Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 03.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Интересно наблюдение за Интернет  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано16.11.17 22:24



До преди месец бях на Уиндоус Хоме демек най евтиния, паметта ми беше 512 мегабайта, плащах си за 70 килобит секунда и почти толкова и получавах дъното произведено 2000 г, беше с Пентиум 3 процесор на 1 гигахерц, а картата кошмарно стара май Сейвидж. От вчера съм на дъно GA-81PE000MK произведено 2004г., 2.4 Селерон и 4 Гигабайта РАМ , картата е 64 Мб Жифорс 440 и пак Уиндоус Хоме за ОС.
Ако искате вярвайте ако не искате те вярвайте Твърдо 100 мегабит в секунда ми е връзката, а съм наказан защото забравих да платя една вноска- така че не вярвам някакви протекции да ползвам.
Мисля мисля и ето какво измислих Да не би да има софтуер там в сървъра на интернета който да се обърква от огромната ми памет и да пуща повече скорост.
Просто не мисля че това е случайно . Преминаването на новата конфигурация ми струваше 40 лева, компютъра е обзаведен с всички драйвери но и преди това скороста бе чудесна. Ако държи скороста все така, ще ви уведомя. Мисля че е интересно и направих това съобщение. Лично аз просто се родих с новата машина. Казвам ви съвсем друго поведение има. Много е приятна изненадата.

Редактирано от stillpigi-166243 на 16.11.17 22:31.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано17.11.17 00:45



плащах си за 70 килобит секунда и почти толкова и получавах
Каква физическа среда и интерфейс ползваш за толкова бавна връзка? Едва ли съществува доставчик, който да предлага скорост от такъв порядък през 2017 година. Аз ползвах 64 килобита за секунда през 2000 година, и дори тогава вече беше бавна тази скорост.


Ако искате вярвайте ако не искате те вярвайте Твърдо 100 мегабит в секунда ми е връзката,
А ти как разбра? Как я измери? То сега и гигабитови скорости се предлагат, но нещо ме съмнява твоя случай да е такъв. Може да имаш 100 мегабитова етернет връзка, но реалната ти скорост да е далеч по-ниска.
Правиш ли разлика между скорост на интерфейса и скорост към интернет?

Я пробвай да си измериш скоростта с това



Впрочем подобна тема не е точно за този форум.

Редактирано от Quai dOrsay на 17.11.17 01:00.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано17.11.17 06:47



Видиш ли, как сте го оставили да се мъчи!
И пак ВИ е верен!

Рачо е модерен исихаст!



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано18.11.17 13:26



1 изсл;

ping 257mS
Download 73.20 MBpS
Upload 1.37 MBpS
Result ID 6804424781

2 изсл;
P - 36 mS
D - 85.43 MBpS
U - 1.37 MBpS
R ID - 6804432907


Вдигнах паметта от 512 Мб на 4 Гб Ако трябва ще я вдигна и на 8 гигабайта има памети ето на;

Редактирано от stillpigi-166243 на 18.11.17 13:35.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано18.11.17 13:38



Гледам по рядко да влизам тук. Така ми е по спокойно.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано19.11.17 00:07



Какво е 1 изсл и 2 изсл.?
Два пъти си тествал една и съща връзка?
Не си отговорил на това, което те питах за връзката в килобитове за секунда, която споменаваш в началото.

Резултатите, които цитираш -
Прави впечатление силно изразена несиметричност между скоростта в двете посоки, както и високите стойности на пинга. (Последното не е добре) Скоростта на сваляне е доста добра и се доближава до това, което каза.

Освен това тестът дава резултати в Mbps, а не в MBps. В случая употребата на главни и малки букви има значение. Едното е мегабайтове за секунда, другото - мегабитове за секунда. Разликата е грубо казано в един порядък.

Има и още подробности, като това например, че измерената скорост е т.нар. пиъринг, т.е. за България, а за чужбина ще е доста по-ниска. По подразбиране тестът за скорост избира най-близкият сървър за тест, което предполага най-добра свързаност.

