Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 20.04.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Интересно наблюдение за Интернет  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано16.11.17 22:24



До преди месец бях на Уиндоус Хоме демек най евтиния, паметта ми беше 512 мегабайта, плащах си за 70 килобит секунда и почти толкова и получавах дъното произведено 2000 г, беше с Пентиум 3 процесор на 1 гигахерц, а картата кошмарно стара май Сейвидж. От вчера съм на дъно GA-81PE000MK произведено 2004г., 2.4 Селерон и 4 Гигабайта РАМ , картата е 64 Мб Жифорс 440 и пак Уиндоус Хоме за ОС.
Ако искате вярвайте ако не искате те вярвайте Твърдо 100 мегабит в секунда ми е връзката, а съм наказан защото забравих да платя една вноска- така че не вярвам някакви протекции да ползвам.
Мисля мисля и ето какво измислих Да не би да има софтуер там в сървъра на интернета който да се обърква от огромната ми памет и да пуща повече скорост.
Просто не мисля че това е случайно . Преминаването на новата конфигурация ми струваше 40 лева, компютъра е обзаведен с всички драйвери но и преди това скороста бе чудесна. Ако държи скороста все така, ще ви уведомя. Мисля че е интересно и направих това съобщение. Лично аз просто се родих с новата машина. Казвам ви съвсем друго поведение има. Много е приятна изненадата.

Редактирано от stillpigi-166243 на 16.11.17 22:31.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано17.11.17 00:45



плащах си за 70 килобит секунда и почти толкова и получавах
Каква физическа среда и интерфейс ползваш за толкова бавна връзка? Едва ли съществува доставчик, който да предлага скорост от такъв порядък през 2017 година. Аз ползвах 64 килобита за секунда през 2000 година, и дори тогава вече беше бавна тази скорост.


Ако искате вярвайте ако не искате те вярвайте Твърдо 100 мегабит в секунда ми е връзката,
А ти как разбра? Как я измери? То сега и гигабитови скорости се предлагат, но нещо ме съмнява твоя случай да е такъв. Може да имаш 100 мегабитова етернет връзка, но реалната ти скорост да е далеч по-ниска.
Правиш ли разлика между скорост на интерфейса и скорост към интернет?

Я пробвай да си измериш скоростта с това



Впрочем подобна тема не е точно за този форум.

Редактирано от Quai dOrsay на 17.11.17 01:00.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано17.11.17 06:47



Видиш ли, как сте го оставили да се мъчи!
И пак ВИ е верен!

Рачо е модерен исихаст!



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано18.11.17 13:26



1 изсл;

ping 257mS
Download 73.20 MBpS
Upload 1.37 MBpS
Result ID 6804424781

2 изсл;
P - 36 mS
D - 85.43 MBpS
U - 1.37 MBpS
R ID - 6804432907


Вдигнах паметта от 512 Мб на 4 Гб Ако трябва ще я вдигна и на 8 гигабайта има памети ето на;

Редактирано от stillpigi-166243 на 18.11.17 13:35.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано18.11.17 13:38



Гледам по рядко да влизам тук. Така ми е по спокойно.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано19.11.17 00:07



Какво е 1 изсл и 2 изсл.?
Два пъти си тествал една и съща връзка?
Не си отговорил на това, което те питах за връзката в килобитове за секунда, която споменаваш в началото.

Резултатите, които цитираш -
Прави впечатление силно изразена несиметричност между скоростта в двете посоки, както и високите стойности на пинга. (Последното не е добре) Скоростта на сваляне е доста добра и се доближава до това, което каза.

Освен това тестът дава резултати в Mbps, а не в MBps. В случая употребата на главни и малки букви има значение. Едното е мегабайтове за секунда, другото - мегабитове за секунда. Разликата е грубо казано в един порядък.

Има и още подробности, като това например, че измерената скорост е т.нар. пиъринг, т.е. за България, а за чужбина ще е доста по-ниска. По подразбиране тестът за скорост избира най-близкият сървър за тест, което предполага най-добра свързаност.

