Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 07.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Увеличена реалност що е то?  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано29.11.17 22:23




Да не би да е увлечена реалност или облекчена реалност:
"...Драги зрители днес имаше 3,3 убийства 2,2 изнасилвания и само 1,1 кражби Приятна вечер драги зрители..."



Тема Re: Увеличена реалност що е то?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано30.11.17 19:10



Разбрах :Увеличена реалност е пак поредният журналистически гаф Стремежа да има новина, новината да те респектира и да полудяваш все повече и повече от непреодолимият натиск на профана заел ключова позиция.



Тема Re: Увеличена реалност що е то?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано30.11.17 20:45



Augmented може да се преведе и така - увеличена. Като "добавяш" нещо ти го "увеличаваш". "Добавена" се е почти наложило, да, но по принцип всеки превод на терминология може да търпи критика. Но "augmented" е твърде сложна за произнасяне дума за по-голямата част от народонаселението и затова в случая някак се е постигнал консенсус "Augmented reality" да се превежда, а да не се създава нова сложна чуждица.

Всеки случай не е някакъв фундаментален гаф - и "добавена реалност" и "увеличена реалност" са проблемни преводи и нито един от тях не означава буквално на нашия език това, което означава "Augmented reality" на английски.

С "добавена реалност", чисто семантично, би трябвало да се обозначава само онази част от крайния продукт, която е "добавена" към съществуващата реалност. А се използва за да се обозначи крайния продукт - т.е. сбора на обичайната реалност и добавката към нея. Очевидно некоректно е, а и чисто смислово "увеличена" е по-правилно, защото обхваща крайния резултат, а не само част от него. Но пък не звучи толкоз "гъзарски" и затова някой е се е сетил "добавена реалност", което явно се е възприело като по-благозвучно.



Тема Re: Увеличена реалност що е то?нови [re: Alenadrow]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано30.11.17 21:48



Разбрах Принадена стойност или територия на коментираното Мисля че разбрах какво искаш да кажеш, е тогава термина си е напълно коректен но материята е явно за по големи специалисти на такива дърдорковци като мен и професори по всичко. Благодаря ти .



Тема Re: Увеличена реалност що е то?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано15.12.17 07:38



Затрупаха Важното и спряха.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано01.01.18 21:46



Ще ми спести необходимоста да купувам още слънчеви батерии.
па ако ми изпрати и диск с Уиндоус 95 ще е чудесно. Идеята е да конфигурирам система с малка консумация на ел енергия.Отворен съм и за предложения с Live версии на Linux и още: имам компютър с 1100 МХц Дуронче -някой да знае надежден начин да да смъкна честотата сигурно на 600 МХц ? Просто искам, търся начин да докарам консумацията до 50-60 вата на цялата система добре де нека са 100 но не повече. Това ще придвижи работата ми по моя проект доста напред.
По принцип в тежък режим е само видеокартата но аз доста броя вече посъбрах та има и за експерименти един два екземпляра.
Пробвах на Пентиум 3 компютъра да слеза от 1000мХц на 500Мхц не се случи спадна с 60-70 мХц и отказа да спада повече . Говоря за Темелко 01 понастоящем Project Mara



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано02.01.18 09:25



Не че нещо ще направиш с тоя уиндоус 95, но изтегли си го от замунда щом толкова ти трябва.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.01.18 16:47



А Уиндоус 98 има ли в "Замунда" И той става. Кой е сайта на "замунда"кое е местото дето точно уиндоус 98/95 ще изтегля?
Днес видях компютър с два процесора и два скъзи диска от по 9 гигабайта имаше и някакво устройство Hewlet Packard Super Store DAT 40 отвън си има два бутона tape и ... эабравих под другото бутонче какво пишеше Цялата машина се казва Hewlett Pacard Net Server E 60 произведена е 1999 година Те скъзитата са също като серийните - с по особени внодове за захранването и данните инак са си външно също като обикновените твърди дискове На мястото на вториа процесор имаше една платка с съпротивления от онези минатюрните а на мястото на първи процесор имаше платка с два чипа и радиатор. Много интересна машина:




Ходих в Замунда. Иска регистация.Не ми се занимава. Ще наблегна на жива версия на някое линуксче.Просто не се замислих че не обичам да работя с лъжлив Уиндоус. Плюс това сетих се имам си легален Bart PE верно старичък но и аз не съм млад така че ще се погодим. В случая с Мара не ми е нужен какъвто и да е интернет , а настолен компютър с малка енергийна консумация- 50- 100 вата както вече съобщих. Но искрено благодаря за ангажираният отговор.