Редактирано от Quai dOrsay на 19.11.17 00:09.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано19.11.17 08:45



Вдигнах паметта от 512 Мб на 4 Гб Ако трябва ще я вдигна и на 8 гигабайта има памети ето на;
Хубаво си вдигнал паметта, но паметта няма пряко отношение със скоростта на интернет връзката.
Освен това ако операционната система (предполагам ползваш уиндоус 7 или XP) е 32 битова, тя не може да види 4 гигабайта RAM, нито 8, т.е. е безсмислено е да увеличаваш без да инсталираш 64 битов уиндоус.

Редактирано от Quai dOrsay на 19.11.17 08:46.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.11.17 15:11



Благодаря за инфото . Не го знаех но съм го мислил. Аз съм на Уин ХР Хоме действително разпознава само до 3.5 Гига...
Имам Уин 2003 сървър но е краден и не ми се ще да го ползвам т.е. не е краден, от университета ми го дадоха имах право на това но му загубих сериала и сега имам само номер от крак сайтовете, което е все едно че е краден. За мен тези неща имат значение...
Всъщност аз слагам виртуални машини за това ми трябва повечко памет...
3.5 гига ме устройват напълно! Машината работи перфектно диша си свободно.
Имам въпрос слотовете са 4 , на 1 и 3 ще сложа по гигабайт а на 2 и 4 по 512 защото когато са 4 по 1 гига тестинг мемори изброява до 3800 Гбайта т.е вътре е и паметта от кешовете на процесора Та въпросът ми е ако вместо 2.8 целеронка сложа пентиум с пълен кеш нещата ще се доизпипат или греша?
Не мога да купувам друг компютър Компютрите са скъпи играчки, а и софтуера ми , а той е колосален е за машини от поколението 2000 - 2010.Така че всичко си е в реда на нещата.
Е, ще попитам и още има ли достъпен за домашен потребител вариант да изградя миниатюрен двукомпютърен комплекс управляван от един сървър нещо като микрогрид. Просто питам нищо повече.
Благодаря за информацията пак. Беше ми от полза. Обясних си някои неща които снощи ме занимаваха.
Работата ми по Темелко 01 продължава Сега изграждам както вече съобщих система която да накара слънчевите батерии и нощим да работят Ползвам петромаксови лампи КПД е около 4% но това не е проблем.Ако построя газхолдер за светилен газ така наречените газгенератори всичко ще си дойде на местото. Парна машина е с същия КПД и е шумна, стирлинг е прекалено скъпо и иска страхотни стругари , а такива вече почти няма, гориен елемент тук в България да се строи е неуместно - ползват се много мощни химически вещества и е твърде капризен при работа, Парогазовия цикъл изисква страховита стомана и пак ще е цъкаща бомба, бензиновият генератор е шумен и не може да се запали в гаража защото ще ме удуши. Та това са ми аргументите така да се каже.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 15:35



Малката памет (512 мб) може да обясни по-ниски показатели за интернет връзката, защото тогава в повечето случаи компютъра е натоварен, а това влияе на всякакви тестове за време. И аз имах случаи с един приятел, ползва дълго време едно добиче с 256 мб памет, и се опитва да пуска на него съвременен Firefox и други чудеса, то диска му свети непрекъснато и интернет никакъв, като го вдигнахме само на 1 Гб и се отпушиха нещата.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 15:40



Рачо, ако ползваш виртуални машини, доброто решение е комп с поне 4 ГБ памет и Win 7. Win XP е слаба ракия за тая работа. Win 8 или 10 не ти препоръчвам, втория яде доста излишни ресурси, първия си има други проблеми. Или още по-добър вариант - едно Ubuntu, изключително е устойчиво, и в зависимост от наличната памет виртуалните машини си летят, включая виртална Win 10/64bit ако много ти трябва.

P.S.Всичко това ще ти свърши работа, ако компа ти е 64-битов. Ако е 32-битов, е твърде стар за подобни изпълнения.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш

Редактирано от Герисъм на 19.11.17 16:03.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано19.11.17 16:51



Това, че малкото памет може да обясни по-ниски показатели е ясно.
Но в случая има много неизвестни и не ми се гадае.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.11.17 17:32



Абе, Героне, заделете им на тези хора за Черния петък по 100-150кинта, да си купят компове като хората!
Стига ги тъпкахте с лекарства, да не ВИ издадат!