Редактирано от Quai dOrsay на 19.11.17 00:09.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано19.11.17 08:45



Вдигнах паметта от 512 Мб на 4 Гб Ако трябва ще я вдигна и на 8 гигабайта има памети ето на;
Хубаво си вдигнал паметта, но паметта няма пряко отношение със скоростта на интернет връзката.
Освен това ако операционната система (предполагам ползваш уиндоус 7 или XP) е 32 битова, тя не може да види 4 гигабайта RAM, нито 8, т.е. е безсмислено е да увеличаваш без да инсталираш 64 битов уиндоус.

Редактирано от Quai dOrsay на 19.11.17 08:46.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.11.17 15:11



Благодаря за инфото . Не го знаех но съм го мислил. Аз съм на Уин ХР Хоме действително разпознава само до 3.5 Гига...
Имам Уин 2003 сървър но е краден и не ми се ще да го ползвам т.е. не е краден, от университета ми го дадоха имах право на това но му загубих сериала и сега имам само номер от крак сайтовете, което е все едно че е краден. За мен тези неща имат значение...
Всъщност аз слагам виртуални машини за това ми трябва повечко памет...
3.5 гига ме устройват напълно! Машината работи перфектно диша си свободно.
Имам въпрос слотовете са 4 , на 1 и 3 ще сложа по гигабайт а на 2 и 4 по 512 защото когато са 4 по 1 гига тестинг мемори изброява до 3800 Гбайта т.е вътре е и паметта от кешовете на процесора Та въпросът ми е ако вместо 2.8 целеронка сложа пентиум с пълен кеш нещата ще се доизпипат или греша?
Не мога да купувам друг компютър Компютрите са скъпи играчки, а и софтуера ми , а той е колосален е за машини от поколението 2000 - 2010.Така че всичко си е в реда на нещата.
Е, ще попитам и още има ли достъпен за домашен потребител вариант да изградя миниатюрен двукомпютърен комплекс управляван от един сървър нещо като микрогрид. Просто питам нищо повече.
Благодаря за информацията пак. Беше ми от полза. Обясних си някои неща които снощи ме занимаваха.
Работата ми по Темелко 01 продължава Сега изграждам както вече съобщих система която да накара слънчевите батерии и нощим да работят Ползвам петромаксови лампи КПД е около 4% но това не е проблем.Ако построя газхолдер за светилен газ така наречените газгенератори всичко ще си дойде на местото. Парна машина е с същия КПД и е шумна, стирлинг е прекалено скъпо и иска страхотни стругари , а такива вече почти няма, гориен елемент тук в България да се строи е неуместно - ползват се много мощни химически вещества и е твърде капризен при работа, Парогазовия цикъл изисква страховита стомана и пак ще е цъкаща бомба, бензиновият генератор е шумен и не може да се запали в гаража защото ще ме удуши. Та това са ми аргументите така да се каже.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 15:35



Малката памет (512 мб) може да обясни по-ниски показатели за интернет връзката, защото тогава в повечето случаи компютъра е натоварен, а това влияе на всякакви тестове за време. И аз имах случаи с един приятел, ползва дълго време едно добиче с 256 мб памет, и се опитва да пуска на него съвременен Firefox и други чудеса, то диска му свети непрекъснато и интернет никакъв, като го вдигнахме само на 1 Гб и се отпушиха нещата.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 15:40



Рачо, ако ползваш виртуални машини, доброто решение е комп с поне 4 ГБ памет и Win 7. Win XP е слаба ракия за тая работа. Win 8 или 10 не ти препоръчвам, втория яде доста излишни ресурси, първия си има други проблеми. Или още по-добър вариант - едно Ubuntu, изключително е устойчиво, и в зависимост от наличната памет виртуалните машини си летят, включая виртална Win 10/64bit ако много ти трябва.

P.S.Всичко това ще ти свърши работа, ако компа ти е 64-битов. Ако е 32-битов, е твърде стар за подобни изпълнения.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Редактирано от Герисъм на 19.11.17 16:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.