Редактирано от stillpigi-166243 на 02.01.18 21:10.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано02.01.18 22:11



Рачо, ти колко висши образования имаше?
Не са ли те научили да ползваш търсачки? За Гугъл чувал ли си?



Редактирано от Quai dOrsay на 02.01.18 22:15.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.01.18 22:38



А ето от тука си изчислявам колко ми харчи компа


Прав сте, така е, много са висшите ми обра... ама съм тъп кво да пра...
Че да си дойда на думата за сега 235 вата харча... Сега ще видя с дурончето каква ще е консумацията Опааа готов съм май барабар с 17 инчов монитор Дурон 1.1 , с 256 РАМ СД и два вентилатора паднах под 100 вата Значи Барт Пе ми е достатъчен и нищо друго не ми е нужно Ю Пи Ес а трябва да е 350 вата -имам го
Успокоих се Боже.

Редактирано от stillpigi-166243 на 02.01.18 22:52.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано03.01.18 09:10



ама съм тъп кво да пра...
Ти го каза.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано03.01.18 16:50



И ся кво, да седна да рева че само тва си прочел от тирадата ми? Брей много пък си хитър.Щом ти харесва пак ще го повторя: Да, тъп съм- Рачо т.е. аз е тъп,тъп, тъп... Ти кат си хитър кво се скасяш, Надувай се там и помпи самомнение. Много важно. Бъди щастлив с света в който живееш. Кой ти пречи?



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано04.01.18 21:33



Темелко, о, мой темелко!



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано04.01.18 21:47



Е те това е недостижимо тъпо. Ти ма надмина ва братчед





Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор agent OO6 (3то на ДС - ВКР)
Публикувано05.01.18 00:11



По спокойно.
Не го вземай навътре. Още малко и ще ни изкарат чекисти. А тя Гражданската отдавна мина. Само някои живеят още в 1в.сл.н.е. ...

Редактирано от agent OO6 на 05.01.18 00:14.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано05.01.18 11:01



Защо да е тъпо?
На мен не ми изглежда тъпо.
Я виж тук какво става



А "Песен за Темелко"? Да дам ли линк?

Рачо, не ме е яд, че пишеш глупости. Яд ме е, че си мислиш, че ти минават номерата, понеже повечето хора тук вече не им се занимава и снизходително си замълчават, а ти все по-нагъл ставаш.

Освен това ти казах откъде да си свалиш Уиндоус. Но ти дори не разбра какво ти написах. Не може всичко наготово. Което може да се намери в гугъл ще си го намериш и прочетеш сам ако можеш. Ако не можеш и толкова, остава да се питам кой олигофрен ти е дал диплома за висше, ако, разбира се, и това не е поредната ти лъжа. Склонен съм да мисля, че е лъжа.

Редактирано от Quai dOrsay на 05.01.18 11:08.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор agent OO6 (3то на ДС - ВКР)
Публикувано05.01.18 14:02



Стига си се заяждал с човека. Може да не е толкова просветен. Но поне е буден и търси, за разлика от мнозина други.



Редактирано от agent OO6 на 05.01.18 14:03.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: agent OO6]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано05.01.18 14:33



Не се заяждам. Той твърди, че има 3 висши, а не може на две магарета сламата да раздели.
Има моменти, в които прекалява и става много досаден с измишльотините си.

П.С. Освен това и твоя блог дето се опитваш да го пробутваш тук е много малоумен.

Редактирано от Quai dOrsay на 05.01.18 14:53.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор agent OO6 (3то на ДС - ВКР)
Публикувано05.01.18 15:34



Не се опитвам да си пробутам блога тук. Просто така си върви като подпис. А и не е малумен, а е за просвещение. Вярно не е за някои интелектуални прослойки - по-нисшите.
Колкото до темелчо, не му знам колко са му образованията, но е буден и търси. А познавам много образовани хора, които образованията са им безполезни, защото са интелектуално ограничени.
Човека не е виновен че е от старата школа. Няма съвременна подготовка. Но това е проблема на скапаната образователна система. Имаше един програмист, който не знаше какво е инсталационен файл...