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.11.17 19:58




Имам 32 битов Уин 7 и да разпознава точно 4 гигабайта но не повече. Благодаря Гери за любезно предоставената информация.Нямам пари нито желание да се впускам в сложни задачи така че ще се вслушам в указанията.
А бе мислех си с Bart Pe /жива дистрибуция на Уиндоус/ - вече не я развиват дали може да се направи микрогрид. Това е единствената жива дистрибуция на майкрософтски софтуер в областа на операционните системи за която знам че е правена та си мисля де и питам.
Убунту имам, всъщност май притежавам около петдесет или шейсет линукса но хубавия Линукс иска жесток хардуер. не е по силите на мое величество да харча такива пари , а и то е само една занимавка никому ненужна де се вика само да кажем че сме го правили. но ще помисля по въпроса .Пости ми са знанията но знае ли човек може ако намеря две еднакви дъна да се пробвам знае ли човек, знае ли човек...

Я да питам нещо по важно за мен; знае ли някой надеждно средство за опазване на Сидита и Дивидита Нещо ми изяжда повърхностният слой оня там ламаринения и те стават направо прозрачни и читачката не ги отваря имам към 1000 или повече диска и поне 50 или 60 вече са чумясали Държа ги на заветно но проветриво мусто на стайна температура неогрявано от слънце сухо и добре подредени . Оригиналният ми диск с Уин ХР не мръднал въпреки че всеки зо дни презареждам компютъра с него а дисковете с уИН 98 завчера ги гледах свършили са те обаче са сидита купени от магазина и на тях после е записвана ОС Уин 98 Гери ти знаеш ли нещо а ти Куай Дорсай а ти Необогомиле бе някой знае ли нещо как да се справя с проблема. Казвам ви имам страхотни програмки нищо че са стари нямат грешка и игри и системен софтуер Не се хваля а ме боли че съм хвърлил труд да ги закупя , а може ей тъй да ги загубя. За сравнение лентичките ми от магнетофона са запазени въпреки че са поне от 1990 г, а Сидита от преди 2 или 3 години са напълно умрели.
Тука давам за Барт Ре




Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 20:26



"но хубавия Линукс иска жесток хардуер."

А, не е така. Линукса това му е хубаво, че може да се качва на почти всичко, за разлика от Виндовса. На всяка дзвъчка може да се пригоди да работи. Е, без визуална среда, ама специалистите работим и само на конзола :)

Колкото до сидитата и дивидитата - ако още не е късно, купувай достатъчно голям хард диск и копирай всичко което успееш на него. Почвай веднага, щото процеса на разрушаването им е необратим, а и на времето се срещаха с най-различно качество, така че сега ще се конкурират кое да умре по-първо. После си купи втори диск, за да си направиш копие на първия, че хард-диска има неприятното свойство понякога да умре изведнъж и изцяло. И имай пред вид, че спасяването е бавна работа. А тези от които презареждаш, имай си копия, че и те ще умрат по някое време.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.11.17 20:34



Значи работата е лоша. Ами започвам няма накъде.Благодаря много!!!



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 20:47



Да, работата е лоша. Аз преди две години свърших тая работа. Оказа се, че първите дискове, които съм купил някъде 1990-година със златно покритие, са перфектни. Масовите Princo общо взето са зле. Имаше едни партиди евтини дискове от Стара Загора без надпис върху тях, чиста огледална повърхност - учудващо добре се четяха. От около 1100 диска едва 18 не успях да спася, слава богу с информация която повечето успях да намеря по други канали. Дивидитата бяха по-зле, на тях им е по-кратък живота по принцип.

