Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 24.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Alenadrow]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано07.06.17 13:48



Ти продължаваш с квалификациите, вместо да дадеш количествен модел или да си признаеш чистосърдечно, че никога не си можел да предложиш такъв и някак се опитваш да оправдаеш този факт с някакъв недостатък на друг участник във форума.
Ето че пак плямпаш без да си прочел, а излъга, че всичко си прочел.
Ето тук


съвсем ясно казвам, че не мога да дам точна и аргументирана количествена оценка. Мисля и на още едно място го бях написал, но и това е достатъчно.

Тъй че за какво се пънеш? Риташ в отворена врата.

Още тук съм обяснил кое ограничава, при това далеч не съм се ограничил с капацитетите, за които ти толкова се заяде.

И до нищо качествено по-различно не се стигна в крайна сметка. Да, не мога да дам количествена оценка, ако можех, щях да го направя. Просто посочих това, което пречи да се вдигне честотата.
И да, не е едно и също да имаш транзистор с висока гранична честота и процесор, работещ с клок на същата честота. Това, че ти не можеш да го проумееш и да разбереш защо е така е ясно. И да обяснявам, и да привеждам аргументи, и да цитирам източници, все тая. Ти му говориш, то рупа ли рупа.

Редактирано от Quai dOrsay на 07.06.17 14:06.



Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Quai dOrsay]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.06.17 14:05



Освен количествена оценка не можеш да дадеш и каквато и да е препратка към каквито и да било факти или аргументирани предположения, че това може да е лимит, някак свързан с разглежданите честоти. Т.е. изфантазирал си си го изцяло и в яда си, че тази ти фантазия не може да даде отговор на очевидно противоречащи и факти, посочени ти от мен в случая, те кара да обиждаш мен, вместо да се замислиш дали посочените факти наистина не противоречат на предположенията ти и, ако не, защо това това привидно изглежда така при друг читател.

Съжалявам, но не съм склонен да приема претенцията ти да се доверявам на всичко, което ти се стори подходящо да напишеш тук, само защото ти си по-образован, по-възпитан и по-разбиращ според твоите собствени усещания. Не считам за нормално или приемливо ясни въпроси да се посрещат агресивно и с лични нападки, само защото поставят под съменние собствените ти усещания по един или друг въпрос - ако не можеш да покажеш източник или собствени изчисления, то ти за конкретния случай не се явяваш с нищо по-различен, па ако ще да си академик и благоверен християнски патор едновременно. На теб нещо може да ти се струва много логично, на мен - друго. По тая причина съществува аргументацията и нейното използване вместо лични нападки най-често дава отлични резултати и води до различен поглед към фактите и тяхната интерпретация.



Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Alenadrow]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано07.06.17 14:08



Освен количествена оценка не можеш да дадеш и каквато и да е препратка към каквито и да било факти или аргументирани предположения, че това може да е лимит, някак свързан с разглежданите честоти.
Кое?
Препратка ти дадох към научен материал. Ти каза, че не го разбираш.



Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Quai dOrsay]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.06.17 14:42



Даде ми прератка към най-общо изложение на някаква технология. Казах, че е твърде обширно и сложно за мен четиво и те помолих да ми посочиш на коя страница се разглеждат паразитните капацитети като лимитарщ фактор за честотата с някаква количествена оценка. Повтарям молбата си, в случай, че съм се заблудил, че съзнателно си отклонил този пределно прост въпрос. Ще се радвам да видя количествена оценка на паразитните капацитети като лимитиращ фактор при определени честоти в каквото и да е литература или дискусия. Общи учебници по електроника, квантова механика или която и да е друга наука бих могъл да си намеря и сам, но това, което не разбирам е, как количествено да оценя лимитиращото въздействие на паразитните капацитети за дадена честота. Съвсем искрено бих се радвал този въпрос да бъде изяснен - ако съм пропуснал някакъв линк, изясняващ или дискутиращ конкретния въпрос, то моля да ме извиниш и да ми посочиш място, където е разяснено при каква честота паразитните капацитети поставят лимит (за някаква използвана технология, разбира се).

Не където е разяснена самата технология, не където е разяснено какво е времеконстанта, не където е разяснено какво е паразитен капацитет, където конкретно се дискутират паразитните капацитете като лимитращ фактор при посочена честота.