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: agent OO6]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано05.01.18 16:06



Мисля, че темата е за катинар вече.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор agent OO6 (3то на ДС - ВКР)
Публикувано05.01.18 17:04



Ти се заяждаш с човека.

А колкото до глупостите, които понякога пише, а ми човека е колега, от 6то на ДС, а те са слаба ракия. Мислят че могат да кодират текст във всякакви глупости и да го пробутат. А ние от ВКР знаем, че всеки добър агент веднага ще се усети че оня говори глупости и се прави на по-глупав отколкото е. Тоест веднага ще разкрие лъжата и ще го хване. За това ние от ВКР пишем само истината и сериозно. В тях без проблем можем да вкараме шифъра без проблеми и без това да навреди на сериозността на текста, на истината и достоверността му.
Както виждате, колега, разликата от агент до агента е голяма.
И професионализма на службите е на различно ниво. За съжаление колегите от ДАНС са пълни некадърници. Агентите им трябва да имат по-добра подготовка.



Редактирано от agent OO6 на 05.01.18 17:06.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано05.01.18 17:36



Ти или аз това не е въпросът и точно това не можеш ти да разбереш.Та нали за да не те вкарам в беля а и който и да е тук аз ще работя с Барт Пе Та нали защото Проект Мара е реално постижение аз се боря да го направя достъпно за теб и за всички около теб в раздел Физика. Аз ще ви го демонстрирам ще дам всички нужни сведения как се строи и после ми е все едно какво и кой ще каже за мен.
Ако и след това ясно и точно изказване още се съмняваш какво мога аз да направя за такива като теб. Нищо!!! и 20 Темелковци да покажа вие ще си карате чукундурските "изобличения"
Знай и не се съмнявай Темелко01 т.е. Проект Мара съществува скъпо е довършването но това не променя нещата.
Не те карам да обичаш темата ми но аз с огромно удовлетвориение ще разкажа кое как и колко за нещо с, бъди сигурен в това, нещо което е на световно ниво.Темелко или Мара или Пешо както и да го нареча е нещо изумително.
Случайно го постигнах - Аз не знаех не допусках че е възможно, мислех че са стари масали и бабини деветини.
И б е з п а р и ще го покажа!Е, не е от величината на работата на математика който решил уравнението на Поанкаре но си заслужава да бъде популяризирано.
П.с. Видях линка който си поствал - да, аз твърдя че с мизерните си въэможности мога да покажа и две явления едновременно от споменатото устройство. Просто с толкова френелки разполагам , ако бяха 4 то и 4 щях да съм в състояние да демонстрирам. Айде заключи темата сега да видим ще запънеш ли "Проект Мара" Слабохарактерен и мързелив си да продължавам ли???

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.01.18 18:06.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано05.01.18 19:16



Да, знам цялата история, случайно си постигнал темелко, само че комшиите повикали майстор, понеже от бойлера биело ток по раничките на ръцете, и темелко отишъл на някое супер хипер място, на екскурзия в морето при рибите. Или където и да е, но не при теб.


А ти сега се мъчиш да правиш какво ли не, за да го възстановиш, но не ти се получава.
Може би трябва да опиташ с някакви психо действащи вещества, които предизвикват халюцинации.
Ако не темелко, то все нещо ще видиш. Може би някоя русалка. А може би русалката ще се окаже мъжка.

А знаеш ли, че на лъжата краката са къси?
Лъжеш, лъжеш, пък накрая лъсва лъжата ти .

Редактирано от Quai dOrsay на 05.01.18 19:22.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор agent OO6 (3то на ДС - ВКР)
Публикувано05.01.18 19:25



Рачо, маани го тоя. Личи че са го хванали братята, ако ме разбираш какво искам да кажа.