Но има и чалъми ако не се четат: промиваш им с веро долната пластмасова повърхност и я почистваш от боклуци (после добре изтръскваш и изсушаваш да не останат следи). После или ги охлаждаш, или ги държиш и въртиш в устройството да се стоплят повечко, тогава понякога могат да се четат по-добре. Дали ще ги топлиш или охлаждаш май зависи от типа на багрилото, щото при различните производители работи различна тактика, опитваш, нямаш друг изход. И най-вече, гледаш на просвет, дали няма физически дупки, тогава е почти неспасяемо положението.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.11.17 21:05



Най-добре се премести в Облака!
Аморфната материя не запазва добре информацията с времето. А в Облака си знаят работата и дублират инфото.

Герон събира книжен флуд, който сам не чете.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.11.17 13:48



Това с миенето с веро е според мен опасна процедура. Виждал съм дискове (май CD-та бяха), които след намокряне се разлепват, водата прониква вътре и металното покритие, което пази информацията се отлепва поврежда невъзвратимо.
И аз имам от онези златни дискове, които се четат безпроблемно и до днес. Те бяха марка Кодак. И бяха само CD-та, DVD поне записваеми в домашни условия тогава още нямаше. Но мисля, че малко бъркаш с годината. През 1990-а още нямаше записвачки и записваеми дискове. Появиха се няколко години по-късно. Моите датират от 1997-1998. В началото и не разполагах със записвачка, а и записвачките не бяха евтини по онова време. Първата, която си купих беше hp и струваше 350 долара, доколкото си спомням, и беше едва 4 - скоростна, като се ползваше едва на 2-ра скорост, за по-сигурно записване.
По онова време нямаше nero или друг по-надежден софтуер, и за записване ползвах собствения софтуер на записвачката, а той беше крайно бъгав. Да не говорим, че по онова време дори едно съобщение по icq в момент, в който диск се записва беше в състояние да компрометира записа.
Имаше и презаписваеми дискове, които уж можеха да се ползват като флашка, поне като замисъл, но на практика това почти не се случваше, а и скоростта на запис беше отчайващо бавна.

За спасяване и архивиране, май няма по-добър начин от външен твърд диск. Поне на този етап.

Редактирано от Quai dOrsay на 20.11.17 13:49.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.11.17 14:09



Датата на записаните файлове на мойто ЦД вътре е май месец 1992, а ми се върти в главата че доста преди това ги бях купил и правех планове и трупах какво ще запиша, може би година преди това. Тогава светът беше друг, трябваше да се спасяват кашони с дискети :)

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.11.17 17:33



Според този източник


Първите записвачки на CD-R са се появили през 1992 година.
Щом имаш записани файлове през 1992-ра значи си бил много напред с материала.
По онова време цените са били доста високи - чак след 1995-а цените на записвачките са паднали под 1000 долара. Както казах, моята струваше 350 долара.

Редактирано от Quai dOrsay на 20.11.17 18:04.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.11.17 17:49



Записвачката беше фирмена, но и самите ЦД-та бяха скъпи, върти ми се цена около 30 лева бройката. Иначе по-късно се сдобих със записвачка за около 400 долара. И с кръв и бой разследвах следният проблем: записвам едно ЦД, всичко е ок. Записвам второ, скапва се. Железна повторяемост. Оказа се, че индексиращият сървис на Виндовса се включва по подразбиране 40 минути след стартирането му, време, което беше достатъчно само за първото ЦД, но отнема въздуха за писането на второто :)

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.11.17 18:07



Дори и фирмена, пак явно сте били на върха на вълната на технологиите.
По онова време все още не навлизаха така бързо нещата у нас.
А това с индексиращия сървис на какъв уиндоус е било? NT3.51?



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.11.17 19:08



Като я купих записвачката, май се беше появил вече Win 95. Или на предшественика му карахме, Win 3.1, ще те излъжа сега... NT-то някак не ми беше по душа...

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.11.17 19:51



win 95 нямаше преди 1995 година, в това съм напълно сигурен.
NT-то си беше много хубаво, поне NT4.0 особено в сравнение с бъгавите 3.11 и 9x.
Вярно че беше малко по-дървено откъм настройки и поддръжка, но пък беше много стабилно и имаше истинска сигурност, за разлика от смешните 9x и 3.1, които работеха само с FAT.
Единственото "предимство" на 9x беше тъй нареченото plug and pray.

