето мнение - в правото си си.
Само не ме наричай повече лъжец моля те. Кражбата и лъжата ги мразя много и поне до сега съм се опазил от тях.Просто потърпи още мъничко. Толкова ли е трудно. Тая година ще е, то и аз се измъчих все да пестя все да пестя и все да не стигат, но вижда му се краят дали директно дали чрез видео ще видите моят лебед.
Да, тук има нещо близко до моето, даже се чудя как са получили този цвят - той е труден :
https://ru.aliexpress.com/item/2017-Year-the-New-3D-Hologram-Player-Floating-in-the-air-hologram-effect/32810342101.html?spm=2114.search0104.3.88.33bb294dEZY7eE&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10313_10059_10340_10341_10534_100031_10084_10604_10083_10103_10304_10307_10615_10302_10142%2Csearchweb201603_1%2CppcSwitch_2&algo_expid=709d8cc8-e12b-4f70-83e9-cf3d83ab1379-14&algo_pvid=709d8cc8-e12b-4f70-83e9-cf3d83ab1379&priceBeautifyAB=1
Но аз продължавам да твърдя че унгарците например са много по напред от китайците знам за едно тяхно постижение дето и аз не ще седна да го разисквам в Физика но ще спомена само че чрез него могат да сменят площ равна на фасадата на сграда като Народното Събрание за няколко секунди.а устройството е просто колкото един дамски чадър голямо и дори и почти така изглежда... Не не ми се говори просто. Нека си свърша моето и го покажа пък другите като имат акъл повече и по яки неща ще показват.
Бая пак дълго стихотворение написах ма ще кажа още нещо: Когато бях здрав и си ходех по света и си снимах с видеокамерата знаеш ли какво разбрах? Че човекът е способен на невероятни неща, че човекът е богоподобен но и че каквото и да измисли човекът природата може да създаде още по фантастични работи, които пък на свой ред човекът да ги разгадае...

Редактирано от stillpigi-166243 на 20.01.18 00:04.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.01.18 00:03



Новина : Две ще са Темелковчетата
09.11.16 21:20

Аха Темелко01 и Темелко01.02
Стискайте палци .Още 45 дни


И този път няма да е по-различно. Който лъже, си лъже. А ти си и нахален до безобразие.

Само не ме наричай повече лъжец моля те. Кражбата и лъжата ги мразя много и поне до сега съм се опазил от тях.

Ето току-що ти показах, как излъга преди 2 години. Значи спокойно мога да те нарека лъжец, дори само за това.



Тема Re: съмнявай се твое право е!нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано20.01.18 00:09



Ти си за Карлуково. То бива бива да се кефиш на чуждите трудности но твоето минава всякакви граници. Казвай ми каквото искаш. Аз си пиша с Аленадров.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.