Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 31.05.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано19.11.17 16:51



Това, че малкото памет може да обясни по-ниски показатели е ясно.
Но в случая има много неизвестни и не ми се гадае.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.11.17 17:32



Абе, Героне, заделете им на тези хора за Черния петък по 100-150кинта, да си купят компове като хората!
Стига ги тъпкахте с лекарства, да не ВИ издадат!



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.11.17 19:58




Имам 32 битов Уин 7 и да разпознава точно 4 гигабайта но не повече. Благодаря Гери за любезно предоставената информация.Нямам пари нито желание да се впускам в сложни задачи така че ще се вслушам в указанията.
А бе мислех си с Bart Pe /жива дистрибуция на Уиндоус/ - вече не я развиват дали може да се направи микрогрид. Това е единствената жива дистрибуция на майкрософтски софтуер в областа на операционните системи за която знам че е правена та си мисля де и питам.
Убунту имам, всъщност май притежавам около петдесет или шейсет линукса но хубавия Линукс иска жесток хардуер. не е по силите на мое величество да харча такива пари , а и то е само една занимавка никому ненужна де се вика само да кажем че сме го правили. но ще помисля по въпроса .Пости ми са знанията но знае ли човек може ако намеря две еднакви дъна да се пробвам знае ли човек, знае ли човек...

Я да питам нещо по важно за мен; знае ли някой надеждно средство за опазване на Сидита и Дивидита Нещо ми изяжда повърхностният слой оня там ламаринения и те стават направо прозрачни и читачката не ги отваря имам към 1000 или повече диска и поне 50 или 60 вече са чумясали Държа ги на заветно но проветриво мусто на стайна температура неогрявано от слънце сухо и добре подредени . Оригиналният ми диск с Уин ХР не мръднал въпреки че всеки зо дни презареждам компютъра с него а дисковете с уИН 98 завчера ги гледах свършили са те обаче са сидита купени от магазина и на тях после е записвана ОС Уин 98 Гери ти знаеш ли нещо а ти Куай Дорсай а ти Необогомиле бе някой знае ли нещо как да се справя с проблема. Казвам ви имам страхотни програмки нищо че са стари нямат грешка и игри и системен софтуер Не се хваля а ме боли че съм хвърлил труд да ги закупя , а може ей тъй да ги загубя. За сравнение лентичките ми от магнетофона са запазени въпреки че са поне от 1990 г, а Сидита от преди 2 или 3 години са напълно умрели.
Тука давам за Барт Ре




Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 20:26



"но хубавия Линукс иска жесток хардуер."

А, не е така. Линукса това му е хубаво, че може да се качва на почти всичко, за разлика от Виндовса. На всяка дзвъчка може да се пригоди да работи. Е, без визуална среда, ама специалистите работим и само на конзола :)

Колкото до сидитата и дивидитата - ако още не е късно, купувай достатъчно голям хард диск и копирай всичко което успееш на него. Почвай веднага, щото процеса на разрушаването им е необратим, а и на времето се срещаха с най-различно качество, така че сега ще се конкурират кое да умре по-първо. После си купи втори диск, за да си направиш копие на първия, че хард-диска има неприятното свойство понякога да умре изведнъж и изцяло. И имай пред вид, че спасяването е бавна работа. А тези от които презареждаш, имай си копия, че и те ще умрат по някое време.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.11.17 20:34



Значи работата е лоша. Ами започвам няма накъде.Благодаря много!!!



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано19.11.17 20:47



Да, работата е лоша. Аз преди две години свърших тая работа. Оказа се, че първите дискове, които съм купил някъде 1990-година със златно покритие, са перфектни. Масовите Princo общо взето са зле. Имаше едни партиди евтини дискове от Стара Загора без надпис върху тях, чиста огледална повърхност - учудващо добре се четяха. От около 1100 диска едва 18 не успях да спася, слава богу с информация която повечето успях да намеря по други канали. Дивидитата бяха по-зле, на тях им е по-кратък живота по принцип.

Но има и чалъми ако не се четат: промиваш им с веро долната пластмасова повърхност и я почистваш от боклуци (после добре изтръскваш и изсушаваш да не останат следи). После или ги охлаждаш, или ги държиш и въртиш в устройството да се стоплят повечко, тогава понякога могат да се четат по-добре. Дали ще ги топлиш или охлаждаш май зависи от типа на багрилото, щото при различните производители работи различна тактика, опитваш, нямаш друг изход. И най-вече, гледаш на просвет, дали няма физически дупки, тогава е почти неспасяемо положението.

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано19.11.17 21:05



Най-добре се премести в Облака!
Аморфната материя не запазва добре информацията с времето. А в Облака си знаят работата и дублират инфото.

Герон събира книжен флуд, който сам не чете.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.11.17 13:48



Това с миенето с веро е според мен опасна процедура. Виждал съм дискове (май CD-та бяха), които след намокряне се разлепват, водата прониква вътре и металното покритие, което пази информацията се отлепва поврежда невъзвратимо.
И аз имам от онези златни дискове, които се четат безпроблемно и до днес. Те бяха марка Кодак. И бяха само CD-та, DVD поне записваеми в домашни условия тогава още нямаше. Но мисля, че малко бъркаш с годината. През 1990-а още нямаше записвачки и записваеми дискове. Появиха се няколко години по-късно. Моите датират от 1997-1998. В началото и не разполагах със записвачка, а и записвачките не бяха евтини по онова време. Първата, която си купих беше hp и струваше 350 долара, доколкото си спомням, и беше едва 4 - скоростна, като се ползваше едва на 2-ра скорост, за по-сигурно записване.
По онова време нямаше nero или друг по-надежден софтуер, и за записване ползвах собствения софтуер на записвачката, а той беше крайно бъгав. Да не говорим, че по онова време дори едно съобщение по icq в момент, в който диск се записва беше в състояние да компрометира записа.
Имаше и презаписваеми дискове, които уж можеха да се ползват като флашка, поне като замисъл, но на практика това почти не се случваше, а и скоростта на запис беше отчайващо бавна.

За спасяване и архивиране, май няма по-добър начин от външен твърд диск. Поне на този етап.

Редактирано от Quai dOrsay на 20.11.17 13:49.



Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Quai dOrsay]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано20.11.17 14:09



Датата на записаните файлове на мойто ЦД вътре е май месец 1992, а ми се върти в главата че доста преди това ги бях купил и правех планове и трупах какво ще запиша, може би година преди това. Тогава светът беше друг, трябваше да се спасяват кашони с дискети :)

Има по-лоши престъпления от това да гориш книги. Едно от тях е да не ги четеш


Тема Re: Интересно наблюдение за Интернетнови [re: Герисъм]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано20.11.17 17:33



Според този източник


Първите записвачки на CD-R са се появили през 1992 година.
Щом имаш записани файлове през 1992-ра значи си бил много напред с материала.
По онова време цените са били доста високи - чак след 1995-а цените на записвачките са паднали под 1000 долара. Както казах, моята струваше 350 долара.

Редактирано от Quai dOrsay на 20.11.17 18:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.