Редактирано от Quai dOrsay на 20.11.17 19:52.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано20.11.17 22:14



Toва го мислех за облака. Но имам и файлове които не бих искал да се знае че имам
Например от ЦРУ когато бях в форма крадох дори няколко пъти. Ей тъй на майтап и то взе че стана май две програми за разпознаване и една за криптиране на десктопа. Някога бях голямо дрисненце. И на летището в Москва пък еднъж за малко да ме вкарат да прехвърлям кюмур вместо да си ходя в София идвах си от не знам коя 12 часа път с самолет дестинация ... Както и да е излъгах ви няма такива работи нямам сестра. Та на въпроса това за Облака хубаво ли е лесно ли става Не знам бе хора Пък и нищо лошо няма нашите органи да видят качествен софтуер за който не са и мечтали .
А четох оня ден 1960 г в държавата Израел е имало 14.4 % хора с 3 и 4 клас, и 30 % напълно неграмотни Днес не знам как е в Израел но в България май веке е точно така.
Гери, Ако намеря 2 еднакви дъна ще се опитам да си направя това де горе го балтаех микро супер компютър В университета ни имаше един на 500 място в света беше с Athlon 3000, РАМ 400 Мхц, DFI Lan Party дъна. Прави го Станислав Симеонов. Казах ще се опитам и то само ако намеря подходящи дъна
По въпроса с Сидитата мил съм дъно с Веро казвам ви умряха ми две памети и слотовете към тях също Оня ден пък обърнах една памет и не знам как но съм я надрусал в слота и дъното се запали като факел. Казвам ви шоу стой та гледай.
Всъщност исканото от мен е 8 гига и корава видеокарта за софтуер с наименование бе забравих го там дето проектират машинни елементи Такъв комп е около 1500 лева Видях го на Панаира в Пловдив в залата на геймърите там последната палата до изхода вдясно.
До тук с празните приказки Докато не завърша Темелко 01 няма да подхващам нищо.
След безкрайно премисляне стигнах до извода че най вероятно някой чип в монитора е в нестабилен режим и след достигане на някаква температура обръща резбата както се казва и претоварвайки видеокартата захранва матрицата с свръх напрежение и додите започват да излъчват яко с резултат цитираният по рано ефект Но от друга страна пускал съм лазерен лъч през френелката няма никакви такива явления лъча си отива на майната си както си е свикнал ...
Бе увъртяна работа ви казвам много интересна.
А защо никой не коментира изреденото от мен за видовете захранвания Не ми вярвате че съм ги пробвал ли или мислите че няма да опрете някой път до такъв проблем? Ще опрете помнете ми думата. Нефта я го има я го няма още 20 години, вятъра е вятър работа, а мене ме заболя главата и ще си лягам май.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано20.11.17 22:24



Прав си пазя реклама с дискета и списание от Панаира в Пловдив от 1995 за Вин 95 Тогази излезе. Ама ази по него време блеех баирите и работех много за да стана автомонтьор 6 разряд Не се случи. Мутрите продадоха сервиза балабар с блатото от което беше заграден, а ние се засополивихме на трудовата борса...
О времена , о нрави!



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано20.11.17 22:33



Аз преди 4 години купих записвачка която ми утрепа Дивидито с Вин Про на турски език от тогава записвачка не смея да купя. Записвам ко щете вярвайте с измъкнати от Вторични суровини записвачки До сега не са ме подвели Както казваше един прекрасен мой колега "Тамън хубаво разработена"
Р.С. Имам бая с прогорена ламарина и то с ОС най вече. ха ха ха .Добре де нали ламарината е само за отражение а записа става в структурата лексана де Аз поне така знам че тенекето е само за огледало. Куай Дорсай каза нещо което е различно от моето твърдение. Не казвам че заблуждава просто аз го знам различно.
А ако ползвам флашки не е ли по сигурно?

Редактирано от stillpigi-166243 на 20.11.17 22:46.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано21.11.17 00:21



Мятай се на Ремикс!


На Черния петък сигурно ще има за стотачка такива кимпове.

Ако имаш бад сектори на диска, не мисля, че ще работи добре на старуя ти комп.
...