Извинявам се за повторенията, подчертаванията и оцветяването - просто се опитвам да не оставя никакво съмнение на кой точно въпрос не съм получил отговор или препратка, където се дава такъв отговор или поне се води дискусия в тази посока с количествени оценки.



Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Alenadrow]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано07.06.17 19:31



Даде ми прератка към най-общо изложение на някаква технология. Казах, че е твърде обширно и сложно за мен четиво и те помолих да ми посочиш на коя страница се разглеждат паразитните капацитети като лимитарщ фактор за честотата с някаква количествена оценка.
Всичко това ти го дадох, но ти пак не си чел. Не ми се търси сега пак да ти давам линкове. Ти си го намери. Няма по сто пъти да повтарям едни и същи неща за бавновъзприемащи и нагли.



Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Quai dOrsay]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.06.17 20:37



Отново елементарна и проверимо невярна лъжа, която идва да замести отговор на прост въпрос. Дори аз да съм абсолютно неспособен да намеря някакъв линк, който ти си дал, то определено ти си способен да го направиш бързо - нагоре пускаше през няколко минути линкове към мои изказвания, в твоите мнения вероятно е много по-лесно да се ориентираш.

Но такъв линк няма и никога не имало. Ако имаше линк към конкретно количествено измерение на лимитиращата роля на паразитните капацитети за дадена честота, то ти най-спокойно можеше да го посочиш и да оставиш безпристрастният читател да си направи извода кой е бавновъзприемащ и нагъл. Нещо повече - можеше да го посочиш още в началото и тази абсурдна "дискусия", ако можем да наречем така комплекта от зле таргетирани шопарски опити за самозаблуждение относно собствена значимост и неуспорима компетентност, нямаше въобще да се състои.

И едно по-общо разсъждение - принципно няма как да се определи някой, задаващ въпрост, като бавновъзприемащ, нагъл, необразован, некултурен или с каквото и да е друго обидно определение, на базата на въпроса, който е задал - човека просто пита, ясно е че не знае или поне е ясно, че не претендира да знае - в краен случай може да е нетактичен и да комптроментира някакъв жалък опит за самоизтъкване. Виж, претендиращият за компетентност и културно поведение лесно може да бъде заподозрян в нереалистична оценка тези си собственоръчно заявени качества, ако вместо да отговори на прост въпрос си позволява многократно обиди към питащия. Колко умен и културен трябва да си, че да ти е по-лесно в десетки постове да обиждаш някой, само защото те е попитал нещо изцяло в сферата на заявената от теб компетентност, вместо да му отговориш на тъпите въпроси, пък ако възпитанието налага и няколко пъти?! Знам, че и на този въпрос няма да отговориш, не защото не знаеш отговора, а защото аз съм тъп и нагъл за да ти го задавам. Нали?





Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Alenadrow]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано07.06.17 20:57



Отново елементарна и проверимо невярна лъжа, която идва да замести отговор на прост въпрос.
Сега вече и лъжец ли ме наричаш?
Ти си този, който твърдеше, че абсолютно всичко е прочел, че и линковете даже.
Явно обаче ти си излъгал.
Аз няма да ти търся линкове, оправяй се и не ме занимавай.



Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Quai dOrsay]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано08.06.17 07:45



Разбира се, че е възможно да си лъжец. Никъде не си дал никакъв линк за каквато и да е информация, че паразитните капацитети са някакъв лимитиращ фактор за някакви конкретни честоти, да не говорим за честотите, около които ти твърдеше, че те са - т.е. твърдението ти е доказуема лъжа. Но е възможно и да не си лъжец, а просто подсъзнателно да отхвърляш истината в стремежа си да не допуснеш никакво вътрешно съмнение в своята собствена оценка за своята собствена компетентност. Даваше линкове към някакви общи разглеждания, пълни със сложни формули и нито едно число. За мен отказа ти да решиш посочените от самия теб формули и да дадеш количествена оценка е много показателен за пропастта между собствената ти претенция за компетентност и реалността.

