Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 11.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Квантов живот?нови [re: zornik2]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано04.05.17 22:51



т. е., води до механични колебания - демек, начало на "живо"

Искренно ме разсмя. Всяко дете може да ти изброи доста механични колебания, които не са начало на "живо". Не, че няма и такива, които може и да са.





Тема Re: Квантови движениянови [re: Alenadrow]  
Автор zornik2 (неспасяем)
Публикувано05.05.17 10:25



т. е., води до механични колебания - демек, начало на "живо"

Искренно ме разсмя. Всяко дете може да ти изброи доста механични колебания, които не са начало на "живо". Не, че няма и такива, които може и да са.


Ами, надявах се, че си запознат с хипотезата ми и затова писах накратко... Ето за какво се отнася:

Възникването е да се намери връзката: неживо-->живо. И е изключително проста: физически свойства на идеален газ, "съчетани" с физически свойства на "гума". Противоположни са, затова съчетаването преминава през влиянието на ЕМПоле, върху еластичните свойства на въглеводородните макромолекули. Измененията в ЕМПоле, ги кара да "мърдат" - т. е., води до механични колебания - демек, начало на "живо"...

Демек - това което "мърда" е биологична структура - белтъци разни, а не пиезокристал. Затова е в началото на "живо"... Може би ти е смешно ... (на мен - заради стария виц):
(На граф в напреднала възраст, му казват, че трябва да ... продължи поколението си... На сутринта, излизайки от спалнята на жена си, казва: "Графиньо, надявам се, че взехте всички мерки да забременеете, да не се налага да повтарям ... ония, смешни движения!")


Та без "смешните" движения - може и да няма живот. (поне в началото, безтехнологично и по възможност - децата да не са свидетели, ... презервативно).
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Квантова ...еди какво синови [re: zimbra]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано11.05.17 11:22



Щом си научила за обонянието какво е , ясно е че до квантовата психология ще се стигне рано или късно. Браво за информираноста ти! Телевизията все още пази старата си слава. Успява!



Тема Re: Квантова ...еди какво синови [re: zimbra]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано11.05.17 21:54



Психологията не е ли една голяма глупост?



Тема Re: Квантова ...еди какво синови [re: klapaucius]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано12.05.17 18:57



Има психолози и психоложки глупаци даже и в България, но науката психология не е глупост. То и автосервизи пълни с клиенти глупаци има и автомонтьори глупави има, но не може така да се генерализират нещата. Не ни вменявай да вярваме само на онова което се вижда от твоята камбанария...
Представи си че проектираш конвейер за коли . Ще минеш ли без услугите на психолози? Ще минеш ама друг път.



Тема Re: Квантова ...еди какво синови [re: klapaucius]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.05.17 19:04



Психоанализата е такава.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Квантова ...еди какво синови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано12.05.17 19:48



В Турция например сега е модерно да се дава работа на ишлеме т.е. сяда семейството в една стая и един вади чарковете от торбички другите ги сглобяват и един проверява и слага готовият продукт в торбички. На седмица веднъж или дваж минава камион който прибира сглобените единици и раздава нови комплекти за сглобяване. работил съм два дни докато бях на гости и трябва да ви кажа доста е гадничко. Изкарах наши пари да речем 15 лева.В този смисъл психолог не трябва . Семейството се адаптира и решава всички проблеми.Това е връщане към миналото наистина - факт! Без анализ обаче как щях да съм наясно с този факт?

В практиката се оказва че анализирайки психиката на дадена група хора можем да предприемем мерки които да ограничат рискове а и може би нещо повече. Някога в България при Тодор Живков на този принцип се отглеждаха корнишони, развъждаха се животни, и други...
Не казвам че е добро решение, но работи.
В 7 милионна България при днешните условия само партийни и мафиотски манифактури са възможни и те се експлоатират усърдно- Кланът на Т.Живков, кланът на Ев. Банев, кланът на Г. Гергов - на тях не им трябват ни психоаналитици ни психолози. Но в четвърт милиардни Съединени щати може би кланът Тръмп ще свърши с импийчмънт т.е. може би наистина САЩ са страна на демокрацията ще видим.
Едно време ни учеха че количествените промени водят до качествени.
Сега слава богу на нищо не ни учат.То младежта избяга в чужбина , а пуфтаците за кога да се образоват половината до 20 години ще са в гробищата. С тези менте ракия, цигари, домати и кафе какво друго да ни сполети.



Тема Re: Квантова ...еди какво синови [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.05.17 19:51



Рачо, твоят анализ няма нищо общо с психоанализа.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Тема Re: Квантова ...еди какво синови [re: Герисъм]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано12.05.17 20:39



Някакси да ме насочиш. Фройд ? Но той за травеститите не е казвал много а днешните ни политици кажи речи половината са такива. Дори Цезар е бил гей. Атила също! Наполеон също е бил доста зле с любовните си въэможности.В най новата история май Хитлер е бил горе долу в порядке и Мусолини, а и японския император. Чърчил, Айзенхауер са били едни болни хора, Тошо , Брежнев, Черненко - все старци.
Както и да е няма да се мъча с техните кусури нито с измишльотините на италианеца Чезаре Ломброзо.
Не знам дали има смисъл да го кажа но преди война се раждат предимно момичета. В богати семейства се раждат предимно момичета.
В региони където има само бедни хора, жените носят предимно тъмни дрехи и дълги коси и рокли. Знаеш че американците са богове на статистиката за това ги изсипах тези сведения от техните статистики съм ги запомнил....

Бихейвиоризъм понятие от пак от американските статистики това е поведение на работници заети трайно на конвейърни ленти в големи автомобилни заводи , работници на които до такава степен им е втръснало че масово изоставят работните си места по цели седмици защитавайки се с болнични и всичко което им е в възможностите. На конвейрите на "Лада" в Толиати е имало такава проява в грандиозни мащаби.Много трудно е овладяна. Ето това е предмет на работа на психоаналитика, точно това!

Редактирано от stillpigi-166243 на 12.05.17 21:19.



Тема Re: Квантова ...еди какво си [re: stillpigi-166243]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано12.05.17 21:14



Ами дори

кратко резюме казва някои неща.

Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.