Колко инфо си натрупал?
Големите програми са голям булашик, като големите книги де.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.11.17 00:50



Добре де нали ламарината е само за отражение а записа става в структурата лексана де Аз поне така знам че тенекето е само за огледало.

Така е, прав си. Металният слой служи за отражение, а записът става в специален слой с органични багрила.

А ако ползвам флашки не е ли по сигурно?
Не.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано21.11.17 18:55



Солид Уоркс се казва програмата Мога да я получа с разрешение за временно ползване но само след като докажа че имам подходящ компютър т.е. с тест изпратен до фирмата с която имам уговорка. Нещо като с тебе преди 5 поста за скороста на Интернет. Както и да е 1500 нямам а и не е тумнало да уча софтуера така че това може и да не го мисля.
А по въпроса благодаря за новината че се слага слой пигментен или как там в който става записът Не го знаех.
Не на последно място в темата за ракетните двигатели там на авиомоделиста има юзер случайно или не ползвал мое име "Рачо Ковача" - Не съм аз да знаете поне тези които четете мои постове. Избягвам ги тия табиети. Няма за сега за какво и от кого да се крия.
Не съм ядосан но в предвид и неотдавнашната шашма пак с мое име май по рядко ще пиша вече. Не че има значение но пиша тук по скоро за да дам нещо , а не да се правя на велик. Всичко казано от мен в досегашните ми постове е подчинено на някакви общоприети морални норми колкото и занижени да са според някои хора.Темелко01 съществува и не е холограма холограмите предполагат носител материален а това нещо Темелко 01 де се появява в въздуха без парогенератори и прочее носители и поне моят Темелко01 е 2Д макар и да може лесно да става сфера ако трябва да бъда изчерпателен полусфера носеща пълния образ изграден от монитора и пълна сфера но в един единствен цвят бял като на луминисцентна лампа горе долу 5000 К по днешните стандарти. А бе ще го видите няма да се размине.
До Необогомил ; мисля че все пак ще ползвам твърди дискове за оцелелите сиди и дивиди .
имам доста стари ХДД събирам ги от отпадъци, по добре врабче в ръцете от колкото орел в небето.
Оставям ви с "Рачо Ковача" нека ги дроби как си знае.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано21.11.17 19:07



Споко бе то от "едно време" практически не остана никой за да те разконспирира,а и вие си менкате никовете:)
,



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Crazy Space]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано24.11.17 21:51




Красив глас, красива песен, красива жена!

И тука няма "почти".

А за тук да не говорим. Излива ги !
Попов се е казвал българина преподавал математика в Берлин с Айнщаин преди Гуруто да избяга в Америка. Някъде 1933 година Първото име забравих.
Бил е изключителен математик предполагам.
Знам че е безмислено да го пиша но ще го напиша. Като Айнщайн скоро няма да се появи интелект. Но някога ще се появи. Сигурен съм в това.


Да, оставям ви с "Рачо Ковача" нека ги дроби как си знае.

Р.С. Гледам по долу някой пише за изхабяване Нали вече ви казах че компютрите ми и шесте са събирани от захабени части купувани по за лев два от вторични суровини захабени са ама работят . А що се отнася до Темелко 01 и с нов не всеки ще го направи!!!
"Човек се движи между бездни..."

Редактирано от stillpigi-166243 на 24.11.17 23:06.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано24.11.17 22:40



Друго си беше като пишеше за баба Фатме, изхабил си се





Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Crazy Space (член)
Публикувано28.11.17 13:33



Най-ефтино е дъно и процесор втора ръка, той с един кьор 2 дуо ще се прероди, но си трябва и читава нова видеокарта иначе ейчдито с цицте на Гергана ще показва насечено и проца ше ври от напор:)



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Crazy Space]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано29.11.17 23:10



Кажете бе хора какъв е физическият смисъл на явлението една памет с няколко ядра тия коре 2 коре 3 коре 6 изобщо не ги вдявам . Аз си мисля че са само пазарен трик като не моем да вдигнем честотата и като не ни е на сметка да правим многопроцесорни дъна ей така ще ви маймутим. Обяснете ми го ама простичко ако може разбира се.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.11.17 01:07



Рачо, представи си го ядрото като е отделен допълнителен процесор в същия корпус. 4 ядра - 4-процесорна система. Всичките ядра работят върху обща памет, като операционната система се грижи да не си пречат. Икономията спрямо отделните процесори е, че част от обслужващите ги неща са общи, и се икономисва пространство като се обединявата на ниво ядра процесорите, и излиза по-евтино от истинска многопроцесорна система..