Тъй като очевидно няма да посочиш никаква конкретика по разглеждания въпрос, то наистина аз остава да го направя, за да не се правръща този форум в инструмент за ментална стабилизация, а все пак да съдържа някаква ползена информация. С уговорката, че моята компетентност в случая се свежда до общата ми когнитивна способност да търся и евентуално намирам информация, свързана с разглеждания казус, то бих могъл да предложа на читателите следния документ, в който този въпрос се разглежда сравнително подробно:



Уточнявам отново, че моята компетентност не позволява да давам разяснения и допълнителни обяснения по предоставения материал, но в него има доста графики, които разглеждат различни лимити и параметри и е видно и за лаик, че разглежданите честоти са далеч, далеч, далеч, далеч по-високи от 4GHz, дори толкова "ниски" честоти не се разглеждат въобще, а за удобство се използва диапазона 10GHz-1000GHz. А най-хубавото е, че се разглеждат числа, което прави възприемането от неспециалист сравнително по-лесно, като лесно се вижда драматчното разминаване между твоите фантазии и съвременната реалност.

Ако аз съм тъп и невъзпитан, смятай къде си ти по собствената си скала за оценка на тези личностни параметри, след като аз любезно мога да потърся и да посоча линк, където коментирания въпрос се разглежда количествено, а ти не можеш или не желаеш, предпочитайки да надменно и арогантно да обиждаш, за да прикриеш спорния характер на това, което ти оценяваш като знания и компетентност у себе си.

И друг път, моля, запомни, че не е нужно човек да е компетентен за да зададе въпрос. Освен това често дори не е нужно човек да е компетентен, за да оцени компетентността на друг човек в дадена област. Но е задължително човек да е добронамерен, за да е полезен в някаква дискусия или поне да не и пречи с комплексите и настоятелното си себеизтъкване. Допълнителен бонус при добронамереността е, че човек може да научи нещо ново и да си даде реалистична оценка за познанията си в някаква област, без брутално да се излага и да буйства несвързано, за да оправдае един или друг свой недостатък.



Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Alenadrow]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано08.06.17 11:16



Браво, страхотно! Ето че ми натри носа.



Хайде сега да видим обаче дали наистина е така, или всичко е тенденциозно и злонамерено тълкуване.

В един от първите си постове по темата аз изложих кои са основните лимитиращи фактори по отношение на честотата на такта на процесорите. Никъде не видях опровержение на тези неща. В цитирания от теб материал също се дискутират точно тези проблеми, които написах.

Освен това, казах, че да дам добре издържана научно количествена преценка е над възможностите ми и компетенцията ми за момента. Това обаче не променя верността на изложените лимитиращи фактори. Накрая, споменах количествена оценка, която следваше от една формула в материал, който цитирах, след като ти многократно настояваше и настояваше за количествена оценка, за някакво число. Личното ми мнение и сега продължава да бъде, че за 100 GHz-ов процесор поне по сегашната технология няма да има. Един транзистор на 100GHz може, една CMOS структура може, но цял процесор с милиарди структури на един кристал ако можеше, щяха да са го направили досега. Удобно забравяш факторът отделена топлина, която при толкова много структури се отделя в много малък обем, и трудно се отвежда навън адекватно.

Да обобщим - какво всъщност доказа ти? Нищо. Показа ми, че може да се направят CMOS структури, способни да работят при 100 GHz. Поне така се твърди в този материал. Бих искал да видя конкретно серийно произведен поне един чип с подобни параметри, но да допуснем, че е вярно. Това обаче все още не е процесор.

И не можа да докажеш, че лимитиращите фактори, които посочих не са валидни.

Значи? Останаха само обидите и просташкото отношение от теб.
На конкретните ми и напълно добронамерени обяснения ти отвърна с присмех и с аргумента, че не ти се вярвало, че не ти се струвало да е така, и че ти не разбираш, ама това не ти пречи да можеш да прецениш, че говоря глупости.

Е добре, не разбирам. Не съм компетентен. Ето, натри ми носа. Умееш да намираш материали, в които има числа, които ти разбираш, а аз избивам комплекси.



Тема Re: Вселената като компютърна симулациянови [re: Alenadrow]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано08.06.17 11:17



Аз искам да видя дали и кога ще вкарат SMT4 и SMT8 при масовите процесори. И да се суичват динамично, според ситуацията.

Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.

Редактирано от M1l1tary M1nD на 08.06.17 11:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.