Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 17.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Увеличена реалност що е то?нови  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано29.11.17 22:23




Да не би да е увлечена реалност или облекчена реалност:
"...Драги зрители днес имаше 3,3 убийства 2,2 изнасилвания и само 1,1 кражби Приятна вечер драги зрители..."



Тема Re: Увеличена реалност що е то?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано30.11.17 19:10



Разбрах :Увеличена реалност е пак поредният журналистически гаф Стремежа да има новина, новината да те респектира и да полудяваш все повече и повече от непреодолимият натиск на профана заел ключова позиция.



Тема Re: Увеличена реалност що е то?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.11.17 20:45



Augmented може да се преведе и така - увеличена. Като "добавяш" нещо ти го "увеличаваш". "Добавена" се е почти наложило, да, но по принцип всеки превод на терминология може да търпи критика. Но "augmented" е твърде сложна за произнасяне дума за по-голямата част от народонаселението и затова в случая някак се е постигнал консенсус "Augmented reality" да се превежда, а да не се създава нова сложна чуждица.

Всеки случай не е някакъв фундаментален гаф - и "добавена реалност" и "увеличена реалност" са проблемни преводи и нито един от тях не означава буквално на нашия език това, което означава "Augmented reality" на английски.

С "добавена реалност", чисто семантично, би трябвало да се обозначава само онази част от крайния продукт, която е "добавена" към съществуващата реалност. А се използва за да се обозначи крайния продукт - т.е. сбора на обичайната реалност и добавката към нея. Очевидно некоректно е, а и чисто смислово "увеличена" е по-правилно, защото обхваща крайния резултат, а не само част от него. Но пък не звучи толкоз "гъзарски" и затова някой е се е сетил "добавена реалност", което явно се е възприело като по-благозвучно.



Тема Re: Увеличена реалност що е то?нови [re: Alenadrow]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано30.11.17 21:48



Разбрах Принадена стойност или територия на коментираното Мисля че разбрах какво искаш да кажеш, е тогава термина си е напълно коректен но материята е явно за по големи специалисти на такива дърдорковци като мен и професори по всичко. Благодаря ти .



Тема Re: Увеличена реалност що е то? [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.12.17 07:38



Затрупаха Важното и спряха.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано01.01.18 21:46



Ще ми спести необходимоста да купувам още слънчеви батерии.
па ако ми изпрати и диск с Уиндоус 95 ще е чудесно. Идеята е да конфигурирам система с малка консумация на ел енергия.Отворен съм и за предложения с Live версии на Linux и още: имам компютър с 1100 МХц Дуронче -някой да знае надежден начин да да смъкна честотата сигурно на 600 МХц ? Просто искам, търся начин да докарам консумацията до 50-60 вата на цялата система добре де нека са 100 но не повече. Това ще придвижи работата ми по моя проект доста напред.
По принцип в тежък режим е само видеокартата но аз доста броя вече посъбрах та има и за експерименти един два екземпляра.
Пробвах на Пентиум 3 компютъра да слеза от 1000мХц на 500Мхц не се случи спадна с 60-70 мХц и отказа да спада повече . Говоря за Темелко 01 понастоящем Project Mara



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано02.01.18 09:25



Не че нещо ще направиш с тоя уиндоус 95, но изтегли си го от замунда щом толкова ти трябва.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.01.18 16:47



А Уиндоус 98 има ли в "Замунда" И той става. Кой е сайта на "замунда"кое е местото дето точно уиндоус 98/95 ще изтегля?
Днес видях компютър с два процесора и два скъзи диска от по 9 гигабайта имаше и някакво устройство Hewlet Packard Super Store DAT 40 отвън си има два бутона tape и ... эабравих под другото бутонче какво пишеше Цялата машина се казва Hewlett Pacard Net Server E 60 произведена е 1999 година Те скъзитата са също като серийните - с по особени внодове за захранването и данните инак са си външно също като обикновените твърди дискове На мястото на вториа процесор имаше една платка с съпротивления от онези минатюрните а на мястото на първи процесор имаше платка с два чипа и радиатор. Много интересна машина:




Ходих в Замунда. Иска регистация.Не ми се занимава. Ще наблегна на жива версия на някое линуксче.Просто не се замислих че не обичам да работя с лъжлив Уиндоус. Плюс това сетих се имам си легален Bart PE верно старичък но и аз не съм млад така че ще се погодим. В случая с Мара не ми е нужен какъвто и да е интернет , а настолен компютър с малка енергийна консумация- 50- 100 вата както вече съобщих. Но искрено благодаря за ангажираният отговор.

Редактирано от stillpigi-166243 на 02.01.18 21:10.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано02.01.18 22:11



Рачо, ти колко висши образования имаше?
Не са ли те научили да ползваш търсачки? За Гугъл чувал ли си?



Редактирано от Quai dOrsay на 02.01.18 22:15.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.01.18 22:38



А ето от тука си изчислявам колко ми харчи компа


Прав сте, така е, много са висшите ми обра... ама съм тъп кво да пра...
Че да си дойда на думата за сега 235 вата харча... Сега ще видя с дурончето каква ще е консумацията Опааа готов съм май барабар с 17 инчов монитор Дурон 1.1 , с 256 РАМ СД и два вентилатора паднах под 100 вата Значи Барт Пе ми е достатъчен и нищо друго не ми е нужно Ю Пи Ес а трябва да е 350 вата -имам го
Успокоих се Боже.

Редактирано от stillpigi-166243 на 02.01.18 22:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.