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано30.11.17 21:24



Да аз така си го представях но не знаех наистина не знаех че ОС се грижи да не си пречат следователно е редно с новите ядра да се ползва и нова ОС. Коя е подходяща?



Тема Re: Друго интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Подземен извънземен (магнити хологр)
Публикувано20.01.18 21:55



Хората се делят на пенсионери и не-пенсионери смешно и жалко.
Няма такива филми! Можещият може до последният си час, а роденият да пълзи си пълзи и друго не ще и да иска да може.
сега на въпроса защо Темелко 01 бе преименуван на Project Mara отговорът е прост и логичен темел е турска дума получила публичност поради дадени обстоятелства и означава основа - фундамент на сграда. Устройството ще го публикувам в интернет а там важи английският.
Мара е името на моята баба.И аз както Хидразинчо си я спомням с уважение и благодарност пък и Мара е едно прекрасно българско име.Впрочем и една голяма африканска река носи това название. И без това янките ни имат за негри - е, това в кръга на шегата.
Законите на рекламата изискват фирми имена и названия да са кратки и ясни.
Много по уместно би било в Тубата такова наименование - Project Mara, отколкото сложното и неясно Темелко 01.
Доколко устройството е значимо - ами не знам знам само че е яко. Пък за Нобел и прочие отличия аз не съм достоен, а и не не търся пари стигат ми тези с които разполагам докато осъществявам идеите си.
Но благодаря на Необогомил за хубавите думи в една друга тема. Необогомиле знам те че си много интелигентен и намираш същината на нещата - разбрах го когато обсъждахме с теб принципите на работа на австралийското торпедо дето се движи с помоща на телено въже. Бързо и точно схващаш и Хидразинчо е такъв - умели момчета сте!
Защо Необогомил има такова поведение в физика не знам а и не е моя работа.
След приключването на Project Mara ще има друг проект- най вероятно Стирлинг или Ериксон машина ще видим каквото дойде нека изчистя сега това с което съм се захванал.Що се отнася до магнетизма и магнитните машини -занимавах се с тях от любопитство но както и Гери и Нео и Ржевски и много други ми казваха там само щуротии нищо сериозно не може да излезе. Просто има и такива моменти в живота на човек изглупява и почва да търси под вола теле. Е, мина ми през главата-писано било.
Ами последният отговор: Кога Project Mara ще бъде показан - когато изчистя 51% от неяснотите свързани с него , а те не са малко но мисля че тази година ще го видим.Макар и с малко пари проектът се движи макар и бавно върви.
Може би това е и гениалното в случая - с малко средства да осъществиш сложен преход към по висока летва и дори да я прескочиш.
Не се боя от трудностите дори те ме правят по упорит.
П.С. имало още нещо за отговаряне: Мъжът с френският ник пише:"не е разбрал нищо повече за природата на явлението" Аз като очевидец обаче твърдя че вследствие видяното в мен възникна въпросът Щом холограма означава рисуване с светлина а поне аз холограмите които съм виждал са все върху материален обект - кристал, стъклена плоча ит.н.са наречени с това име, то тогава как би трябвало да се нарече образ който спонтанно възниква в пространството подобно на дъгата, на миража?
Опа и последно - с две френелки мога да направя обемно изображение , а в един частен случай може и с една дори, така че не съм сигурен че проектираният образ е непременно 2D!!! Всъщност и аз не знам 2D или 3D е изображението което е извън границите физическите на екрана. Може и да не съм единственият но не знам кого да питам наистина не знам за да има коректност в изложението ми.

Редактирано от Подземен извънземен на 20.01.18 22:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.