Редактирано от agent OO6 на 05.01.18 21:12.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано06.01.18 04:29



"...Да, знам цялата история,..."
Намери си един Daewoo LM 17A и не само че ще я четеш ами и ще я пишеш историята.
Впил си се в несъстоятелно твърдение, докарал си я до там, че и дори да бях излъгал, да видят всички колко си вманиячен да изобличаваш и то нещо, до което не ще се докоснеш а: "Темелко01 не ме интересува" не бяха ли твои думи ???????
Приличаш ми на дебел човек в трамвая, не осъзнаващ, че ще е по спокойно за него да постои две спирки прав и бъхта ли бъхта да заеме седалка която явно му убива...
Наричай го моля с името Проект Мара - Project Mara - така ще го постна в You Tube.

"...за да го възстановиш,..."Не да го възстановя, а да направя възможно да се насладите на нещо което всеки ден не се вижда поне за сега и може би и в близките 5-10 години рядко ще се случва. Немци и японци са по напред от мен но това са все могъщи фирми така че, ще е по уместно да почакаш още малко преди да размахаш секирката...
В интерес на истината дори бих изразил мнение че съм абсолютно убеден че на пазара има само немски продукти с такива възможности Ако намеря време ще издиря и подам точно името на фирмата която ги произвежда тези монитори цената е около 10 000 но не знам какво марки или евро В всички случаи това е сериозна сума.
Айде стига си се тръшкал както казва Гери.И съответно и спирам до тука!
Всъщност Къде е Гери? Не е писал скоро.

И вместо послеслов не казвам че съм направил монитор нито че съм го построил от дърво, казвам че монитора който притежавам при определени условия се държи по неочакван начин и показва , изгражда нестандартна картина и я изгражда в пространството пред него самият. за наблюдението на която не са необходими никакви 3D очила и каквито и да е било шашмалогии. Всичко е "Тет а тет" Ясно ли го казах ? Дано си разбрал най сетне.Нужна е само френелка. и кой знае какъв дефект в някоя , някой чип в монитора. Товари се видеокартата тя дефектира когато прекаля с захранването но има толеранс при който видеокартата държи и мониторът предава без забележки. Предстои да закупя термометри и да видя кой е чипа защото несъмнено той ще грее при несвойствените условия при които е поставен ще грее и видеокартата и нея ще проверя. Ясен ли съм? Разбра ли какво казвам?
Стига си се тръшкал. Такъв съм гледам да усвоя фундамента. Никаква друга вина нямам. Проектът Мара е реалност . искаме или не искаме нещата са такива каквито ги казвам.

Редактирано от stillpigi-166243 на 06.01.18 06:28.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор agent OO6 (3то на ДС - ВКР)
Публикувано06.01.18 09:18



Добре казано.

- Не е като едно време.
- Не е като едно време, но юдите са си същите.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано06.01.18 10:03



Казах, и пак ще повторя - нагъл лъжец си ти.
И никакъв темелко ни мара ни каквото и да е друго има освен бръмбари в главата ти.
Тръшкането е от теб.
Аз просто не понасям някой като лъже и да си повярва в един момент, че хората му се връзват. Защото не стига, че лъжеш, ами и наглееш.

Че и обвиняваш, аз съм ти виновен, че нямаш акъл за пет пари, че си измисляш нещо, което не можеш да покажеш, и с години обещаваш празни лъжи.

При толкова празни приказки и нагли хвалби, ако наистина имаше нещо за показване, то ти щеше да си го показал триста хиляди пъти досега.

Редактирано от Quai dOrsay на 06.01.18 10:06.



Тема Re:Някой да има РС с Уин 95нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано06.01.18 10:34



съм абсолютно убеден че на пазара има само немски продукти с такива възможности

Абе Рачо, нали Мара Темелкова беше някакво чутовно изобретение. Сега пък си убеден, че го имало на пазара, ама ти се виждали много 10 000 евро. И искаш да го направиш по-евтино.

Защо бе, Рачо? Ако можеш така да поевтиняваш нещата, вземи повтини хляба, киселото мляко и портокалите, че да има евтина храна за работническата класа. Или направи тока и парното без пари, както би направил Тесла, ако не го бяха утрепали гадовете.

За толкоз празни приказки, дето ги изписа за 10 години за тоя Нефелко и братчека му Мара, да беше спестявал по стотина лева на месец, сега вече щеше да имаш кеша да си го купиш това световно "чудо", налично на пазара за свободна продажба според самия теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.